Slávistky vyhrály první derby sezóny!

Holky Slavie porazily Spartu 1:0 po brance Szewieczkové! V Horních Měcholupech jsme viděli bojovné utkání a rozhodla jediná branka v závěru utkání.

V letošním prvním derby nastoupily slávistky v téměř kompletní sestavě. V úvodu začala lépe Slavia, kdy se pár minut hrálo převážně na polovině Sparty, ale slávistky z toho vytěžily jen střelu Krejčiříkové. Pak zatlačili hosté, vzniklo několik závarů a nebezpečných střel, ale k přímému ohrožení branky nedošlo. Slavia zahrozila z brejku, po přihrávce Šurnovské z dálky střílela Krejčiříková, ale míč skončil nad brankou.

V 18. minutě z pravé strany centrovala Kožárová, ale na zadní tyči osamocená Krejčiříková zakončovala stehnem nad branku. O pár minut později předvedla zajímavý průnik Szewieczková a její prudká střela prověřila brankářku Vaníčkovou. Ve 27. minutě sestřelila Martínková Bartovičovou a musela být ošetřována. V deseti jsme dokázali zatlačit a vybojovat roh. Ve 34. minutě měla velkou šanci Šubrtová, její hlavičku zneškodnila Lukášová.

Ve 37. minutě Černá obrala o míč stoperku Dědinovou, přihrála před vápno Šurnovské, ale v ideální pozici jí střela nesedla. Ve 42. minutě se za obranu dostala Kožárová, ale z úhlu brankářku nepřekonala.

Zkraje druhého poločasu měla tutovku Kožárová, ale přelobovala brankářku i branku. Úvodní šance Slavii povzbudila a vytvořila si převahu. Měla i několik zajímavých situací, ale finální řešení se nedařilo. V 60. minutě z dálky střílela Kotrčová, ale pozorná Lukášová vyrazila. V 63. minutě prudce střílela Szewieczková a trefila břevno.

Vytrvalou herní převahu zužitkovala Slavia v 80. minutě. Po standardní situaci míč prodloužila jedna ze slávistek a na zadní tyči prostřelila brankářku Szewieczková a dostala slávistky do zaslouženého vedení. V závěru se Sparta tlačila do vyrovnání, po jedné ze standardek střílela Martínková přímo do náruče Lukášové. Víc si ale nevytvořila a holky si závěr pohlídaly.