Fortuna liga

Hodnocení slávistů - 29. kolo

   V předposledním kole se Slavia představila na ostravských Bazalech, kde se proti zachraňujícímu se Baníku vůbec nepředvedla v dobrém světle, a bez většího odporu mu podlehla 0:3. Zatímco stejná porážka v Plzni se dala omlouvat silou západočeského klubu, tak pro výbuch v Ostravě rozumné vysvětlení neexistuje. Doufejme, že si hráči připraví v závěrečném derby s Bohemkou alespoň malou náplast na neúspěšnou sezonu.    

Kamil Čontofalský - 3 - Náš brankář neprožil podobně jako zbytek mančaftu vůbec dobrý den a podal velmi podprůměrný výkon. Velkou nejistotu ukázal při nepodařeném výběhu za stavu 0:0, kdy se zastavil na půli cesty a nepokryl tak ani centr, ani svou svatyni. Při této šanci ho ještě zachránilo břevno, ale do konce zápasu tři branky inkasoval. Zejména na té třetí má podíl, když nedokázal dostatečně rychle zareagovat.

Vitali Trubila - 3 - Levý obránce Trubila se snažil podporovat ofenzivu, byl to právě on, kdo střílel těsně vedle v první šanci Slavie. Při své útočné snaze ale často nestíhal bránit, což by měla být jeho primární činnost. Právě Trubilova absence na levé straně obrany nás stála minimálně jednu branku.

Martin Latka - 2 - Martin Latka předvedl jeden z nejhorších výkonů po svém návratu do Slavie. V obraně nepochopitelně nestíhal a zahodil tutovou šanci, díky níž mohli jít červenobílí do vedení.

David Hubáček - 3 - Podobně jako jeho partner ve stoperské dvojici i Hubáček dostatečně důrazně nepokrýval forvardy Ostravy. V závěru předvedl na prvoligové úrovni nepřiliš často viděnou hrubku, když špatně odhadl dráhu dopadajícího míče a nechal se jím přeskočit.

Martin Dostál - 2 - Sázka na Dostála při obraně nejtechničtějšího hráče Baníku Kukece se už před zápasem jevila jako bláhová a průběh zápasu mé obavy jen potvrdil. Dostál si v obraně nevěděl rady a přes něj začala akce při prvním gólu zápasu. Podpora útoku byla špatná, Dostál centroval z velké dálky a tudíž i logicky s malou přesností.

Daniel Veselý - 3 - Nic nepředvedl, přesto na hřišti byli i horší slávisté. Proto je zvláštní, že byl o poločase trenérem Poustkou střídán právě Veselý. Jedním z viníků zmaru byl tak nepřímo označen již podruhé, po prohře v Plzni totiž nedostal důvěru v následujícím zápase, přestože narozdíl od jiných s Viktorií herně nepropadl.

Lukáš Jarolím - 4 - Náš kapitán patřil k našim nejaktivnějším hráčům, přesto ani on nedokázal tým vyburcovat k lepšímu výkonu. Pokoušel se o střelbu, ale té chyběla větší razance. Jarolím by měl patřit k tahounům týmu a jako střední záložník by měl převzít zodpovědnost za útočnou fázi hry. To se mu (nejen) v zápase s Ostravou nepodařilo.

Róbert Cicman - 2 - Dozadu nepředvedl jistý výkon a nevyvaroval se větších chyb, v útočné činnosti je pak evidentní, že Cicmanovi míč spíše překáží. Měl by zabrat, jinak pro něj v budoucí potenciálně úspěšné Slavii nebude místo.

Stanislav Vlček - 3 - Vlček dobře vyřešil rychlý brejk v úvodu utkání, když přesně přihrál do gólovky Latkovi. Poté se vrátil ke svému bohužel již tradičnímu nemastnému neslanému výkonu. Standa již postrádá rychlost a zkušenosti se na hřišti bohužel také příliš neprojevují, často se chová jako vyplašneý zajíc místo toho, aby projevil přehled.

Milan Škoda - 3 - Téměř celý zápas neviditelný (případně viditelný jen v negativním smyslu slova), "lepší" známku si zasloužil až zlepšeným výkonem v závěru, kdy dobře přihrával Pospěchovi a krásnými nůžkami trefil v akrobatické pozici břevno soupeřovy branky.

Zbyněk Pospěch - 2 - Povedený večer neprožil ani Zbyněk Pospěch, zaujal jen povedeným průnikem ve druhém poločase, při němž ale branku nevstřelil. Pozoruhodné je, že při střetech Pospěch často padá k zemi, aniž by na to rozhodčí reagovali. Svým ochotným padáním pak dává příčinu tomu, aby arbitři přehlédli i jasné fauly.

Ondřej Petrák - 4 - Vystřídavší Petrák zpočátku oživil slabou hru Slavie, poté zapadl do otřesného výkonu celého týmu. Přesto patří za celou sezonu k nejpříjemnějším (a že jich tolik nebylo) překvapením fotbalové Slavie.

Milan Nitrianský - 3 - Za zhruba 25 minut, co byl na hřišti, nedokázal Nitrianský výrazněji zaujmout. Od hráče reprezentační 21ky se rozhodně čekají lepší výkony.

Komentáře (28)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Jarda66     před 11 lety 10.05.2012 19:29 |  
   0 0

   No tenhle článek je naprostá blbost, sci-fi... To nemůže myslet vážně ani pisálek toho článku... Nic takovýho se nikdy ani stát nemůže a nestane...

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    opicemag     před 11 lety 10.05.2012 20:02 |  
    0 0

    Také mi to tak přijde. Už vidím sparťanské fans, jak se ochotně stěhují do Edenu a opouštějí Letnou. To by Křetínskému neprošlo.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     travel (přítel SN)     před 11 lety 10.05.2012 20:10 |  
     0 0

     Sice to zní jako nesmysl,ale mám obavu,že u nás je možný všechno!

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      japhy     před 11 lety 10.05.2012 20:30 |  
      0 0

      To aby si Daneček už teď začal vybírat kvalitní ochranku :)

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       Artur (přítel SN)     před 11 lety 10.05.2012 20:46 |  
       0 0

       Přesně tohle můžou chtít, odsouhlasit ale to je asi tak všechno ....

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      mart     před 11 lety 11.05.2012 12:10 |  
      0 0

      nevim, me osobne to jako nesmysl nepripada.
      Tady u nas delali pruzkum mezi fanousky LFC a Evertonu ohledne spolecneho stadionu ve Stanley Parku .... pochopitelne jim bylo vice/mene jedno co si vetsina mysli, ale presto to za dva roky opakovali (proc asi - dukladna masaz ohledne vyhod spolecneho stadionu, a ejhle procento tech kteri by radeji "zemreli" nez sdileli se vyrazne snizilo).
      Ekonomicky mi to pripada (zejmena v ceskych podminkach jednoznacne jako SMYSL (opak nesmyslu).mart

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    Markus     před 11 lety 10.05.2012 21:15 |  
    0 0

    István toho ještě v Euru publikoval hodně, co vypadalo přitažené za vlasy a pak se ukázalo, že měl pravdu. Ono by se nám taky mohlo stát, že v Edenu hrát nebudeme ... bohužel nám stadion neříká pane, ostatně stejně jako mám jako fanoušek nulový vliv na chod "našeho" klubu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Alanor (admin)     před 11 lety 10.05.2012 21:09 |  
   0 0

   To je nesmysl, navíc je ten článek naprosto nepodložená fantasmagorická spekulace. A nemyslím si, že v dohledné době budu muset přiznat, že jsem se mýlil.

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   tantalos     před 11 lety 10.05.2012 21:59 |  
   0 0

   O tom, že by se na Letné dalo na místě stadionu postavit obchodní centrum s hotelem, se mluví už dlouho, vlastně se o to pokoušel Košťál.
   Vůbec bych nevylučoval, že takové úvahy existují.
   Ostatně se uvažuje o mnoha velkých projektech, jenom na Praze 7 např. přestavba nynějšího bubenského nádraží na City.
   Nedovedu si ale představit, že by si někdo troufl udělat takhle velkou velkou podbabu proti sparťanským fans, a pokusil se změnit územní plán a to navíc poblíž místa, kde měla stát Kaplického knihovna.
   V současnosti je v Praze takové množství nevyužitých developerských projektů, že by se do takového dobrodružství těžko někdo pustil. Hotelů, obchodních center, luxusních bytovek i voklných kancelářských budov je tolik, že se pustit do takhle šíleného projektu by byla - alespoň prozatím - finanční sebevražda. Ale o sebevraždě uvažuje leckdo...

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   slamacek (přítel SN)     před 11 lety 11.05.2012 15:05 |  
   0 0

   jiste by to byla zvlastni situace, ale v tuhle chvili mi prijde realnejsi, ze rebicek s kretinskym postavej stadion (narodni za prispeni svazu) v pocernicich nez se dohadovat s natlandem... konec ruznych kotrmelcu vsak urcite neni

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    mart     před 11 lety 11.05.2012 15:39 |  
    0 0

    .... anebo muzou byt Pocernice jenom pakou na Natland, ..... no vlastne na kohokoliv kdo je v ceste...

 1. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  japhy     před 11 lety 10.05.2012 21:04 |  
  0 0

  Ještě k jednomu lemplovi v našem týmu. Původně jsem myslel, že to je Veselý, ale mám za to, že měl na dresu číslovku 2. Při protiútoku, který zakončoval v obrovské šanci Latka táhl míč středem Vlčák, vpravo se ho snažil dohnat Latka a po levé straně pan Neznámý. Mám pocit, že z zpočátku byl před Latkou, ale postupně to vypouštěl, až se snad úplně zastavil. Byl asi v horší pozici, než Latka, ale takovej šlendrián, co to je jako todlencto? :)

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   Alanor (admin)     před 11 lety 10.05.2012 21:11 |  
   0 0

   Podobné situace jsou k vidění od slávistů často. Mnohokrát opravdu rostu, když vidím možnost nadějného přečíslení, ale jeden nebo více hráčů se na to prostě vykašle a zastaví se! Podle mě jde o velký problém a jednu z příčin naší střelecké impotence.

