Soutěž

Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

Od dnešního dne máte možnost hlasovat v anketě o nejlepší slávistickou jedenáctku Slavie od roku 1993. Ve čtvrtém kole vybíráte nejlepšího levého obránce. Jeden vylosovaný hlasující obdrží poukázku do KFC. Uzávěrka je 14. března ve 20:00.

Mezi levými obránci není taková konkurence jako mezi středními. Ve Slavii byl dlouhodobě problém právě na tomto postu, točilo se zde plno hráčů, ale jen někteří zde hráli stabilněji. Proto po úvahách vznikla nominace pěti hráčů, kteří se zde též prezentovali.
 
Minulý týden jsem také informoval, že brzy zveřejníme sestavy odborníků. A zajímává, o koho se jedná? Tak například Miroslav Beránek, Jaroslav Hřebík, Josef Jarabinský, Jan říčka apod. Konkrétně se bude jednat o všechny trenéry, kteří ve Slavii působili v daném období! A k tomu jsme vybrali několik osob, kteří ve Slavii působí delší dobu.
 
TOMÁŠ HRDLIčKA
Slávistický odchovanec, kterého ve dvaceti letech vytáhl do prvoligového týmu trenér Beránek. Brzy se dostal do reprezentace do 21 let a v květnu 2002 s ní získal zlato na evropském šampionátu. Jenže poté jen paběrkoval a na čas byl dokonce přeřazen do béčka. Talent, záložník se šikovnou levačkou, který umí dobře vystřelit. Trenér Beránek z něj udělal obránce, ale i v defenzívě si počíná velmi dobře. Chybí mu zkušenosti a drzost.
Období ve Slavii: 1992-součastnost
 


 
VLADIMÍR LABANT
Začínal v Žilině, na vojně byl v banskobystrické Dukle, na Slovensku si ještě zahrál rok za 1. FC Košice a znovu za Banskou Bystricu. V létě 1997 přišel do Slavie a o dva roky později ho získala Sparta. Koncem podzimu 1999 si v derby se Slavií zlomil nohu a přes půl roku nehrál. Poté se vrátil, stal se opět oporou týmu a v lednu 2002 přestoupil do West Hamu United. V lednu 2003 přišel do Sparty na hostování, které se za rok změnilo v přestup. Do sestavy se však natrvalo neprosadil a v lednu 2005 odchází na hostování do Admiry Vídeň. Moderní obránce na levé straně, vyvážená obranná i útočná fáze, vynikající levačka, ale už nestačí rychlostně.
Období ve Slavii: 1997-1999
 
 
PAVEL NOVOTNÝ
Do patnácti v Hulíně, poté tři roky Zlín, vojna v Chebu a od roku 1992 pětileté angažmá ve Slavii, poté rok ve Wolfsburgu, v létě 1998 ho získala Sparta. V létě 2001, kdy mu skončila smlouva na Letné, se vrátil do Slavie, ale do sestavy se neprosadil ani tam. V srpnu 2003 se přesunul na hostování do Bohemians. Poctivý bojovník, použitelný nalevo v obraně i v záloze. Nejlepší coby defenzivní záložník, má potřebné zkušenosti a může naskočit v průběhu kteréhokoli zápasu. Výborný hlavičkář, na vysokou postavu technicky solidně vybaven, ale na Slavii už při druhém angažmá příliš nestačil hlavně kvůli častým zdravotním problémům.
Období ve Slavii: 1992-1997, 2001-2003
 
ADAM PETROUŠ
Slávistický odchovanec, ve dvaceti odešel do Bohemians, rychle se vrátil, opět Bohemians a od léta 2000 definitivně ve Slavii. V prosinci 2001 chtěl odejít do Sparty, ale nakonec zůstal a stal se klíčovým obráncem. Dres změnil až o dva roky později, když se upsal ruské Kazani. Na zadáka velice dobře vybaven nejen takticky, ale i technicky. Výborný hlavičkář, umí tvrdě a přesně vystřelit, na obránce dává dost gólů. časem získal potřebné sebevědomí. Zvládne roli libera i ostatní posty v obraně. Je nominován tedy i na třetím a posledním postu.
Období ve Slavii: Odchovanec, s přestávkami do roku 2003

