Soutěž

Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

Třetí kolo v anketě o nejlepší slávistickou jedenáctku od roku 1993 na postu středních obránců skončilo. A kdo se stal vítězem? Naprostá většina lidí zvolila Jana Suchopárka, jako par?áka mu lidé přisoudili Luboše Kozla, současného asistenta v rezervním týmu.

1. JAN SUCHOPÁREK
Jeho účast v nejlepší jedenáctce byla jasná. O tom svědčí i drtivá většina hlasujících. Nakonec obdržel 96 hlasů, což nakonec činilo 58,9 %, tedy absolutně nejvíce v dosavadním průběhu. Můžu též prozradit, že i mezi odborníky byl naprostá jednička, takže kdo zvolil právě Suchopárka, tak udělal správně.
 
Barborka – volba pro Jana Suchopárka:
Za nejlepšího středního obránce Slavie za uplynulé desetiletí považuji Honzu Suchopárka. Možná, že z nabízených možností není nejlepším fotbalistou, ale oceňuji u něj jeho věrnost Slavii, v devadesátých letech byl pro mě právě on symbolem Slavie, nejen protože byl kapitánem.
 
Richi – volba pro Jana Suchopárka:
O jeho volbě jsem vůbec nepochyboval od samotného začátku, kdy se tato anketa tvořila. Při mistrovské sezoně byl klíčovým obráncem, udělal toho pro Slavii dost. Následně mohl přestoupit do zahraničí, aby se po pár let opět vrátil. Bohužel už nedostával tolik příležitostí a když byl na půl sezony přeřazen do béčka, tak nezahořkl a pomáhal mladým hráčům a pomohl rezervnímu celku ke skvělým výsledkům. Vždy jsem si ho vážil a měl jsem ho rád.
 
 
 
2. LUBOŠ KOZEL
Tuhý boj o druhé místo nakonec přeci jen vyhrál. Zvolilo ho 70 lidí, což je 42,9 %. Hráč, který pro Slavii též hodně udělal. Měl však v kariéře plno smůly, zranění ho často provázela, díky čemuž mu unikla účast na mistrovství Evropy v roce 1996. A že je to slávista, o tom svědčí jeho účast ve výboru fanklubu, navíc je asistentem v rezervním celku.
 
HansVeta – volba pro Luboše Kozla:
Od chvíle, kdy přišel z Benešova, se mi líbilo, jak hrál. Herní přehled, vyvážení balonů a zakládání protiútoku. Navíc si myslím, že patřil do reprezentace a zasloužil by si pěkný zahraniční angažmá, o což přišel díky zraněním a smůle. Svým hlasem jsem pro něho chtěl vyjádřit i to, že je stále věrný slávista. A to hodnotím kladně. Např. u záložníků hlas Poborskému nikdy nedám.

 
 
3. RADEK BEJBL
Možná trochu překvapivě se na třetím místě umístil právě Radek, který velkou část kariéry odehrál na postu defenzivního záložníka, kde bude také nominován. Obdržel 57 hlasů.
 
vasil – volba pro Radka Bejbla:
Připadá mi v současnosti jako nejlepší střední obránce ligy a hlavně je to velký srdcař. Navíc s Miroslavem Holeňákem tvoří dobrý pár.
 
jokane – volba pro Radka Bejbla:
Radka Bejbla jsem zvolil po delším rozhodováním mezi ním, Suchopárkem a Petroušem. Nakonec zvítězil Radek, protože si myslím,že toho pro Slavii z těchto tří hráčů udělal nejvíce a to jak před jeho odchodem do zahraničí, tak i v současnosti a stále je pro naši obranu nepostradatelný, a tak mu přeji, a? mu to ještě nějaký čas kope.
 
 
4. ADAM PETROUŠ
Po třetím místě v pravých obráncích tentokrát obsadil čtvrté místo, nyní však dostal více hlasů, zvolilo ho 44 lidí. V této silné konkurenci to měl velice složité, ale patří mezi první pětku, která byla velice vyrovnaná.
 
karkl - volba pro Adama Petrouše:
Adama Petrouše jsem volil proto, protože v obraně může hrát kdekoli, je vynikající hlavičkář a i po taktické a technické stránce je výborný. A na to, že je obránce, tak dával i dost gólů. Jak moc byl ve Slavii platným hráčem se ukázalo až když odešel do Ruska. Jeho přehled a klid v obraně prostě chyběl.  
 
5. LUBOŠ KUBÍK
Kdyby ve Slavii v období určující tuto anketu působil delší dobu, asi by byl horkým favoritem. Takto se umístil až na pátém místě, možná si ho někteří fanoušci ani nevybavují. Přesto skončil těsně za Adamem, získal 42 hlasů.
 
 
Poslední pětice hráčů nezaznamenala výrazný úspěch, takže je zde pouze vypíši. Dohromady získali pouze 15 hlasů, což je opravdu málo.
 
6. PETR VLčEK – 8 hlasů
7. KAREL RADA – 3 hlasy
8. MARTIN MÜLLER – 2 hlasy
9. TOMÁŠ HUNAL A MARTIN HYSKÝ – oba jeden hlas
 
Do ankety se celkem zapojilo 163 lidí, což je o 18 více než v předchozím kole.. A kdo vyhrává poukázku do KFC? Vylosován byl VIRGIL a PELTUVKUFRIK. Brzy mohou očekávat email s instrukcemi.
 
Již zítra od osmé hodiny ranní můžete hlasovat pro nejlepšího levého obránce.

Komentáře (6)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

  Galan     před 17 lety 08.03.2005 11:05 |  
  0 0

  Jsem rád, že mnoho fanoušků se nerozhoduje pouze na základě výkonů a statistik jednotlivých hráčů, v hodnoceném období, ale i na základě charkteru a klubismu ! Sám tak činím také, ač na úkor objektivnosti. Právě Kubíka nemůžu překousnout, po tom co provedl Knoflíčkovi. O Poborském nemluvě.

  • Re: Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

   (host)     před 17 lety 08.03.2005 16:06 |  
   0 0

   Nejsem velký pamětník, proto se chci zeptat, co provedl Kubík Knoflíčkovi?

   • Re: Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

    Galan     před 17 lety 09.03.2005 12:38 |  
    0 0

    Asi budeš znát anabázi, kterou Ivo zažil v roce 1988. Při zájezdu do Německa, se Slávií, se nechal přemluvit k emigraci. On i Luboš měli hrát za Derby County, alespoň jim to sliboval manažer Derby County pan Webb. Tenkrát mohli hrát v zahraničí pouze fotbalisté po 30 letech, a ještě se souhlasem „strany“. Bohužel oba naletěli uvedenému podvodníkovi. Nejdříve čekali 5 měsíců ve Španělsku , teprve potom se dostali do Anglie a začali trénovat v Derby County. V té době si již Kubík vyjednával angažmá ve Fiorentině, ale Knoflíčkovi o tom neřekl ani slovo. Ivo o tom píše : „ Jednoho dne jsem se probudil a šel vedle do pokoje, kde bydlel Luboš. Vtipkoval jsem , a? nechrní tak dlouho, že už je čas k tréninku. Dveře byly otevřené, vešel jsem dovnitř a tam nikdo nebyl. Později jsem se dozvěděl,že odjel skutečně do Itálie a vyrojily se kolem toho mnohé dohady. I já jsem si je mohl myslet. Ale co mě nejvíc bolelo, že jsem se domníval, jací jsme za těch šest let kamarádi . Hráli jsme v jednom klubu se Slávií, hráli jsme v reprezentaci československa a po celých šest let jsme na všech soustředěních sdíleli společný pokoj. Nikdy jsem nic neskrýval v debatách o fotbalu ani v rodinném životě. Netajil jsem své problémy a všechny své nabídky jsem s ním konzultoval jako s prvním. Jeho odchodem z Anglie jsem moc trpěl a poctivě se přiznám, že já bych mu tohle a takhle nikdy neudělal, by? by mě k tomu přemlouvali páni jakoukoli řečí a nabízeli jakékoli peníze. Byl jsem z toho špatný, že jsem ani netrénoval , ani nejedl. Ležel jsem na pokoji , koukal do stropu a měl slzy v očích. Přemýšlel jsem o Kubíkovi, o rodině a o známých. Když jsem zavolal jeho ženě, řekla mi, že neví, kde je, a přitom to dobře věděla. To jak se na mě utrhla, nechci publikovat, protože by to vypadalo jako nějaké vyřizování účtů. A to já nechci…….Když Kubík utekl, druhý den si mě Webb zavolal do kanceláře a komisně mi sdělil, že pokud se Kubík do 24 hodin nevrátí, nechá mě transportovat zpátky do československa. Při mé apatii a smutku mi vzal český pas i pracovní povolení opravňující mě pobývat v Anglii……Hned v šest hodin ráno vtrhli do našeho bytu soudruzi s STB, počítali každý hrneček a každou skleničku. Hrozili soudem, vyhrožovali vším možným. Je zajímavé, že Lubošova manželka toto podstoupit nemusela. Ta to měla daleko snadnější“ A ještě vyjádření Angela Giormaniniho, který zajiš?oval pro oba fotbalisty cestu z Německa do Anglie : „ S Knoflíčkem jsem v kamarádském vztahu určitě. Je vždy vítán. Mám pocit, že jsem udělal v jejich snaze odejít moc. Ale nebyl jsem dostatečně silný na proražení té černé bariéry. Ivo se snažil být ke mně vždy slušný. O Kubíka se nebojím. Poznal jsem ho v situacích, kdy dokázal být i zcela bezcharakterní.“

 2. Re: Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

  honzah (přítel SN)     před 17 lety 08.03.2005 16:35 |  
  0 0

  Naučte se všichni správně používat díky a kvůli. Pokud v tom nemáte jasno, dávejte neutrální vzhledem (k).

 3. Re: Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

  honzah (přítel SN)     před 17 lety 08.03.2005 20:59 |  
  0 0

  Vida Kozel, první hráč v sestavě podle mýho gusta. Zatím Stejskal - Lerch, Petrouš, Kozel, Petrouš (kdyby se prosadil tady, dávám asi Labanta).

 4. Re: Suchopárek a Kozel nejlepší střední obránci

  slaviaman     před 17 lety 08.03.2005 21:26 |  
  0 0

  je to celkem těžký - vybrat ty nejlepší z nabídnutých.... tentokrát jsem volil Suchopárka (viz charakteristika richiho + výborné standardky) a k němu jsem nakonec dal Petrouše. dovedl parádně vyvážet míče do ofenzívy, měl prudkou střelu a byl i gólově úspěšný.... naopak třeba Bejbla si šetřím do zálohy.... jako defenzívní záložník dával dost branek, proto si říkám, že v této sestavě by jej byla škoda v obraně... Kozel byl vynikající, ale spíš se mi líbil jako libero a upřednostnil jsem ty standardky a gólovou potenci.... Kubík - vzhledem k hodnocení od roku 1993 nemá místo... hrál jen půl roku a nebylo to zrovna excelentní.... tak Slavii zdar a už se těším až taky konečně něco vyhraju..... chich