Hráči Slavie

Ještě jedna posila - Michal Tomič

Slavia získala do svých řad pravého obránce Michala Tomiče ze Slovácka. V Edenu podepsal smlouvu do léta 2026 a obratem zamířil na půlroční hostování do Mladé Boleslavi.

Michal Tomič je bývalý slovenský mládežnický reprezentant, narodil se v březnu 1999. Působil v mládeži Senice, odkud odešel nejprve na hostování a posléze na přestup do Sampdorie Janov. Tam se však neprosadil a brzy se vrátil zpět na Slovensko, konkrétně do Žiliny. V létě 2020 zamířil jako volný hráč do Slovácka. Tam sice za dva a půl roku nasbíral 54 ligových startů, velmi často však jen z pozice střídajícího hráče. Většího vytížení se mu dostalo až na podzim 2022, kdy Slovácko hrálo také základní skupinu Evropské konferenční ligy. Vstřelil branku na hřišti Nice a také svou doposud jedinou ligovou branku, kterou rozhodl o vítězství Slovácka nad Pardubicemi 1:0.

Tomič prošel celým mládežnickým reprezentačním systémem Slovenska od U16 až po U21, kde však nehrál příliš významnou roli, nastoupil jen do tří kvalifikačních a dvou přípravných zápasů. Na Slovácku mu měla v létě končit smlouva, čehož Slavia využila a domluvila se na jeho podpisu od léta. Představitelé Slovácka na základě této informace avizovali, že by si Tomič na Slovácku už nezahrál, kluby se tak dohodly na jeho přestupu do Slavie už nyní. Protože Slavia má post pravého obránce pokrytý dostatečně, Tomiče odeslala obratem na hostování do Mladé Boleslavi, odkud v zimě přivedla na stejný post Davida Pecha.

"Naskytla se příležitost získat zajímavého perspektivního hráče před koncem smlouvy. Aby měl Michal herní praxi, stráví první půlrok na hostování v Mladé Boleslavi. Doufáme, že naváže na svůj zdařilý podzim ve Slovácku, kde podával výborné výkony na domácí scéně i v Konferenční lize. A od léta si vybojuje místo v kádru Slavie," řekl oficiálnímu webu klubu sportovní ředitel Jiří Bílek. Sám hráč pak svůj přestup okomentoval tamtéž: "Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie. Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou, vím, jak je to náročné. O něčem jiném, než tomu bylo na Slovácku. Postupnými kroky se chci dostat k tomu, abych byl pro Slavii platným hráčem a mohl oblékat sešívaný dres."

Komentáře (15)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

  Peťánek826     před měsícem 03.02.2023 20:20 |  
  14 0

  Vítej Míšo.
  Jestli je ta přestupní částka opravdu 5 mio, tak je to super kauf.

  • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

   mig52     před měsícem 03.02.2023 20:33 |  
   2 22

   A v jakém dresu se Tomič fotil, v našem či boleslavském?:))))

   • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

    pehacko     před měsícem 03.02.2023 20:51 |  
    16 3

    Nemusis se vzdycky chovat jako curak… a to pisu jako tvuj kamarad a zastánce na SN. Zkus nad tim jen malinko popřemýšlet. Dekuji… jsi fajn ogar a tesim se, ze nekdy az pojedu okolo tebe, ze se ozereme a zasmejeme, ale…!

    • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

     Slávista 51     před měsícem 03.02.2023 21:05 |  
     1 1

     Provokatéři se najdou/vlezou všude.

     • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

      pehacko     před měsícem 03.02.2023 21:09 |  
      4 2

      Ja se ho musim zastat.. on neni provokatér, jen se mu zalíbilo pozice, ze bude vse kritizovat za kazdou cenu a ja nechapu proc

      • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

       necich     před měsícem 03.02.2023 21:13 |  
       5 4

       Tak pokud není provokatér tak je to horší než by se mohlo zdát..:)

       • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

        pehacko     před měsícem 03.02.2023 21:22 |  
        1 2

        Pane starosto… mate pravdu jako vzdy! Tohle jsem nedomyslel

      • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

       mig52     před měsícem 04.02.2023 08:04 |  
       2 2

       A tak s tímto zase pr, Pehy. Vždycky a za každou cenu? Teď se zamysli ty. Jinak v pohodě, (s)měj se.

    • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

     mig52     před měsícem 04.02.2023 08:01 |  
     5 2

     Ale no tak Pehy... Jednak sis určitě všiml závěru příspěvku!!! Chtěl jsem jen odlehčenĕ projevit radost nad příchodem hráče, kterého jsem tu před časem sám doporučoval. A také to byla připomínka těm, kteří kritizovali Oliho za vyfocení se s dresem CZ, byť bylo jasné, že byl k tomu zcela evidentně donucen. Pokud se zdají mé argumenty nepřesvědčivé, zdejší komunitě se omlouvám. Bez ironie. A pro admina, který to řídí. Pehymu nedávat žlutou za titulování mé osoby. Od něj mi to nevadí a asi jsem se tentokrát tak zachoval, byť úmysl můj byl zcela jiný.

  • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

   SKEP     před měsícem 03.02.2023 20:47 |  
   1 11

   Myslím, že jsme toho slováckýho Makedonce mohli ještě o pěkných pár set tisíc stáhnout. Na výstavbu akademie každá koruna dobrá.

   • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

    PetCC     před měsícem 03.02.2023 22:39 |  
    8 1

    Vylepšit vztahy se Slováckem nám asi za ty peníze stálo.
    Nemusíme hned každýho ojebávat :-)

    • Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

     SKEP     před měsícem 03.02.2023 22:46 |  
     2 10

     Důležité je, že máme dobré vztahy s CZB a Juventusem

 2. Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

  Lunaris     před měsícem 04.02.2023 01:46 |  
  9 0

  Podle dat vychází Tomič jako výborný obránce. Pokud se mu podaří ještě vylepšit ofenzivní stránku svojí hry, uplatnění ve Slavii by měl najít. Za 5 miliónů... když bude zdravý, může to být jednou hodně plusový obchod.
  V Boleslavi asi bude muset hrát wingbacka, protože to hrají na tři stopery. Nejspíš se o to popere s dalším hostujícím hráčem rudým Suchomelem, který nás prasil v loňském pohárovém derby. To by mělo být v Tomičových silách, pokud si chce myslet na Slavii. Pozici krajního beka tam ale zřejmě hrát nebude, pokud to Hoftych nebude chtít celé překopat, což kvůli hostujícímu hráči asi neudělá. Na druhou stranu by to mohlo lépe ukázat, co je v něm z hlediska ofenzivy, když bude hrát více vepředu a nebude se mu tam motat Petržela. Budu mu držet palce, protože krajní obránci jsou zboží, které se ve Slavii zpravidla dlouho neohřeje, takže místo tady dříve či později bude.

 3. Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

  Slavistat     před měsícem 04.02.2023 10:23 |  
  3 0

  Mám radost, snad mu bude držet zdraví (a to mu přeji!). Měl by to být obránce dobrý dozadu a jestli bude pracovat na zlepšení dopředu, tak od léta bude platný pro Slávii, protože v pohárech bude dost zápasů, kde budeme potřebovat beky s dobrým bráněním (ostatně napravo takového žádného nemáme).

 4. Re: Ještě jedna posila - Michal Tomič

  MarekB98     před měsícem 04.02.2023 14:06 |  
  3 1

  Tomič super, a já bych se ještě snažil získat ze Slovácka i Doskiho (v létě). Ten hráč mě opravdu zaujal, no a je možné, že v létě odejde D. Jurásek, přičemž Oscar hraje už spíše ve středu zálohy, s plnohodnotným návratem Bořila nepočítám a na Plavšiče už to taky moc nevidím.