Slavia - Ostrava 4:0 (2:0)

Slávisté dnes skvělou hrou a čtyřgólovým přídělem Ostravě posílili naděje na druhou příčku.

Slavia: Vorel - Krajčík, Aračič, Holeňák, Hubáček - Piták, Jarolím (75. Hrdlička), Janda, Švento - Gaúcho (77. Hercegfalvi), Vlček (69. Fořt)
Branky: 16. a 63. Gaúcho, 45. Švento, 90. Fořt

Průběh utkání:
11. minuta - Z levé strany poslal do vápna centr aktivní Švento a do hlavičkového zakončení se dostal Gaúcho, ale minul ostravskou bránu.
16. minuta - Velký závar před hostující brankou, míč se následně dostal k Vlčkovi, který místo střely volil ideální nahrávku na Pitáka, do jeho střely však skočil jeden z obránců, odražený míč se dostal ke Gaúchovi, který z otočky umístil pod břevno. 1:0.
23. minuta - Jediná pořádná šance hostů. Po centru z pravé strany neudržel Vorel míč, k němu se dostal Rajtoral a po zpracování minul prázdnou bránu a trefil pouze vnější část spojnice břevna a tyče.
35. minuta - Další velká příležitost, Švento krásným obloučkem našel za obranou Pitáka, ten se však dostal z úhlu, takže místo střely našel nabíhajícího Vlčka, ten však v tísni přestřelil.
45. minuta - Rychlý brejk Slavie, přihrávku do středu prodlužoval před obráncem Ostravy Vlček na volného Šventa, který tak mohl jít sám na brankáře. V koncovce se zachoval chladnokrevně, zmátl brankáře pohybem těla a k tyči bez problému zakončil. 2:0.
49. minuta - PIták přesně našel za obranou Šventa, ale z blízkosti už nedokázal brankáře Rašku prostřelit.
63. minuta - Po rychlé akci přiťukával Vlček na volného Gaúcha, který v pohodě prostřelil vybíhajícího brankáře. 3:0.
82. minuta - Piták sebral míč Šourkovi, dostal se důrazem přes obranu, ale mezi tyče se už netrefil.
90. minuta - Po rohu Hrdličky se hlavou prosadil střídající Fořt. 4:0.

Zajímavost utkání:
Velká fanynka Slavie Blanka Ziková umí zřejmě předpovídat, co se stane na hřišti. V závěru utkání jsem byl zrovna u ní a úplně s radostí mi říkala, jak vždy dokáže předvolat gól. Prý vždy zaskandovala a hned jsme vstřelili branku. Proto neváhala mi to ukázatj, začala skandovat "dejte jim gól". V tu chvíli zahráváme rohový kop a branka díky Pavlu Fořtovi opravdu padne. Opět důkaz pro její předvídavost, hned to musela všem říct a s radostí to sdělila i Leškovi, který s velkým úsměvem pokynul.