 2. Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

  janko (přítel SN)     před 11 lety 11.05.2012 07:50 |  
  0 0

  Dobré ráno,

  dnes deník sport přinesl článek o možných odchodech z kmene rudých Khmerů. Ohledně Juhara tam napsali, že o něj má zájem Slavia.
  Proč když Tusjak nedostal pořádnou šanci budeme zase pomáhat sraltě?

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   quelhar (admin)     před 11 lety 11.05.2012 09:24 |  
   0 0

   Jednak pisou pravdepodobnost odchodu 20% a i kdyby k nam opravdu prisel, tak v tom, ze ze Sparty pretahneme zajimaveho kridelniho hrace, ktereho Sparta nedokaze vyuzit, osobne zadnou pomoc Sparte nevidim. A co se tyce Tusjaka, tak ani v poslednim Zizkove toho moc neodehral. Zatim v nem nevidim hrace, ktery by kvalitu A tymu vyrazneji zvedl, ale sanci v priprave by samozrejme dostat mel, stejne jako dalsi hraci, co byli na hostovani (Zakostelsky, Cervenka, Vyhnal).

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    tolsimir     před 11 lety 11.05.2012 10:00 |  
    0 0

    Souhlasim. Zrovna Juhara bych vital v tymu rad, neslo by o prvniho, ani posledniho hrace, ktery by jen z ruznych pricin nedokazal naplnit svuj potencial ve Sparte. Ostatne, staci se podivat na hrace Plzne. A na konkretne Juhara sly dobre reference od slovenskych fanousku v dobe jeho prestupu do Sparty. Takze ja jen rikam - proc by ne?

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    martyni (přítel SN)     před 11 lety 11.05.2012 10:31 |  
    0 0

    Jj, zrovna Juhar by mohl byt zajimavy typ hrace. A bral bych i Grajciara, tam to je asi ale uplna utopie..

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     lassiter     před 11 lety 11.05.2012 10:47 |  
     0 0

     Taky by mi Juhar nevadil, přišel mi sice takovej trochu jako plašan, ale to by si nějak sedlo. Grajciar by to tu měl asi těžké... Ale myslim, že jsou oba utopie.

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     tolsimir     před 11 lety 11.05.2012 11:58 |  
     0 0

     Grajciara po tom co predvadel v podzimnim derby? Snad ani ne..

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      Alanor (admin)     před 11 lety 11.05.2012 13:33 |  
      0 0

      Tak Grajciar by byl určitě dobrou posilou a naší hře by hodně pomohl, jen má ten škraloup. Nicméně si stejně myslím, že jeho angažmá je utopií.

      K Juharově příchodu se stavím neutrálně, posilou by mohl být, ale že bych o něj extra stál, se říci nedá. Taktéž se myslím při příchodu na Letnou zmiňoval, že je od zápasu Sparty s Panathinaikosem jejím velkým fanouškem... Stejně si ale myslím, že je zbytečné to řešit, protože spíše nepřijde.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      bongor     před 11 lety 12.05.2012 01:39 |  
      0 0

      N tyhle hráče nemáme many .na toaletné mají pětkrát víc,než by jim mohl nabídnout A.Ř.Že se tam z nich stávají pomalu ale jistě nekopové,to si musí přebrat sami.Ono v té atmosfeře"my jsme sparta a kdo je víc,jedině my a nikdo jiný patříme na první místo",to ani jinak nejde,zkurvili se tam jiní talenti,Střeštík,Kalouda,Kušnír a mnoho jiných.Co z nich je?Nekopové,ale s rancem.

      • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

       qazwerty     před 11 lety 12.05.2012 16:06 |  
       0 0

       Juhar??? Neblázněte, vždyť to je neštěstí...Asi jste ho neviděli při zápasech a při trénincích, jinak byste toto nemohli napsat....

  • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

   opicemag     před 11 lety 11.05.2012 16:34 |  
   0 0

   No co? Pokud to chápu správně, měla by nám sparta dlužit dva hráče... Já bych si vzal Krejčího s Přikrylem a měl bych to za vyřešené.

   • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

    JS (přítel SN)     před 11 lety 11.05.2012 16:46 |  
    0 0

    já "Kapitána" Brábu se Sionkem... máme málo zkušených hráčů ;)

    • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

     jiras     před 11 lety 12.05.2012 09:12 |  
     0 0

     Ale špatných už máme dost.

     • Re: Hodnocení slávistů - 29. kolo

      qazwerty     před 11 lety 12.05.2012 16:08 |  
      0 0

      Spíše bych jim vybral mladíky z béčka....;) Někteří jsou hodně zajímaví...:)