Stadion Eden

Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

Po necelém roce, co byl otevřený stadion v Edenu, se mění název stadionu. Od 1. dubna budeme chodit na zápasy do Synot Tip Arény.

Podle deníku E15 by měl Synot Tip platit společnosti E Side ročně přibližně deset milionů korun.

"Domluvili jsme se na spolupráci od začátku dubna, kontrakt je na několik let. Samozřejmě je pro nás velice podstatná finanční stránka," řekla pro ČTK Kristýna Svobodová, marketingová ředitelka E-Side property.

Stadion tak neponese jméno některé ze slávistických legend, jak by si fanoušci přáli. "My to chápeme, bereme to jako realitu. Aby se stavba zaplatila, je potřeba každé takové spojení, které pomůže areálu i Slavii. Jsme rádi, že se našla firma, která se chce se stadionem identifikovat," uvedl pro ČTK předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen.

 

Komentáře (39)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  martin08     před 10 lety 25.03.2009 17:03 |  
  0 0

  no to je hruza...

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   PUMAKING     před 10 lety 27.03.2009 21:51 |  
   0 0

   no je to smutný jak jsou tady někteří lidi hloupý a krátkozraký. Místo aby jsme byli rádi, že nám chce solidní český partner dát do stadionu slušný peníze (těch deset milionu může být i víc, nebot to je zatím jen neoficiální únik nějaké informace a ne officiální vyjádření Synottipu či E-side či SK Slavie) v době totální krize, kdy všude jinde ostaní firmy na marketingu šetří a ze sportu mizí, tak tady píšou nesmysly. Je podstatná podpora třeba i jen přes stadion, ale bez toho by se věštšina věcí vůbec nedotáhla do konce. Určitě pak hráči, Slavia i my co chodíme na každý zápas ucítíme, že do stadionu přitekly prachy a nemusíme se bát těch strašidelných scenářů co se stadionem bude. Je to možná nepřímá ale stejně podpora Slavie a kdo to nevidí je hlupák. No a to srovnávání s Axa arenou smlouvou uzavřenou před dvěma roky v době kdy o krizi nikdo nic nevěděl je další naivita :-(

 2. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  marek018     před 10 lety 25.03.2009 17:05 |  
  0 0

  10M a my to pojemnuje podle Synot tipu,super. Ten název zní naprosto hrozně. Místo tradice typu Stadion Pepiho Bicana vytvoříme nechutnej pasvil Synot tip arána..Jdu zvracet..

 3. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Viking     před 10 lety 25.03.2009 17:09 |  
  0 0

  Třeba to nebude tak dlouho trvat a stadion se bude jmenovat Synot Tip Aréna městské části Praha 10. A půlka sedaček se bude předělávat na bílozelené. Buďme rádi za současný stav..

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   Wommi     před 10 lety 25.03.2009 17:17 |  
   0 0

   ..hehe..dobra hlaska!

 4. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  coolair     před 10 lety 25.03.2009 17:11 |  
  0 0

  1) je to hnus
  2) na druhou stranu jsou za to peníze
  3) není to rozhodnutí Slavie, ale E-Side
  4) peníze nejdou Slavii, ale E-Side
  Shrnuto: je to hnus, ale nemá cenu se nad tím rozčilovat ani nadávat Slavii. Je to byznys, a je to byznys jiné firmy, ne Slavie.

 5. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Eluin (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 17:12 |  
  0 0

  Bohužel, taková je již doba :-(. Raději bych viděl stadion Pepi Bicana, ale peníze jsou holt peníze, byť 10m není zase tak moc. Nicméně stadion je to krásný a i když se oficiálně bude jmenovat Synot Tip aréna, tak nevidím důvod k tomu, abychom si my - fanoušci Slavie- mezi sebou nemohli familierně říkat - "jdeme na fotbal na Bicanův stadion".

 6. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Tochal (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 17:25 |  
  0 0

  Zní to hrozně, ale - Synot Tip Aréna možná na papíře, řekne stadionu ale někdo nějak jinak než Eden? Já tedy rozhodně ne. EDEN 4EVER!!!

