Fortuna liga

Hodnocení slávistů - 30. kolo

V posledním kole přivítala Slavia na domácím hřišti již téměř jistě sestupující Bohemians 1905. Proti nejhoršímu týmu jara měl výkon týmu k pěkné podívané daleko, nakonec však sešívaní se štěstím zvítězili 3:1 a připravili tak fanouškům radostné rozloučení s jinak zpackaným ročníkem.

Martin Berkovec - 4 - V brance dostal na poslední kolo důvěru Martin Berkovec, který se v jarní části prezentoval jistými výkony. Duel s klokany mu ale příliš nevyšel, inkasovaná branka jde částečně na jeho vrub. Je sice pravda, že míč mohl být do poslední chvíle tečován, ale brankář by měl s jistotou pokrýt především střelecký pokus, poněvadž při hlavičce z malého vápna je stejně malá šance na úspěšný zákrok. Berkovcovi se nedařily ani výkopy, za zápas jich zkazil hned několik.

Róbert Cicman - 4 - Cicmanova klasika, dozadu si odehrál své, dopředu byl nulový. Úsměvně působil moment, kdy měl na levé straně volný prostor, Hubáček na něj zařval, aby míč táhl po straně, ale Cicman jen zůstal stát, dokud nepřiběhl hráč Bohemians, a pak míč jen alibisticky přihrál. Na začátku druhé půle se navíc nešťastně zranil.

David Hubáček - 5 - V defenzivě podal jistý výkon, ačkoliv se menším zaváháním nevyhnul. Ve hře dopředu překvapil nesmyslnou střelou takřka z půlky. Nevím, zda si David po prvním gólu po sedmi letech (navíc z penalty) myslí, že mu tam nyní začne padat všechno, ale pro hru Slavie jsou podobné pokusy jen odevzdanými míči ve prospěch soupeře.

Martin Latka - 6 - Dobrý výkon, dozadu musel často hrát díky Dostálově neschopnosti za dva, dopředu se také snažil. Nezbývá než doufat, že Latka minimálně dodrží smlouvu, kterou má ještě na půl roku, bez něj by byla naše obranná čtveřice o poznání zranitelnější.

Martin Dostál - 3 - Opět velice špatný výkon ze strany Dostála. Nebyl schopen dostatečně pokrýt ani hráče kalibru Krajáka a z jeho strany létaly do našeho pokutového území nebezpečné centry. Nepochopitelným kiksem navíc nabídl soupeři možnost skórovat, branka nebyla naštěstí pro ruku uznána. Na druhou stranu se alespoň oproti minulým zápasům snažil více hrát dopředu, ale to je jen slabá náplast na (opakovaně!) chabý výkon.

Vitali Trubila - 3 - S nadsázkou by se dalo říci, že Trubila během prvního poločasu více ležel než hrál. Ztrácel balony, nebyl schopen kloudně nahrát. Marně přemýšlím, kam se poděl ten výtečný Trubila minulého jara.

Lukáš Jarolím - 7 - Ke konci ročníku se Jarolím dostal do dobré formy, což opakovaně potvrzuje v posledních kolech. Na hřišti patřil opět k nejlepším slávistům a připravil několik gólů. Takto bych si představoval standardní výkony kapitána, který nás má dotáhnout do pohárů.

Ondřej Petrák - 5 - V nepovedené první půli patřil k našim lepším hráčům, bohužel se po faulu soupeře zranil.

Milan Nitrianský - 4 - Nitrianský dostal po menší pauze šanci v základní sestavě, ale příliš se nepředvedl. Neprokázal přehled ani kvalitu a podal podprůměrný výkon.

Stanislav Vlček - 4 - Vlček byl v kombinaci vidět, ale k čemu je to platné, když při akci dva na jednoho atakuje svou střelou pomalu rohový praporek. I v dalších šancích se zachoval zbrkle, a tak se nabízí otázka, zda by si Standa radši neměl sám přehodnotit, jestli je pro tým ještě přínosem, nebo už spíše brzdou.

Zbyněk Pospěch - 7 - Herně sice Zbyněk nebyl tak výrazný jako v zápase s Hradcem, ale v produktivitě svůj předchozí domácí výkon překonal - vstřelil totiž dvě branky! Pospěch je stále naším nejlepším útočníkem, ačkoliv minulý rok hrál, možná i vinou letošního zranění, lépe.

Tomáš Frejlach - 3 - Slabý výkon, po jeho nesmyslném faulu navíc padl ze standardní situace vyrovnávací gól Bohemians. Angažmá Frejlacha zatím vypadá jako totální šlápnutí vedle.

Jakub Sudek - 4 - Podal podobný výkon jako Cicman. Proč ale nepostavit od začátku v bezvýznamném zápase mladšího hráče, který má navíc pro roli krajního obránce lepší potenciál?

Daniel Veselý - nehodnocen, hrál příliš krátce, nicméně i tak stihl vstřelit svůj první ligový gól!

Komentáře (12)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

  jarodo57     před 11 lety 13.05.2012 14:22 |  
  0 0

  Tentokrát s tebou úplně souhlasím.Jen bych dodal dovětek ke 3 hráčům.Na co tam je tedy bek ,když za něho více jak polovinu obraných zákroků musí udělat stoper?(Dostál-Latka),k Jarolímovi jsem měl moře připomínek k jeho laxnímu přístupu a stínové hry a to stejně i k Pospěchovi a Cicmanovi. Po odejití Straky se diametrálně hra Lukáše změnila ,až tak , že se z něho na jaře stala konečně opora.U něho mě tedy zůstává otázka jak se zachová k dalšímu trenérovi.U Pospěcha platí skoro to samé ,ale tam je to ovlivněno hlavně způsobem hry celého mužstva.Pokud se Slávia bude tlačit dopředu a bude zásobovat přesnými centry a narážečky na hráče na hrotu tak on je jeden z těch , který svou silou se dokáže prosadit.Nejsem si tak jistý u Škody . Tam by dle mého názoru mělo dojít k ukončení hostování. Cicman dle mého názoru naní vůbec na moderní styl fotbalu.Takže ve zkratce :Odchody:Dostál,Cicman,Trubila,Milutinovič,Škoda,Dembele.

  • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

   jarodo57     před 11 lety 13.05.2012 14:23 |  
   0 0

   Zapoměl jsem na Frejlacha- obrovský omyl

   • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

    subHuman     před 11 lety 13.05.2012 17:44 |  
    0 0

    Souhlas a myslím, že to ví i vedení.
    Mimochodem, právě Frejlachův podepsaný dres jsem včera ukořistil :-D Zvláštní náhoda, zrovna minulý týden jsem kritizoval jeho hru za "B" :-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

     Alanor (admin)     před 11 lety 13.05.2012 17:48 |  
     0 0

     Četl jsem na oficiálním fóru. Kdyžtak můžeš nasdílet informace od Poustky i sem, ať se rozproudí diskuse. :)

  • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

   spojka     před 11 lety 13.05.2012 18:19 |  
   0 0

   Škoda je od 1.7.2012 ve Slavii na přestup, takže ukončení jeho hostování je irelevantní.

 2. Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

  1rytir     před 11 lety 13.05.2012 15:14 |  
  0 0

  Nesouhlasím s hodnocením Frejlacha. Jeho příchodem e hra zálohy zvedla hlavně přímočařejší hrou dopředu. Myslím si, že až se ještě více rozehraje, bude z něj opravdu OZ, kterých jinak vlastně ani moc nemáme.

  • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

   jarodo57     před 11 lety 13.05.2012 15:31 |  
   0 0

   Když jsme ho koupili tak nastupoval pár zápasů v zákl. sestavě a byl opravdu ubohý- nevěřím tomu,že v něm je něco navíc fotbalového.A už proč bysme každému hráči měli dávat více jak rok na rozehrání(i když uznávám,že byl zraněný),vždyť byl kupován jako hotový hráč ,tak jakápak sezóna a nebo snad dokonce 2 na rozehrání.V případě zahraničního fotbalisty to ještě chápu(komunikační problémy,mentalita,odloučení od rodin),ale v v zemičce kde je dělí cesta od domova 1-2 jízdy autem tomu nerozumím.

   • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

    jarodo57     před 11 lety 13.05.2012 15:32 |  
    0 0

    1-2 hodiny jízdy autem -opravuji

    • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

     jarodo57     před 11 lety 13.05.2012 15:39 |  
     0 0

     V záloze nám celé jaro schází typ hráče Koreše, který se nebojí přejít přes hráče a i vystřelit spoza vápna.Hůrka je dle mého názoru také větší perspektiva než Frejlach.Je tam v záloze i Prokeš,Veselý. To jsou mladí kluci,ktří jsou lepší jak celý nákup Frejlachů apod.Nehledě na finanční stránku.Tam bude jistě obrovský rozdíl

  • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

   Alanor (admin)     před 11 lety 13.05.2012 17:53 |  
   0 0

   Já ho nezatracuji, co si vzpomínám, tak v Liberci a Ostravě hrál dobře. Ale ve včerejším zápase se mi nelíbil, nic moc nepředvedl a po jeho hlouposti jsme dostali gól.

 3. Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

  subHuman     před 11 lety 13.05.2012 17:46 |  
  0 0

  Jinak k tomu nevyběhnutí Berkyho... myslím, že v nějakém rozhovoru o tom mluvil Čaroděj, že učí brankáře když si nejsou stoprocentně jisti pro míče ven nechodit a zkusit jej chytit až na čáře, tak jako to dělal on...
  Tím samozřejmě ten gól neobhajuji.

  • Re: Hodnocení slávistů - 30. kolo

   Alanor (admin)     před 11 lety 13.05.2012 17:52 |  
   0 0

   Neříkám, že měl vyběhnout, ale měl radši skočit s tím, že kdyby to tečoval, tak to holt nemá... Ale vždycky by měl podle mě pokrýt tu střelu, letí to tam půl hodiny. Vím, že přesně tohle mě dost naštvalo u Seneckýho na Slovácku, jestli si to ještě někdo pamatuje.