 
RUDOLF SKÁCEL
Odchovanec Trutnova, v Hradci je od roku 1992. Na podzim 2001 postoupil Hradcem do ligy a hned ve svém prvním ligovém startu dal gól v Jablonci. Na začátku jara 2002 přestoupil za 14 milionů do Slavie a stal se rychle stabilním hráčem. Na konci srpna 2003 přestoupil za částku kolem 50 milionů korun do Marseille. Ale neprosadil se a v létě 2004 míří na hostování do Panathinaikosu. Mladý fotbalista s výbornou kondicí, rychlostně vybavený, má silnou levačku, prosazuje se střelecky.
Období ve Slavii: 2002-2003


Jak už jsem uvedl, konkurence nebyla příliš veliká, proto se uvažovalo i o jménu Jiří Rychlík. Toho jsem nezařadil, protože je ve Slavii půl roku a navíc je tu pouze na hostování. A určitě by byl pouze do počtu. A druhým uvažovaným hráčem byl Martin Zbončák, ten tu však působí ještě kratší dobu, proto jeho vyřazení z užší nominace bylo logické.
 
Takže nyní můžete jít konečně hlasovat. Formulář naleznete ZDE.

Komentáře (16)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

  Galan     před 17 lety 08.03.2005 11:18 |  
  0 0

  Už se těším na tradiční analýzu od Garyho. Já jsem tentokrát volil Labanta. Nesnažil jsem se hodnotit dle počtu odehraných zápasů v základu či dle jiných objektivních ukazatelů. Prostě se mi vybavilo, jak mi kdysi bušilo srdce při jistém pohárovém utkání. Vlado svým výkonem , a hlavně důležitým gólem, srazil můj adrenalin směrem dolů. Ještě jednou díky.

  • Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

   (host)     před 17 lety 08.03.2005 13:46 |  
   0 0

   Budu hlasovat pro Petrouše. Je fakt, že na tomhle postu moc na výběr není a Adam byl tak dobrý, že by si to místo v ideální jedenáctce zasloužil. Skácela si nechám až na levýho záložníka. Bajza

 2. Adam Petrouš.

  Mac     před 17 lety 08.03.2005 14:21 |  
  0 0

  Tak tady moc na výběr není. Nejlepší je asi Skácel, ale já dávám Adama Petrouše. Dvakrát mu to uteklo a navíc je odchovanec, zatímco Ruda byl u nás "bohužel" jen rok a půl.

  Jinak k Labantovi - při jeho gólu do sítě Nice mi vytryskly slzy radosti a vůbec v PVP 97-98 byl vynikající, ale jeho přestup do Sparty ničí jeho šance.

 3. Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

  (host)     před 17 lety 08.03.2005 15:05 |  
  0 0

  Moje pořadí:
  1. Adam Petrouš - odchovanec a výborný fotbalista, sice na levého beka moc nepatří, ale do ideálního základu patří
  2. Rudolf Skácel - Výborný fotbalista a zapsal se ve Slavii výrazně ač tu byl jen rok a půl. Navíc se z něj stal asi opravdový slávista.
  3.Pavel Novotný - Druhé slávistické angažmá mu moc nevyšlo, navíc si hodně fanoušků obrátil proti sobě přestupem do Sparty, přesto by se nemělo zapomínat, že byl oporou v nejúspěšnější době Slavie a tady byl součástí týmu v Anglii 96.
  4.Vladimír Labant - ve Slavii se moc neukázal, proto ho nehodnotím moc vysoko.
  5. Tomáš Hrdlička - to je zatím pouze průměrný fotbalista, který se výše zmíněným úspěchy rovnat nemůže. Ze začátku vypadal velice slibně, ale teď stagnuje, snad ještě ukáže svůj talent.

  • Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

   (host)     před 17 lety 08.03.2005 17:24 |  
   0 0

   jj, skacel si me docela ziskal (krome vykonu) tim jak prohlasil ze ma pocit ze slavii neco dluzi, ze se tam moc neohral

   • Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

    (host)     před 17 lety 09.03.2005 10:07 |  
    0 0

    To sice zahralo, ale je to k nicemu...

    • Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

     (host)     před 17 lety 09.03.2005 12:26 |  
     0 0

     jiste, ale potesilo me to

 4. Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

  honzah (přítel SN)     před 17 lety 08.03.2005 16:45 |  
  0 0

  Volil jsem nakonec Petrouše. Sice není na tomto postu tak typickým hráčem jako Labant, ani pro mne nebyl takovou superhvězdou jako Skácel, ale myslím si, že do základu historické sestavy patří, už pro ty dlouhá léta, co tu odehrál. Navíc umí dobře směrem dopředu, pročež mu místo dynamického levého beka také obstojně sluší. Vzpomínám si, že v letech 1998-2001 odehrál pár povedených zápasů i v pozici záložníka. (Na ten domácí s Osijekem nikdy nezapomenu!)

 5. Labant

  (host)     před 17 lety 08.03.2005 23:42 |  
  0 0

  Kdo volí zaprodance Labanta a čápa, nebo pokud někdo volí Petrouše, který chtěl svého času mermomocí do Sparty, měl by se nad sebou zamyslet !!

  • Re: Labant

   (host)     před 17 lety 09.03.2005 10:35 |  
   0 0

   Zamyslet by ses mel ty, nemuzes tyhle hrace, ktery odvedli hodne dobrou praci v SKS hazet do jednoho pytle s Poborskym, kterej pak na nas hazel spinu...od tehlech hracu sem nic podobnyho neslysel...

 6. Nejlepší levý obráínce Slávie očima Experta

  gary     před 17 lety 09.03.2005 01:41 |  
  0 0

  Labant, Novotný …..fuj už jsem se lekl ,že se jedná o anketu o největšího leváka ve Slávii. Naštěstí dvojici nominovaných doplňují ještě Hrdlička ,Skácel a Petrouš.

  Ruda Skácel je fotbalista podle mého gusta . Rozhodně se jedná o vynikajícího levonohého fotbalistu. Vždy? má někde doma schovanou zlatou medaili z ME hráčů do 21.let. Bohužel stavět ho na levého beka je projevem zoufalství. Jelikož si nemohu dovolit ,aby moje trenérské akcie získaly stejnou hodnotu jako akcie Slávie ,musím ho z hlasování o nejlepšího levého obránce vyškrtnout.

  Tomáš Hrdlička….. rozhodně jsem nepatřil mezi jeho příznivce. Jenže díky své kvalitní kopací technice ,dobré přihrávce ,solidní hře hlavou a neustálého upozorňování na tyto přednosti jeho otcem :-) ,jsem si ho velmi oblíbil. Nakonec se vyvaroval i laciných faulů a stal se z něj perspektivní fotbalista. Proto mne velmi zklamalo ,když Míra Beránek podlehl tlaku a přeřadil tohoto fotbalistu do Bmužstva. Cesta zpět na ligové výsluní nebude lehká. Zvláš? když nový trenér našel zalíbení v příbramské Rychlíkové dopravě.

  Adam Petrouš …..tak tomu prosím dejte co nejvíce hlasů. Protože jak se zdá ,tak je to velký richiho oblíbenec a pokud konečně nevyhraje na postu levého obránce ,tak se ho dočkáme i v nominaci na nejlepšího útočníka.

  Pavel Novotný …Byl to vlastně první levý bek ve Slávii po přechodu od systému 3-5-2. Mnoho lidí na něj nadávalo ,ale já jsem přesvědčen ,že neprávem. Na svojí velkou postavu měl dobrou kopací techniku. Díky ní a přímluvě pana doktora Cipra se podíval na ME v Anglii .Jeho první a poslední mezistátní zápas bylo semifinále ME proti Francii !!!!! Později mu Slávia umožnila hostování v Německém Wolfsburgu. Jako díky za vše, co pro něj klub udělal,po skončení hostování odchází do Sparty. Své kroky zdůvodňuje možností většího sportovního růstu ,což bych pochopil. Já však za vším vidím pana Horníka ,který ho do Sparty přetáhl na truc Slávii. Již nikde se mu nedařilo tak jako v červenobílém dresu a dobře mu tak. Několikrát jsem se kvůli němu na hlavní tribuně pohádal. Vždy jsem tvrdil ,že je to kvalitní fotbalista .Měl jsem k němu jedinou výhradu. Tím pravým místem ,kde měl nastupovat byl slávistický útok. Tak vysoký útočník ve Slávii vždy chyběl. Proto ani tentokrát nemohu jít proti svému trenérskému smýšlení a zvolit čápa jako nejlepšího levého beka.
  Vlado Labant…..Byl koupený ze Slovenska právě jako náhrada za odcházejícího Novotného. Chvilku mu trvalo než se prosadil ,ale po té bezkonkurenčně obsadil post levého beka a až do dnešní doby patří k nejlepším hráčům ,kteří za posledních deset let na tomto postu hráli. Zdá se, že i u něj podobně jako u Pavla Novotného platí, že boží mlýny melou pomalu ,ale jistě. Po odchodu do Sparty mu právě v derby se Slávii jeho spoluhráč v rudém dresu zlomil nohu. I když odešel hledat štěstí do Anglie ,troufám si tvrdit ,že to pravé štěstí našel a vlastní vinou ztratil právě ve Slávii.
  PS: Na fotbale miluji momenty ,které se těžko popisují. Tenkrát odešel ze Slávie Cipro a přišel Tobiáš. Krátce po jeho příchodu hrála Slávia doma pohárový zápas proti Nice. U nich jsme hráli 2-2 a vše vypadalo ,že lehce přejdeme do dalšího kola. čtvrt hodiny před koncem ovšem Slávia inkasovala gol. Tenkrát mne polil studený pot . Jen tak jsem seděl a nebyl ničeho schopen. Prostě totální zklamání. Poté přišla 80 min. a naopak obrovská radost .Slávia vyrovnala na 1-1. Během pár minut jsem zažil pocit od totálního zklamání k obrovské euforii. A právě to na tomto sportu tak miluji.
  Jo abych nezapomněl. Tu obrovskou radost vstřelením postupového golu mi udělal Vlado Labant.
  A jelikož já nezapomínám , dát hlas Labantovi , je pro mne jasná volba.

  • Re: Nejlepší levý obráínce Slávie očima Experta

   Galan     před 17 lety 09.03.2005 09:17 |  
   0 0

   Tentokrát mi /opět/ mluvíš z duše. Zvláště ten zápas v Nice jsem měl na mysli a prožíval jsem ho stejně. Také názor na čápa sdílím. Neznám podrobnosti Vladova přestupu do Sparty, a nevzpomínám si, že do nás mediálně střílel, jako Karel. Ohledně čápa musím něco připomenout. Obzvláště z důvodu, že v předešlém příspěvku mě někdo nabádá k zamyšlení. četl jsem rozhovor s čápem, kde celou situaci popisuje následovně. Chtěl se samozřejmě vrátit do Slávie, ale Šetrle po něm chtěl zdravotní testy a videokazety!!! čáp to komentoval slovy , že to cítil jako urážku, že musel každý vědět jak před tím hrál. Navíc německá liga má "slušnou" úroveň, takže nehrozilo, že by šel s výkonem dolů. Samozřejmě byl bez práce a Sparta se ozvala jako první. Mě se také nelíbilo, že šel právě do Sparty. Chápu však člověka, kterého baví hrát fotbal a musí platit složenky, že se dlouho nerozmýšlel.To jenom pro objektivnost.

   • Re: Nejlepší levý obráínce Slávie očima Experta

    Serf     před 17 lety 11.03.2005 08:58 |  
    0 0

    Co dodat? Predstavy nekterych fandu jsou jedna vec a tvrda realita pracoviho procesu vec jina. Taky budu zvazovat nabidku a treba i konkurence, pokud mi nabidne lepsi podminky nez stavajici zamestnavatel.

  • Re: Nejlepší levý obráínce Slávie očima Experta

   slaviaman     před 17 lety 12.03.2005 23:08 |  
   0 0

   gary ty tomu vzdycky dodas svym komentarem neco genialniho. chabe receno "tresnicku na dort"... Labanta nakonec volit nebudu, ale tenhle komentar - opravdu tleskam. moc dobry! (aneb vecne i s usmevem)

 7. Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

  (host)     před 17 lety 09.03.2005 15:44 |  
  0 0

  No Rudu si nechám na levého záložníka, kde také většinou hrál. Hlas dávám Petroušovi

 8. Re: Anketa - zvolte nejlepšího levého obránce Slavie

  Lisaj     před 17 lety 12.03.2005 20:45 |  
  0 0

  Tak i ja bych se vyjadril:
  Hrdla a Cap jsou jen do poctu
  Ruda vyhraje jako zaloznik
  Takze mi zbejva Labant a Petrous
  Mezi nima je to u me v podstate remiza, sice asi vyhraje Adam, ale ja davam hlas Vladovi. To ze pak prestoupil do Sparty me sice ranilo ale to by nemelo bejt kriterium. Jeho styl hry se mi dycky libil. Odved tu kus dobry prace... skoda ze nezustal o rok dva dyl...