Juniorka: Bohemians 1905 - Slavia 4:2

O zvednutí nálady slávistickému národu se dnes pokusila juniorka, která se utkala s posledními Bohemians 1905. Ani té se však nevedlo a svému rivalovi podlehla 2:4.

Bohemians 1905 - Slavia 4:2 (3:0)

Branky: 19. a 84. Klavík, 36. Žaloudek, 41. Nerad - 47. Verner, 49. Liška

Sestava: Hrubeš - Smolák, Zákostelský, Čepelák, Čonka - Prošek (90. Peterka), Šimeček, Verner, Hurka (75. Poběrežský) - Hrubý (46. Liška) - Vondráček

Stateční diváci, kteří dorazili ve všední den ve tři hodiny odpoledne na malé pražské derby do Uhříněvsi, viděli v základní sestavě posily z áčka Čonku, Hurku, Šimečka a Vondráčka. Ani tito hráči však v prvním poločase příliš kvality do hry Slavie nepřinesli a v úvodní dvacetiminutovce se hrálo převážně od vápna k vápnu bez větších brankových příležitostí. Slavia poprvé inkasovala v 19. minutě, Hrubeš v pádu jen vyrazil střelu Hubínka a Klavík neměl příliš práce s dorážkou do prázdné brány. Slavia byla horším týmem a to se potvrdilo v 37. minutě, kdy po závaru ve vápně zvýšil na 2:0 Žaloudek. O dvě minuty později se znovu orosili slávističtí příznivci, protože si sešívaní málem dali vlastňáka, nakonec celá situace skončila rohovým kopem. Poločasový výsledek upravil na 3:0 Nerad, po trestném kopu zleva míč po teči hladce zapadnul do brány.

Už to vypadalo, že se bude opakovat včerejší zápas s Teplicemi, ale do druhé půle vtrhli úplně jiní hráči. Ti noví díky své aktivitě a bojovnosti vstřelili hned ve 47. minutě gól - Verner z velkého vápna vyslal nádhernou prudkou střelu, která se otřela o tyčku a zapadla do horního růžku. O minutu později Havránek jen vyrazil pokus Hurky a Liška dorážel do brány. Slavia v aktivitě nepolevila, v 51. minutě pálil Hurka do břevna. Domácí si vypracovali šanci v 69. minutě, skákavá střela Žaloudka se ale pouze otřela o tyčku. Konečnou podobu dal výsledku v 84. minutě Klavík, který hlavičkoval po centru do vápna.

"Sehráli jsme dva poločasy, první poločas jsme hráli naivní alibistický fotbal, i když jsme věděli, co nás čeká. Byli jsme potrestaní třemi góly. Ve druhé půli jsme se zlepšili, myslím, že takhle se má hrát, byl jsem spokojený. Vyhráli jsme ho 2:1, ale to vzhledem ke třem inkasovaným brankám z první půle nestačilo. Doufám, že si hráči uvědomí, jak se má hrát," zhodnotil utkání trenér Daniel Šmejkal.

Do hry nezasáhli Malcharek a Salašovič. "Salašovič začíná s tréninkem po zranění, Malcharek momentálně zvažuje své působení ve Slavii." Do hry zasáhla nová posila, záložník Daniel Poběrežský, který přišel na půlroční hostování z Čelákovic. Na konci utkání musel kvůli zranění odstoupit Prošek, bližší informace k závažnosti jeho zranění zatím neznáme. "Ještě jsem s lékaři nemluvil, ale moc dobře to nevypadalo," řekl Šmejkal.