 7. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Kmotr (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 17:46 |  
  0 0

  No tak já nevim, doteď se to jmenovalo Multifunkční aréna Eden a nikomu to nevadilo a najednou když jsou za to peníze, tak je hned pozdvižení.. Ne, já to chápu ale jestli tady byl opravdu někdo tak naivní, že si myslel, že by se to mohlo jmenovat po Bicanovi, tak toho do budoucna lituju. Osobně bych chtěl aby měl Bican před stadionem ňákou souchu či plastiku ale Eden bych nechal Edenem. A nevzrušeně bych čekal jestli jednou náhodou nepřijde doba, kdy si nebudem muset nechat diktovat od sponzorů ale budem diktovat my jim..

 8. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  jnnxx     před 10 lety 25.03.2009 18:03 |  
  0 0

  Pro mne za mne ať se to jmenuje jak chce, jsou to jen slovní hrátky. Každý normální člověk jde do Edenu, stejně jako se dříve jezdilo na Masaryčku, ačkoliv to bylo nádraží Praha-Střed, nebo do Zlína i když to mělo ten dlouhý název.... ....není prostě důležité jak se mu teď bude oficiálně říkat, důležite je, že prostě je..... Jen mne pobavili novináři větou: ,,fanoušci budou chodit namísto do Edenu do Synot tip arény...", mám dojem že fanouškové budou chodit stále do Edenu.

 9. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  michalm.mac (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 18:08 |  
  0 0

  Prož zrovna Synot ? :-( Cokoliv jinýho než Synot :-( Nevim jak vám, ale mě se okamžitě se slovem Synot spojuje slovo korupce....

  Eden je jeden ! ;-)

 10. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Sokrates55 (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 18:21 |  
  0 0

  Dobrý den Vám všem,
  dopustím se myšlenky a to takové, že Eden je stále Edenem a Edenem bude. Že v něm bude stadion pojmenovaný "Synot ti Arena", no nejsem ani nadšen, ale mohlo to dopadnout hůře. Snad se povede přejmenovat Vladivostockou na ulici Pepi Bicana a pak bych to bral jako vyvážené. Co mi však moc nesedí a mám "takové divné mrnění" po těle, že stále v E Side sedí lidé, ke kterým moc velkou důvěru nemám. Podotýkám, že mluvím sám za sebe a nikomu a nikoho nechci ovlivňovat a propagandu doufám také nešířím. To, že nemáme trávník v kvalitním stavu víme už přes dva měsíce, ale "odporníci" na to přijdou, až když je houba a snět rozlezlá po celém trávníku. Protože se E Side o stadion má starat, tak to nějak vázne. Věřím, že pan Rosen a Mgr. Doležal při dalším jednání už přitlačí na pilu a trošíčku víc bouchnou do stolu. Oni se mají o co opřít a mají mou podporu jako jednoho z cca 10 000 stálých fandů. Stadion má prioritně sloužit k odehrání zápasů Slavii a to na kvalitním trávníku a ne na hlíně (platíme za to) a tak je třeba to plnit. My stadion plníme jako fandové slušně. Tak se mějte a protože čert nikdy nespí, budem fandit a burcovat naše kluky každý zápas. Oni to potřebují a ví o nás. Sokrates55

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   bongor     před 10 lety 25.03.2009 19:41 |  
   0 0

   Ahoj Sokrate,procházím si příspěvky a narazil jsem i na Tvůj.Jako vždy,jsi mi promluvil ze srdce.Všichni budeme říkat jdem na Slavii a ne na Synot,taky budeme říkat jdeme do Edenu a nikdy do Synot tipu.
   A věřím,že se dožijeme i toho,že se ten náš stadion bude jmenovat Eden Pepiho Bicana.nemá cenu nadávat,bohužel je to už tak,že peníze jsou důležité až v první řadě a těch deset mega se bude pánům z E-side hodit.Nevím,kolik jim platíme my ,ale určitě nesrovnatelně víc.A teda ten "trávník" to je opravdu hrůza,ta jeho "kvalita"mě štve daleko víc než ten přiblblý název.
   Howg.Bongor

 11. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  marcocruz (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 18:28 |  
  0 0

  To to rovnou mohli pojmenovat řeznictví Vaněček Aréna a mohly bejt klobásy. To je hnus. Fakt nevkus.

