Na Strahově se měl dnes hrát velmi zajímavý duel, Slavia hostila ligu vedoucí Liberec. Česká fotbalová mafie ovšem opět zaúřadovala a nasadila agenta Járu.

Góly: 16. P. Janda - 53. P. Papoušek, 61. T. Zápotočný (pen.), 90. M. Abrahám
Sestava Slavie: M. Vorel - M. Krajčík, J. Studík, A. Aračič, D. Hubáček - Z. Hercegfalvi, L. Jarolím, P. Eliáš (79. K. Kratochvíl), P. Janda (46. D. Švento) - S. Vlček, P. Fořt (62. R. Dosoudil)
ŽK: 47. A. Aračič, 89. R. Dosoudil - 50. J. Bílek
ČK: 58. A. Aračič, 60. M. Krajčík - 77. J. Bílek

Zápasový report:

Dnešní utkání můžeme rozdělit do dvou fází. V té první fotbalové jsme měli šanci vidět vcelku kvalitní fotbal se šancemi na obou stranách. Slavia tradičně nastoupila v oslabené sestavě, tentokrát vypadl i Karel Piták, jehož kapitánskou pásku převzal Vlček. I přesto dokázala s Libercem statečně bojovat a mladík Janda dal dokonce svůj první ligový gól. Vše vypadalo stále nadějně.

Do druhé půle již střelec Janda nenastoupil kvůli zdravotním problémům, nahradil ho snad již konečně uzdravený Švento. Místo potvrzení vedení však brzy lovil míč z branky Vorel. Nálada slávistických fanoušků začala mírně klesat, ale za chvíli měl přijít ještě horší zlom.

V 58. minutě byl aktivován agent Jára, který během několika minut rozhodl. Nejdříve nesmyslně vyloučil Aračiče, který mohl jen nechápavě koukat na druhou žlutou kartu. Járovi to však nestačilo a o několik minut později poslal do kabin Krajčíka za údajný faul ve vápně. Z následné penalty pravděpodobně Liberec získal titul. V té chvíli asi nemálo slávistům stoupal adrenalin a jen nechápavě koukali, co se to děje.

V 68. minutě se stala věc nevídaná, vedení klubu se na to již nemohlo dívat. Trenér Jarolím odvolal hráče ze hřiště. Hráče vyprovázel mohutný potlesk. Utkání bylo přerušeno, polovina diváků znechuceně odešla domů. Kdo nikam nepospíchal, tak ještě jakýsi fotbal viděl. Po asi dvaceti minutách se začalo opět hrát a hlasatel prohlásil „slávisté svým odchodem do kabin vyjádřili nesouhlas s řízením utkání. Po zvážení možných následků pro fotbal jako takový se hráči rozhodli utkání dohrát.“ Zbytek utkání netřeba komentovat.

Slavii se po dnešku pohárová Evropa zas o něco vzdálila, ale stále nic není ztraceno. Snad hráči v sobě ještě najdou motivaci a budou se současným systémem nadále bojovat, ačkoliv je to často boj marný.

Průběh zápasu

9. minuta: přímý kop Liberce rozehrál Papoušek, jeho střelu pod břevno Vorel chytil.
16. minuta: po průniku Vlčka po pravé straně a přihrávce do vápna se trefil pohotově Petr Janda. 1:0.
22. minuta: Eliáš vyslal pěknou přihrávkou za obranu Fořtovi, u míče byl ale dřív Čech.
31. minuta: Jarolím při odkopu před vlastní bránou před dotírajícími Libereckými trefil Abraháma, na balón, který cinknul o levou tyčku Vorel nedosáhnul. Velká šance Liberce.
32. minuta: po rohu hlavičkoval Matula, Vorel ji výborně vyškrábnul.
35. minuta: po průniku Dorta srazil jeho střelu na roh Aračič. Po následném protiútoku nadějně postupoval Vlček, přihrál Fořtovi, jehož pokus byl zblokován na roh.
53. minuta: Pudil zleva odcentroval, ve vápně se na vzdálenější tyči prosadil hlavou Papoušek, Vorel si ještě na míč sáhnul. 1:1.
55. minuta: v šanci se ocitnul Vlček, ale zblízka přestřelil bránu.
58. minuta: po čistém zákroku u postranní lajny na Papouška byl druhou žlutou kartou napomenut Ante Aračič. Slavia hrála o desíti.
60. minuta: Pudilovu střelu zpoza vápna měl Vorel.
60. minuta: Krajčík čistě odzbrojil ve vápně pronikajícího Blažka, za to viděl červenou kartu a kopala se penalta. Tu proměnil s přehledem kapitán Zápotočný. 1:2.
68. minuta: hráči Slavie opustili na protest proti řízení zápasu hrací plochu.

Pokračovalo se po 20 minutách, nejdříve to vypadalo, že hráči Liberce budou hrát také bez dvou hráčů, ale ti se opozdili v šatně. Bez Šinglára se hrálo však minutu, než si rozhodčí všimnul, že Liberci někdo chybí. Kvalitní výkon rozhodčího.. Posledních dvacet minut bylo jen formalitou, kterou nemá cenu komentovat, nesmyslnou červenou kartu dostal Jiří Bílek. V závěru ještě Liberec zvýšil své vedení zásluhou Abraháma. 1:3.