Mladší žákyně ovládly halový turnaj Praga Cup

Mladší žákyně Slavie dosáhly skvělého úspěchu na mládežnickém turnaji Praga cup pořádaným Komisí mládeže žen, když bez ztráty body dokázaly vše vyhrát a skončit na prvním místě. Starší žákyně se umístily na sedmém místě.

Ve štěrboholské hale proběhl druhý ročník mezi dívkami prestižního turnaje mladších žákyň Praga Cup. Zatímco v premiérovém ročníku mladé slávistky smolně neuspěly, letošní klání zcela ovládly. Od prvního utkání s výběrem Bavorska až po finále s plzeňskou Viktorií sešívané mladší žákyně (i když tentokrát v černém) vyhrály a získaly tak zcela zaslouženě pohár pro halové královny. A aby toho nebylo málo, individuální ocenění pro nejlepší hráčku turnaje získala slávistka Lucie Houzarová.

Ve skupině naše naděje porazily postupně výběr Bavorska, nováčka dívčích soutěží FK Postoloprty, Baník Ostrava a na závěr Viktorii Plzeň, která předváděla také velmi pěknou hru a postoupila do semifinále jako druhý postupující. V bojích o medalie překonaly slávistky jednoznačně Zbrojovku Brno a ve finále v dramatickém a velmi pěkném utkání podruhé porazily Viktorku Plzeň.

"Zatímco při mistrovských utkáních nás soupeři často přetlačí důrazem a silou, v hale nám udělaly holky velkou radost. Předvedly totiž, že jejich předností je individuální technika a radost z fotbalu, což "indoor" zápasy vždy naplno ukáží. Na závěr roku tak sobě, rodičům a i nám trenérům nadělily příjemný vánoční dárek, za což jim od nás patří velký dík," zhodnotila úspěšný turnaj trenérka Kristýna Svobodová.

Přehled utkání:
Základní skupina:

SK Slavia Praha - výběr Bavorska 5:1 (2x Fomínová, 2x Houzarová, 1x Hrobská)
SK Slavia Praha - FK Postoloprty 8:0 (3x Knollová, 2x Fomínová, 2x Hrobská, 1x Šuleková)
SK Slavia Praha - Baník Ostrava 3:0 (1x Fomínová, 1x Adámková, 1x Hrobská)
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1 (1x Fomínová, 1x Hrobská)

Semifinále:
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 5:1 (2x Fomínová, 1x Hrobská, 1x Knollová, 1x Hadašová)

Finále:
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 4:3 (2x Houzarová, 1x Fomínová, 1x Hadašová)

Starší žákyně dělil od medailových bojů jeden gól
O den dříve než vítězné mladší žákyně se představily na stejném místě také starší hráčky Slavie. Bohužel, nebyly už tak úspěšné. Několik nedotažených příležitostí, pár drobných chyb v obraně a místo zápasů o přední příčky zbylo jen vítězné utkání o sedmé místo. Slávistkám se nepodařilo dostat na vítěznou vlnu, a tak se ve starší kategorii na letošní Praga Cup nebude na rozdíl od mladších žákyň vzpomínat.

"Na velkém hřišti se nám daří prosazovat především aktivní a zdravě agresivní hrou. V halovém fotbale je potřeba se prosazovat více technicky. Děvčata si během turnaje pomalu zvykala na malý prostor. Po prohře v úvodním utkání jsme si v druhém zápase nechali dát laciný vyrovnávací gól a o neúspěchu na turnaji bylo rozhodnuto" zhodnotil vystoupení svých svěřenkyň trenér Miloslav Svoboda.

SK Slavia Praha - Baník Ostrava 0:1
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 1:1 (1x Vyskočilová)
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 2:0 (1x Jášová, 1x Houzarová)
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 0:4

Utkání o 7. místo:
SK Slavia Praha - FC Mělník 5:1 (1x Břížďalová, 1x Houzarová, 1x Novotná, 1x Vyskočilová, 1x Havelková)

Autor: Jan Vetyška