 12. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Vhoo (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 18:44 |  
  0 0

  Beztak tomu každej bude říkat eden stejně jako na spartě je to na letný a ne v " axa aréně "

 13. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  eomer (přítel SN)     před 10 lety 25.03.2009 19:07 |  
  0 0

  HLAVNĚ , že se dělala anketa/ probíhal dlouhá diskuse jestli to má být stadion aebo arena :-((

 14. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  ketiv666     před 10 lety 25.03.2009 19:23 |  
  0 0

  Zní to děsně, nicméně budeme chodit do Edenu, no ne? Ať si to sponzoři jmenují jak chtějí, domov jej jen Eden....

 15. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  EdCable     před 10 lety 25.03.2009 19:54 |  
  0 0

  Vlastnikem stadionu je E-Side, ktera do stadionu investovala pres miliardu korun, z toho vetsinu pujcenou, a ty penize musi splatit. Ze ponese jmeno sponzora muselo byt jasne kazdemu uz davno, nakonec to dopadlo se Synotem.
  Je to zkratka o penezich, samozrejme by bylo prijemne, kdyby mela Slavia dostatecny rocni prijem takovy, aby mohla stadion vybudovat sama ze svych zdroju nebo s minimalnim uverovym zatizenim, aby se nemusely vymyslet cachry s prevodem na majetkove nepropojenou firmu. Kdyby mela Slavia dostatecne silnou financni pozici, aby si mohla dovolit pojmenovat stadion po Pepi Bicanovi a uzivat ho jenom na fotbal.
  Jenomze realita te doby pred tremi roky byla uplne jinde (a i pres obrovske uspechy posledni doby stale je!). Pro me je varianta, kdy stadion stoji, byt nevlastneny Slavii a se jmenem treba "Masne kramy atrium" daleko lepsi, nez varianta Strahov a padesata maketa, jak by mozna nekdy mohl vypadat stadion Pepiho Bicana v Edenu, az bude vse idealni.

 16. Sponzoři

  Mac     před 10 lety 25.03.2009 21:36 |  
  0 0

  V dnešní době jsou bohužel sponzoři životně důležití. Vemte si hokej, tam je to zvlášť markantní. HC Mounfield, HC Hamé, Moeller, RI Okna, Lassersberger, Energie atd. - nejenom že jsou sponzoři v názvu klubu, ale někde vytlačili i město. A dokonce se vecpali i do znaků! Přijde nový sponzor = nový název klubu a nový znak. Často se i mění klubové barvy. :-(

  A ve fotbale to pomalu taky začíná - třeba Tescoma Zlín (nový znak, červeno-bílé barvy), Baumit Jablonec, Č.B. taky měnili barvy atd. Typickým příkladem byla Marila Příbram.

  Takže resumé - buďme rádi, že název našeho milovaného klubu je zároveň skvělá a tradiční značka, takže můžeme fandit SK Slavii Praha a (někteří) HC Slavii Praha. Máme jistotu, že sponzoři nezmění náš znak ani klubové barvy. Což nikdo jiný (kromě Sparty) nemá - vždyť i Baník měl oranžovou. :-)

 17. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Markus     před 10 lety 25.03.2009 21:48 |  
  0 0

  Ale no tak, pokud se Vám to nelíbí, tak proč jste neudělali sbírku? Vedení by nám třeba i slevilo.

 18. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  LordEdmund     před 10 lety 25.03.2009 21:52 |  
  0 0

  Pro mě je to prostě Eden a když si tomu někdo říká Synot, tak je to jeho věc:-)) Jinak gratulace hokejistům!!!!Skvělej výkon!!!!!

