Soutěž

Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

Deváté kolo v anketě o nejlepší slávistickou jedenáctku od roku 1993 na postu útočníků skončilo. A kdo se stal vítězem? Drtivá většina lidí vybrala útočnou dvojici Pavel Kuka – Vladimír Šmicer. U odborníků bodovala stejná dvojice. P.S. Tomáš Došek po chybě nakonec získal poměrně dost bodů!

1. PAVEL KUKA
Tak tady se asi nedalo pochybovat, že vyhraje právě on. A dokonce jsem i tušil, že obdrží rekordní počet hlasů. číslo se nakonec zastavilo na 128 hlasech, což činí 84,8 %! To nikdo jiný nezískal. Takže to jen dokazuje, jak velkou slávistickou osobností je.
 
Sešívaný – volba pro Pavla Kuku:
V případě útočníků byla má volba snad nejlehčí ze všech. O Pavlu Kukovi prostě nelze diskutovat. Je to podle mě jedna z největších osobností celé historie klubu. V reprezentaci se jeho gólový účet zastavil u třicítky, v německé bundeslize nastřílel 50 gólů a střeleckými výkony v české lize si zasloužil místo v Klubu ligových kanonýrů. Jenže Pavla Kuku nedělají jen velké fotbalové výkony, ale i charakter osobnosti. Jeho názory mají hlavu a patu. Je to poslední z velkých klubistů, který by pro Slavii dýchal. Bez
Pavla Kuky si prostě nejlepší jedenáctku představit nedokážu.
 
Postovni – volba pro Pavla Kuku:
Volil jsem jednoznačně srdcem. Pavel Kuka je to, co si já osobně představuji pod pojmem slávista. Co se týče jeho fotbalových kvalit, tak se mu často vytýká, že je to spalovač šancí. Já to tak nevidím, Pavel si
uměl hlavně obrovsky množství šancí vytvořit a i když z nich většinu spálil, jeho užitečnost je veliká
(mluvím teď ale spíše o období, kdy byl mladší).
 
Krhounek – volba pro Pavla Kuku:
Myslím, že toho pro Slavii hodně udělal. S dlouhodobého hlediska jsme myslím neměli lepšího srdcaře než je právě Pavel. Je pravda, že hodně šancí spálil, ale také mnoho gólů a někdy i rozhodujících dal. Proto jsem volil právě jeho.
 
Smileboy – volba pro Pavla Kuku:
Pavla jsem zvolil zejména proto, že je to největší osobnost celého týmu za posledních pár let. Samozřejmě nemůžu opomenout jeho nesporné hráčské kvality, které nám dokazoval a? už v červenobílém dresu Slavie, na zahraničním angažmá v Německu a samozřejmě v národním dresu, kde svými výkony výrazně pomohl k zisku stříbrných medailí na Euru 96.
 
Filip – volba pro Pavla Kuku:
O zařazení Pavla Kuky do ideální jedenáctky Slavie nemůže být podle mého názoru pochyb. Jistě má i některé nedostatky, ale například spalování šancí, kterým se také proslavil, se neméně týkalo a týká i jeho kolegů ve Slavii. Kukova nominace vyplývá nejen z výkonů a střeleckých statistik, ale i jeho postavení "ikony" Slavie. K tomu přispěl tím, že po ukončení posledního zahraničního angažmá zamířil zpět do Slavie. Bohužel to není samozřejmost.
 
 
2. VLADIMÍR ŠMICER
Druhé místo se všeobecně čekalo a bylo potvrzeno. Bylo by příjemné, kdyby se do Slavie ještě někdy vrátil. Bohužel ho provází neustále zranění. Od lidí obdržel 81 hlasů.
 
Slavistajiri – volba pro Vladimíra Šmicera:
Myslím, že volba Vládi je pro mě jasná volba k Pavlovi Kukovi. I když si Šmicra pamatuji spíš jako velkého paliče, tak není pochyb o tom, že je po Pavlovi naším druhým nejlepším útočníkem, což dokázal jak v zahraničí tak v reprezentaci.
 
Arbitro – volba pro Vladimíra Šmicera:
Volba Vládi Šmicera pro mě byla tentokrát jasnou záležitostí. Šmíca strávil ve Slavii celých 9 let, je jedním z mála opravdových klubistů (co se týče útočníků samozřejmě s P. Kukou), a to nemluvím o tom, že je podle mě z těchto útočníků nejlepším fotbalistou, o čemž svědčí i jeho pravidelné pozvánky do reprezentace, pokud není zrovna (jakože je dost často) zraněný, ale i fakt, že se (opět s Pavlem Kukou) jako jediný dokázal výrazně prosadit v zahraničí. Teď už nezbývá než doufat, že se ke konci své kariéry ještě na 1-2 sezóny vrátí k nám do Slavie! Spíše se ale obávám, že kariéru ukončí ve Francii, nicméně bych dal ruku do ohně za to, že "druhý Poborský" z něj nebude!
 
3. IVO KNOFLÍčEK
Třetí místo. Hráč to byl opravdu dobrý, ale strávil tu málo času ve voleném období. Jinak by asi první dva více prohnal. Přesto obdržel 37 hlasů.
 
Vikingzlipy – volba pro Ivo Knoflíčka:
Ivo Knoflíčka jsem volil proto, že po Pepi Bicanovi, Frantovi Veselým a Pavlovi řehákovi a spoustě dalších byl srdcař a Slavii mu určitě nikdo nevymaže ze srdce. Dodnes na Slavii nezanevřel a kope alespoň za internacionály Silvestrovské derby, kde ho pravidelně vídám(e).
 
Chrobak – volba pro Ivo Knoflíčka:
Okamžitě jsem jako prvního vybral Knoflíčka. Byl to útočník jak má být. Zakončovatel, kterého uhlídat nebylo lehké (Z kterého našeho současného útočníka mají mít obrany strach !?). Dvojici Kubík, Knoflíček mám spojenou s těmi nejlepšími slávistickými vzpomínkami. Jako druhého útočníka jsem se rozhodoval mezi Kukou a Šmicrem, ale rozhodování pro Kuku nebylo také moc těžké. Na Kukovi obdivuji jaké si dokázal získat jméno v Bundeslize a také to, že je to prostě slávista.
 
4. TOMÁŠ DOŠEK - 21 hlasů
5. – 6. ROBERT VÁGNER a LUDěK ZELENKA - Oba shodně obdrželi 12 hlasů.
7. PAVEL řEHÁK – 6 hlasů
8. KAREL VÁCHA – 4 hlasy
9. JI?Í VÁVRA – 1 hlas
 
Do ankety se celkem zapojilo 151 lidí, což je o 33 více než v předchozím kole. A kdo vyhrává poukázku do KFC? Vylosován byl LOOKY a KARLOS006. Brzy mohou očekávat email s instrukcemi. Jen zdůrazňuji, že je nutné co nejdříve odpovědět.
 
A jak hlasovali odborníci? Stejně suverénně vyhráli Pavel Kuka a Vladimír Šmicer.
Pořadí podle odborníků:
Pavel Kuka – 16 hlasů
Vladimír Šmicer – 15 hlasů
Robert Vágner, Štěpán Vachoušek, Ivo Knoflíček, Pavel řehák, Tomáš Došek – 1 hlas
 
A kdo hlasoval pro vítěze Kuku? Jsou to následující odborníci:
Josef Pešice, Petr Rada, Jan říčka, Pavel Trávník, Jaroslav Hřebík, Luděk Klusáček, František Zlámal, Václav Petrák, Jindřich Dejmal, Pavel Tobiáš, Josef Jarabinský, Josef Csaplár, Jiří Šusta, Vladislav Biskup, Stanislav Vahala, František Cipro
 
Pro druhého Šmicera hlasovali tito odborníci:
Josef Pešice, Petr Rada, Jan říčka, Pavel Trávník, Miroslav Beránek, Jaroslav Hřebík, Luděk Klusáček, Václav Petrák, Jindřich Dejmal, Josef Jarabinský, Josef Csaplár, Jiří Šusta, Stanislav Vahala, František Cipro, Karel Jarolím
 

Po jednom bodu získal Vágner (Miroslav Beránek), Vachoušek (František Zlámal), Knoflíček (Pavel Tobiáš), řehák (Vladislav Biskup), Došek (Karel Jarolím).

Komentáře (16)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Proč všichny hlasují srdcem.

  KING25     před 17 lety 19.04.2005 09:09 |  
  0 0

  Teda už začínám věřit na kouzla. Pavel Kuka nás snad všechni očaroval takovým kouzlem, že by na nej byl pyšní i Harry Potter..:-) Co Pavel Kuka odehrál od roku 1993 ve Slavii? Úplne stejne jako Tomáš Došek a golově na tom je líp dokonce Tomáš. Jen jeden je zatracovanej a jeden lítá do nebe. Dokonce bych řekl, že Pavel Kuka je pověstnější zahazovač šancí než Došek. Každy asi hlasuje pro Kuku, kůli tomu, jak veřejne kritizuje vedení Slavie a plno řečma chce pomoc klubu, ale pomohl?. Kuka veřejne prohlašoval, jak se s mladíkama nemůže bojovat o titul a že ty hráči na to nemají. No stěmi mladíky jsme se dostali do předkola LM a když se mladíci rozprodali nebo poslali na hostování a přivedli se hráči středního věku, tak máme starost se vůbec dostat do poháru UEFA. Najde někdo nějaký příklad, jak Pavel pomohl Slavii?

  • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

   chrobak     před 17 lety 19.04.2005 09:27 |  
   0 0

   Rozdíl v hodnocení je závislý na tom, jaké období vezmeš, za poslední dva až tři roky by můj hlas také nezískal, ale celkově toho dosáhl jako málokdo. S tím zahazovačem bych byl opatrný. On se do šancí dostával, tak také občas nějakou zahodil. V posledním období byli ale jeho fandové opravdu poněkud nekritičtí.

   • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

    KING25     před 17 lety 19.04.2005 09:36 |  
    0 0

    Beru období kdy oba dva byli ve Slavii. To je od roku 2000. Je jasný, že Pavel Kuka toho dokázal hodne ve fotbale, ale co dokázal ve Slavii v odbodí od roku 1993 do dnes?

    • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

     chrobak     před 17 lety 19.04.2005 10:15 |  
     0 0

     Pokud se to vezme striktně od 1993 a ve Slávii, pak by asi nemohl v ideální jedenáctce být. Pokud to beru podle sebe nedokázal jsem nikdy při hlasování vytrhnout jen toto období, vždycky jsem nakonec volil hráče s ohledem na celou jeho kariéru. Druhý problém jsem měl s tím, že mě nebylo dopředu jasné na jakých místech bude hráč nominován a ze zpětného pohledu bych v některých případech volil jinak. Podle výsledků jsem v tom asi nebyl sám.

     • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

      (host)     před 17 lety 19.04.2005 16:01 |  
      0 0

      Chlapi otevreli jste zajimavou diskusi. Obliba Pavla Kuky se totiz da jen tezko vysvetlit vynikajicimi vykony na hristi. To nejlepsi totiz odehral v Nemecku, a ti z vas, kteri ho pamatuji pred odchodem do Nemecka mi potvrdi, ze toho opravdu spalil pozehnane, ne jen obcas nejakou, jak pise chrobak. Ja pamatuju jeden cas, kdy ho posadili na tribunu, protoze nedal ani ze tri kroku gola a to snad v deseti zapasech za sebou. Posledni dve sezony se mu vubec nevydarily, stejne jako derby, kdyby tak hral Tomas Dosek, slizne kritiku...Medialni vystupovani Pavla Kuky je ovsem zcela odlisnou kategorii, tak uspel vyjimecne dobre. Je opravdu velka skoda, ze ji zrikdakdy pouzil k prospechu klubu, napriklad tim, ze by zval divaky do hlediste, zkusil se nekdy Slavie zastat atd.

    • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

     (host)     před 17 lety 20.04.2005 21:35 |  
     0 0

     ohledně gólových přínosu pro klub si dovolím drobnou exkurzi do mých statistik (správnost nezaručuji, ale vychází z čísel deníku Sport) - vedu si v ní střelce branek od roku 1993: a 1. je Tomáš Došek (ve Slavii 1999 - 04) 40 branek ,
     2. je Robert Vágner (1995 - 02) 39 branek
     a 3. je Pavel Kuka s 36 brankami. to snad vypovídá o tom, že Kuka i od roku 93 zasluhuje přínosem pro Slavii respekt. a např. od zmíněného roku 2000 vstřelil 31 branek.... je to málo? ----- to tak na okraj: slaviAman

  • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

   gary     před 17 lety 19.04.2005 16:17 |  
   0 0

   Pavel Kuka odehrál za Slávii okolo 250 zápasů a nastřílel 102 golů. Nechápu ,kdo jiný by se měl stát nejlepším útočníkem Slávie než on!!!
   Na tom nezmění nic ani fakt ,že už nejméně tři roky není jeho místo v základní sestavě.
   Ale chápu stesk některých fanoušků ,kteří fandí Slávii krátce a možná je okouzlil Munster.
   Jenže takových fotbalistů běhá spousta i v pražském přeboru.

   • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

    KING25     před 17 lety 19.04.2005 16:55 |  
    0 0

    gary..koukni se za jaké období je ta anketa a v jakém období dal Kuka nejvíc svých golu ve Slavii. Nikdo tady nikdy netvrdil, že Kuka za sebou nemá dost úspěchů. Ale do minulosti se stále koukat nedá.

    • Re: Proč všichny hlasují srdcem.

     (host)     před 17 lety 19.04.2005 19:22 |  
     0 0

     Pokud by si tento příspěvek napsal k nějakému článku velebující Pavla Kuku, tak bych na to nereagoval. S mnohým dokonce souhlasím.

     Bohužel nemohu s tvým názorem souhlasit v případě nejlepších útočníků Slávie. Pavel Kuka jím bezesporu byl. Dále mi spíše připadá ,že na Pavla Kuku útočíš kvůli tomu, že nedrží hubu a krok.
     Protože jinak bys musel stejně reagovat i na Vládu Šmicra ,který je na tom v daném období ještě hůře než Pavel.

 2. Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

  (host)     před 17 lety 19.04.2005 10:26 |  
  0 0

  Koflíček až třetí ??? To jsem asi jeden z těch několika třicátníků :-), kteří si ho ještě pamatují, jinak by musel vyhrát na plné čáře. Kuka a Šmíca byli taky skvělí, ale kdo viděl hrát Konoflíčka v jeho nejlepší sezoně , tak ví o čem mluvim. LordEdmund

  • Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

   chrobak     před 17 lety 19.04.2005 11:08 |  
   0 0

   Že dostal (pro mě také překvapivě) málo hlasů z lidu by se dalo vysvětlit tím, že jsme tu pamětníci v menšině, ale dost mě překvapilo málo hlasů od odborníků.

 3. Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

  honzah (přítel SN)     před 17 lety 20.04.2005 21:55 |  
  0 0

  A kde jsou ti trenéři?

  • Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

   Richi (admin)     před 17 lety 21.04.2005 10:20 |  
   0 0

   Což takhle trochu trpělivosti? :-)

   • Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

    honzah (přítel SN)     před 17 lety 22.04.2005 18:43 |  
    0 0

    Jasně rád si počkám, stejně mám teď jiné starosti...

 4. Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

  honzah (přítel SN)     před 17 lety 22.04.2005 20:33 |  
  0 0

  Hlasoval jsem ve všech kolech ankety, nicméně svoji vizi ideální sestavy jsem příliš neprosadil. Zde ji předkládám k posouzení: Jan Stejskal - Jiří Lerch, Adam Petrouš, Luboš Kozel, Vladimír Labant - Ivo Ulich, Radek Bejbl, Pavel Horváth, Rudolf Skácel - Luděk Zelenka, Vladimír Šmicer.

 5. Re: Kuka a Šmicer nejlepší útočníci Slavie

  honzah (přítel SN)     před 17 lety 30.04.2005 21:35 |  
  0 0

  Tak tohle zní fakt dobře: 1) Tomáš Došek neobdržel žádný hlas! 2) Omlouváme se za početní chybu. Tomáš Došek obdržel 21 hlasů.