B tým: Slavia - Chlumec nad Cidlinou 5:2

V rámci přípravy na jarní část sezóny odehrála sešívaná rezerva přátelské utkání s Chlumcem nad Cidlinou. Třetiligového soupeře dokázali červenobílí zdolat 5:2.

Utkání odstartovalo ve slušném tempu a hráči tak nenechali fanoušky při chladné sobotním poledni na úvodní branku dlouho čekat. Již v sedmé minutě totiž centroval z pravé strany vápna Samer a jeho pobídku úspěšně využil Šimeček – 1:0. O chvíli později si našel za hranicí pokutového území míč Zeronik. Následnou přízemní střelu ale dokázal Brát zneškodnit. Na druhé straně předvedli pěknou kombinaci Zeman se Samkem. Druhý jmenovaný zakončil, ale Sirotník se dokázal včas přesunout a střelu reflexivně vychytal. Slabší pasáž zápasu se pokusil ukončit Zeronik. Ten po přihrávce od Horského postupoval sám na gólmana hostí. V kritickém momentu však selhal, když brankáře z blízka nedokázal prostřelit. Příležitosti se tak chytil soupeř, kdy aktivní Samko využil zaváhání Behenského a v 36. minutě srovnal skóre zápasu. Slávisté nechtěli s odpovědí dlouho čekat. Zeronik centroval, Šimeček ve vápně tísněný Kopáčem se i přes to dostal k zakončení, nicméně minul. V závěru ještě prchal agilní a nebezpečný Samko vstříc Sirotníkovi, avšak bez brankového efektu.

Značně obměněné soupisky na obou stranách odstartovaly druhé dějství. To v 58. minutě nabídlo další změnu skóre. Hosté nedůrazně bránili rohový kop, odraženého míče se za hranicí vápna chopil Beran a přesnou přízemní střelou k tyči nedal gólmanovi soupeře šanci – 2:1. V 64. minutě došlo k dalšímu zaváhání slávistické obrany, Kopáč našel přesně Mahra, jehož pokus byl nicméně zblokován. Došlo tak na otřepané nedáš-dostaneš, kdy Biegon našel ve vápně nabíhajícího Kopáčka, který pohlednou akci úspěšně zakončil. Hostům se povedlo snížit v 75. minutě. Mahr centroval, Jan Labík sklepl na Havlenu, který v tísni zblízka dorazil do brány – 3:2. Produktivní úsek zápasu pokračoval i na druhé straně, kde Saleh přistrčil Beranovi, který svým druhým přesným zásahem vrátil sešívaným dvoubrankový náskok. V 82. minutě zahrozil z rohového kopu Bičiště, skóre se nicméně opět měnilo na druhé straně. Biegon vstříc Petrovi neuspěl, odražený míč ale doskákal k úplně volnému Kopáčkovi, který snadnou úlohu zvládl – 5:2. Na úplném konci zápasu ještě pálil zpoza pokutového území Holec, střela ale mířila nad.

Slávisté tak zvládli další přípravné utkání, když porazili Chlumec v atraktivním střetnutí 5:2. Příští zápas je na programu 5. 2. v 11 hodin proti Táborsku na půdě soupeře.

Sobota 29. 01. 2022 13:00