 19. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  lucky-pilda     před 10 lety 25.03.2009 21:59 |  
  0 0

  Co vam na tom pride tak necekaneho nebo divneho? Bylo vice nez jasne, ze stadion se bude jmenovat po sponzorovi, aby se mohl bez problemu splacet. Ja jsem naopak rad, ze se tomu tak konecne stalo, protoze tim padem bude mit stadion o starost mene (a nebude misto eside patrit treba nejake bance). Co me ale nemile prekvapilo je relativne nizka castka, protoze i kdyz jsme ve svetove krizi, ocekaval bych minimalne dvojnasobek. Myslim, ze proletari za Axu maji dokonce jeste vic. Na druhou stranu by to teoreticky mohlo znamenat poleveni usili Prahy 10, coz by byla dobra zprava. To ale jiz spekuluji.
  Navic, pokud me pamet neklame, tak stary Eden se jmenoval neco jako Stadion primatora Vacka, a nikdo se nad tim nepozastavoval. Mne je uplne jedno, jestli si tam napisou treba Krematorium Strasnice Arena, kdyz za to poradne zaplatej. Stejne budeme vsichni chodit porad do Edenu.

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   Ravik     před 10 lety 25.03.2009 23:59 |  
   0 0

   rudý dostavají myslím kolem 15 mil...

   • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

    Moskyta     před 10 lety 26.03.2009 07:40 |  
    0 0

    Rudý už nebudou dostávat nic. Od nové sezony Axa arena končí a bude jen Letná!

    • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

     slaviator     před 10 lety 26.03.2009 09:15 |  
     0 0

     AXA sice končí, ale přece jen někdo se asi najde... Byť nebude dávat takový částky jako dávala Toyota a teď AXA...

    • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

     bongor     před 10 lety 26.03.2009 15:43 |  
     0 0

     Jen se neboj,rumun všude bratry má.Oni si zase najdou nějakou kavku.A potom,bolševik jde opět do módy a možná i k moci.A tak abysme se ještě nedivili,co soudruzi dokážou.

 20. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  chuapapa     před 10 lety 26.03.2009 06:50 |  
  0 0

  Zdravím všechny slávisty napadla mě myšlenka že kdyby se udělalo nějaké konto na název stadion na které by lidé posílaly peníze tak by stačilo kdyby 10000 lidí poslalo každý měsíc 100,- dalo by to ročně 12 000 000,- a tím pádem by jsme se rozhodli mi fanoušci jaký chceme název stadionu.
  Je předem jasný že je to blbost protože Slavia potřebuje mít jistotu že těch 10 mega dostane od synotu každý rok podobu plácnu pěti let. Takže mi nezbývá než se s tím smířit,ale logo klubu by tam být mohlo!!! Samozřejmě pro mě to byl je a bude stále jen EDEN

 21. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  KING25     před 10 lety 26.03.2009 08:18 |  
  0 0

  Eden bude vždy v našich srdcích a každej prostě bude říkat, že jde do edenu. Na druhou stranu je to skvělá správa, ponevaž, že všech ligovích stadionů postupne mizí sponzoři a nám se povedlo i přes ekonomickou krizi sehnat velkého sponzora.

 22. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  rekodlak     před 10 lety 26.03.2009 08:58 |  
  0 0

  Taky bych si představoval světobornější jméno, a násobně vyšší peníze ale nějak to nevyšlo.. Na druhou stranu ostatní kluby o sponzory v názvu stadionu přicházejí a nám se povedl opak. A za těch 10m,- si myslím, že se dá poplatit roční náklady na provoz, takže už nám snad nehrozí, že pan dirigent zapomene skočit na poštu se složenkou za elektriku..

 23. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Dobi     před 10 lety 26.03.2009 09:12 |  
  0 0

  Ano, Slavia se jmenovala asi 13 let Dynamo Praha a v roce 1953 byl městem postaven na nekvalitním podloží nový stadión s veškerým šlendriánem té doby (na lidi kapal dehet ze střechy, trávník uhníval (podobnost v tomto případě čistě náhodná???). Byli jsme vyhnáni (odsunuti, transferováni...) z Letné, prý aby obnovený stadión po vypálení nacisty nevadil stavbě Stalinova pomníku. A prý u toho tehdy byl velmi aktivní i Tonda Zápotonda Harmonika, pocházející ze stejného města jako jistý otylý Otík! I když jinak proti Kladýnku nic nemám, spíše naopak... Prostě a jasně, v Edenu hrálo na stadiónu Primátora Dr.Václava Vacka Dynamo Praha, ale lidi stejně chodili fandit Slavii na její nový stadión.
  Dobi

 24. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  smely (přítel SN)     před 10 lety 26.03.2009 10:03 |  
  0 0

  tak stejne uz to tak pul roku vypada, ten napis synot tip je pomerne neprehlednutelnej. myslim, ze jinak se nic nemeni, pro nas to bude porad eden a jestli tomu budou v televizi rikat st arena tak to je mi fakt jedno. cekali sme na novej stadion xxx let a nehodlam se ted absolutne cilit nad jeho nazvem. jen doufam, ze daj do poradku ten travnik, protoze to je ostuda a z myho pohledu vetsi pruser nez nejakej blbej nazev. Eden je jen jeden ! Smely - Iron Eden Crew.

 25. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  DrFe1     před 10 lety 26.03.2009 11:21 |  
  0 0

  Je to nutné zlo. Buďme rádi za stadion, tohle je jenom detail.

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   bongor     před 10 lety 26.03.2009 21:20 |  
   0 0

   No vidíte.my jsme nespokojení,ale naši rumunci se na Letný perou
   o lístky na derby.A vůbec jim nevadí,že jdou do Synot tip areny.
   Jsou to ale masochisti.Prát se o to,abych viděl jak moje mužstvo dostane nařezáno,to chce pořádný kousek sebemrskačských sklonů.

 26. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Orlik66     před 10 lety 26.03.2009 23:19 |  
  0 0

  Činí mi potěšení, že po půlroce můžu zase červenobíle pozdravit každého, kdo se pozdravit nechá :-). Ale co mi nejde do hlavy - proč nikoho nenapadlo to nazvat například Synot Tip STADIUM, když už firma má takové jméno jaké má (k tomuto tématu by bylo zbytečné ještě něco přihazovat). "Aréna" mi připomíná předhazování křesťanů v arénách ve starém Římě. Útěchou budiž, že označení Eden nelze z hlav nějakým přejmenováním vymazat. Doufejme.

 27. Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

  Gino     před 10 lety 27.03.2009 09:50 |  
  0 0

  No, kdyz uz, tak treba "Synot tip Arena Eden" by se mi libilo mnohem vice. Spise mne nemile prekvapila ta cena, no des. Za nejhezci stadion ve stredni evrope dostaneme 10mega, zatimco rumuni dostavaji za rozpadlou letnou 15mega, no fuj. Navic jsme obhajci titulu a ucastnici evropskych poharu (doufejme).
  Bongore - ty ses jenom pretuknul, nebo jsi opravdu napsal, ze platime za pronajem edenu nepomerne vice (nez deset mega rocne)? Co ja vim, tak se snad rikalo, ze to je mnohem mene nez za strahov.

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   EdCable     před 10 lety 27.03.2009 13:08 |  
   0 0

   Tak AXA podepisovala smlouvu v dobe, kdy u nas o nejake krizi nikdo nemel ani tucha. Pro korektni srovnani si musime pockat, jak to bude na Letne po tomhle lete, kdy ta stara smlouva dobiha. Kdyby i nejaky pripadny novy zajemnce platil za Letnou vice nez Synot za Eden, pak by to bylo teprve na povazenou.

  • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

   bongor     před 10 lety 27.03.2009 16:54 |  
   0 0

   Já to Gino nevím ,kolik platíme,ale když si spočítáš,že to stálo miliardu a z fotbalu se musí zaplatit nejmíň 25%,tak si spočítej že po 10 mega ročně by se to amortizovalo 25 let.Tak podle mě platíme tak okolo 20M
   ročně.Ale jistě to nevím,to je jen výpočet a vlastně jen odhad.

   • Re: Eden se bude jmenovat Synot Tip Aréna

    rekodlak     před 10 lety 27.03.2009 16:57 |  
    0 0

    Pokud vím, tak návratnost byla spočítána na 13 let, místo obvyklých patnácti. Na základě toho vedení říkalo, že nemá problém s přilákáním investorů.

 28. JÁ TEDA RÁD NEJSEM

  edenian     před 10 lety 29.03.2009 18:26 |  
  0 0

  ŽE BUDE NA EDENU JMÉNO ODSOUZENÝCH KORUPČNÍKŮ!!!!!!!

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen