Slavia - Brno 3:1 (2:0)

Slávisté dnes udělali další krok za pohárovou Evropou, když zejména po velmi pěkném prvním poločase si bez větších problémů poradili se zachraňujícím se Brnem.

Slavia: Vorel - Krajčík, Holeňák, Aračič, Hubáček - Piták (84. Fořt), L. Jarolím, Janda, Švento - Vlček (70. Kalivoda), Gaúcho (90. Hercegfalvi)

Branky: 13. Vlček, 28. Piták, 75. Gaúcho - 76. Vrána

Zápasový report:

Kdo dnes přišel na Strahov, tak rozhodně nelitoval. Slavia v podstatě celých devadesát minut nepujčila Brnu míč a předvedla nám ofensivní představení, které nás opět posunulo v tabulce na druhé místo. Zápas místy připomínal včerejší tlak českého hokejové týmu proti Lotyšsku.

Od prvních minut bylo jasné, že Brno přijelo jen z povinnosti a na žádné body asi ani nepomýšlelo. Nepomohl mu ani bývalý slávistický Mercedes Švancara, který nastoupil v základní sestavě. Slavia od začátku na soupeře pořádně vlítla a bylo jen otázkou času, kdy budeme slavit první branku. Střeleckou formu jako první potvrdil Vlček, kterého později následoval kapitán Piták, který tak opět dohnal Ivanu na čele tabulky nejlepších ligových střelců. Dalšího gólového přídělu bylo Brno v prvním poločase ušetřeno, naši hráči se nejspíše předháněli, kdo zahodí větší šanci.

Druhá půle byla obecně hrána v lehce pomalejším tempu, přesto slávisté i nadále pokračovali ve své spalovací soutěži. Tuto hru ukončil až Gaucho, na jehož branku však hosté překvapivě odpověděli, což je určitě škoda. V té chvíli již běhal na hřišti bývalý slávistický útočník Luděk Zelenka, kterého tribuny vřele přivítaly.

Slavia se ukázala ve velmi dobré formě, diváci mohli být spokojeni. Kdyby utkání skončilo 6:0, nikdo by se nemohl divit. Povinnost splněna, teď musíme naplno bodovat ve středu s Ostravou a čekat na zaváhání soupeřů, s kterými bohužel máme rozhodující vzájemné zápasy horší. Hráči by si jistě zasloužili podporu, ve středu tak všichni přijďte na Strahov.

Průběh utkání

12. minuta: Piták si zvládl zpracovat balón u rohového praporku a odcentrovat, Šventovu střelu pak Chlup zblokoval.
13. minuta: po přihrávce Jandy Vlček centroval na Pitáka, který byl snad metr před bránou v době přihrávky zřejmě podražen. Velká šance.
13. minuta: Dušan Švento si zpracoval centr do vápna, chystal se vystřelit, ale nakonec přenechal míč Vlčkovi, který prudkou ránou poslal balón z deseti metrů pod břevno. 1:0.
18. minuta: Vlčkovu hlavičku lapil Lejsal.
21. minuta: po Jandově centru Pitákovu hlavičku chytil Lejsal.
28. minuta: Hubáček přenechal zahrávání přímého kopu Pitákovi, ten krásně přestřelil zeď a trefil bránu. Lejsal vůbec nereagoval. 2:0.
29. minuta: Brno zahrávalo svůj první rohový kop.
33. minuta: Vorel jen vyrazil pokus Švancary po přímém kopu, do bezpečných míst balón odkopnul Aračič.
34. minuta: asi deset metrů za vápnem rozehrál standardní situaci J. Černý, Vorel balón mířící k tyčce měl.
36. minuta: Švancara z vápna zpětnou přihrávkou vybídnul ke střele Pavlíka, ale ten mířil vedle.
38. minuta: Jarolím ze zahuštěného prostoru na pravém kraji hřiště přenesl balón na Hubáčka, ten nehlídán vystřelil prudkou ránu, která mířila těsně vedle brány.
40. minuta: Gaúcho z malého vápna přestřelil bránu, přihrával mu Piták.
61. minuta: po rohu Brna nastal v našem pokutovém území trochu zmatek, ale obešel se bez inkasované branky.
73. minuta: Vorel jen vyrazil míč, balón mířící do brány odkopnul Holeňák.
75. minuta: po centru zleva Gaúcho zvýšil hlavou na 3:0.
76. minuta: Brno vzápětí střílí gól, po centru zprava z vápna hlavičkoval do země nehlídaný Vrána. 3:1.
84. minuta: střelecký pokus Aleše Besty mířil nad.