O Slavii

Vánoční turnaj: Slavia druhá

Dnes se v hale v Edenu konal 12. ročník mezinárodního vánočního turnaje fotbalových internacionálů o Velkou cenu společnosti RI Okna s.r.o. V dramatickém finále nestačila neporažená Slavia na sparťanský Nike po penaltách a skončila na druhém místě. Prohlédněte si 37 fotografií z turnaje.

turnaj.jpg Slavia obhajovala prvenství z předchozích tří ročníků. Ve skupině B se střetla s týmy Nike (dříve Barum či Tipsport), Bohemians a Rapid Vídeň. Skupina A má týmy Sparty, Dukly, Brna a Prešova. Zápasy se hrají 2x10 minut, jen finále je prodlouženo na 2x12 minut. Ze skupin postupují první dva do semifinále, ostatní hrají o umístění.

Finále:
Nike - Slavia 1:1 (1:1), pen. 5:3
Branky: 6. Chovanec - 8. Příložný
Dramatickou tečku přichystalo letošní dvanácté finále, ve kterém se stejně jako loni utkala Slavia s Nike (loni pod názvem Barum). Nabitý kádr Nike chtěl konečně vyhrát, i proto se neustále tlačili před bránu. Slavia se snažila dobře bránit a využívat okének v obraně k přečíslení. Do vedení se však dostal soupeř díky Chovancovi, ale po o dvě minuty později se nám podařilo vyrovnat, když po přiťuknutí Řeháka se prosadil Příložný. Od té doby se hrálo maximálně takticky a vyložených šancí bylo málo. Týmy hrály s maximálním nasazením, nevypustily žádný souboj. Lítala také sprostá slova. V průběhu druhého poločasu se oba celky smiřovaly s penaltami, ke kterým nakonec došlo. V těch však byl úspěšnější Nike, když se prosadili Vrabec, Chovanec, Bílek, Novotný a Bielik. Za Slavii vstřelili branku Janů, Řehák a Jindráček. Tu první neproměnil Veselý.

Semifinále:
Slavia - Brno 3:2 (3:1)
Branky: 2x Medynský, 1x Řehák - Černík, Svoboda
Slavia od prvních minut potvrzovala roli favorita, po třiceti sekundách jsme se dostali do vedení díky střele Pavla Řeháka. Ale Brno dokázala srovnat po naší nedůslednosti v obraně. Přesto naše druhá pětka do poločasu přidala dvě branky, a to hlavně díky střelecké potenci Medynského. Druhý poločas mělo více ze hry Brno, snažilo se dát branku, ale slávisté pozorně bránili. Dostali jsme se i do několika brejkových situací, ale ty nedokázali využít. Moravský celek nakonec po zásluze snížil, pět sekund před koncem.

Slavia - Rapid Vídeň 6:4 (6:2)
Branky: 2x Jindráček, 1x Příložný, Knoflíček, Veselý ml., Řehák - Keglevitz, Reisinger, Barisics, Schöttel
Přestože Slavia vyhrála, utkání nebylo moc vydařené. Pod dojmem jasného postupu, kdy jí k prvnímu místu navíc stačila remíza, nehráli slávisté příliš aktivně, spíše to odchodili, hlavně aby se nenadřeli. V prvním poločase alespoň ještě dávali branky, ale ve druhém se nechali několikrát zaskočit. Všichni se hnali do útoku a v obraně moc lidí nezůstávalo. Přesto tři body jsme zaslouženě získali.

Slavia - Bohemians 4:1 (0:1)
Branky: Jindráček, Jarolím, Veselý ml., Janů - Klíma
První poločas se Slavii příliš nevydařil, od třetí minuty jsme totiž po teči Klímy prohrávali. Od té doby se Bohemians věnovala bránění a my jen dobývali. Ale nebyli jsme příliš aktivní, takže jsme se ani neprosadili. Druhý poločas byl úplně jiný, od prvních sekund bylo patrné, kdo jde za vítězstvím. Po třiceti sekundách se prosadil střelou do protipohybu Jindráček. Po dalších třech minutách bylo jsme se ujali vedení, po možném šlapáku, který proti nám nebyl odpískán, jsme se dostali do přečíslení, Příložný obešel brankáře a před bránou jsme byli ve třech proti samotnému hráči, šanci využil bez problémů Jarolím. Z úst hráčů Bohemians padlo hodně nevybíravých slov směrem k rozhodčímu. Po zbytek zápasu jsme jasně dominovali a přidali další dvě branky.

Slavia - Nike 2:1 (1:0)
Branky: Veselý ml., Jindráček - Bielik
Zápas dvou loňských finalistů nabídl hned na začátku turnaje velice vyhecovaný a vyrovnaný zápas, ve kterém ani jedna strana nechtěla zaváhat. Od začátku se hrálo opatrně, ale naplno. Přesto se Slavia dostala do vedení po pěkné střele k tyči Veselého. Druhý poločas bylo však jednoznačně lepší Nike, i proto se jim podařilo poměrně brzy vyrovnat. Museli jsme se bránit velkému tlaku, který jsme naštěstí ustáli, sparťané Siegl či Chovanec totiž nevstřelili branku. Pak se na nás usmálo štěstí, když v posledních sekundách se prosadil Jindráček.

Sestava Slavie:
Brankář: Juraj Šimurka
První pětka: Miroslav Beránek, Karel Jarolím, Pavel Řehák, Miroslav Janů, Miroslav Příložný
Druhá pětka: Jaromír Jindráček, František Veselý ml., Ivo Knoflíček, Pavel Medynský, Jiří Jeslínek

Sestavy týmů:
Sparta Praha: Milan Sova - Ivan Čabala, Miroslav Denk, Martin Frýdek, Josef Jarolím, Jiří Kabyl, Boris Kočí, Miroslav Mlejnek, Petr Slaný, Roman Vonášek, Jaroslav Tesař
Dukla Praha: Ladislav Macho - Günter Bittengel, Aleš Foldyna, Pavel Korejčík, Jaroslav Mašek, Josef Novák, Stanislav Pelc, Petr Rada, Luboš Urban, Luděk Vyskočil, Jan Fiala
Tatran Prešov: Emil Sudimak - Jozef Dudič, Jozef Džubara, Viliam Luberda, Marián Prusák, Ludovít Štefan st., Ludovít Štefan ml., Jozef Talásek, Štefan Varga, Miroslav Sopko
1.FC Brno: Josef Hron - Ludevít Grmela, Karel Jarůšek, Petr Kocman, Petr Křivánek, Petr Maléř, Vladimír Michal, Radek Rabušic, Stanislav Schwarz, Roman Svoboda, Pavel Černík
Rapid Vídeň: Petr Zajíček - Zoran Barisics, Kurt Garger, Christian Keglevits, Andreas Reisinger, Peter Schöttel, Richard Niederbauer, František Veselý st.
Bohemians Praha: Pavel Steiner - Zdeněk Čáp, František Jakubec, Stanislav Levý, Jaroslav Němec, Jiří Novák, Jiří Ondra, Zdeněk Prokeš, Vítězslav Mojžíš, Jaroslav Klíma
Nike: Jan Stejskal - Přemysl Bičovský, Július Bielik, Michal Bílek, Jozef Chovanec, Vítězslav Lavička, Ivo Lubas, Jiří Novotný, Zdeněk Schovánek, Horst Siegl, Jiří Štol, Petr Vrabec, Ivan Hašek