Přípravná utkání

Slavia - Teplice 2:1

V dnešním přípravném utkání se hráči Slavie střetli s Teplicemi. V zápase, hraném na umělém povrchu v areálu Slavoje Vyšehrad, se veřejnosti poprvé ve slávistickém dresu představil brazilský krajní záložník či obránce James da Silva, který je ve Slavii na testech a mohl by případně nahradit Mateje Krajčíka.

Podle původních informací je sice záložníkem, ale dnes nastoupil na beku a rozhodně nezklamal. V prvním poločase byl vidět hodně, jeho útočné manévry byly k vidění i ve druhém poločase. To si dovolil i kličky, čímž si vysloužil obdiv mezi diváky. Po celý zápas předváděl ofenzivní výpady, po zápase jej pochválil i jinak přísný trenér Jarolím. "Rozhodně mě nezklamal," uvedl na adresu možné slávistické posily.

Již ve třetí minutě padl první gól. Černý zahrával standardní situaci v blízkosti branky, ve které byl během prvního poločasu Martin Slavík, za faul na Šenkeříka. Jeho úmysl prostřelit zeď sice nevyšel, jenže odražený míč se dostal k neobsazenému Goce Toleskimu a ten z malého vápna otevřel skóre.

O pár minut později Teplice vhazovaly aut, míč vybojoval Černý. Ihned přihrál Šventovi, který si přiťukl s Toleskim a pelášil do otevřené obrany. Zaběhl si však do příliš ostrého úhlu, takže mu nezbylo nic jiného než odcentrovat. To také udělal, ovšem jeho přetažený centr na Belaida tuniský záložník nedokázal zužitkovat - jeho střela z halfvoleje mířila hodně mimo.

Ve dvanácté minutě se však opět měnilo skóre. Přičinil se o to Vladimír Šmicer, který si všiml vyběhnuvšího brankáře Slavíka a lobem ze třiceti metrů jej přehodil. Nádherná branka!

O poločasové přestávce trenéři oba týmy hodně prostřídali, ve druhé půli už nebyl k vidění tak atraktivní fotbal jako v první pětačtyřicetiminutovce. Ovšem padla také branka, výsledek po hodině hry korigoval Štěpán Vachoušek na konečných 2:1 pro Slavii.

To však nemuselo platit, pokud by v 65. minutě Goce Toleski vyřešil lépe situace čtyři na jednoho. Ano, přesně v takovém poměru běželi slávisté na jednoho jediného teplického obránce. Goce však místo střely či dřívější přihrávky stále držel míč na kopačkách, a když se rozhodl pro přihrávku, přihrál zpoza velkého vápna nepřesně.

V posledních minutách se navíc zranil po souboji s teplickým hráčem stoper Hošek, byl proto vystřídán. Nevíme, jak je jeho stav vážný, ale doufáme, že se jedná pouze o lehčí pohmoždění.

"Na utkání jsme se nijak zvlášť nepřipravovali, ještě včera jsme absolvovali dvoufázový trénink. Myslím, že se na našem výkonu podepsala i únava. S prvním poločasem jsem samozřejmě spokojenější, nejen kvůli tomu, že jsme se dokázali dvakrát prosadit," hodnotil utkání trenér Slavie Karel Jarolím.

Slavia - Teplice 2:1 (2:0)
Slavia, 1. poločas: Vaniak - Da Silva, Hošek, Brabec, Černý - Belaid, Šmicer, Tavares, Švento - Toleski, Šenkeřík
2. poločas: Diviš - Da Silva, Hošek (80. Belaid), Hubáček, Šiklič - Grajcar, Janda, Tavares (64. Cissé), Švento - Ivana, Toleski (77. Šenkeřík)
Branky: 2. Toleski, 14. Šmicer - Vachoušek

Komentáře (357)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé