Slavia - Kunice 2:1

Slávistická juniorka vyhrála i druhý přípravný zápas před novou sezónou, třetiligové Kunice porazila 2:1, když zápas otočila v samotném závěru.

Slavia - Kunice 2:1 (0:0)
84. Bazal, 88. Malcharek - 60. soupeř

Slavia 1. pol.: Hrubeš - Šimkovský, Mac, Brůžek, Sudek - Šittich, Šimeček, Sůra, Smolák - Synek, Červenka
Slavia 2. pol.: Malina - Mikula, Mac, Brůžek (72. Paprčiak), Sudek (65. Žák) - Šittich, Verner, Bazal, Malcharek - Růžička, Ptáček

V první půli byla Slavia aktivnějším týmem, ovšem šance nedokázali proměnit postupně Šimeček (z hranice vápna střílel nad), Synek (samostatný únik zakončil střelou do golmana), Mac (hlavičku po rohu zneškodnil obránce), Šittich (golman střelu z úhlu vyrazil) a Brůžek (hlavičku z rohu poslal nad). Do druhé půle Slavia výrazně obměnila sestavu a zpočátku se zápas vyrovnal, Kunice si připravily šanci, kterou ale útočník zazdil. Růžička na druhé straně uspěl, bohužel asistent rozhodčího zvedl praporek a tak se radoval soupeř, který se prosadil hlavou po centru zprava. Na hřiště pak postupně přišli další dva ofenzivní hráči, Žák a Paprčiak, a Slavia získala výraznou převahu. Také proto, že začala hrát vzadu na velké riziko. Risk se však vyplatil, Bazal ještě střelou z hranice vápna olízl břevno, Paprčiakovy dvě šance v bráně také neskončily. Soupeř mohl rozhodnout, ale svou šanci neproměnil a následně pykal. Na 1:1 vyrovnal Bazal, když po akci několika slávistů doklepával míč do zpola odkryté branky. S vyrovnáním se slávisté nespokojili, Paprčiak s Růžičkou a posléze Ptáček ještě neuspěli, ale dvě minuty před koncem překlopil skóre na stranu Slavie Malcharek po centru Růžičky.

Další zápas hraje juniorka v sobotu 14. července od 10,15, nakonec se nehraje v Čelákovicích, ale doma na Xaverově.