Slavia - Olomouc 3:0

Fotbalisté Slavie přejeli po dobrém výkonu bezradnou Olomouc 3:0. Své první dvě branky v sezoně vstřelil útočník Pavel Fořt, trefil se i Lukáš Jarolím. Prohlédněte si exklusivní várku 89 fotek, uvidíte zápas, choreo, fanoušky!

sks-sigma_1.jpgZápasový report:
Slavia do zápasu nastoupila v jiném rozestavení, než je zvykem. Tentokrát se třemi obránci a pěti záložníky, kdy Janda byl pod útočníky a defenzivním štítem stejně jako proti Karvanu se stal Michal Švec.

Od úvodních minut jsme začali mít více ze hry, ale do šancích jsme se nedostali. Soupeř trochu dokázal zahrozit, ale mezi tyče nevystřelil. Pak nás probudila až dělovka Krajčíka a hned poté první gól. Od té chvíli byl na hřišti jen jeden tým. Neustále jsme se snažili útočit a nedávali soupeři moc míč. Hráči byli též obezřetní, aby neinkasovali. Po dalším tlaku se nám podařilo přidat druhou branku a bylo zase více veselo. Bezradný soupeř mohl být rád, že do poločasu další branku nedostal.

Ve druhém poločase byl jasný cíl - neinkasovat. I proto hráči si dávali ještě větší pozor, aby neudělali větší chybu. Olomouc se snažila více hrozit, ale to se jí vůbec nedařilo. Slávisté si vytvářeli další a další šance a někdy své příležitosti nedotáhli, protože asi chtěli dostat míč do prázdné brány. Čtvrt hodiny před koncem jsme přidali další branku, ale nemusela být poslední, ale ani další příležitosti nebyly využity. Po zásluze jsme vyhráli, ale zas bych výsledek moc nepřeceňoval, Olomouc byla opravdu špatná.

Průběh zápasu:

17. minuta - Po přiťuknutí Michala Švece se do míče opřel Krajčík, jehož dalekonosná střela z 30 metrů skončila na břevně olomoucké branky.
17. minuta - Po následném rohu Jarolíma vyskočil nejvýše Pavel Fořt a hlavou usměrnil na vzdálenější tyč. 1:0.
21. minuta - Aktivním presinkem jsme vybojovali míč, ke kterému se poté dostal Fořt a ihned z dálky vystřelil, ale pokus neměl přílišnou razanci.
28. minuta - Zavřeli jsme soupeře před jejich bránou a po dobývání se k míči na pravé straně dostal Vlček, poslal přízemní centr před bránu a u přední tyče ve skluzu usměrnil na vzdálenější tyč opět Fořt. 2:0.
32. minuta - Rychlý přechod do útoku, až k lajně se dostal Janda, zde vrátil pod sebe na hranici vápna, kde střílel Latka, ale vysoko nad.
39. minuta - Po prodloužením se za obranou k míči dostal Vlček a z úhlu pádil na bránu, ale jeho prudká střela skončila těsně vedle.
52. minuta - Janda si všiml z druhé vlny nabíhajícího Jarolíma, poslal mu přesný centr, ale jeho střelu z 10 metrů kryl hostující brankář.
74. minuta - Z pravé strany poslal centr Vlček, brankář vyrazil za vápno, kde však byl Jarolím, který se opřel do míče a za pomoci teče skóroval. 3:0.

80. minuta - Po rohu Hrdličky se k odraženému míči dostal Švento a jeho prudkou střelu Vojáček vyrazil k Jandovi, ten se snažil místo zakončení najít lépe postaveného hráče, ale obrana dokázala včas odkopnout.
82. minuta - Hrdlička posunul doleva na Šventa, unikl po straně a ve vápně dával míč pod sebe zpět na Hrdličku, ale před ním obrana Olomouce v poslední chvíli odkopla.

Ohlasy trenérů:

"Slavia se předvedla v plné kráse. Čeká nás strašně moc práce, ale věřím, že se nám to nějakým způsobem podaří. Z této prohry bych nedělal tragédii, víceméně jsem s tím počítal, samozřejmě však nebudu hráčům říkat, že sem jedeme prohrát. Slavia je kvalitativně jinde," uvedl po zápase trenér Olomouc Vlastimil Petržela.

"Jsem rád, že jsme se po třech zápasech konečně prosadili, trefil se i Pavel Fořt. Měli jsme tam i další šance, takže skóre mohlo být větší. Po pohárovém zápase a po tom, co Olomouc vyměnila trenéra, jsem hráče nabádal, že nesmí nic podcenit, hrát naplno od začátku, agresivně, v pohybu, což jsme splnili. Jedinou vadou je to, že jsme své šance nedokázali využít ve větší počet vstřelených branek," okomentoval utkání trenér Karel Jarolím.

Slavia - Olomouc 3:0 (2:0)
Sestava Slavie: Vorel - Suchý, Latka, Hubáček - Krajčík, Jarolím, Švec, Švento - Janda (82. Nečas) - Fořt (75. Hrdlička), Vlček
Branky: 17. a 28. Fořt, 74. Jarolím