Slavia - Vlašim 3:1

V posledním přípravném utkání před odletem na soustředění do Turecka porazila Slavia Vlašim 3:1.

Slavia - Vlašim 3:1 (2:1)
Branky: 21. Nitrianský, 25. Lička, 61. Necid - 28. Jeřábek

Slavia 1. pol.: Rakovan - Nitrianský, Souček, Škoda, Zmrhal - Lička, Piták - Vošahlík, Koreš, Juhar - Necid
Slavia 2. pol.: Černý - Dostál, Gecov, Neves, Tusjak - Hrubý, Zmrhal - Prošek, Bazal, Mensah - Necid (62. Vyhnal)

Do první půle poslal trenér Miroslav Koubek opět sestavu, která se z velké části může blížit té ideální. Zaujalo zařazení Součka na stopera a stejně tak absence defenzivního záložníka, ve středu zálohy hráli vedle sebe Lička s Pitákem a roli podhrotového hráče plnil Koreš. Úvod zápasu nevěstil vůbec nic dobrého, první čtvrthodinu se hrál naprosto vyrovnaný zápas, hosté z Vlašimi aktivním přístupem dokázali eliminovat veškeré nebezpečí už v zárodku. První větší šance přišla až po dvaceti minutách, akci Necida s Korešem ale zakončil Lička nepřesnou střelou. O chvíli později šla Slavia do vedení, ovšem největší zásluhu na tom měl hostující brankář Šebek, který si hodil do vlastní brány nikterak nebezpečný centr Nitrianského - 1:0. Branka výrazně ovlivnila zápas, Slavia začala mít výraznější převahu. Brzy navíc vstřelila druhou branku, po faulu na Pitáka kopal Lička přímý kop z hranice vápna a poslal jej nádherně do šibenice - 2:0. Vlašim brzy kontrovala z ojedinělé akce, branka byla připsána Jeřábkovi, ovšem z tribun se zdálo, že míč za Rakovana usměrnil stoper Souček. Slávisté ukázali do konce poločasu několik zajímavých kombinací, které už ale k brance nevedly. Aktivní byli především Necid a Koreš, který při napadání soupeřovy rozehrávky hrál de facto druhého útočníka.

Do druhé půli nastoupila v sešívaném výrazně mladší sestava, některé hráče obměnil i trenér soupeře Petržela. Slavia byla ve druhé půli už výrazně pohyblivější než soupeř, střed zálohy ve složení Zmrhal, Hrubý a Bazal aktivitou hráče soupeře převyšoval a na rozdíl od první půle byli slávisté hodně nebezpeční i po krajích, výborný výkon podal Dostál, který několikrát parádně zakombinoval s Proškem, Hrubým i Bazalem. Zaujal také Mensah, jehož výkon lze brát jako příslib i vzhledem k tomu, že toho nejspíš na umělé trávě a za mrazivého počasí moc neodehrál. Slávisté přidali třetí branku po hodině hry, když Hrubý trefil pěknou ranou břevno a míč dorazil do odkryté brány Necid. O chvíli později trefil ještě Vyhnal tyč a v závěru zápasu neprošla do brány střela Zmrhala.