O Slavii

V Edenu byl představen nový trenér

Slavia dnes na tiskové konferenci oficiálně představila nového trenéra Alexe Pastoora, stejně jako poradce pro nově vzniklý sportovní úsek Igora Kornějev.

Do Edenu zase jednou proudil roj novinářů. Nebylo to však ku příležitosti začátku nové sezóny či třeba nadcházejícího derby, ale kvůli rošádě trenérů, ke které došlo v pondělí a která doslova vyrazila všem fotbalovým příznivcům dech. Jako první před novináře předstoupili v mixzóně hráči A-týmu, jmenovitě Marcel Gecov a Tomáš Necid. Oba mluvili v podobném duchu, zmiňovali, že po prvním tréninku ještě lze těžko trenéra soudit. Co se týče jazykové bariéry, tak ani jeden z nich v tomto nevidí problém, oba jsou na podobné situace zvyklí ze zahraničních angažmá. Trénink obecně pak podle jejich slov probíhal ve slušném tempu, přičemž se ještě nenacvičovaly žádné konkrétní situace, ale trenér poznával hráče při hře.

Pak již došlo k oné zmiňované tiskové konferenci, před novináře usedli Igor Kornějev, Karol Kisel a Alex Pastoor. O problém s možnou jazykovou bariérou se postarala překladatelka. Ta však v úvodu nebyla třeba, jelikož první udělil nový ředitel komunikace Jiří Vrba slovo Karlovi Kiselovi, který perfektní čestinou nastínil, proč se Slavia takto náhle rozhodla. Dle jeho slov jde o důsledek již dlouho plánované nové vize a snaze o celkové změně fungování A-týmu. Již v průběhu podzimu nepanovala s hrou spokojenost, mužstvo střílelo málo branek a ani s bodovým ziskem to nebylo příliš růžové, přičemž podobná situace se opakovala i v přípravě. Pak přišlo první jarní kolo a naprosté rozčarování a v tu chvíli bylo dle Kisela jasné, že musí přijít změna, protože není možné, aby Slavia i nadále dostávala takovéto příděly a zasazovala další rány svým fanouškům. Alex Pastoor byl vytipován jako kvalitní trenér s vizí, který umí pracovat s mladými hráči. Jako asistenty dostal Martina Poustku, který byl k týmu povýšen jednak kvůli své znalosti mladíků ve Slavii, tak i kvůli svému slávistickému srdci. Jako druhý asistent byl jmenován díky své znalosti jazyka Oldřich Pařízek, který již na částečný úvazek pomáhal na podzim ve slávistické mládeži. Ostatní členové realizačního týmu jako kondiční trenér či Stanislav Vlček u áčka zůstávají. Ivo Knoflíček se pak přesune spolu s Michalem Petroušem k uvolněnému místu u devatenáctky.

Dále Kisel vysvětlil, proč ke kroku odvolání trenéra došlo možná trochu překvapivě po vítězném zápase, kdy připustil, že trenér Koubek byl možná trochu neférově využit k odkoučování důležitého zápasu s Duklou, který tým musel nutně zvládnout a změna trenéra den před utkáním by na něj zapůsobila více negativně než může působit nyní, kdy je čas, aby si hráči na nového lodivoda zvykli. Výsledek s Duklou tak neměl na chystané změny vůbec žádný vliv, a neměl by, ani kdyby zápas probíhal jakkoliv. Co se týče ostatních věcí jako otázky kolem investora či například Jaromíra Šeterleho, tak na vše Kisel odmítl odpovídat s odkazem na to, že on se stará o sportovní stránku věci a tyto věci jdou kolem něj.

Igor Kornějev v zásadě zopakoval, co uvedl již v rozhovoru pro idnes.cz, tedy, že námluvy s Adamem Řebíčkem o jeho vstupu do Slavie se objevily již v říjnu, kdy byl i pozván na utkání Slavie, které ho samotné sice nijak neuchvátilo, ale transcendentálním zážitkem pro něj bylo to, co přišlo poté, tedy tradiční slávistická děkovačka. Vyjádřil touhu dostat na stadion více fanoušků a docílit jednou věčně vyprodaného hlediště. Konečně také přiznal, že za zimními přestupy jak zahraničních hráčů, tak například i hostování Tomáše Necida stojí on.

Alex Pastoor pak krátce nastínil styl fotbalu, kterým se chce prezentovat, který by měl být založen na kontrole hry a držení míče, přičemž si všiml, že česká liga je až příliš svázaná boji mezi šestnáctkami, kdy hráči lítají nahoru a dolů bez toho, aby se dostávali do pokutového území. Nejprve chce poznat kvalitu hráčů, než vlastně sám bude vědět, jak moc útočně se chce prezentovat. Obecně vystihl jako svoji největší přednost schopnost zlepšování hráčů, přičemž připomněl své působení v Groningenu, kde mu byli posíláni odložení hráči, se kterými nakonec dokázal přesto postoupit do nejvyšší soutěže. V jazykové bariéře problém nevidí, jako pomocníci mu budou sloužit Karol Kisel i Igor Kornějev. Rád by stoupal tabulkou a vyhrál domácí pohár.

Na závěr ještě Karol Kisel připustil, že Alex Pastoor nebude o sestavě rozhodovat tak úplně sám, ale o sestavě či taktice se bude kolektivně rozhodovat v triumvirátu, který byl i účastníkem dnešní tiskové konference.

Komentáře (353)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  edenian     před 5 lety 04.03.2014 14:29 |  
  0 0

  Pambu s vama, jestli to podelate.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Matlafous     před 5 lety 04.03.2014 14:32 |  
   0 0

   Pambu s nima už teď.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    mudrc     před 5 lety 05.03.2014 12:43 |  
    0 0

    přesně tak, pambu!

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     dalislavista     před 5 lety 06.03.2014 07:38 |  
     0 0

     Pamba - to je něco jako mamba?

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      biggris (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 18:13 |  
      0 0

      Pámbů = zkráceně Pán Bůh

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      biggris (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 18:14 |  
      0 0

      Pokud to teda nebyla otázka z kategorie řečnických:-)

 2. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  lassiter     před 5 lety 04.03.2014 14:30 |  
  0 0

  transcendentální zážitek :-) hezké. to je citace? :-)

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   tolsimir (admin)     před 5 lety 04.03.2014 14:32 |  
   0 0

   priznam se, ze jde o vlastni vymysl, ani nevim, jak me to napadlo

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 14:42 |  
    0 0

    Umělecká licence, to se cení.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     edenian     před 5 lety 04.03.2014 14:46 |  
     0 0

     V tom ma prsty Jirka Vrba ne? Ty odpoverdi Kornejeva v iDdnes jsou prilis to chcem slyset.

 3. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 14:32 |  
  0 0

  No tak hlavne , ze se kluci konecne domluvili, jak to bude , je mi celkem u zadku, ze Poustka podle Kisela na acko nejdrive nemel a ted uz zase ma , je mi celkem jedno , ze zase informace unikaly vsemi smery a ze novy tiskac byl zase jen loutkou, mozna by to chteli mily Jiri, aby jste nabidl spolupraci zdejsim redaktorum, mate 2 jistoty, Slavia neutrati ani korunu, protoze to vsichni budou delat zadarmo a navic se nekterym z nich splni zivotni sen , opet s Vami spolupracovat.
  Ale vazne takovou bramboracku , to snad opravdu umime jen my.,

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Tomski     před 5 lety 04.03.2014 14:40 |  
   0 0

   jsem Vás dneska přechválil...Poustka a Kisel ??? jaké informace ? udělali tiskovku a všechno info bylo vypuštěno najednou...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   slaviator     před 5 lety 04.03.2014 14:42 |  
   0 0

   Milý Jiří, a proč to nevezmete vy?

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 14:50 |  
    0 0

    Zcela rad priznml, ze po tom Vasem uspechu s Mosteckym fotbalem, hlavne v tom co jste ventilovaL o mistnim magistratu a jeho prispevku na mistni fotbal se necitim v takove pozici , aby vam mohl konkurovat, ale uklidnim vas von to ten herec , bavic veme treba jako vedlejsi staci myslim Slavii, jinak by jste si k tem pravum mohl treba pridat treba pomoc Vrbovi, vite , jak dojate by Vas vitali mistni Spartani v Litvinove , to by jste se konecne dockal uztnani.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   jiri     před 5 lety 04.03.2014 15:18 |  
   0 0

   si vážně blázen, bojovník za svou "svatou pravdu"

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 16:53 |  
    0 0

    Ty ses vratil tati a co Magda jeste zije.

 4. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 14:32 |  
  0 0

  Takže shrnuto a podtrženo: budeme hrát ofenzivní fotbal (předpokládám 4-3-3), zapracujeme mladé hráče, cílem je záchrana a pohár.

  Na Teplice bych si tipnul: Čonto-Dostál, Škoda, Šmejkal, Tusjak- Gecov, Boudjemaa, Zmrhal-Prošek, Necid, Juhar/Mensah

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Euforak (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 14:43 |  
   0 0

   Zmrhal.. To je jak zlej sen.. Ten kluk se nejdřív musí zlepšit snad ve všem o 100%...

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 14:48 |  
    0 0

    V souvislosti se Zmrhalem si vždy vzpomenu, jak "opěvovaný" byl minulé dvě sezony Aaron Ramsey v Arsenalu. A to toho odehrál skutečně hodně. Pravda, je to trochu jiný level, ale v minulosti jej fanoušci posílali v lepším případě na dlouhé hostování do Championship a letošní rok patřil (než se zranil) k objevům snad celé PL.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     dalislavista     před 5 lety 06.03.2014 07:44 |  
     0 0

     A Zmrhal toho neodehrál hodně? Vždyť hraje vždy a pořád. A pořád tak nějak neviditelně, teda kromě Olomouce- tam docela vidět byl...
     Ale chápu, reprezentant, tak asi hrát musí, no...

 5. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  denydzlSKS     před 5 lety 04.03.2014 14:33 |  
  0 0

  No, ten poslední odstavec mě teda dostal.

  V podstatě to působí tak, že se zmíní nějaké všeobecné "kecy". Pochválí se fanoušky a řekne se, že se to dělá kvůli nim. A nakonec nám jen tak mimochodem řeknou, že hrát budou ti, které si vybere Korneev s Kiselem.

  Rád bych to celé viděl jako pozitivní změnu, ale budu se opakovat - spíš to ve mně vyvolává opak.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Ravik     před 5 lety 04.03.2014 14:36 |  
   0 0

   já jsem ten triumvirát pochopil jako Pastoor, Vrba a Tolsimir (konečně to pochopili a sestava se bude dělat na fóru SN) :-))

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    slamacek (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 14:44 |  
    0 0

    jen aby to nebyl Pastoor, spino a jiri1 ;)

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   denydzlSKS     před 5 lety 04.03.2014 14:39 |  
   0 0

   Omlouvám se, přes oči nevidím. Neni tam napsáno sestava, ale složení týmu. Což už neni taková katastrofa:-) Nicméně to podtrhuje SubHumanova slova, že byli Koubkovi přiváděni(nebo vnucováni) hráči, o které nestál(Ritchie, Da Costa,..) nebo do sestavy tlačeni ti, s největší možností prodeje(Zmrhal,..)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    tolsimir (admin)     před 5 lety 04.03.2014 14:40 |  
    0 0

    no v tomhle pripade je chyba na moji strane, bylo to od Kisela mysleno jako slozeni tymu na konkretni zapas (asi i teda co se tyce prestupove politiky, ale to explicitne zmineno nebylo)

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 14:39 |  
   0 0

   Dělá to na mne takový dojem, že Korneev bude tlačit na nasazování hráčů, které naskautoval (Boudjemaa, Ritchie, Mensah) s tím je do 2-3 let někam udat (s marží, chcete-li). Přinese-li to sportovní úspěchy, tak s tím problém nemám, otázkou je, zda by se s touto koncepcí daly nějaké dosahovat. Taky to nahrává asi tomu, že se po každém novém období budeme učit vyslovovat i psát jména nových hráčů. Boudjemaaou to teprve začíná ;-)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Khadgar     před 5 lety 04.03.2014 15:09 |  
    0 0

    By mě zajímalo, kam se dá udat Boudjemaa, kterému je 28 let... Takoví hráči odcházejí po skončení smlouvy zadarmo.

    Myslím, že pokud budou přicházet cizinci, kteří budou převyšovat naše hráče, tak se asi nikdo zlobit nebude. V Teplicích jsou s tím spokojení.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 15:19 |  
     0 0

     Rozumím, ale tak třeba Mikel Arteta odešel do Arsenalu za 10mio Liber, a to mu bylo 28 let. Proč by tedy Damien nemohl odejít za cca 35 mio CZK do nějakého Freiburgu, když je z úvodních zápasů zřejmé, že je nadprůměrem naší ligy? Samozřejmě jen a jen uvítám, když tu Damien zůstane do důchodu, protože z nákupů posledních let se jeví skutečně nejzajímavěji.

 6. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  mart01     před 5 lety 04.03.2014 14:35 |  
  0 0

  Neviděl bych všechno zase tak černě, ale teď už fakt nezbývá nic jiného, než doufat a věřit. Každopádně Pastoorovi fandím.

 7. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Aloha     před 5 lety 04.03.2014 14:36 |  
  0 0

  Jen škoda, že jsme už předtím nevěděli o té informaci, že tu Pastoor chce být jen do konce sezony na to se tam chtělo zeptat. No sem zvědavej co z toho vznikne, jedině snad, že by mohli dostat mladí kluci více šancí.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 14:39 |  
   0 0

   Zmatek, bordel, videl jste nejmene tri lidi a to myslim odborniky , aby se ve fotbale dohodli, ja ne , budu skutecne napjaty sledovat , kam to cele povede, snad ne to prde........

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   tolsimir (admin)     před 5 lety 04.03.2014 14:39 |  
   0 0

   i kdyby se nekdo zeptal, tak by podle me odpoved nedostal, kisel by rekl, ze to je interni informace a slus
   jinak obecne ta tiskovka byla prehlidka naucenych frazi, kornejev neodpovidal na otazky a rikal si predpripravene veci, z kisela zarila aura moci a docela si to uzival, pastoor byl takovej nemastnej neslanej, ze to fakt na cloveka muze pusobit, ze by mohl byt jen figurkou (jen muj subjektivni dojem). Gecov pusobil docela nastvane, nechtel se poustet do zadnych velkych odpovedi, naopak Necka to bral vsechno s nadhledem

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    trochar     před 5 lety 04.03.2014 14:53 |  
    0 0

    přesně jak říkáš, tak takhle to na mě psůobí celé z venku.

    kisel si užívá své moci. odstavil autoritativního koubka, aby měl volné pole působnosti.

    ten Ivan si tam natahá hráče za zahraničí, které bude tlačit do sestavy, aby je pak prodal.

    Pastoor vlastně ani moc neví kde se octnul, ale souhlasil s tím, že bude představen jako trenér, ovšem ve skutečnosti nebude mít moc velké pravomoce.

    já vím, že to celé zjednodušuji. ale přesně takový pocit to na mě celé dělá. podotýkám, že jsem je pozorovatel a tudíž nemám relevantní informace.

    jsem však smutný. jaké emoce převážejí u vás?

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Gino     před 5 lety 04.03.2014 14:59 |  
     0 0

     Že by sis měl hodit nohy do lavoru a na čelo si dát hadr ;-)

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Ravik     před 5 lety 04.03.2014 15:03 |  
     0 0

     pakliže na to koukáš, že si kdokoliv kdo převezme ve Slavii odpovědnost chce z klubu udělat dojnou krávu a tunel k sobě na účet tak je mi Tě celkem líto.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Ravik     před 5 lety 04.03.2014 15:03 |  
     0 0

     pakliže na to koukáš, že si kdokoliv kdo převezme ve Slavii odpovědnost chce z klubu udělat dojnou krávu a tunel k sobě na účet tak je mi Tě celkem líto.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     leoneig     před 5 lety 04.03.2014 15:11 |  
     0 0

     Ono na tom něco bude. Nový trenér Slavie holt bude loutkou bez větších pravomocí, úplně obráceně, než když tu byl např. KJ.
     Karolko tam s Igorem budou cpát své (investiční) hráče a když se to trenérovi nebude líbit, tak poletí. Koubkovi se takhle nelíbíl Da Costa, tak ho poslal z testů zpět,což oni nesli těžce a i kvůli tomuto rebelskému činu a tendencí ho pak odvolali, přičemž ten bůra v Olomouci se jim i docela hodil.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Gauteng     před 5 lety 04.03.2014 18:05 |  
      0 0

      Já z toho mám pocit, že ses tu objevil včera jako náhrada za uživatele Retos :)

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Gauteng     před 5 lety 04.03.2014 18:08 |  
       0 0

       Myšleno k účtu Trochar...

 8. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Pepino44     před 5 lety 04.03.2014 14:39 |  
  0 0

  Tak já tyto změny docela vítám (ne už způsob provedení) a to z jednoho důvodu - hráči si uvědomí,že nikdo není nenahraditelný a snad teď musí ukázat co v nich vlastně je. Podle dosavadního jednání vedení mi přijde,že kdo se bude
  flákat,nebude mít v mužstvu co dělat. Takové provětrání kádru bude asi potřebné. Prostě mělo by se oddělit zrno od plev.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   lassiter     před 5 lety 04.03.2014 14:48 |  
   0 0

   Tak to už si mohli uvědomit za poslední roky asi šestkrát a s některými to nic moc neudělalo...

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Pepino44     před 5 lety 04.03.2014 18:03 |  
    0 0

    Tak to samozřejmě mohli,ale chtěl to po nich někdo důsledně ?

 9. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  trochar     před 5 lety 04.03.2014 14:46 |  
  0 0

  Vlastně jde o to, že Karol s jakýmsi Ivanem, nesouhlasí s metodami pana Koubka a tak se rozhodli angažovat jakéhosi Pastoora (jehož kvalifikace pro trénování Slávie je to, že je cizinec...nechytejte mne za slovo, postup do první ligy s jedním týmem nepovažuju za známku kvality), který bude "jakože" trenér. všichni budou kamarádi a budou jeden skvělý tým, který nás bude bavit skvělým fotbalem.

  já teda nevím, ale já tomu nevěřím. člověk s morálním kreditem byl odejit a nahradili ho tři kamarádi. Co z toho bude?

  Koubek dovnitř!

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   vavicek     před 5 lety 04.03.2014 14:50 |  
   0 0

   Ten morální kredit má být co? A Koubek má mít jaké obrovské kvality, když ti postup s outsiderem do ligy přijde málo?

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    trochar     před 5 lety 04.03.2014 15:04 |  
    0 0

    tak se snad nebudeme bavit o tom, co je to morálka? koubek na mě působil jako férový, slušný chlap a přímý chlap, který narozdíl od našich předešlých trenérů, neříkal jen prázdné fráze, ale mluvil vždy otevřeně. toho jsem si moc vážil.

    a myslím, že koubek má i zajímavou trenérskou minulost (nepostoupil náhodou i on s outsiderem do první ligy? Kladno...)

    možná mám pocit, že slušnost se tímto momentem (odchodem) ze slávii definitivně vytráci...

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     vavicek     před 5 lety 04.03.2014 15:21 |  
     0 0

     O morálce se tady bavíš ty. To, že něco vypráví do novin neznamená, že to tak je i ve skutečnosti. Ostatně Proška pomlouval v novinách několik měsíců.

     Ale dyt jsi psal, že něco takového nepovažuješ za známku kvality. To znamená u Koubka ano, u Pastooreho ne? Není to pokrytectví?

     Jaká slušnost? Vyhodit trenéra se kterým není vedení spokojeno? Který i přes posílení kádru hraje hnus fotbal? To má být neslušné?

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      trochar     před 5 lety 04.03.2014 17:28 |  
      0 0

      ano, jiste. je to jen muj pohled z venku, skutecnost muze byt jina. i tak si lze, myslim, udelat obrazek o dotycnem. z vyjadreni, co jsem cetl, mam pocit, ze ten clovek je slušný.

      morálku zmiňuji a to, že nehodlám vysvětlovat to, co morálka je a co není, ještě neznamená, že mi budeš argumentovat tak jak do děláš. morálka je základ, na to se shodneme.

      k trenérům. koubek krom toho, že postoupil s kladnem, tak má i celouřadu dalších úspěchů. postup z čáslaví, ostravská štace, m.b....mám pocit, že má více prokazatelných úspěchů než Pastoor. to je prostě fakt.

      způsob jakým se výměna trenéra udála tu přijde slušná a přijatelná? nemáš z toho podivný pocit? pokud ti přijde vše v mezích slušného chování, tak není o čem se bavit.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     honzah (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 21:56 |  
     0 0

     Podotýkám, že Koubek dokázal postup do ligy vybojovat dokonce i s Čáslaví, i když kvůli chybějícímu zázemí to pak prodali Slovácku.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Barra     před 5 lety 04.03.2014 15:40 |  
    0 0

    Jaký outsider? Před Postoorem byl Excelsior Rotterdam od roku 2001 v druhé lize 3 x druhý, jednou byli mistři, jednou pátí, měli jen jednu nevydařenou sezónu s 12. místem. V první lize skončili na 17, 16 a 18 místě. Pak přišel Pastoor, v 2010-11skončili v druhé lize na třetím místě a postoupili v play off do Eredivisie, kde následující sezónu skončili na 16. místě.

    Excelsior nebyl nikdy outsider a před Pastoorem měli i lepší, minimálně srovnatelné výsledky. Jak řečeno, až na sezónu 2004-05, kdy skončili v druhé lize mimořádně až na 12. místě, což bylo 4 roky před jeho nástupem.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     vavicek     před 5 lety 04.03.2014 16:09 |  
     0 0

     Vzhledem k tomu, že v poslední čtvrtině ligy skončili desátí, tak nepochybně do play off šli jako outsider. Navíc s mladým mužstvem. Nechápu jak mohli mít srovnatelné výsledky, když nepostoupili. To lze těžko považovat za "minimálně srovnatelný" výsledek.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Barra     před 5 lety 04.03.2014 17:11 |  
      0 0

      Ja o voze, ty o koze. Ale nevadi. Beru ze klub ktery konci na tretim miste v lize s 65 body je outsider. Jinak jsem jasne mluvil o vysledcich za poslednich 11 let, a porovnaval je s temi pod Pastoorem.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 14:53 |  
   0 0

   Forma jakou byl odejit trenér Koubek dle mého není "košer" už kvůli tomu, že se uvolil na podzim podstoupit tuhle sebevražednou misi a jisté záblesky zlepšení vidět byly. Zda zaostal za možnostmi týmu ukáží již nejbližší dny, ale taky asi nelze čekat, že Teplice po ofenzivní smršti vyprovodíme 4:0 a Znojmo ještě o třídu výše.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   smely (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 14:59 |  
   0 0

   Jakymsi Ivanem ? ufff.....i kdyz nechcete byt chytan za slovo, tak tohle nesvedci prilis o Vasi pokore a respektu k osobnostem co neceho ve svem zivote dosahli....a myslim, ze Korneev a ted se Vas nechci dotknout, toho v zivote stihl jiz pomerne dost...Proc je tu vse brano apriori jako zlo ??

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    trochar     před 5 lety 04.03.2014 15:17 |  
    0 0

    možná podléhám emocím ve stínu dnešních dní a toho co se děje kolem Ukrajiny. ale já zkrátka nevěřím, že arcizloděj Řebíček má slušné kamarády z východu, kteří do slavii přidjou z touhou ji pomoci. cela ta mocensko-podnikatelska struktura napojena na rusko nevesti nic dobreho. ostatne ted vidime to, co se deje, kdyz se s moskvou nesouhlasi (jestli to co se deje na krymu neni anšlus, tak nikdy nebyla druhá svetova valka...) jsem možná naučen tak, že na všechno co přichází z východu, je třeba si dávat pozor. pokora ano, ale byt ostrazity a vedet, kdo za tim vsim stoji.

    neverím ani za mak recem Korneeva, ze ho chytlo za srdce to, jak slavisticti fanousci dekovali svym hracum a on se v ten moment rozhodl pomoci. to jsou, s prominutim pindy.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 15:26 |  
     0 0

     S hodnocením záměrů Řebíčka a kamarádů vlastně souhlas, ale pokud by k tomu chtěli přistoupit tak, že prostě chtějí protáhnout klub do CHL a tam každý rok uhrávat ve skupině body za cca 200mio, plus dodatečný příjem z prodeje hráčů (ročně cca 100-150mio), tak bych s tím asi uměl žít. Koneckonců, řekl bych, v Plzni k tomu takto vlastně i přistupují s tím, že skupují to nejperspektivnější z české ligy s cílem dosáhnout příjem z pohárů a prodeje hráčů. A mají navíc trpělivost vyčekat nejvýhodnější nabídku.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     tantalos     před 5 lety 04.03.2014 15:26 |  
     0 0

     Co si takhle zajít na Olšany? Tam je ubrečenejch tolik, že se neztratíš.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 16:17 |  
      0 0

      :-) přesně to o Olšanech mě už ráno napadlo, ale nechtěl jsem tu ještě více jitřit emoce:-)

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     smely (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 15:28 |  
     0 0

     proboha co sem tahas druhou svetovou valku ? A co ma Korneev spolecnyho s Ukrajinou ? Dytj ma holandskej pas....

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     bongor     před 5 lety 04.03.2014 18:39 |  
     0 0

     Teď tedy uvidí ti hoši,co se rozhodli pracovat se Slavií,že nemáme jen skvělou tribunu sever,která třeba Kornějeva tak zaujala.Máme také dlouhými roky prověřené dědice slávy dřevěnky,kterým nikdy nebylo nic dost dobré.Byl jsem kousek od nich,když pískali dokonce
     i na Frantu Veselého ,blahé paměti,jednoho z nejlepších útočníků světa.Když přišel AŘ a na poslední chvíli zachránil Slavii ze sraček,zase se hned ozvalo "za tím bude něco nekalého".Kde ten arcilotr Řebíček ukrad tu tyč,co nám podal a my jsme se jí chytili?
     Už vidím jak tonoucí odmítá hozený záchranný kruh a kategoricky požaduje,že dokud neuvidí účet,že jej zachránce řádně zaplatil,tak se raděj utopí.
     Už jsem včera jasně napsal svůj názor,že se mi vůbec nelíbí,jak byl Míra odstaven.Na tom trvám i nadále.To však neznamená,že budu nové vedení mužstva podezírat ještě dříve,než vůbec začalo pracovat.Ze všeho nejdůležitější pro nás je,aby se naše Slavie vzchopila a dostala se na úroveň nejlepších evropských mužstev,abysme nemuseli lézt kanálama jako třeba po Olomouci.Věřím,že se to podaří.

 10. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Chlupp (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 14:56 |  
  0 0

  Vyhozeni Koubka nebylo uplne ferove a doufejme, ze dostal alespon slusne odstupne...at se stalo co se stalo, Pastoor za to nemuze a mel by dostat svou sanci...vse ukaze az cas, jestli to bylo spravne rozhodnuti a vse bude zalezet na uspechu...liga se zachrani, to nemuze byt problem v teto sestave, ale dostat se do evropskych poharu a v derby sesekat Spartu, to by mel byt hlavni cil pro jaro, uvidime jak se s tim trio treneru vyporada...stejne by me zajimalo, kdyz se budou radit tri nad sestavou a budou rozdilne nazory nebo bude treba zasahovat behem hry, kdo bude mit posledni slovo...

 11. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  travel (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 14:59 |  
  0 0

  A co Šetrle,skončil? A o van Dop(ovi) ani zmínka.Nový majitel,jak se dalo čekat,nikdo nic neví.Možná to někomu znělo hezky,pro mě jen fráze,jak od politiků.Je mi líto.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   mart     před 5 lety 05.03.2014 11:39 |  
   0 0

   Setrle bzl skoncen vcera vecer,
   .... dnes se to dozvime.
   (na ceske klavesnici se mi nejak plete y a z !D)
   ... a i jina pismenka
   z Prahz zdravi mart

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    mart     před 5 lety 05.03.2014 20:35 |  
    0 0

    Omlouvam se.
    spatna informace.
    nebyl odejit.
    ... ale asi bude.
    mart

 12. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Heretic (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 14:59 |  
  0 0

  Tak to je hodně psycho.
  Koubek se prostě znelíbil K+K a letěl na minutu. Pastoora sehnali na rychlo a oslovili ho již před 14 dny(tj. před Olomoucí???).

  A na konci řeknou, že tým vlastně vybírá Kisel(tj. manager)s Kornějevem (poradce manager) a Pastoorem (trenér taktiky).

  Alespoň, že se na "své" posty "vrátili" Knoflíček a Petrouš +zachování pánů Vlčeků masérů atd.

  Teď už jsem jen zvědav, jak se to dotkne Šeterleho a majitelů Řebíčků. Jestli si funkce zachovají a nový majitel bude opět v utajení.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   smely (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 15:07 |  
   0 0

   Aby tu opet nevznikali famy a dezinformace tak Tolsimir vyse uvadi, ze spatne ve svem clanku formuloval, ze sestava bude vybirana triem K+K+P, bylo to mysleno, ze nove tvare budou takto konzultovani, ne sestava na zapas...takto by to melo byt chapano, doufam....

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    tolsimir (admin)     před 5 lety 04.03.2014 15:10 |  
    0 0

    no kisel rikal, ze to je presne naopak jak rikas, radsi tu vetu celou prepisu, at je to vsem uplne jasny :D

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Heretic (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 15:18 |  
     0 0

     Tak to presne znamena to, ze jim Koubek nesel na ruku. Cela tato rošáda je jen o nasem byvalem trenerovi. Opet histericke reseni s t
     renerem na 4 mesice. Ach jo.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     smely (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 15:30 |  
     0 0

     aha, tak zpet, odvolavam co jsem odvolal...

 13. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  el_moscardon     před 5 lety 04.03.2014 15:11 |  
  0 0

  Na mě to působí jako mezistupeň k anglickému vzoru, kde je majitel klubu (zatím Řébové), pod ním ředitel klubu (Kornějev). Jemu zodpovídá manažer, který má na starost sestavu a taktiku (Kisel). Ten má pod sebou asistenta manažera (Pastoor) a kouče, konzultanty (Poustka, Pařízek, ...)

 14. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  klimi     před 5 lety 04.03.2014 15:16 |  
  0 0

  Já koukám dopředu s nadějí. Konečně se otevřeně mluví o útočném a kombinačním fotbalu a zapracování mladých hráčů (Verner s Prosek v Acku, věřím i v další posuny v mládeži). I výběr asistentů se mi zdá naprosto logický.

  Však to jsou věci, které vždy Slavii zdobily.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   denydzlSKS     před 5 lety 04.03.2014 15:23 |  
   0 0

   O zařazování mladých se mluví ve Slavii vždycky. To není novinka. Spíš mně zaráží, že jako "záruka" provázanosti s mládeží se mluví o Poustkovi. Co si totiž pamatuju, tak právě Poustka byl ze všech posledních trenérů(záskoků) v zařazování mlaďáků do A nejzdrženlivější..

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Tomski     před 5 lety 04.03.2014 15:30 |  
    0 0

    tady jsou skoro všichni zdrženliví a nejvíc ti, kteří ty mladé znají :-)))

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Markus     před 5 lety 04.03.2014 15:33 |  
    0 0

    Úkol zní jasně, vytěžit mladé. Klub má přebytek kvantity, o kvalitě se hodně mluví, ale vidět není. Je třeba to profiltrovat a udělat místo novým hráčům, mladším i příchodům zvenčí. Trenéři do toho zapadají perfektně.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    dubas     před 5 lety 04.03.2014 15:44 |  
    0 0

    A to je právě známka toho, že tomu Pustka rozumí, protože on jediný věděl co má v mladých za matroš a proto je tolik nenasazoval.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   RaDDa521     před 5 lety 04.03.2014 21:27 |  
   0 0

   Vždyť o tom, že chceme hrát útočný, atraktivní fotbal, využít mladé hráče, vrátit Slavii na špičku ligy se mluví vždycky po nějaké změně...

 15. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  marcocruz (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 15:28 |  
  0 0

  Počkejme si na první zápasy, výkony.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   naplavnik     před 5 lety 04.03.2014 15:33 |  
   0 0

   Nemyslím ani, že nějak směrodatný budou Teplice, spíše jsem zvědav jak to bude vypadat se Znojmem a zvláště s Jihlavou. Tam by se už kontury nějaké trenérovi představy měly objevovat. No a samozřejmě také jak to bude stavět, tedy koho bude stavět, i když tam, ruku na srdce, přehršel možností zrovna není.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 16:10 |  
    0 0

    přesně, s Teplicemi s jejich kádrem bude každý bod malý zázrak, až na výpadky hrají skvělý fotbal a baví se fotbal, což ukazují a na Teplice nezvykle vysoké návštěvy.

 16. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Edwardtheiron     před 5 lety 04.03.2014 15:34 |  
  0 0

  Tak jsem si dnes koupil slovutný deník Sport, neboť jsem se nechal nachytat na titulní stranu- Nic nového jsem se nedozvěděl, ale dost jsem se pobavil . Na té "slávistické" dvoustraně stojí "Ohlasy fanoušků na straně 23". Nalistuji zmíněnou stranu a tam je patnáct příspěvků. Osm z nich je vyloženě protislávistických, jeden od člověka, který se hlásí ke Slavii a jeden od Vocela.
  Vrcholem pitomosti toho deníku je tzv. Liga fanoušků, kde druhou příčku drží Sparta!

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   spino     před 5 lety 04.03.2014 16:33 |  
   0 0

   Paradoxně to, pod čím je napsané mé jméno, je ve skutečnosti příspěvek Barry. Snad mě nezažaluje za porušování autorských práv. :)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Barra     před 5 lety 04.03.2014 18:36 |  
    0 0

    KJa ti rad ten okamzik slavy dopreji, Honzo :-)

 17. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  spino     před 5 lety 04.03.2014 16:34 |  
  0 0

  Počítám, že kdyby to s tim Pastoorem nefungovalo, tak to do konce sezóny doklepou Petrouš s Knoflou. :D

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 16:37 |  
   0 0

   To si tedz nemyslim, ale je zajimave , ze nikdo zatim nezminil to varovani od jiste sazkove spolecnosti.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    spino     před 5 lety 04.03.2014 16:40 |  
    0 0

    Myslel jsem to jako vtip.

    S tím, že odejdou Šeterleho sponzoři (stejně jako předtím Kusého) by se mělo počítat, ale snad noví majitelé budou mít zase svoje kontakty.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 16:43 |  
     0 0

     To nemyslim, jde o sazky na nasi prohru proti Olomouci, kde padaly zajimave veci.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Tomski     před 5 lety 04.03.2014 17:09 |  
      0 0

      tak to nahlaste na příslušné orgány a nespekulujte !!!

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:12 |  
       0 0

       No vite , tak rychle odvolani, kdy jeste den po Dukle s nim mluvili o spokojenosti s jeho praci.

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        Tomski     před 5 lety 04.03.2014 17:16 |  
        0 0

        tak nám tady napište přesně jaké máte informace a nepište páté přes deváté...já Vás nabádám aby jste, jestli máte informace k nějakým zmanipulovaným utkáním, tak aby jste je předal příslušným orgánům...tady jenom roníte nesouvisející náznaky...

        • Re: V Edenu byl představen nový trenér

         Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:32 |  
         0 0

         Ty organy je jiste maji , pokud je to pravda a diky za pouceni, ze zde mam presne popsat k cemu doslo , vsechny zdroje a pod. to je proste jedinecne ,vedeni klubu mlzi , zduvodneni pochopil snad jen Necid, kteremu je to u zadku, protoze stejne v lete bali kufry, ale Vy nam podejte vysvetleni, napiste , odkud to vite , pane kolego i kdybych mel zcela relevantni info a ne jen soukrome vyjadreni cloveka od sazek, tak bzch stejne velmi vahal s necim takovzm.

         • Re: V Edenu byl představen nový trenér

          Tomski     před 5 lety 04.03.2014 17:33 |  
          0 0

          to chápu...proč tady s tím otravujete když to stejně nemůžete dokázat ?

          • Re: V Edenu byl představen nový trenér

           Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:38 |  
           0 0

           Kdyby jste se treba nedival jen sem, tak by jste pochopil, daleko fundovanejsi lidi hledaj vysvetleni, moc to nasemu vedeni nezerou.

           • Re: V Edenu byl představen nový trenér

            Pepino44     před 5 lety 04.03.2014 18:29 |  
            0 0

            Tak to je pravda, I ten nejfundovanější (Vízek) to nechápe a hledá vysvětlení a rozhodně to našemu vedení nežere,

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        subHuman     před 5 lety 04.03.2014 18:13 |  
        0 0

        Pane Jiří, nešiřte stále bludy. Mluvil jsem dnes s několika lidmi z klubu a to co píšete není pravda. K odvolání mělo dojít hned v sobotu. Podrobnosti zde rozepisovat nebudu, ale několika lidem, kteří sem chodí jsem je již napsal osobně.

        • Re: V Edenu byl představen nový trenér

         slamacek (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 19:32 |  
         0 0

         mam indiici ktera naznacuje, ze chystana zmena byla pripravovana jeste pred vykopem jarni casti a to mne opravdu znepokojuje. presne jak rikal koubek. meli mu naznacit, ze se o necem takovem muze jednat a aby se nevzdaval U19.

         jednani vedeni se mi vubec nelibi.

 18. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 16:41 |  
  0 0

  Takže Pařízkovou devizou je znalost jazyka, no výborně. Tak uvidíme, co svoje skoro vrstevníky Čontofalského a Černého, kteří to dle mého dotáhli v kariéře oba dál než on, naučí.
  Pastoor je tu na 4 měsíce, aby zmizel zpátky na západ. S Poustkou se taky šachuje, jak to zrovna jde, stejně jako s Petroušem.

  Rád bych v tom viděl světlo a koncepci, ale zatím ji hledám marně. Aspoň ten Jirka Vrba je nesporně dobrá zpráva.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 16:45 |  
   0 0

   Bylo by dobre se na to podivat pracovnim pohledem, ani ze Slavie Vrba neodchazel sam

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Tomski     před 5 lety 04.03.2014 17:06 |  
    0 0

    Vám ten Vrba vadí tak hodně ?

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:11 |  
     0 0

     No vadi, popravde, ale uvidime, sekretarku uz ma podle vseho.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Tomski     před 5 lety 04.03.2014 17:24 |  
      0 0

      jane je tady jedna z mála, která není anonymní, tak že navážet se do ní mi přijde hodně hloupé...

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:36 |  
       0 0

       Jak navazet, te damy si vazim, ale jeji nazor ohledne Jirky nesdilim, na to mam snad pravo, jinak, kde jste byl dnes , kdyz se ona navazela do mne pane Tomski.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Travinho     před 5 lety 05.03.2014 08:47 |  
   0 0

   Hodnotit trenéra brankářů podle toho co dokázal v kariéře je opravdu nesmyslné. To by potom byl nejlepším trenérem všech dob tandem Maradona - Pelé. Olda má výborné tréninky (sám jsem viděl) a ve slávistické mládeži na něj byla víc než vysoká hodnocení.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 09:39 |  
    0 0

    OK, budu jen rád, pokud za jeho jmenováním je i něco jiného než jen to, že je brankářským trénérem s jazykovými znalostmi. Jeho tréninky pochopitelně neznám.

 19. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  mats     před 5 lety 04.03.2014 16:55 |  
  0 0

  Já už se v tom nějak přestávám orientovat a vybavuje se mi jenom to, že kdysi Abraxas hrávali skladbu Každý den je to jinak... Nezbývá mi asi nic jinýho, než k tomu říct ono ne až tak úplně populární "uvidíme"...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:14 |  
   0 0

   Jirko ty a Abraxas, , jak to jde k sobe

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    mats     před 5 lety 04.03.2014 17:26 |  
    0 0

    možná, tím, že nejsem Jirka... ;-)

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Jiri1     před 5 lety 04.03.2014 17:33 |  
     0 0

     Tak se omlouvam , stzlem vzjadrovani si mi pripominal, jednoho y lidi kotle jehoy domov je u bakova nad Jiyerou.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      mats     před 5 lety 04.03.2014 17:40 |  
      0 0

      Tak to já nejsem, ale nic se neděje...

 20. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  MVSKSVCFIM (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 17:33 |  
  0 0

  Docela mě to děsí, smlouva jen do konce sezóny(pokud je to pravda)... Aby nám hned po sezóně nezamířil zpět do Holandska, přece jenom má tři děti.

  Stejně tak nejsem moc odvázaný z Pařízka, jeho kariéra není moc oslnivá, Černý i Čontofalský toho dokázali víc a on je má teď trénovat, nevim no...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   tantalos     před 5 lety 04.03.2014 18:02 |  
   0 0

   S tím bych si hlavu nelámal. Madden taky netušil, že tady zůstane až do smrti. A Černého a Čontofalského už málokdo něco naučí.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Kactus     před 5 lety 04.03.2014 18:18 |  
    0 0

    Madden mne napad taky :) a contofalsky a cerny doufam ze na konci sezony skonci.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Gauteng     před 5 lety 04.03.2014 18:19 |  
    0 0

    To je pravda...

 21. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Kactus     před 5 lety 04.03.2014 18:19 |  
  0 0

  se mi zda ze se tady zacalo jiz vcera neskutecne fnukat. co zas brecite? to se vam ten fotbal doted jako libil? mne tedy nikoliv a i s tou duklou to bylo spis takove stastne a vydrene nez nejakym systemem vyhrane.
  navic, mate tym celou zimni pauzu a pak v prvnim (!) zapase dostat 5 golu?

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Heretic (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 18:57 |  
   0 0

   Po těchto změnách se to změní? Hráče budeme mít jiné?

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    django8     před 5 lety 04.03.2014 19:10 |  
    0 0

    ano... snad konečně změní..na ten styl fotbalu se nedalo koukat..

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 20:47 |  
   0 0

   Presne, nechci nikoho na krknout ani se dotknout, ale poslední dobou brečí slavisti při každé příležitosti.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    JS (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 22:42 |  
    0 0

    By breceli, i kdyby prisel Hiddink :) Protoze "podrazy" se nedelaj. Ja teda, kdybych byl majitelem klubu, a videl, ze s urcitym hracem nebo trenerem nedosahnu mnou pozadovane urovne, tak bych se s nimi taky rozloucil. Nevidim na tom vubec nic divneho. Preci si tu nebudeme drzet Koubka jenom proto, abychom se ho nedotkli, a mezitim se vesele placat na patnactem miste tabulky..

 22. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Artur (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 19:27 |  
  0 0

  Nešlo by dát Jirimu ban? :o) (nebo alespoň do držky)

 23. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 22:03 |  
  0 0

  Tak jsem si to v klidu všechno pročetl a popřemýšlel nad tím a došel k těmto závěrům pokud někoho zajímají. Sám mám zároveň po dlouhé době potřebu se z těchto razantních změn vypsat:

  To jak celou "akci" spustili je bez debaty přinejmenším nešťastné. A z mého pohledu tedy i dost zákeřné. Částečně je chápu, ale jejich důvody jsou mi proti srsti a dle mě mimo slušné a čestné chování (i ve fotbale), po kterém tady spousta slávistů tak ráda volá (zvláště šlo-li o Řebíčky).
  Tímto si nové vedení moje sympatie rozhodně nezískalo.. a bohužel i včetně Karolka, od kterého už se bojím očekávat jaké budou jeho další kroky v rámci jeho nové "kariéry"
  Takhle někoho obětovat, to se prostě nedělá. Obyčejné zneužití Koubka do doby, než si někoho dalšího..
  A rozhodně to není situace, kdy klubu koupí nový majitel a všechny rozpráší. Tohle byla dlouho připravovaná podpásovka od lidí, který už v týmu působí minimálně čtvrt roku a spolupracovali s Koubkem..

  Další věc je samotná sportovní stránka.
  Pastoor říká, že chce více kontrolovat hru, více útočit,dávat góly ale nedostávat branky. Dost mi to připomnělo situaci v Olomouci, ve všech ohledech jsme dominovali (kontola hry a střely), dokonce nejlépe ze všech týmů ligy. Takhle by si to asi Pastoor představoval. Jenže rozhodují góly. My první dostali a ze šancí žádný nedali. A to se může stát i panu Pastoor a zvlášť teď, když jsme pod tlakem sestupu a sami jsme se dostali pod ještě větší tlak dnešními vyjádřeními o útočném fotbale. Myslím si že za takovou chvilku tady Pastoor mnoho nezmění, že prostě nenaučí hráče dávat góly za tejden ani za 14 dní.. Natož bránit brejky soupeře, když bude tým pořád v útoku (tak jako to zvládají Barcelona, Bayern a spol vysokým a propracovaným presinkem). No jsem něj zvědav. Musí to být asi slušný borec.

  Takže podle mě se tahle celá rošáda, ještě prachbídně provedená,načasovaná a vlastně spuštěná (prý) kvůli jednomu výbuchu v Olomouci°, vůbec nemusí vyplatit a nenacházím jediný důvod, proč by vůbec měla. Všechno, co jsme mohli, jsme si v boji o záchranu postavili proti sobě nebo teda určitě ne na naší stranu (fanoušci, hráči, media, vyšší princip, zkušenosti apod).

  No držím nám všechny palce.

  ° - podle mě za ten výbuch může nasazení Zmrhala na levého beka. Hrát tam aspoň ten Neves, nedopadlo by to takhle. To se Koubkovi nepovedlo i když to částečně vysvětlil v dnešním rozhovoru - dle něj neměl adekvátního stopera. Jinak jsem tam teda změnu a systém viděl. Potvrzují to i zmíněné statistiky držení míče a počtu střel. V utkání s Duklou, jsem jí taky viděl. V prvním poločase jednoznačně, kdy jsme jí prostě předčili snad ve všem (kromě výkopů golman ;-) ). Dukla byla na třetím místě, kdekdo jí chválil a tady se pravidelně volalo po Kozlovi jako po spasiteli. Dukla to taky potvrdila a dost vyrovnala hru ale že by nás přehrávala? Nevšiml jsem si. A jestli si někdo myslel nebo snad dokonce očekával, že tu opěvovanou Duklu po Olomouci sfoukneme jak svíčku, tak to pardón. K "upachtěnosti", jak říká Kornějev nás zlomilo až vyloučení Vošahlíka. Do té doby jsme hráli dostatečně organizovaně, bojovně a nebáli jsme se dopředu. A hlavně s 1000x lepší obranou než, která nastoupila v Olomouci.

  Tak jsem to viděl já. A rozhodně bych na základě těchto dvou utkání nespustil takové zemětřesení..

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Ravik     před 5 lety 04.03.2014 22:57 |  
   0 0

   Domnívám se, že důvodem odvolání Koubka nebyla obava vedení, že se s ním nezachráníme. Pravé důvody ukáže zbytek jara, letní přestupová politika a složení realizačního týmu pro podzim. Já jsem optimista.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 04.03.2014 23:28 |  
    0 0

    Pakliže by v létě mělo dojít k další výměně, tak už vůbec nechápu proč Koubka odvolali teď.

    Podle mě totiž Pastoor nemá v tuhém boji o záchranu na své straně nic, kromě svých schopností.

    Novináři už se třesou na naše první selhání, aby se do nás mohli pustit a otravovat ovzduší kolem týmu - hned v pondělí k tomu dostanou velkou příležitost.

    Fanoušci jsou opět rozdělený na dva ostře vymezené tábory a když se nebude dařit, dostane to trenér, Kisel a spol o to víc sežrat - další negativní vliv na tým.

    Sami hráči podle mě ještě nepochopili proč se to stalo. Logicky tam budou i ty, kteří si ho oblíbily. Mě osobně se zdálo, že s Koubkem neměl problém nikdo, tým se semkl a makal. Tohle na psychice a odolnosti do boje o záchranu taky moc nepřidá. Naopak se mi zdálo, že proti Dukle po takovém výprasku, se ta naše labilnost neprojevila jako vždycky.

    Znalost prostředí a prostor pro práci s týmem na hraně sestupu - netřeba doplňující komentář.

    Já teda nevím, co by mělo naplňovat optimismem. Sladké řeči o hře ala Barcelona? No kéž by to tak šlo mávnutím kouzelného proutku. Obávám se, že na nic postupnější totiž není čas.

    Po Dukle, se přiznám, mě opustil strach o sestup. Teď se vrátil.
    ¨
    V duchu si teda říkám, že už máme tak schopné hráče, že to by nedopustili i pod jakýmkoliv trenérem ale poslední dobou je u nás možné všechno..

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     honza1947     před 5 lety 04.03.2014 23:43 |  
     0 0

     No, že by v Olomouci zrovna nějak makali, to se říci nedá a nedalo se to o některých, zejména starších hráčích, říci ani v Turecku, když mlaďáci ve druhém poločase byli vždy lepší. No a z Duklou stál za řeč jen 1. poločas, kdy ale Dukla hrála úplnou tužku, protože nás zřejmě podcenili a dělali školácké chyby, ale ve 2. půli jsme spíš měli štěstí, že se nehrálo ještě 5 minut. Asi bychom to ještě prohráli. A to nám ještě odpustili rozhodčí penaltu. Takže je mi sice Koubka líto, ale výsledky nic moc. Je to jako jeho angažmá v Bolce, ale tam se asi proti němu postavili i někteří hráči a vzdal to sám.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 00:46 |  
      0 0

      Ano s Duklou by nejspíš netrvalo dlouho a dostali by jsme dva goly. hrali jsme taky o deseti.. podruhe za sebou. proti sehrane,psychicky v pohode a za vyrovnanim se hnajicimu 3. muzstvu tabulky.. do vyloucení jsem si az na 2 10 minšutove pasaze nevsiml, ze by nam tento uspesny a dobre slapajici tym delal problemy..
      Ano penalta na Zbyndu,zatazeni za dres v soboji pri nabehu do vapna - trenerova chyba? ok..

      Proc zrovna pro ti nam delali skolacke chybi? ze by jsme ji k tomu nasi hrou a taktikou donutili? ne to si jen duklaci v kabine mezi sebou popletli kopacky..

      Me je Koubka taky lito ale takovej je zivot i kdyz ja tenhle pristup teda nepraktikuju.. ale on uz si nak poradi..

      Kdo si ale podle me jen tak neporadi je Pastoor.. To by musel byt opravdu talent.. Jenom jeho statistiky bohuzel hovori jinak a to je tu jeste ke vsemu na vylete na pul roku pry..
      A taky to vlastne nebude trenovat jenom on - idealni kombinace do boje o zachranu..

      Opravdu nam drzim vsechny palce, protoze tohle je hra vabank v dost pozdni dobu s minimalnim odstupem na sestup..

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      dArtagnan     před 5 lety 05.03.2014 00:57 |  
      0 0

      A zase ta místní mantra "druhé poločasy v Turecku hráli mladíci vždy lépe".
      Tak se na pojďme podívat.

      1. zápas: odehrála jedna sestava, první půle dopadla lépe než druhá.
      Slavia - Haladás 3:2 (2:1)
      Rakovan - Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička - Vošahlík (62. Prošek), Piták, Juhar (80. Bazal) - Necid (50. Vyhnal)

      2. zápas: tady se dá mluvit o sestavě mladíků ve druhé půli, která ale dopadla hůře než první.
      Slavia - Constanta 0:1 (0:0)
      Slavia 1. pol.: Čontofalský - Dostál, Škoda, da Costa, Tusjak - Gecov, Hrubý - Koreš, Piták, Juhar - Vošahlík
      Slavia 2. pol.: Černý - Dostál, Souček, da Costa, Tusjak - Hrubý (73. Lička), Zmrhal - Prošek, Bazal, Mensah - Vyhnal

      3.zápas: pouze dva mladíci v sestavě druhé půle, první půle opět dopadla lépe.
      Slavia - CSKA Sofia 0:1 (0:0)
      Slavia 1. pol.: Černý - Nitrianský, Škoda, Costa, Ritchie - Gecov, Zmrhal - Prošek, Piták, Boudjemaa - Juhar
      Slavia 2. pol.: Čontofalský - Dostál, Costa, Neves, Zmrhal - Lička, Hrubý - Vošahlík, Mensah, Bazal - Vyhnal

      4.zápas: totéž co 3.
      Slavia - Metalurg Doněck 1:1 (1:0)
      Slavia 1. pol.: Čontofalský - Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička - Boudjemaa, Piták, Juhar - Vošahlík
      Slavia 2. pol.: Čontofalský - Nitrianský, Škoda, Neves, Ritchie - Gecov, Zmrhal - Prošek, Boudjemaa (67. Mensah), Juhar (71. Mičola) - Vošahlík (83. Vyhnal)

      Stačilo, anebo si připomeneme i to, jaký výprask dostali mladíci v Tipsport lize?

 24. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  dArtagnan     před 5 lety 04.03.2014 23:30 |  
  0 0

  Tipuju, že Karolovi ten zmiňovaný "pocit moci" moc dlouho nevydrží a potká ho podobný osud jako u Koubka. Tuhle sezónu Kornějev doklepe se svým kamarádem na lavičce a v létě se přejde na západní systém s GSM, kdy nezkušeného Kisela odkopne jako použitou hračku.

 25. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Barra     před 5 lety 04.03.2014 23:48 |  
  0 0

  Nedalo mi, abych si opět nepřečetl rozhovor SN s Karolem Kiselem, který byl tady publikován před 2 týdny. Otázka SN: Už padlo jméno Igora Kornějeva, má nyní ve Slavii nějakou oficiální pozici?

  Odpověď: Majitel vede nějaká jednání s potenciálním investorem, kterého on zastupuje. Já jsem s ním v kontaktu hodně, řešili jsme společně posílení týmu.
  http://slavistickenoviny.cz/clanek/7288-k-kisel-vyber-posil-zabere-stovky-hodin#comments

  Porovnejme to s dnešním interview s Igorem Korneevem. Otázka Idnes.cz: Fanoušci spojují poslední změny s plánovaným vstupem do Slavie ruského investora. Už se to blíží?

  Odpověď: Investor? To já nevím... Otázky financování a majetko-právních vztahů jdou zcela mimo mě. Byl jsem kontaktován Adamem Řebíčkem s cílem zlepšit sportovní fungování klubu. Do ostatních věcí nevidím.

  Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/fotbal-igor-kornejev-rozhovor-o-slavii-d9n-/fotbal.aspx?c=A140304_111022_fotbal_tru

  Mám rád když se věci říkají na rovinu, tady si Korneev evidentně pohrává s pravdou (jeho báchorka že ho kontaktoval Adam Řebíček jestli by neměl zájem o spolupráci…). Ale ani Karolko se neštítí těchto praktik, když, jak sám říká, zneužil Koubka. Jestli prohra v Olomouci byla pro Kisela a spol. tak nesnesitelná, tak měli Koubka okamžitě propustit a měl Kisel spolu s Korneevem vést mužstvo proti Dukle – nést tedy odpovědnost.

  Od včerejší první zprávy subHumana ve které psal že padne realizační tým, nabraly události a změny rychlý spád. Že vše se provedlo za zády Šeterlého, který je na dovolené, ukazuje jasně, že Řebíčci nechali svého generálního ředitele padnout a že veškerou moc přebralo duo Korneev a van Dop. Osobně si myslím že Karola časem nemine osud Koubka a že bude také odstraněn.
  V každém případě je jasné, že duo Korneev a van Dop (a s nimi investoři kteří jednají s AŘ) berou Slavii jako business project. Těžko se dá předpokládat, že by se najednou v nich objevila velká láska ke Slavii, a chtěli dle vzoru Abramoviče a Chelsea vynést Slavii na výsluní. Investované peníze se budou muset zpět vydělávat a to s velkým úrokem.

  Že Alex Pastoor je spíš loutka která je najatá na pár měsíců, je mezitím také jasné. Nebude autonomně rozhodovat o sestavě a taktice mužstva, poslední slovo bude mít Kisel a Korneev. Jak Karol psal, dali hlavu na špalík, jdou s kůží na trh. Uvidíme. Ale nevadí že se jedná o investici, časem se ukáže, jestliže tato volba (která snad byla také jediná možná) je správná a jestli Slavii donese pozitivní efekt. Budu optimista, a doufám, že ano.

  Ještě poslední slovo: je krásné, že opakovaně se tvrdí že Pastoor je zastánce holandského stylu fotbalu a tedy má rád útočnou hru. Již včera jsem na jiném místě dal statistiky, které měl Pastoor v holandské Eredivisie během jeho trénování v první lize:

  - Excelsior Rotterdam nastřílel pod jeho vedením v 2010-11 během 34 zápasů 45 branek, tedy průměr 1,323 branek na zápas (a dostal 66 branek proti)

  - S NEC byla bilance v 2011-12 celkem 42 branek během 34 zápasů, tedy průměr 1,235 branek (45 branek proti)

  - v sezóně 2012-13 celkem 44 branek během 34 zápasů, tedy průměr 1,294 branek (66 proti)

  - v 2013-14 celkem 2 branky během 3 zápasů, průměr 0,666 branek (14 proti).

  Celkem daly jeho mužstva během 105 zápasů 133 branek, tedy 1,291 na zápas. Horší je, že v každé sezóně dostaly mužstva pod vedením Pastoora více branek proti než daly – 191 branek, tedy průměr 1,854 branek na zápas. Negativní saldo branek pro a proti je tedy 58 branek.

  Nejsem negativní, mám jen celkem divný pocit z toho, čím nás za posledních 24 hod překvapili, a co nás ještě čeká.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Tomski     před 5 lety 05.03.2014 00:11 |  
   0 0

   mám z toho podobný pocit...nejvíc mi vadí, že dokud nebudeme znát jméno investora nebo o tom nezačnou mluvit Řebíčci, tak se nic nedozvíme...to, že se celá akce udála za zády Šeterleho také nevěstí nic dobrého...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   martyni (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 00:38 |  
   0 0

   Prijde mi, ze hlavnim duvodem vymeny je to, ze novy investor / majitel privadi sve lidi. Jenze z nejakeho duvodu je to jeste tajne, treba neni vse dotazeno, takze nikdo ten hlavni duvod rikat nechce, proto jsou ta vyjadreni tak sroubovana. Co se slavii novy investor zamysli, uvidime.. snad pujde o dobro a rozvoj klubu, ne o kseft s hraci

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   RaDDa521     před 5 lety 05.03.2014 03:18 |  
   0 0

   To že Kornějev takhle mlží ohledně investora se mi taky nelíbí, ale na druhou stranu my do toho nevidíme a třeba si to sám investor nepřeje, aby se teď něco řešilo a o něčem psalo. Navíc jeho vyjádření chápu, on má pomoc Slavii zvednout sportovně, to co se děje kolem, není jeho starost.

   Kisel s Kornějev mužstvo proti Dukle vést nemohli, protože nemají licenci (Kisel určitě ne), takže pokud opravdu byli po zápase s Olomoucí rozhodnutí odvolat Koubka, tak se jim moc nedivím, že ho do pátku ještě nechali, než se mohli domluvit s Pastoorem. (Ale kdoví jak to nakonec bylo a Koubka je mi líto, že takhle dopadl)

   Já si naopak myslím, že Kisela stejný osud jako Koubka a Šeterleho nečeká. Do své funkce byl oficiálně uveden někdy v prosinci nebo lednu a to už s námi Kornějev a spol spolupracovali, takže kdyby s tím nesouhlasili, asi by se ozvali.

   To že nový investor chce vstoupit do Slavie z hlavního důvodu, aby něco vydělal, je podle mě naprostá blbost. Za prvé vydělávat ve fotbale, ať už prodejem hráčů, nebo úspěchy v Evropě je hodně ošidné a často se v tom peníze utopí, než vydělají (zdravím na Letnou :)) Určitě v tom budou chtít i něco vydělat, nebo se o to aspoň pokusit, ale myslím si a doufám, že hlavní je úspěch Slavie jako takové.

   Z Pastoora mám taky divný pocit. Ať už smlouvou na 4 měsíce a jeho vyjádření pro nizozemská média, že v létě chce zpátky domů a spekulace o převzetí Heerenveenu. Ale taky i z jeho výsledků. Na webu Slavie píšou: "V létě 2009 se Alex Pastoor stal hlavním trenérem SBV Excelsior, se kterým se překvapivě probojoval do nejvyšší holandské soutěže." Nejsem expert na nizozemský fotbal, ale překvapení? Klub který v sezoně 07/08 spadl z nejvyšší soutěže, o rok později skončil 5. a o rok později s Pastoorem 3. a postoupil? No nevím. A rád bych viděl, kde se mu dařilo hrát ofenzivní fotbal, když v Nijmegenu skončil na 8. místě, tak měl 5. nejlepší obranu v lize, ale 5. nejhorší útok. Asi se mu to zatím nedaří moc praktikovat. V letošní sezoně ty tři debakly byly proti týmům, které jsou v současnosti uprostřed tabulky. Konkrétně Groningen (9.) Zwolle (8.) a nakonec PSV Eindhoven (5.) Ale na druhou stranu, po jeho odchodu se klub dočkal vítězství až v 11. kole. Takže kvalita v tom týmu asi moc velká není.

   Ale nechci dělat nějaké závěry ještě dřív, než se nám bude moct předvést. Často slyším názor od fotbalových "expertů" v televizi, že v Česku fotbal neděláme uplně dobře a měli bychom se více přiblížit západu. Tak třeba tahle "revoluce" bude správná volba.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   vlk30 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 07:59 |  
   0 0

   At je to jak chce tak vesměs každej chce vydělat a když Slavie bude úspěšná tak by mohla vydělávat pro investora a ten by neměl důvod jí potápět,je to jako s každým podnikáním.Ovšem k aby Slavie vydělávala kor v česku jsem dost skeptický,jedině snad prádelnci můžou bejt za poslední roky v plusu.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Haala (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 08:07 |  
   0 0

   Také mám ze všeho i po dvou dnech velmi divný pocit. A to hlavně kvůli těm mlžením, polopravdám (netroufám si tvrdit, že jde o lži) a zatajováním. Jak jsi to správně shrnul dle (jak se zdá) neupravených rozhovorů, cosi se dá vytušit. Až je mi skoro líto Jirky Vrby, který zřejmě teď bude muset mnoho věcí krýt. Ale co já vím, třeba je to běžná praxe...

   Co se týče trenéra, má statistiky jaké má. I Vrba (Ostrava) s Kozlem (Jablonec) nějak začínali. Filozofii skutečně může mít takovou, jaká je nám presentována, ale nezdá se že by dosahoval výsledků, které by tomu nasvědčovaly.
   Každý trenér by měl mít určitou dobu hájení a ode mne ji dostane (když si jen vzpomenu, jak dlouhou ji dostal p. Rada...).
   Ale Karol si ji za mne už nezaslouží....

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Gino     před 5 lety 05.03.2014 08:38 |  
   0 0

   Teda Barro, velmi nemile mne poslední dny překvapuješ. Měl jsem tě vždycky rád a doufám, že vždycky budu, ale nyní mi připadáš až nápadně názorově nestálý a jak se u nás říká "kam vítr tam plášť". Přitom jsem tvůj styl tolik obdivoval.

   Připomeňme si, že jsi to byl právě ty, kdo tu Kornějeva s vanDopem tak chválil, velebil a hlasitě šířil optimismus, když se o spojení s nimi začalo hovořit. A nyní jsi takto neuvěřitelně obrátil o 180 stupňů? Proč proboha? Protože vyhodili ze dne na den Koubka? To je snad ve fotbale nějaká novinka? Nebo proto, že je to nečestné, protože on (Koubek) kvuli Slavii ukončil angažmá u repre 19? To angažmá měl ukončit hned po nástupu do Slávie, tak jako je to běžné (trenéři vedoucí dvě mužstva naráz jsou spíše výjimkou, i když se taky najdou). Navíc to přeci bylo jeho rozhodnutí a třeba o tom ani nikomu ve Slavii (Kiselovi) neřekl. Proč taky.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Gino     před 5 lety 05.03.2014 08:40 |  
    0 0

    Navíc šíření nepodložených dohad a nesmyslů o tom, že Slavie má být jen business project - to se teda omlouvám, ale tohle jednání mi k tobě nesedí a mě jsi jím zklamal.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     doors     před 5 lety 05.03.2014 09:50 |  
     0 0

     Čistě pro pořádek. Barra na nebezpečí , že vše může být pouze business project, upozorńoval od samého začátku, takže o nějaké nestálosti nemůže být řeč.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Barra     před 5 lety 05.03.2014 10:24 |  
      0 0

      Díky Doors, máš dobrou paměť.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Barra     před 5 lety 05.03.2014 10:15 |  
    0 0

    Dobrý den, Gino. Více krát jsem si přečetl tvůj příspěvek, ale vážně nevidím, v čím jsem tě zklamal.

    (1) Začneme s Koubkem. Nikdy jsem nevelebil Koubka, uznávám ho jako trenéra, je mi ho líto jako člověka (jak Kisel sám říká – zneužili jsme ho). Přesto jsem nikdy nebyl moc nadšen z dosažených výsledků, více krát jsem si divil že Dávid Škutka nedostal od Koubka větší důvěru, atd. Ale 12 bodů na 30 je málo, 8 střelených branek během 10 zápasů nedostačující. Myslím si, že mužstvo má na víc. Neměl bych problém s výměnou Koubka po ukončení sezóny, teď místě něho na 4 měsíce nasadit nového trenéra je podle mě relativně velký risk.

    (Vím, že se teď sesype lavina kritiky na mě, ale nikdy jsem nezakrýval že s trenérů kteří přišli po KJ, se mi nejvíce zamlouval Michal Petrouš. Dva krát skočil na rozjetý vlak aby pomohl Slavii, v obou případech měl vůbec nejlepší výsledky poté, co jsme získali poslední titul. Samozřejmě uznávám, že mu naopak nástup do obou následujících sezón nevyšel, pozastavme se také ale nad tím, jaké hráče měl k dispozici a proč do dvou dnů od propuštění Petrouše se najednou našly peníze za Nevese a Ličku. Ale duo Petrouš-Knoflíček není téma této diskuse, nebudu to dál rozebírat).

    (2) Názorově nestálý a kam vítr tam plášť? JÁ že jsem Korneeva a van Dop chválil, velebil a hlasitě šířil optimismus? Pleteš si mě s někým, a zdá se mi, že ti bohužel zůstaly v hlavě komentáře pana J. Byl jsem naopak tady první, který projevil obavy, když se začalo medio listopadu 2013 mluvit o možné spolupráci s CSKA Moskva. Mluvil jsem z vlastní zkušenosti, ale to je tady už celkem známo. Když se v druhé polovině objevily zprávy o van Dop, dal jsem na SN informaci kterou jsem si ohledně JW našel v holandských zdrojích, a jako vlastní názor jsem psal, že ´ Van Dop byl odvolán, protože (…) málo komunikuje s ostatními členy vedení a že je moc ´Einzelgaenger´, tedy zná jen jednu pravdu a to je jeho. A z toho mám trochu strach. Netuším, jakou funkci by Jan Willem van Dop měl zastávat u Slavie, ale velký, jestli ne obrovský problém vidím v tom, že neovládá jazyk a hlavně, a to nepodceňovat, že má totálně jinou mentalitu. (…) V každém případě je Jan Willem van Dop jak se zdá prosík, pracoval dost dlouho ve soukromým sektoru, byl celkem 15 let ve vedení Feyenoordu a Utrechtu, 2 roky zastupoval jako agent hráče. Jak fotbalový, tak business svět zná, má svoje kontakty. Nevím ale co se dá u Slavie očekávat, a osobně mám hlavně obavu, jak řečeno, z toho že van Dop pochází ze světa, kdy je velmi odlišná mentalita´.
    http://www.slavistickenoviny.cz/clanek/7244-do-slavie-miri-nizozemsky-expert

    V lednu 2014 jsem jako reakci na pana J, kde opět fabuloval, napsal, že ´opět mluvíte o ´neustale tlachy p. Barry o t zivotopisu´ (přeložil jsem jednou jedinkrát článek o van Dop z holandštiny, protože předpokládám že ne každý tomu rozuměl - Byl jsem první tady na webu (a jeden z mála), který, vyslovil své obavy, když se provalilo že ve hře je ruský možný investor (a s tím osoba Igor Korneev a s ním JW van Dop), aby Slavii nepotkal stejný osud jako Beerschot po spolupráci s Ajaxem. Opět si vymýšlíte – jestli ne, ukažte kde jsem tvrdil opak)
    http://www.naastenka.slavistickenoviny.cz/clanek/7270-slavia-vlasim-3-1´

    O Korneevovi jsem psal že byl vynikající hráč, že má za sebou bohatou kariéru, fotbalové zkušenosti, nic víc, nic míň. To se ti zdá chválení, velebení, šíření optimismu? Otáčení o 180 stupňů? Jestliže jsem někdy psal to, co říkáš, tak mi to prosím najdi, ale budeš marně hladat.

    (3) Šíření nepodložených dohad a nesmyslů o tom, že Slavie má být jen business project… Psal jsem můj názor, že vložené investice do Slavie bude chtít investor s úrokem vydělat zpět. Co je na tom tak divného ? Neberu ti tvůj názor ani těch, kteří to vidí jinak, nebudu tvrdit že vaše vize je nesmysl. Ve fotbale a kapitalistickém světě se ale pohybuji přes 50 let, a vážně si nemyslím, že o Slavii má zájem nějaký filantrop. Pro Abramoviče a Křetínského jsou jejích kluby hračka, jde jim o prestiž, oba mají nějaké miliardy navíc. Kdyby se o Slavii interesoval nějaký sheikh jako v případě PSG, nebral bych to jako business project, tady mám bohužel názor, že spíš vyjde to, o čím se zmínil subHuman.

    A určitě sis Gino všimnul, že jsem včera také dodal ´… nevadí že se jedná o investici, časem se ukáže, jestliže tato volba (která snad byla také jediná možná) je správná a jestli Slavii donese pozitivní efekt. Budu optimista, a doufám, že ano´.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Gino     před 5 lety 05.03.2014 13:13 |  
     0 0

     Aha. Domníval jsem se, že jsi právě velkým zastáncem příchodu těchto dvou pánů a že se ti jejich příchod jeví jako pozitivum. Zmýlil jsem se, omlouvám se.
     K business projectu snad jen tolik - mě osobně (a spoustě dalších tady) to opravdu nepřipadá reálné, že by tak silný investor, který může objetovat miliony euro, si nebyl schopen najít výnosnější obchodní artikl, než je investice do fotbalistů. Nevím, zda to takhle někde funguje a proč by si tak investor myslel, že je to dobrý nápad. Ne, nemyslím si na žádného filantropa, ale představa business projectu je dle mého názoru stejně nesmyslný extrém, jen opačného pólu.

 26. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Edwardtheiron     před 5 lety 05.03.2014 08:26 |  
  0 0

  Lidi, proboha, neblbněte! O co vám vlastně jde? Chcete, aby byla Slavia úspěšná? A zdá se vám, že je teď úspěšná? Všude na světě to funguje tak, že ten, kdo platí, ten rozhoduje a vybírá si pracovníky. Proč by to mělo být ve Slavii jinak? Všude na světě odcházejí neúspěšní trenéři a Koubek prostě úspěšný nebyl. Jak pravil klasik: Vám se to jako líbilo, ten fotbal? Mě teda ne, stejně jako výsledky. Pětka od oslabené Olomouce, trojka na Slovácku, bezgólová plichta s Brnem...Koubek neuspěl a proto šel. Co se může stát? Jestli, nedejbože, spadneme, tak to určitě nebude vina jenom Pastoora, ale úplně všech, kdo mají letos se Slavií něco do činění.
  Pořád se probírá ten tajemný investor a jeho zájmy. Nevím, ale ten,kdo přivede nové a zdá se že ne nekvalitní hráče, platí nové lidi ve vedení klubu a navíc vyhodí dost peněz za odstupné pro ty vyhozené, ten asi nemá zájem na tom, aby Slavia sestoupila. Daleko pravděpodobnější je, že chce skutečně být úspěšný a i on si myslí, že s Koubkem to nepůjde. Já si to myslím taky.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Ladislav (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 08:38 |  
   0 0

   Naprostý souhlas s Edwardtheironem.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    janko (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 08:53 |  
    0 0

    souhlas

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   kobo (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 09:02 |  
   0 0

   Souhlas se vším, konečně rozumný názor.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   JS (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 09:20 |  
   0 0

   Díky za reakci na místě. Pod to bych se podepsal. Reakci většiny (fňukání o "naší Slavii" a o "podrazu Koubka" moc nechápu).

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   edenian     před 5 lety 05.03.2014 09:52 |  
   0 0

   Tak tak. A jeste povazuju za docela odvazny to tady tak kritizovany nacasovani, za zachranou brzdu tahas hned kdyz jsi si jisty ze musis. Jinak to nema cenu. Treba Necidovi je to myslim uplne jasny. Jeste se tady nekteri pozastavili nad tim, jak se pri rozhovoru po Olomouci chvilemi smal. Ja jsem se teda chvilemi smal taky. A to jsem se byl mrknout v Liberci!

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   quelhar (admin)     před 5 lety 05.03.2014 10:03 |  
   0 0

   Asi blbnu, ale chci, aby byla Slavia uspesna a presto se mi deni poslednich dni prilis nepozdava.
   1) Kdo plati, rozhoduje. S tim absolutne nemam problem. Problem mam s tim, ze oficialne stale plati Rebicek, stejne jako pred dvema mesici, kdy zacala zimni priprava a kdy by zmena trenera davala daleko vetsi smysl. Pokud uz plati nekdo jiny, proc se to nesdeli fanouskum?
   2) Koubek nebyl uspesny, s tim take souhlasim. Na jeho obranu by se daly ovsem najit i polehcujici okolnosti, predevsim tedy fakt, ze na podzim prebral tym v rozjete soutezi a s tim se tezko delaji zazraky. Mimochodem se bojim, ze totez ceka taky na Pastoora. Ano, zimni priprava nebyla vysledkove povedena (co se tyce kvality hry, nemuzu soudit, vypovidajici byly podle me az zapasy v Turecku a v Liberci a zadny z nich jsem nevidel). Petka v Olomouci byla totalni ostuda, ok. Zapas s Duklou byl celkem fajn (nasim souperem byl treti tym ligy s trenerem, ktery byl prvni volbou pro Plzen), ale rozhodnuto bylo evidentne jiz pred nim. Nicmene se vracim oklikou k bodu jedna - odvolat trenera po temer dvoumesicni zimni priprave a jednom souteznim zapase mi prijde proste nestastne.

   A na zaver - hraci, ktere ma Pastoor k dispozici, se nenauci mavnutim kouzelneho proutku zpracovat mic a presne nahravat. A zrovna tak neverim na zazraky v tom ohledu, ze jakykoli trener nauci tym cokoli behem nekolika tydnu. A jestli chce v lete Pastoor zase zpet do Nizozemi a ma smlouvu jen na 4 mesice, tak si rikam, jestli tahle zmena nenadela vic skody nez uzitku.

   S druhym tvym odstavcem souhlasim, at uz plati kdokoli, pravdepodobne chce byt uspesny. Tak nezbyva nez doufat, ze se mu to povede. Ve me angazovani noveho trenera na 4 mesice v rozehrane soutezi vzbuzuje spis pochybnosti nez nadeji. Ale nepopiram, ze nekterym nasim primadonam (typu Nitrianskeho) nejspis velice prospeje, kdyz uz ted poznaji, co je muze cekat, kdyz v budoucnu prestoupi do vysneneho zahranici.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    janko (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:11 |  
    0 0

    Co když ty 4 měsíce jsou podmíněné?
    I Pastoor se chce jistě zviditelnit a zvýšit svojí cenu a ta možnost tu je a tou jsou evropské poháry. Položme si otázku. Bude chtít odejít zpět, když tu bude šance hrát kvalifikaci EL a postavit si na to tým?

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     edenian     před 5 lety 05.03.2014 10:14 |  
     0 0

     Dalsi fantasta :-)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    edenian     před 5 lety 05.03.2014 10:12 |  
    0 0

    Po Olomouci proste zasahli ti kteri za to zodpovidaji. Jak to dopadne je stejne nejiste dnes jako pred mesicem. To je jasny. Ale nedelat nic kdyz jsi na sestup ? Ja moc neverim na vykriky "sestoupit nemuzeme" ktery tady padaj.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     quelhar (admin)     před 5 lety 05.03.2014 10:23 |  
     0 0

     Na sestup jsme byli i po podzimu pred zimni pripravou. Ja proste nechapu, proc tedy nechali Koubka dva mesice hrace neco ucit, aby jej pak po jednom zapase vyhodili. Myslim, ze kdykoli chce trener tym neco naucit, potrebuje cas. Na organizaci defenzivy treba jen par tydnu, ale na kvalitni ofenzivu mesice, ktere Pastoor treba vubec nedostane.

     OK, klicove zapasy v boji o zachranu prijdou za dva a tri tydny doma proti Znojmu a Jihlave. V Teplicich si muze trener leccos vyzkouset, s vyhrou z jejich hriste asi nikdo moc nepocita. Ale jsem opravdu velmi zvedavy, co predvedeme potom doma. Znojmo v Plzni ukazalo, ze to je mozna no-name tym, ale fotbal umi hrat velmi kvalitni.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      martyni (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:34 |  
      0 0

      No jasne, samozrejme to nahrava spekulacim, ze je treba trener, ktery bude stavet par mesicu nektere hrace a pak pujde. Ačkoli tedy Koubek Zmrhala hrat nechal..:). Jine vysvetleni muze byt to, ze behem zimy jeste nebylo jasne, jak to s novym majitelem bude, ted uz je to zrejme jasnejsi a on si chce privest sve lidi. Dokazu si predstavit, ze z toho vyplyva necitlive rozhodnuti ohledne trenera. Ze se novy majitel neprihlasil jeste, muze byt i tim, ze to neni jeste definitivni vcetne stadionu, pak bych taky pochopil, ze to jeste nevyhlasujou, protoze dokud neni obchod uzavren, nemluvi se o nem..

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       martyni (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:05 |  
       0 0

       No a jeste jeden postreh.. byt je mi Koubka lito, musim rict, ze obecne neni zadna skoda, ze se razantne meni sportovni vedeni slavie. V poslednich letech to byla amaterina za amaterinou a nic nesmerovalo k nejake koncepci, smysluplnemu budovani tymu, praci s mladezi, modernimu fotbalu. Ani angazovani Koubka, byt je mi sympaticky, nebylo tim pravym krokem, na konci pripravy jsme tu casto kritizovali, jak vybira hrace do sestavy, obavali jsme se, ze budem hrat pomalu a defenzivne. Pokud tedy prichazeji novi lide, nemuze to byt o moc horsi, resp. je v tom nejaka nadeje.

       Ovsem obavam se jedne veci. Nemyslim, ze by cesta pro slavii byla, ze nekdo pusti zilou a napumpuje sem spoustu penez.. To nemusi fungovat, klub vydela prakticky jen pravidelnou ucasti v poharech nebo prodejem vyjimecnych hracu. Kdo se nalije hodne penez, bude je chtit zpatky a to nebude jednoduchy.. sance pro slavii je spis v dlouhodobe kvalitni praci, ale to se bohuzel uz dlouho nedari..

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      klimi     před 5 lety 05.03.2014 10:45 |  
      0 0

      On Koubek dostal celou zimní přípravu na to, aby poskládal obranu. Neustále tedy na levého beka cpal Zmrhala a zdůvodňoval to tím, že nemá dost středních obránců. Ignoraci Tusjaka i přes to jeho zdůvodnění, které může znamenat cokoliv, nechápu, ale beru to, on asi ví víc než já, s Ritchiem možná ano. Proč se tedy nevrátil k tomu, co měl osvědčené ze zápasů s Plzní, tedy Dostál na levého beka (popř. teda Nitrianský a naopak)? To potřeboval až soutěžní zápas, aby zjistil, že Zmrhal prostě (nyní nejen) beka hrát nemůže? Nebo v tom bylo úplně něco jiného? Organizaci obrany zrovna moc nezvládl, kromě toho, když jsme hráli zanďoura.

      Celá příprava byla absolutně v tahu po debaklu s Olomoucí...

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       quelhar (admin)     před 5 lety 05.03.2014 10:53 |  
       0 0

       Co jsem slysel o Tusjakovi - uz v listopadu se chodil na Slavii ptat, zda se s nim pocita pro jaro. Dostal ujisteni ze ano a navic prodlouzeni smlouvy. Nacez do pripravy prisel s 5 kilo nadvahy, Koubek se na nej nastval a ani jej nechtel vzit do Turecka. Posledni dobou pry ale sel do sebe a uz by mel byt pripraveny hrat.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Tomigo     před 5 lety 05.03.2014 11:12 |  
       0 0

       Howg :-)

       Já bych z toho citové drama alá Rosemunda Pilcher nedělal. Více méně se tady většina diskutujících shodne, že pod Koubkem to festival fotbalovosti nebyl. Uznávám, že přebíral mančaft po katastrofách, ale už na podzim měl třeba zoufalé Brno porazit. Po haluzy v Pílsni měla většina přiznejme růžové brýle.

       Dostal férově k dispozici zimu, prostor i nové hráče, a kde nic tu nic, v Olmiku mega ostuda, po které se nedivím, že se ucho utrhlo. To že ještě ze setrvačnosti dokoučoval Duklu přikládám k tomu, že prostě s novým trenérem nebyly doladěný detaily a všechny podmínky nástupu.

       Upřímně, kdyby rozhodčí písknul jasnou pentli na Pospěcha a prohrávali jsem po čtvrt hodině 0:1, bůhví, jestli by se mančaft zase nesesypal jak domeček z karet.

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        marcocruz (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:43 |  
        0 0

        Přesně tak, celou dobu jsme tu četli komentáře snad pod každym nepovedenym přípravnym zápase a obzvlášť po Olomouci, jak blbě to Koubek staví, jak tam cpe furt Zmrhala, Neves strašnej atd. A s Koubkem jsme v Olomouci hráli tu ruskou ruletu, nešlo to, tak jsme proti Dukle nasadili fotbal alá Petr Rada dá se říct. Takže upachťená výhra, ubráněná ve stylu Plzně v Doněcku a ještě nám zaplaťpánbůh odpustili penaltu. Vedení teda trenéra odvolalo, přivedlo nového trenéra z Nizozemska, o kterém se tu pějí ódyjak se tam hraje super fotbal a dává prostor mladým a i tenhle krok je špatně. Mluvilo se zde ať se to vedení pořádně rozčísne, rozčíslo se tedy a opět je to špatně, i přesto, že k u19 jde Knofla s Petroušem. Já teda nevím, co by vedení měli udělat aby ten krok špatný nebyl, čekat až se budem další 3 kola plácat okolo 12. místa? A pak teprve přivést nového trenéra? Vždyť to by bylo ještě horší. Jestli se mi pod Koubkem líbily 3 zápasy takto bylo hodně.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:56 |  
      0 0

      Quelhare, no offense, ale musíme si proste přiznat, ze to, co hráče Koubek učil, NEFUNGOVALO. Spatne byly výsledky v přípravě, říkalo se, ze je to příprava, ale ta sekačka v Olomouci proste zcela znehodnotila vše, co je možná Koubek naučil.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       quelhar (admin)     před 5 lety 05.03.2014 11:20 |  
       0 0

       Ja ale netvrdim, ze Koubek byl uspesny. Ano, mnoho z toho, co mel Koubek tym naucit, nefungovalo. Jenze i Koubek byl u tymu pouhych necelych sest mesicu, z toho prakticky cely prosinec mel tym volno. Toho casu, aby je neco naucil, nebylo prilis mnoho a Pastoor ho do konce sezony bude mit jeste mene.

       Kdyz to vezmu pragmaticky - v Olomouci dostal tym bura. Schylovalo se k tomu dle vysledku a vykonu v priprave? Muj nazor je, ze nikoli, byt se mnou treba mnozi nebudou souhlasit. Takovy ranec golu jsme od nikoho v priprave nedostali a hlavne si ani souperi velke mnozstvi sanci nevytvareli (alespon z dostupnych informaci). A to ani se Zmrhalem na levem beku a Nevesem na stoperu. Takze kdyz se rozhoduju, jak se divat na tu Olomouc, tak z meho pohledu to bylo vyjimecne selhani a nemel jsem duvod si myslet, ze by se melo opakovat (a uz Dukla ukazala, ze tym branit umi).

       Opet, mnozi nebudou souhlasit, ale smerem dopredu byl zapas v Olomouci z meho pohledu v poradku, meli jsme dostatek strel, dostatek utocnych akci a v dalsich zapasech jsem cekal, ze podobna hra (samozrejme s dostatecne kvalitni defenzivou) muze slavit uspechy.

       Takze nakonec to je vlastne o tom, co v zapase v Olomouci kdo chce videt. Ja uznavam, ze v tom nekteri vidi nejen ostudny vysledek, ale take to, ze by dle predvedene hry podobne vysledky pokracovaly. Ja mam na to jiny nazor, ktery jsem tu ventiloval hned po tom zapase a v prubehu celeho tydne.

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        RaDDa521     před 5 lety 05.03.2014 12:24 |  
        0 0

        S tím souhlasím. Přišlo mi, že hráči byli až moc natěšeni a chtěli se předvést, ale Olomouc z ničeho nic dala dva rychlé goly a to by rozhodilo kde jaký tým. Ve snaze s tím něco udělat, jsme do poločasu dostali další dva a bylo.

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 19:03 |  
        0 0

        Diky za odpověď, Quelhare. Tvuj názor respektuji, ale můj názor je dlouhodobě takový, ze Koubek tým nikam neposunul. Ano, debaklu nic nenasvědčovalo, ale upřímně - příprava krom skoro sama prohra, malo vstřelených gólu, jistě indikace tam vidět lze.

        Téma samo pro sebe je ve Slavii nejen pod Koubkem začleňování mladých. On prakticky na každý post postavil staršího hráče, nebo Zmrhala.

        dalsi věc je, ze z dost hráčů nedokáže a zase nejen Koubek dlouhodobě dostat očekávané výkony.

        jinak mne se prvních 8 min v Olomouci taky líbilo, byl jsem mile překvapen. Pak se vše ale rozpadlo, podle mě na debaklu 1:5 nelze hledat pozitiva.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      edenian     před 5 lety 05.03.2014 12:11 |  
      0 0

      Quelhare, co predvedem potom doma jak rikas, na to jsou zvedavy vsichni. Muj nazor je, ze behem dvou tydnu pozna Pastoor jak spatny mame hrace. A to bude rozhodujici pro to, co s nimi chtit bude hrat. A to je moje jedina obava. Protoze Koubek uz to vedel a proto v nasi situaci / hra o udrzeni / nezkousel tlacit tym do toho co si myslel ze neni schopen a chtel to urvat za pomoci starejch mazaku. A to ted snad uvidime, jaky to je doopravdy. I Kisel myslim teprve ziskava potrebny odstup. Priznavam, ze o kvalite nasich hracu mam nizke mineni, neverim, ze budou hrat to co sportovni vedeni klubu deklaruje. A proto jsem taky psal, ze neverim na ty mistni hlasky, ze nemuzeme sestoupit.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       quelhar (admin)     před 5 lety 05.03.2014 18:24 |  
       0 0

       Sestoupit muzeme, ale neverim, ze by se to stalo jak s Koubkem tak s Pastoorem. Tim spis, ze bude sestupovat jen posledni tym a Znojmo, at uz skonci jakkoli. Ctyri body na predposledni misto, pet bodu na posledni misto, to je 12 kol pred koncem docela pohodlny naskok, navic hodne hratelnych souperu mame doma (Znojmo, Jihlava, Pribram, Slovacko).
       Hraci asi nebudou to, s cim byl Pastoor zvykly pracovat v Nizozemi, ale ze by byli spatni (tj. horsi nez ma vetsina tymu ligy), to si rozhodne nemyslim.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Emes     před 5 lety 05.03.2014 11:00 |  
    0 0

    Tady naprosto souhlasím s quelharem. Není co dodat.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   bongor     před 5 lety 06.03.2014 04:50 |  
   0 0

   Souhlasím s Edwardem,tak to skutečně chodí v byznysu a fotbal není nic jiného než byznys.Jenom se mi nelíbí způsob,jakým byla změna provedena,je mi Mirka líto.Ovšem neznám výši odstupného,které dostane.třeba by mě přešla i ta lítost.

 27. Já bych se té změny nebál

  sicilianbrno     před 5 lety 05.03.2014 09:01 |  
  0 0

  ....horší než ted to těžko bude, v lize se stejně neposunem a pravděpodobnost, že bysme spadli do druhé ligy je přinejmenším stejná jako ještě před tejdnem, muže nám to jedině pomoct.

  Krapet špatný načasování, ale co už, jen su zvědavej jak budem hrát např. na utočníky, když oficiálně máme jen dva.

  A jedno pozitivum pro trenéra, slavistický dresy mu konečně otevřou oči a zjistí, které červenobíle dresy sou ty jediné originální, jestli žil v představě že je vymyslel Feeynoord nebo Celta vigo, tak už zná realitu :-)

  • Re: Já bych se té změny nebál

   sicilianbrno     před 5 lety 05.03.2014 09:01 |  
   0 0

   * oprava na 3 utočníky tam mělo bejt

   • Re: Já bych se té změny nebál

    janko (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 09:19 |  
    0 0

    Jsi nečetl co o něm říkal Čmovs? Hráli na tři útočníky i když je neměli:-)

  • Re: Já bych se té změny nebál

   denydzlSKS     před 5 lety 05.03.2014 09:27 |  
   0 0

   K těm útočníkům.. Neviděl bych v tom zásadní rozdíl. Zatímco pod Koubkem by jsme nastoupili s jediným útočníkem asi takhle:

   ??? - Gecov, Zmrhal - Prošek, Boudjemaa, Juhar - Necid

   tak pod tim ofenzivním holanďanem nastoupíme s trojicí útočníků asi takhle:

   ??? - Gecov, Boudjemaa, Zmrhal - Prošek, Necid, Juhar;-)

   Jinak k celé té situaci. Názor jsem měl spíš negativní. Snažil jsem se prokousat názorama té opačné skupiny z vás, té s pozitivním názorem. I přesto však zůstávám na straně pochybovačů. Dobrý pocit z toho zkrátka stále nemám. Nezbývá než doufat a fandit.

   • Re: Já bych se té změny nebál

    mats     před 5 lety 05.03.2014 21:59 |  
    0 0

    ...na straně pochybovačů zůstávám zatím taky..., ale, přeci jenom, snažíme se tu probrat něčím, čehož výsledek jsme ještě ani nezahlídli..., takže tedy... snad budeme po Teplicích trochu moudřejší, jakou hrou a s kým v sestavě se vlastně pánové hodlají prezentovat... Osobně jsem na ten zápas dost zvědav.

 28. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Viking     před 5 lety 05.03.2014 10:07 |  
  0 0

  Adam Nenadál na twitteru:

  Pastoor: "O nabídce Slavie jsem se dozvěděl před 10 - 14 dny."

  Kisel: "Zlomový okamžik byl zápas v Olomouci."

  Chtělo by to sladit notičky.

  :)))

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   kobo (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:51 |  
   0 0

   Další rejpal, hloupě přebíráš z diskuzí? Od Olomouce do tiskovky to bylo opravdu 10 dní, takže by to sedělo. A když řekne 10 - 14 dní, tak to nevěděl přesně a mohlo to být klidně i 9.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    honzah (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 14:09 |  
    0 0

    Možná i 8 se do ,,zhruba 10 - 14 vejde´´. Takže večer se Kisel rozhodl vyhodit Koubka a hned ráno si vzpomněl na lehce zapomenutého českého trenéra Pastoora :-)

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   slavoj71 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:54 |  
   0 0

   Bohužel, takových navzájem si odporujících prohlášení bylo v uplynulých dnech a týdnech až příliš mnoho. Evidentně se nám neservíruje celá pravda a to ve mě vzbuzuje obavy... Navíc právě takovýto přístup, spolu s dalšími průvodními jevy, působí přinejmenším zvenku jako obrovský amatérismus.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    kobo (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:59 |  
    0 0

    Tady to vypadá, že Slavii fandí jen samí pesimisti a rejpalové.
    To nevidíte, či jen nechcete vidět, že se začíná opravdu něco dít? Peníze nejsou najednou problém, činí se rozhodnutí, která mají za cíl vyvést Slavii z několikaletého marasmu...

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     smely (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:05 |  
     0 0

     zdravim, presne tak, cokoliv se udela, udela se spatne a melo by se udelat jinak, lip....

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Jiri1     před 5 lety 05.03.2014 11:00 |  
    0 0

    Tohle byla okamzita akce pana Kornejeva, tohle nebyl zadny dopredu naplanovany krok,. svedci o tom i chaos po prijezdu noveho trenera , vsechno se zajistovalo na posledni chvili, ja si myslim , ze slo o to , ze vedeni proste dostalo nejake avizo, psal jsem o tom vcera

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    django8     před 5 lety 05.03.2014 11:04 |  
    0 0

    no evidentně maj zakázáno ventilovat informace ohledně nového spoluvlastníka či majitele..ale tak asi nikdo nepochybuje o tom...že za tim stojí nový spolumajitel...ať už kornějev..či pastýř..nebo ten další nizozemec..kterej bude místo šetrleho..tohle všechno nasvědčuje tomu že jsou jednání velmi blízko..ale ventilovat ven to mají zakázáno..a proto si protičečí..ale snad už brzy bude všechno dojednané a vyjdou s spravdou ven..sám sem zvědavej kdo nás vlasně bude vlastnit či kdo bude mít u nás hlavní slovo..dle mě si řebíček pár desítek procent určitě ponechá...možná to všechno vázne na stadionu..kdo ví..ale tyhle změny..nedělá řebíček..ale už někdo jiný..asi neni tak labilní aby se tohle dělo..jen z rozmaru..ale holt dochází k obměně v celé slavii

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 10:58 |  
   0 0

   Podle mě se spis hledají konspirace i tam, kde nejsou. Když řeknu 10-14 dni, tak to asi není moc definičně přesné na dělaní závěrů.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Jiri1     před 5 lety 05.03.2014 11:07 |  
    0 0

    Je ale docela logicky , ze se treneri odvolavaj po neuspechu, ale urcite neni normalni to co se stalo a od mitam ty konspirace..
    Jinak mi to osobne nevadi, povazuju za pozitivni prichod tohoto trenera i kdyz jsem mezi radky cetl treba u nekterych minimalne rozcarovani.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Tomigo     před 5 lety 05.03.2014 11:19 |  
     0 0

     "Je docela logicky, že se treneri odvolavaj po neuspechu..."

     "...ucite neni normalni to co se stalo..."

     Koubek NEBYL úspěšný, proto byl ODVOLÁN! Jak prosté. Co je na tom za konspiračního nebo nelogického?

 29. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  django8     před 5 lety 05.03.2014 11:08 |  
  0 0

  a neni žádná tajemstí že kornějev..koubka moc nemusel..neztotožnil se z jeho stylem hry..a je snad každámu jasná že kornějev je ten hlavní a kisel je spíš takové pojidlo..mezi A týmem..a mládežnickými týmy

 30. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:25 |  
  0 0

  Tohle nějak tak podle mne podtrhuje celkové momentální dění:

  "Chceme být vůči veřejnosti i sobě otevření" K.Kisel.

  "Nechci komentovat, na jak dlouho pan Pastoor kontrakt podepsal. Jsou to interní věci klubu" K. Kisel.

  Důvod všehovšudy zádný.

  Díky za otevřenost.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   martyni (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:33 |  
   0 0

   ..nj, fotbalova logika ..aneb "nic jsem neplatil a ta castka taky nesedi":)

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   JS (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:47 |  
   0 0

   Kisel: "O vstupu investora se jedná."
   Kornějev: "Investor? O tom nic nevím.."

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    django8     před 5 lety 05.03.2014 11:52 |  
    0 0

    no maj o tom zakázáno mluvit..je to zřejmí..

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 11:58 |  
     0 0

     Tak ať se aspoň dohodnout, to by mohly zvládnout ne?
     Ale hlavně proč se chvástají otevřeností, aby hned za 5 minut předvedli opak?

     Nic se nezměnilo..

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      django8     před 5 lety 05.03.2014 12:03 |  
      0 0

      jak můžou být otevřený když to maj zakázáno?..až bude vše ukončene..určitě vše řeknou na rovinu..teď jen pískaj to. co jim řeklo vedení..klasika..jako všude jinde..a tim že si protiřečí..co na to říct..aspoň je z toho vidět..že se jednání posunula..a a všechno se děje hodně rychle..jestli je to dobře nebo ne..to nevim..ale aspoň se něco děje..a snad po těch 4 letech se začnem zvedat..a ne hrát furt jen o záchranu..v to už 4 roky doufám a snad se dočkám

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 12:19 |  
       0 0

       Tak ať neříkají, že chtěj být otevření, co je na tom tak těžkého?
       Nemůžeme teď nic komentovat. Díky čau.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Pepino44     před 5 lety 05.03.2014 12:06 |  
    0 0

    Tak o tom,že se jedná o investorovi je snad známo již delší dobu,a netřeba to stále zdůrazňovat,nebo se k tomu vyjadřovat. O tom,že Kornějev o investorovi něco ví (a to asi nejvíce ze všech) je snad také jasné,ale proč by se k tomu měl vyjadřovat,když nevíme zda si to majitel nebo investor přeje. Je přeci lepší a snazší říci "o tom nic nevím",než říci " co je vám do toho,majitel si to nepřeje zveřejnit". Nevěšme hlavy a doufejme,že tyto změny budou k lepšímu.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     django8     před 5 lety 05.03.2014 12:13 |  
     0 0

     tak kisel řekl že to má zakázáno o tom mluvit..a nejspíš vše bylo hodně narychlo..tak nebyli moc připravení na to..jak to podat a vlastně nic neříct...nejspíš chyba..ale tak mezi řádky umí číst každej..tak furt moc nechápu ty nářky

 31. Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

  tantalos     před 5 lety 05.03.2014 11:56 |  
  0 0

  Připomínám, že Slavia má zřejmě nejlepší juniorku a jeden z nejlepších dorostů v v ČR a dávám vám k porovnání dvě sestavy
  Hrubeš - Nitrianský, Dobrotka, Kolařík (45. ČK), Dostál - Gecov (46. Rakovan) - Koreš, Zmrhal, Hurka - Kisel - Škutka (62. Škoda)
  a k tomu druhou:
  Rakovan - Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička (46. Smejkal) - Boudjemaa, Piták (90. Hrubý), Vošahlík - Necid
  První stavěl Petrouš těsně před nástupem Koubka, druhá je proti Olomouci.
  Co tedy vidíme: Koubek zametl s Kolaříkem, Hurkou, Škutkou a Hrubešem,odsunul i Koreše, naopak získal vlastní iniciativou Nevese, Ličku a Smejkala. Jednoho bývalého "starce" Kisela nahradil o něco málo mladším Pitákem.
  Proto jsem také celý vzteklý v první reakci po vyprasku v Olomouci obvinil Koubka z gerontofilie. Uznávám, že tento termín je záměrně přepísknutý, ale dovádí k myšlence, co vlastně Koubek se Slavií zamýšlel.
  Svým odporem k "čajíčkům" se nikdy netajil - to radši přitáhl své dva stařičké kamarády, Nevese a Ličku.
  Aby prokázal, že jeho odpor vůči mladým není totální, po 15minutovém kázání, co má zajíc dělat, pošlal na osm vteřin na plac Hrubého.
  Obávám se, že další setrvávání Koubka v Edenu a jeho blízkosti by nutně vedlo k likvidaci nadějí, že Slavia jednou dokáže své talentované hráče prodat, že bude pokračovat Jarolímova politika odsunu nadějí do Sudet a že Slavia se nikdy ze svých sra.ek nevymotá.

  • Re: Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

   Pepino44     před 5 lety 05.03.2014 12:09 |  
   0 0

   Tak dost velký problém mám s vytřídání Gecova Rakovanem ve 46 min.

   • Re: Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

    marcocruz (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 12:15 |  
    0 0

    To bylo páč Hrubeš dostal červenou kartu.

    • Re: Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

     Pepino44     před 5 lety 05.03.2014 12:27 |  
     0 0

     Díky,už je mi to jasný,původně jsem myslel,že je to buď přepis,v horším případě experiment.

    • Re: Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

     Alfabet     před 5 lety 05.03.2014 12:37 |  
     0 0

     Hrubeš řešil faulem kiks (čí?) v poli, nic jiného mu v podstatě nezbývalo. A tím pádem byl odepsán. Viděl jsem ho chytat v posledních týdnech 3x a potvrdil se mi můj předchozí názor na něj, že je velmi dobrý gólman, poziční, diriguje obranu, ovládá míč nohama. Podle mne by naše ideální brankářská dvojice měla být Berkovec - Hrubeš.

     • Re: Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

      quimi (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 12:54 |  
      0 0

      Nevím, jestli to není jenom řečnická otázka, ale ten kiks, který hasil Hrubeš, byl Karola Kisela.

  • Re: Jak Koubek bojoval proti čajíčkům

   Steve2924 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 12:25 |  
   0 0

   Já ti do toho nechci teda moc kecat. Ale Hrubeš s Kolaříkem byli spíš z nouze cnost, Kolařík dostal šanci, protože vedení nebylo schopné najít a přivést náhradu za Hubáčka. Hrubeš se do brány dostal uplně náhodou. Hurka hrál tužku Koreš to samé v bledě modrém navíc se Škutkou fakt dávno nepatřej mezi juniory. Naopak Koubek dal celkem dost prostoru mladým v přípravě a že by si nějak extra řekli o základ v A, to se fakt říct nedá. Ovšem na lavici juniory začal brát a dalo se čekat, že budou dostávat čím dál více prostoru jen Koubek neměl odvahu je tam dát hned na začátek.

 32. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  doors     před 5 lety 05.03.2014 12:29 |  
  0 0

  Ńa celé věci je hezké, kolik nás žije se svým klubem, ať již s danými kroky souhlasíme či nikoliv. Všichni chceme, aby se Slavia konečně postavila na nohy a opět plnill svou historickou roli. Když to vše shrneme:
  1) MAJITEL - ten kdo to platí, tak ten i rozhoduje, kdo co bude dělat( či nedělat). To platí všude, byť ve sportu s tím fanoušci často nesouhlasí. V Česku, kde ze vstupného či prodeje suvenýrů klub neufinacujete, to však platí dvojnásob. Klíčová otázka je spíše, kdo je majitel, respektive kdo bude majitel a především jakou vizi má do budoucna. Krom dohadů a příslibů nevíme nic, takže zbývá pouze čekat.
  2. Odvolání trenéra a jeho způsob.
  Opět platí, že majitel rozhodne, koho bude platit a koho ne. k
  Koubka majitel nechtěl. Měl právo ho "vyhodit". Způsob byl však z lidského pohledu hrozný. Bohužel dnešní doba lidskému pohledu nepřeje a leckdo z nás byl jistě podobně rovněž odejit ze zaměstnání. Je ale jen dobře, že stále většina z nás ví, jak by měla vypadal lidská slušnost a jsme schopni ukázat na chování, kde se jí nedostává.
  3. Posily - Přilo dost hráčů, ale kdo je skutečně posilou? Určitě Necid a Boudjemaa. Vošáhlík, Piták a Smejkal, jsou dobrým zkvalitněním kádru, ale že by byli vyloženými posilami, to si netroufám říci. A to se vší úctou ke Karlovi, který měl ale přijít o 2 roky dříve,ostatní jsou zatím pouze příslib.
  4. Budoucnost
  To je to, co nás zajímá nejvice. Zda bude oficiální nový majitel a kdo to bude a jaké má záměry do budoucna. Nový trenér těžko behem pár zápasů změní systém hry tak, aby se z nás stala ofenzivní mašina. Možná je geniální, ale třeba i Vrbovi to v Plzni nějaký čas prostě trvalo. Náš na to má 4 měsíce....
  5. Shrnutí - Nikdo nic oficálně neví, žijeme v dohadách a ndějích, že se vše v dobré obrátí. Igor Kornějev tvrdí, že lepší fanoušky neviděl. MÁ PRAVDU. Ale radši, než takovéto deklamace bych chtěl, aby někdo vystoupil s tím, jaká bude budoucnost klubu. nemyslím tím fráze typu, že mládež má hrát jako "A". To ne.
  Ale aby se řeklo, jak se bude pracovat s mládeží, kdo zajistí provázanost mezí dorosty - juiorkou a "A" , kdo bude odpovídat za sprotovní koncepci a pod.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Tugarin     před 5 lety 05.03.2014 12:40 |  
   0 0

   Jenom jeden jediný doplňující dotaz, který kladu již po několikáté.
   Pořád se mluví o způsobu vyhazovu atd. Já jen pořád nevím, jak by měl vypadat "etický" vyhazov. Nemyslím tím to, že měl Koubek odehrát zbytek jara a skončit, to si myslím, že by neprospělo nikomu a postrádalo by to z pohledu vedení logiku. To, že nebyl vyměněn po podzimu, mělo nejspíše spojitost s tím, že nebylo jisté, že dojde k majetkovému přesunu.
   Že byl odvolán ze dne na den ? Nebo mu nebyla dána další šance ? Já dost dobře nevím, jak si kdo představuje "správné" odvolání.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    doors     před 5 lety 05.03.2014 13:04 |  
    0 0

    Z mého pohledu nejde o to, že je to ze dne na den. osobně mě vadí ty řeči, že se rozhodl zápas s Oloumoucí a tak podobně..
    Kdyby to řekli takto jasně. Nový majitel má jiné představy, tak OK.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Tugarin     před 5 lety 05.03.2014 13:19 |  
     0 0

     Jenže tady si myslím, že je problém v jedné věci, a to je dlouhodobě nevyjasněná majetková struktura Slavie. Možná patří Řebíčkovi, možná také ne atd. Pokud "nový majitel" či Řebíček nechtějí zatím pustit z jakéhokoli důvodu informace mající charakter obchodního tajemství ve,n tak těžko někdo může říci (zejména zaměstnanec), že to bylo rozhodnutí "nového" majitele, který zatím oficiálně není.
     Navíc si ale i trochu myslím, že pokud by trenér zapadal do představy toho, co se proklamuje, jako budoucí styl řízení, vedení a herního směřování, tak by nedošlo k takhle rychlému odvolání a snaze něco provizorně řešit holandským trenérem.
     Naopak mi přijde, že na Koubka nikdo špínu neházel, vyjádření bylo korektní, odvedl těžkou práci v pohnuté době, ale není to pro budoucnost úplně ono.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    jane (admin)     před 5 lety 05.03.2014 16:16 |  
    0 0

    Eticky vyhazov, minimalne vuci Knoflickovi, je oznamit, ze konci u A tymu a zaroven mu oznamit, ze nastupuje k U19. Nechat ho 24 vycukat, to je prasarna a o leccems to svedci - v te chvili to jeste nevedeli, ze tam s Petrousem pujde? A vuci ostatnim tezko rict, ale oznamit to pred/po treninku mi neprijde ok, svolat nejaky mitink, vysvetlit svoje duvody, omluvit se, ze jsme ho uvazali ve Slavii a musel se vzdat repre? Myslim, ze tam nic takoveho nepadlo a celkove mam z komunikace Kisela dost spatny pocit, prvni vlastovka uz byl vyhazov trenera Titery a dve verze, pricemz z vice zdroju zazniva, ze ta Kiselova nebyla ta uplne spravna...

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     jarodo57     před 5 lety 05.03.2014 16:56 |  
     0 0

     Já něco o charakterech bývalých našich bratrů vím.Měl a mám neustále nějaké připomínky k jejich fungování ve Slávii. I proto mi jsou milejší třeba 2 holanďani než jeden slovák. Jen aby se soudruh z východu nepřepočítal. Jsem stejného názoru s Jane.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Tomski     před 5 lety 05.03.2014 17:36 |  
      0 0

      Kiselův kredit utrpěl, ale hodnocení bych nechal na hřiště...jestli to vyjde, tak si na to za čas nevzpomeneme...důležitější než tohle bude nejspíš nástup Van Dopa a s ním už doufám nového majitele/investora...Knoflíček může být rád, že místo dostal(chápu, že to pro mnohé asi bude těžké, ale na srdcaře se hrát už nebude...půjde o to kdo je profík a jaké má kvality)...doufám, že vše dopadne dobře( i já mám, ale pochybnosti)...

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Tomski     před 5 lety 05.03.2014 17:36 |  
      0 0

      Kiselův kredit utrpěl, ale hodnocení bych nechal na hřiště...jestli to vyjde, tak si na to za čas nevzpomeneme...důležitější než tohle bude nejspíš nástup Van Dopa a s ním už doufám nového majitele/investora...Knoflíček může být rád, že místo dostal(chápu, že to pro mnohé asi bude těžké, ale na srdcaře se hrát už nebude...půjde o to kdo je profík a jaké má kvality)...doufám, že vše dopadne dobře( i já mám, ale pochybnosti)...

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Tomski     před 5 lety 05.03.2014 17:40 |  
      0 0

      a myslím, že je úplně jedno jaké je kdo národnost...hajzl může být z Ruska, ČR, Slovenska nebo Holandska...až se ukáže jak je to s majiteli tak uvidíme jaká je doopravdy role Kisela...já mu zatím věřím, ale také co jiného nám zbývá...prostě uvidíme...

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Barra     před 5 lety 05.03.2014 19:23 |  
     0 0

     Jsi moje holka, Jane, absolutni souhlas.

 33. tak snad abychom začali ne

  mudrc     před 5 lety 05.03.2014 12:41 |  
  0 0

  APVCD

  • Re: tak snad abychom začali ne

   edenian     před 5 lety 05.03.2014 12:50 |  
   0 0

   Za tri tydny mozna.

 34. Jak vyhazovat trenéra?

  tantalos     před 5 lety 05.03.2014 12:54 |  
  0 0

  Tugarin o kousek níže (výše) klade správnou otázku, jak má vypadat eticky čistý vyhazovat trenéra.
  Co kdyby všichni ti, kdo způsob Koubkovy výpovědi, napsali, jak to mělo probíhat správně, podle jejich představ.

  • Re: Jak vyhazovat trenéra?

   tantalos     před 5 lety 05.03.2014 12:56 |  
   0 0

   omluva, odeslalo se mi to nějak předčasně:
   Navrhují uspořádat anketu mezi odpůrci způsobu Koubkova vyhazovu. Napište, jak měl být Koubek vyhozen, aby se vás to nedotklo.

   • Re: Jak vyhazovat trenéra?

    YuckFou     před 5 lety 05.03.2014 13:22 |  
    0 0

    Koubek neměl vůbec přijít. A když už tu byl nemusel skládat funkci trenéra reprezentace U-19. Mohli jsme to začít řešit před přípravou nebo v průběhu přípravy, když už tam byli ty náznaky. A jelikož se tak nestalo měl Koubek dokončit sezónu. To je můj názor a to nejsem nějaký Koubkův zastánce v hodně věcech jsem ho nechápal, stejně tak jak nechápu nyní některé kroky vedení. Ale netvrdím, že jsou špatné. Špatné je jen načasování. Osobně jsem plný očekávaní (viz. komentář níže).

   • Re: Jak vyhazovat trenéra?

    Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 13:29 |  
    0 0

    Především jde o toto: mlžení, komunikace, náhlá akce bez předchozího vyjádření nespokojenosti.

    1. Pokud s Koubkovou prací nebyli spokojeni už během přípravy, měli mu dát vědět, co se jim nelíbí. Z toho, co je známé, to vypadá na špatnou komunikaci ze strany bafíků. Kdo ví, v jaké roli vystupoval/rozhodoval Kornějev? Kdyby s Koubkem svoji nespokojenost konzultovali, třeba by si pohlídal místo u U19, protože by věděl, že nemá zase tak jisté místo u SKS. Proč mu nedali nějaké ultimátum nebo podobně? Ticho, ticho, ticho, bum!

    2. Petrouše nepoložily Teplice, dokonce i po Boleslavi odešel sám, ale Koubka jediná prohra v Olomouci ano?

    3. Mluví se o otevřenosti a mlží se. Chápu, že dokud není jednání o vstupu investora u konce nebo dokud nechce nový majitel vylézt na povrch, musí se mlčet, nicméně ať si aspoň alibisticky nehrají na otevřenost. A taky by se mohli domluvit na tom, co kdo říká, když už se mlží. Takhle dělají blbce ze sebe i z nás.

    4. To, že se tak děje u někoho v práci, neznamená, že je to OK a člověk se s tím ztotožňuje. Mají na to právo, tak jako ostatní mají právo s takovýmto jednáním nesouhlasit. Slavii ale asi nefandíme kvůli budování kariéry nebo pro výplatu, ale z jiných důvodů...

    5. Další věcí je, že já to tak beznadějně pod Koubkem neviděl, ale to je jen můj subjektivní názor...

    Další střípky do mozaiky: krátká smlouva a vyjádření o touze vrátit se do Nizozemí od Pastoora, protichůdná vyjádření Kisela, veřejně neveřejné angažmá van Dopa a Kornějeva, role Šeterleho (nebyl jsem zastáncem jeho nasazení namísto Kusého, ale jednou je ředitel, tak ať rozhoduje on - místo toho tam tomu teď vládne s rukama v kapsách Kisel?)...

    • Re: Jak vyhazovat trenéra?

     RaDDa521     před 5 lety 05.03.2014 14:03 |  
     0 0

     k bodu č. 2 - Za Petrouše měl hlavní slovo Šeterle, teď už rozhoduje někdo jiný.

    • Re: Jak vyhazovat trenéra?

     edenian     před 5 lety 05.03.2014 14:19 |  
     0 0

     ad 5. Koubka vyhodili ti, kteri zodpovidaji / tzv. majiteli / za nesestup / v soucasne chvili /. Po Olomouci tezko mohli verit, za to dokazeme a tedy ad.1 meli vymenit trenera pred Olomouci ? Treba v Turecku?

    • Re: Jak vyhazovat trenéra?

     Tugarin     před 5 lety 05.03.2014 14:20 |  
     0 0

     ad 1) Koubek si vybral sám a spoléhat se na jistotu ve fotbale moc nejde. To, že máš místo jisté, ale neodoláš nabídce renovanějšího a lépe placeného místa, i za situace, kdy víš, že na tvém postu se lidi mění často, je poměrně obvyklé. Za druhé myslím, že rozpory nastaly už ve chvíli, kdy povýšil Kisel. Z jeho rozhovorů vyplývalo jakou má představu, včetně zapojování mládeže, přičemž jeho výroky zjevně nekorespondovaly se záměry a představami Koubka, které prezentoval on. Systému dávání ultimát moc nerozumím, ve vztahu k bodům budiž, ale ve vztahu k hernímu projevu ? Těžko se trenérovi přikáže, že má trénovat něco úplně jiného než sám chce a dělal. Optimisticvky řeknu, že jsem přesvědčen, že se Slavia by se zachránila tak jako tak, a jestli bude 9. nebo 6. tak na to se brzy zapomene. za této situace je pro ní až extrémně důležité, aby předváděla něco na co se dá koukat a co zaujme a tím hra na jistotu opravdu není.
     3) Kdyby všichni mlčeli, tak moc nevím čemu by to prospělo. Naopak si myslím, že to co udělali Kisel a Kornějev je správné. Kisel i řekl, že teď jdou s kůží na trh oni a nemůžou se za nic schovávat. Aut caesar, aut nihil.

     • Re: Jak vyhazovat trenéra?

      Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 16:24 |  
      0 0

      OK, Koubek si vybral sám, otázka je, zda by si tak vybral, kdyby věděl, jaká je jeho pozice v klubu. Podle mě ne.

      Znovu opakuju (jako již níže) - ultimátum nemuselo být samotné, prostě mu někdo měl dát vědet, že s jeho prací není spokojenost a diskutovat, jak to změnit... Trochu mi to připomnělo, tuším, Petrouše se Strakou, kde byl vyměněn amatérsky na tiskovce...

      S tím mlčením - ať se tedy pořádně dohodnou na tom, co říkat a říkají to samé a případně i konstantně, takhle to prostě zavání amaterismem, když Kisel jednou řekne, že Kornějev je od investora a podruhé je Kornějev od Řebíčka a o investorovi vůbec neví...

    • Re: Jak vyhazovat trenéra?

     tantalos     před 5 lety 05.03.2014 14:56 |  
     0 0

     Tomis68 se zlobí, že (ad1) neví, v jaké roli vystupoval Kornějev. A proč nedali Koubkovi nějaké ultimatum.
     Jenže je zřejmé, že dosud role Kornějeva vyjasněna nebyla, stejně jako evidentně dosud není plně vyřešena otázka vlastnictví. Zřejmě došlo k posunu. Předpokládám, že ale na papíře a de iure vše ještě vyřešeno není, byť de facto změny jsou.
     Ad ultimatum - nejde o etickou záležitost - bylo by to neetické.
     (ad 2) Důvod nebyla ani prohra v Olomouci, ale fakt, že ji zavinili Koubkovi koně - Lička a Neves. Zmrhal musel hrát levého beka, zatímco Ritchie nedostal šanci, i když je zřejmé, že ostatní Kornějevovy akvizice - Boudjemaa a Necid - jsou skvělé.
     3. Souhlas s otázkou otevřenosti - jenže je to výsledek skutečnosti, že Nouzáková je bída s nouzí. Bohužel pod vlivem různých Držmíšků a Šeterlů se o vnitřním stavu Slavie nesmělo mluvit. Zaplať příroda za Vrbu - víc K.H.Borovský.
     4. Nikdo ti nebere právo nesouhlasit. Klidně nesouhlas dál. Jestli si myslíš, že Koubek dostal příliš malý zlatý padák, tak na něj uspořádej sbírku. Ale určitě dostane víc než třeba Nečas nebo Topolánek a jednou i Sobotka.
     5. Ale mýlíš se. Beznadějné bylo už to, že zatímco Petrouš šel po Kiselově kiksu a následném výprasku, v Olomouci to podělal Koubek osobně. Situace po Olomouci byla tudíž horší.-

     • Re: Jak vyhazovat trenéra?

      Barra     před 5 lety 05.03.2014 15:13 |  
      0 0

      Moc se těším na to, až potvrdí Ritchie tvoje slova.

     • Re: Jak vyhazovat trenéra?

      vlk30 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 16:13 |  
      0 0

      Jestli si někdo myslí,že Vrba řekne něco víc tak šeredné plete,on když ti nikdo nic neřekne,tak těžko můžeš něco vyprávět do medii.Konkrétně o těch majitelích to dvojnásobně.

     • Re: Jak vyhazovat trenéra?

      Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 16:20 |  
      0 0

      tantalosi, máš pravdu, zlobím se :-).

      Tak znovu - jde o komunikaci - s Koubkem evidentně nebyla správně nastavena - sám v rozhovoru říkal, že o ničem nevěděl, ani náznakem - v tom je jádro pudla. Ultimátum je jednou z možností, ne jedinou.

      Mně nejde v tomto o peníze pro Koubka nebo kohokoliv jiného, jde o slušnost a přímost jednání. Jinými slovy, když by mě tu na SN "spammer XY" prudil, napíšu mu to přímo a nebudu tu ostatním rozesílat soukromé zprávy, že ať ho zabanují - asi tak. Podle mě měli za Koubkem nejdřív přijít, vyříkat si to s ním, případně pak to řešit...

   • Re: Jak vyhazovat trenéra?

    honzah (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 14:07 |  
    0 0

    Viz vedle, podrobněji jsem to rozepsal pod některým z předchozích článků.

   • Re: Jak vyhazovat trenéra?

    bongor     před 5 lety 06.03.2014 05:15 |  
    0 0

    tantalova anketa:Po strašném výkonu a ostudné porážce se slabou Olomoucí bych hned v pondělí přežil vyhazov jako oprávněný,i když
    by se mi zdálo,že ty trenéry měníme jako trenýrky a že přinejmenším stejný osud by zasloužili i někteří hráči.Ale kdo postavil třeba Jardu na levýho beka?Zase jen ten trenér.

  • Re: Jak vyhazovat trenéra?

   honzah (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 14:06 |  
   0 0

   Zadat trenérovi termínovaný a náročný úkol. Splníš - nesplníš. Jak prosté, milý Watsone.

   • Re: Jak vyhazovat trenéra?

    Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 14:19 |  
    0 0

    Souhlas, o transparentnost tu jde...

  • Re: Jak vyhazovat trenéra?

   slamacek (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 16:09 |  
   0 0

   v bodech
   1) na osobni schuzce, ktere predchazeji vytky k jeho praci. - osobni chuzka na ktere se dozvedel svuj konec probehla, potud v poradku. O zadnych vytkach k jeho praci neni nikde ani slovo. jen ze meli pocit uz v priprave.
   2) Cele to na mne pusobi jako delsi dobu chystane a tedy je nekorektni, ze o teto skutecnosti nebyl Koubek informovan. vzdal se kvuli tomu prace u U19 a to mi prijde sproste.
   - Proost byl viden udajne uz na soustredeni v zahranici.
   prislo by mi fer, kdyby se reklo. jsme radi, ze jsi nam pomohl a pomahas, ale mame trochu jinou predstavu jak muzstvo smerovat a mame dojem, ze tve metody se s nimi neslucuji. potrebujeme muzstvo nechat v klidu a co nejdrive se dostat do klidnejsich vod. jakmile se to podari privedeme si cloveka, ktery te nahradi, nejpozdeji vsak v lete.
   Bud by se na nas tedy vykaslal hned a nebo by se alespon nemusel vzdavat 19 a pocital by s tim, ze v pripade, ze by se nedarilo by mohl skoncit i driv.

   • Re: Jak vyhazovat trenéra?

    Tugarin     před 5 lety 05.03.2014 16:28 |  
    0 0

    Z téhle diskuze vyplynuly jen dvě etické možnosti vyhazovu.
    1) už při jeho příchodu jej upozornit, že by mohl být někdy vyměněn, neboť se hledá silný investor, který si možná bude chtít přivést vlastní lidi (jak překvapivé), tak ať si nechá i 19-ku.
    2) Neodvolat ho hned, ale učinit to až v létě nebo mu dát herně-bodové ultimátum a odvolat ho potom.

    No nějak nevím...

 35. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  YuckFou     před 5 lety 05.03.2014 13:16 |  
  0 0

  Pěkně se to všechno poslouchá a hlavně:

  „Fanoušci jsou srdcem klubu. Nikdy v životě jsem neviděl takový elán ze strany diváků. Jsou s týmem v dobrých i zlých časech. Můj sen je jednou vidět plný stadion,“ uzavřel vizionářsky Igor Kornějev.

  nebo

  „Protože pokud je hráč dost dobrý, je dostatečně starý.“ Alex Pastoor.

  Jen aby se to konečně začalo projevovat i na hřišti!

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Pepino44     před 5 lety 05.03.2014 13:50 |  
   0 0

   Ale to jsme zase v tom bludném kruhu. Co je to "pokud je hráč dost dobrý", to neznamená,že když se někomu (spino) líbí a je pro něho dost dobrý, např. Fotr a Ritchie,nemusí být ještě dost dobrý pro jiné (např.mne). Záleží jak se bude zdát trenérovi.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    YuckFou     před 5 lety 06.03.2014 15:11 |  
    0 0

    Pokud vím tak Spino nás zatím netrénuje, ale Pastoor ano.

 36. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  naplavnik     před 5 lety 05.03.2014 13:28 |  
  0 0

  S jistým očekáváním budu vyhlížet pondělní zápas s Teplicemi. Osobně zásadní proměnu způsobu hry i složení týmu neočekávám, ale stejně jsem prostě zvědav, jak se k tomu AP postaví. Obecně to vidím na nejbližší zapojení nákupů a vybraných mladíků (Mensah, Hrubý, Tusjak, Prošek, snad i Ritchie).

  Ale jaký efekt to může přinést, to vůbec netuším.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   smely (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 14:03 |  
   0 0

   myslim, ze s body z teplic se moc nepocita, rozhodujici bude pristi zapas se Znojmem doma...jsem na to VELMI zvedavy...

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    janko (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 15:11 |  
    0 0

    Proč nepočítá? Teplice sice mají útočnou sílu, ale vzadu docela hoří. A navíc nemohou hrát oba jejich stopeři.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    carfi-sks (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 19:36 |  
    0 0

    Duklu Slavia porazila, tak proč ne Teplice ? Navíc Dukla nad Teplicema vyhrála, tak by se to mohlo povést i teď ne ?

 37. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  MVSKSVCFIM (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 16:00 |  
  0 0

  Kdo se bude v neděli v 10:15 nudit, tak se může na netu na stránkách tvcom.cz podívat živě na zápas Admiry se Zápy. Stejně tak na všechny ostatní zápasy hrané o víkendu, od krajských přeborů, přes divize až po ČFL.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Tomski     před 5 lety 05.03.2014 16:12 |  
   0 0

   dík za info...

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 16:54 |  
    0 0

    Abych jen nekritizoval, musím uznat, že změny ve spolupráci s Admirou jsou prozatím vidět a pokud to takhle půjde dál, jen houšť...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   quelhar (admin)     před 5 lety 05.03.2014 17:50 |  
   0 0

   Super. Ja jen dodam, ze dle webu FACR by se zapas Admiry se Zapy mel hrat na umelce na Strizkove (Lovosicka ulice).

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    MVSKSVCFIM (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 18:48 |  
    0 0

    JJ je to super že se člověk může podívat živě klidně i na zápasy fotbalového krajského přeboru, nebo třeba různé zápasy házené, florbalu, basketbalu atd.., ještě by tam mohla přibýt 2. liga a bylo by to super.

    Snad v neděli nastoupí nějaký slávista.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     sasky     před 5 lety 05.03.2014 21:57 |  
     0 0

     No o přenosech z florbalu mi ani nemluv. Patlám se s tím už půl roku a věčně se něco se.e :)

 38. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  jarodo57     před 5 lety 05.03.2014 18:43 |  
  0 0

  Píšu po 220 příspěvcích.Někdo + někdo - to je samozřejmě dobré.A tak nenapíšu asi nic světoborného.
  1.S Koubkem bylo zameteno celkem slušně( takhle se ,ale dneska jedná s každým)
  2. Nikdo z nás není zasvěcený do toho proč se tak stalo
  3.Nepřivodil si to i tak trochu sám pan Koubek?
  4.Všechno ukáže čas.
  ad. 1,dá se v každé situaci a v každé době všechno udělat gentlemansky.To bohužel v dnešní společnosti absolutně neplatí. Platí právo silnějšího.
  ad2,Nemáme prachžádné interní informace co se děje v zákulisí ,jaké jsou plány vedení nebo snad nových majitelů a tím nemůžeme něco zásadně komentovat
  ad3,Já byl jeho zastánce.Několik nezodpovězených otázek však po něm mi zůstalo.Příklad : Zmrhal- levý bek. Neves-strašný.proč nedal šanci Tusjakovi,Ritchimu,Pepovi.Střídání? jako za Rady,řekl bych že horší.Pan Koubek ač ho uznávám a mám za jeho upřímná slova rád , bohužel nepochopil, že se ve Slávii schyluje k něčemu k čemu se nepřizpůsobí tak holt takhle skončí.
  A co z toho vyvodit? Nic - vše ukáže čas.Koubka mi je líto ,ale to je asi tak všechno co sem můžu jako xtý člověk napsat.Jen můžeme doufat ,že to všechno divadlo se v dobrém ke Slávii obrátí. Pane Koubek děkuji.Pane Pastoor přeji hodně štěstí ve Slávii.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   kobo (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 18:59 |  
   0 0

   Ad 1. Ano, dnes se vyhazuje tak, že zaměstnanec přijde do práce a zjistí, že mu nejde mail či se nemůže zalogovat do PC, vedoucí mu předá výpověď s tím, aby vrátil věci, a od zítřka nemusí do práce. Dostane odstupné ze zákona a konec. Před vyhazovem ho ještě využijí na nějaký nestandardní projekt či jinou věc.
   Ti, co se tady diví způsobu odvolání Koubka, jsou buď naivní studenti nebo důchodci pamatující jiné časy.
   Zní to divně, ale toto tvrdé jednání nového vedení Slavie odpovídá současné době a pokud chceme uspět, musíme se této době přizpůsobit. Není čas a prostor na city.
   Rychlým jednáním dostal nový trenér 3 týdny času před pohárovým utkáním.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    jarodo57     před 5 lety 05.03.2014 19:20 |  
    0 0

    Jsme v kapitalismu.A to si musíme všichni uvědomit.Já jsem starší generace(57)) a tohle všechno beru . Nedá se nic dělat. Na nějaké plačtivé nostalgické řeči nemůžeme dát. Buď Slávii chceme tam kam patří ,tak se musíme přizpůsobit trendu.Snad nás čekají lepší zítřky. Rusáka nemám rád odjakživa ,charakterní lidi jsou mi taky bližší než podrazáci,ale to je asi vše co já pro Slávii můžu udělat,že jí budu fandit do konce svého životního dýchání.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Barra     před 5 lety 05.03.2014 19:34 |  
    0 0

    Nejsem ani student ani duchodce, presto nesouhlasim. Jde o elementarni lidskou slusnost, v pripade Koubke se nejdna navic o zamestnance, kterych ke dvanact v tuctu, ale o klicoveho manazera. Jak spravne pise Jane vysse, dalo se to resit jinym a elegantnejsim zpusobem (a take viz propusteni Titery). Stale by melo platit ze bychom se meli chovat k jinym takovym zpusobem, jak bychom chteli aby se ostatni chovali k nam. Jednoho dne si Karol na to vpomene.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     tantalos     před 5 lety 05.03.2014 20:17 |  
     0 0

     Ale Barro, řekněte, jaký měl být postup propuštění, který by byl elementárně slušný.
     Ve Spartě také posílali výpověď jen esmeskou.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Barra     před 5 lety 05.03.2014 20:38 |  
      0 0

      Netušil jsem Tantale, že bychom si měli podle tebe vzít Spartu jako vzor.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     no-nick     před 5 lety 05.03.2014 20:55 |  
     0 0

     Chápu jak to myslíš, Barro, ale vidím také důležitější než slušnost úspěch týmu. Nepovedená příprava majitele nahlodala, jarní premiéra dorazila. Tahle rychlá výměna trenéra dle mého prostě slušně udělat nešla. Že Koubek kvůli Slavii skončil v repre? To je samozřejmě nepříjemné, nemyslím, že by Kisel nad tím mávl rukou a nevadilo mu to, přesto je důležitější podřídit vše úspěchu, ne tu nechat trenéra jen proto, že se on předtím zachoval slušně. Počítám, že za to opravdu vyinkasuje zajímavé odstupné.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 21:42 |  
      0 0

      Úspěch důležitější než slušnost, v tom to vězí :-). Kobo a spol. asi mají smůlu na lidi okolo sebe...

      Jak tak koukám, tak podle některých místních už i u toho, komu jsem si dobrovolně vybral, že fandím, je třeba rezignovat na požadavky slušnosti, ach jo :-P. A to nejsem žádnej mravokárce a nechci toho moc.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       no-nick     před 5 lety 06.03.2014 11:49 |  
       0 0

       Já nějak nedokážu z tvého příspěvku pochopit, jestli se mnou souhlasíš, nebo mi odporuješ:) Slušnost je hezká věc, ale že bych nechal trenéra, kterému nevěřím, trénovat o čtyři měsíce déle jen proto, že je to slušné, to bych prostě neudělal. Neříkám, že jsme se zachovali slušně, spíš že to nešlo o moc lépe...

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 13:04 |  
        0 0

        Podle toho, co říkali, tak s ním nebyli spokojeni už při přípravě, takže podle mě mu to měli dát najevo už tehdy, že je třeba změnit to a to. Ale nic takového nepřišlo, ani po Olmíku nepřišel nějaký náznak (jedině snad Vízek si zaspekuloval ve smyslu, že ve Slavii je možný snad všechno). Samozřejmě bych si taky nenechal jen ze slušnosti trenéra 4 měsíce, jak píšeš. Jinak by to působilo, kdyby byl Koubek srozuměný, že s jeho prací nepanuje spokojenost z těch a těch důvodů, a následně byl odvolán, třeba i paradoxně po té Dukle.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Barra     před 5 lety 05.03.2014 23:18 |  
      0 0

      Už jsem se zmínil, že Miroslava Koubka respektuji jako trenéra a jako člověka. Nicméně jsem ho nikdy nevelebil jako optimálního trenéra pro Slavii, což jsem více krát psal, naposledy dnes v příspěvku s Gino. Až na výjimku se Slováckem a s Olomoucí jsme po jeho příchodu uspěli v obraně, bohužel jsme téměř výlučně tímto způsobem hry získávali body, protože góly střílet neumíme. Je neuvěřitelné, že náš nejlepší střelec dal jen 4 branky, dále máme už jen kvarteto Mičolu, Smejkala, Boudjemaa a Necida s 1 jedinou brankou. Kisel skončil, Škutka, Koreš, Petrák už nejsou ve Slavii. Pro tento fakt nejsem slepý, a je jasné že vše také souvisí s taktikou a osazením, které zvolí trenér. Takže ne, pro mě nebyl Koubek ten správný trenér pro budoucnost.

      Přesto měl Koubek podle mě dohrát tuto sezónu. Že zimní příprava nebyla výsledkově přesvědčivá, beru. Hodí se ale říct, že Karol Kisel je sportovní ředitel, a tedy šéf Koubka. Předpokládám že Kisel byl denně s Koubkem v kontaktu, Kisel byl na soustředění jak na Kanárských ostrovech, tak v Turecku (a byl tam také Korneev). Jestliže panovala nespokojenost, měl se Kisel ozvat.

      Dále prosil Koubek dost dlouho o posile ve formě stopera – kterého nakonec dostal 24 hod před zápasem s Olomoucí. Přitom měli Kisel a spol 3 měsíce na to, aby se postarali o zpevnění obrany. Přisel sice da Costa na testy, ale už jen fakt že da Costa nedostal hned v JAR smlouvu jako Ritchie ale naopak musel testovat, svědčí o tom, že nebyl certituda pro posilení Slavie. Koubek dostal ode mě plus za to, že jasně řekl že da Costa není v jeho očích lepší než Souček a tedy není posila.

      Zápas s Olomoucí hrubě nevyšel, Olomouc měla takový ten den, kdy vše vyjde. Respektuji, že van Dop – Korneev se rozhodli prosadit svého člověka – a jak se tady dostatečně psalo, peníze rozhodují. Osobně si ale nemyslím, že by Kisel se sám od sebe rozhodnul Koubkovi dát výpověď. Jak jsem ale psal, že kdyby se tak stalo (A) ihned po Olomouci a (B) kdyby přišel na jeho místo nový trenér, který povede novou Slavii, že to beru. Naopak musel ale Kisel se přiznat, že Koubka chtěli ještě využít (Kisel sám mluví o zneužití). Koubek se ale nahradil trenérem, který v den podpisu své smlouvy v domácím tisku prohlásil, že už se dívá dál než na toto 4 měsíční intermezzo u Slavie a že příští sezónu bude opět působit v Eredivisie. A tady mi zůstává rozum stát. Jestli změna trenéra, tak se vším všudy, ale ne trenéra, který považuje Slavii jako nějaký ´Schnabbel´, tím že to pár měsíců v Praze vydrží, a pak půjde za lepším. Už jen fakt, že Kisel přiznal že o sestavě a taktice budou vedle Pastoora rozhodovat Korneev s Kiselem, mluví za vše.

      Nejde vůbec o to, jestli a kolik Koubek dostane jako odstupné. Pochybuji že by Knoflíček včera brečel, protože by měl obavu o své odstupné. Ivošovi šlo o více. Právě o způsob jak dostali kopačky.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       no-nick     před 5 lety 06.03.2014 10:42 |  
       0 0

       Na tom, že asi Koubek nebyl to pravé, se shodneme. Souhlasím, že slušnější by bylo, kdyby dotrénoval sezonu, ale s ohledem na tým a jeho úspěch považuji za správné odvolat jej hned, ač neslušně. Je mi to milejší než být slušný a plácat se dole.

       Rozhodně se mohli rozmyslet dřív a angažovat trenéra před přípravou. V tu dobu možná ještě důvěru měl. Vše změnila až příprava a premiéra. Ruku na srdce, výsledky z přípravy, předvedená hra, (ne)nasazování mladíků, to vše bych také těžko snášel, být člověkem, který to vlastní.

       Další možnost je, že až v poslední době posílil vliv nového investora, který se až nyní začíná diktovat. A že investoval teď a nechce čekat na změny do léta, když stávající stav je podle něj neuspokojující, to bych také pochopil.

       Btw., poznámku o odstupném jsem přidal proto, že opak (neodstupné) bych za neslušné považoval.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     sasky     před 5 lety 05.03.2014 21:56 |  
     0 0

     Tak já předpokládám, že výpověď byla vedena slušně, nicméně je to pořád výpověď a tam vždy budou negativní emoce. Je pravda, že Koubek se vzdal U19 kvůli práci ve Slavii, nicméně normální člověk také volí mezi různými zaměstnavateli, v novém zaměstnání dostane zkušební dobu a po třech měsících může zjistit, že zaměstnavatel lhal, nebo ho zaměstnavatel "odejde" a to vše bez odstupného. P. Koubek má tu výhodu, že ve smlouvě určitě nějaké odstupné bude a že má na českém trhu dostatek dalších příležitostí. Myslím si, že renomé má celkem slušné. Problém je pouze v tom, že mu to řekli po Dukle a ne hned po Olomouci, to bylo nefér. Ale nezačnu kvůli tomuto přešlapu hned všechny odsuzovat (to není narážka na tebe, Barro).

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     dubas     před 5 lety 05.03.2014 23:00 |  
     0 0

     Barra, ano máš pravdu v to, že to mohlo být provedeno trochu jinak, v tom s tebou naprosto souhlasím. Navíc, člověk byl v určité ,,euforii,, po zápase s Duklou, kde viděl bojovný výkon, že kluci jezdili na krev, naprosto jiné mužstvo než v Olomouci. Jenže je tu jedno velké ALE.
     My jsme Slavia, mužstvo které vždycky hrálo krásný, technický a hlavně útočný fotbal a na tom jak velká část fanoušku přijala s nadšením ten bojovný výkon proti Dukle, je vidět v jak strašlivém marasmu se nacházíme. Tohle ať oslavují fanoušci Bohemky, oni vždycky hráli takový fotbal plný nasazení, na hranici sebeobětování, ale ne v Edenu. Když jsem druhý dem vychladl a přečetl si důvody, proč byl Koubek odvolán a jaké mají záměry, tak jsem jim musel dát za pravdu. Bican, Puč a Plánička v hrobě se obrací, jak Slavia válí a můj tatínek taky. Proto musí dojít k radikálnímu řezu, Koubek měl celou zimní přípravu a mužstvo se nikam neposunulo. Pana Koubka je mě jako člověka líto a znovu opakuji, mohli to udělat s větší elegancí, ale když se kácí les, lítají třísky a ten náš prales je potřeba fest vykácet, jestli se urychleně máme vrátit, kam Slavia patří.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Barra     před 5 lety 05.03.2014 23:32 |  
      0 0

      Máš pravdu Dubasi. Koubek nebyl podle mě typ trenéra, který patří k Slavii. Výměna ano, způsob jak ne, načasování podle mě špatné, vzhledem k tomu že za 4 měsíce přijde opět další trenér. Přesto jsem optimistický, nedivil bych se, kdybychom v Teplicích bodovali.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       dubas     před 5 lety 06.03.2014 07:46 |  
       0 0

       Barra: s tím načasováním také nesouhlasím, jestli mají nachystaného trenéra od nové sezony a Kornějev není amatér, tak že bych se odvážil tvrdit, že ano. Pokud mají představu jak by mužstvo mělo hrát a to mají. Tak Pastoor to mužstvo jen nasměruje a nový trenér to bude mít jednodušší. Pokud to tak je.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    honza1947     před 5 lety 06.03.2014 00:20 |  
    0 0

    No jsem důchodce pamatující jiné časy, jak píšeš a když mi bylo 28 a dělal jsem směnového mistra, tak jsem přišel na odpolední na směnu a za mým stolem seděl někdo jiný a teprve když jsem šel za vedoucím provozu s tím, co to má znamenat, tak mi oznámily, že už nemistruju. Pravda je, že jsem přešel mistrovat jinam (případ Knoflíček?), ale ani tehdy se nikdo s nikým nemazal a rozhodovalo se "o nás bez nás" a ještě k tomu většinou na stranickém sekretariátu.
    Nebuďte naivní. To bylo je a bude, a i na vyšších funkcích než je trenér ve Slavii. Ministr vlády je odvolán z minuty na minutu a mnohdy se ani nedozví proč? Nic se mu nemusí zdůvodňovat. Tak si tady nehrajme na nějaké citlivky. Koubka mi může být líto a také že je, ale proto, že jsem to sám prožil na vlastní kůži, nikoliv proto, že bych z něho byl jako z trenéra na větvi.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 01:05 |  
     0 0

     To není o naivitě, to je o tom, že někde by člověk rád viděl o trochu vyšší standardy v jednání (na férovku) než u uvedených. SKS není běžná obch. spol...

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Barra     před 5 lety 06.03.2014 09:17 |  
      0 0

      Absolutní souhlas, Tomisi. Nejsme nějaká obchodní společnost. Pojem Slavia by měl být asociace s důstojnosti, noblesou, slušnosti.

      Od pondělka tady přibylo kolem 800 příspěvků, vše jsme už asi zleva doprava a vice versa probrali. Je čas aby nové vedení přivedlo konečně tu stabilitu, která v klubu schází, a vrátilo zpět tu patřičnou důstojnost klubu, který má v Česku nejdelší tradici.
      A zásadně by se měl pozastavit ten kolotoč výměny trenérů, ve kterém jsme mistři ve fotbale, a který se spíš hodí do lig v Perském zálivu a sheikhům kteří nevědí co udělat se svými penězi.

      Jestliže Alex Pastoor zůstane efektivně do června 2014 a pak přijde jeho nástupce, tak bychom měli od září 2010, kdy končil Jarolím, celkem 9 trenérů. KJ do 9/2010, Petrouš do 10/2011, Straka do 3/2012, Poustka do 6/2012, Rada do 4/2013, Petrouš do 9/2013, Koubek do 3/2014, Pastoor do 6/2014, trenér X od 7/2014.

      Od odchodu KJ a nástupu Petrouše do konce této sezóny se odehraje celkem 110 ligových zápasů, se sedmi trenéry na lavičce. Průměrně na trenéra necelých 16 ligových zápasů. Právem jsme na posměch.

      Změna trenéra přináší běžně (alespoň krátkodobý) pozitivní efekt. Slavisté si zaslouží, aby se klub v těch 12 zápasech do konce sezóny pozvedl, zachránil sezónu a očistil svou počmáranou tvář. Kisel-Korneev-van Dop si od nástupu v prosinci 2013 udělali podle svých představ řez v soupisce, přivedli si své vybrané hráče, postavili na trenérskou lavici svého trenéra, budou spolu s Pastoorem rozhodovat o sestavě mužstva a vyvolené taktice. Jak sám říká Karol Kisel, jdou s kůží na trh.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 12:28 |  
       0 0

       Díky za podporu, Barro. :-) Už jsem si skoro připadal jako exot, když chci po svém oblíbeném klubu slušnější jednání, než jaké se třeba v praxi děje u některých "obyčejných" zaměstnavatelů (já měl asi zatím na zaměstnavatele vždy štěstí)...

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        Barra     před 5 lety 06.03.2014 14:27 |  
        0 0

        Ahoj Tomisi. Řekl bych že v tvrdém kapitalismu právě ty rozumné firmy se nebudou loučit se klíčovým zaměstnancem jako je trenér klubu, způspobem jak to u nás proběhlo. Firmy jsou si vědomé, že zaměstanci (a určitě ti na vrcholových pozicích) jsou jejich nevětší kapitál a podle toho s ními také zacházejí. Něco jiného je, jestliže je hrubě porušená pracovní kázeň, jestli jde o krádež, podvod, atd., pak se loučí bez milosti.

        V případě že firma a zaměstnanec se rozejdou po dobrém, tak je stále otevřená cesta pro možnou další budoucí spolupráci. Ten fotbalový svět je malý, a šance je že jak Kisel tak Koubek by se ještě jednou setkli, buď u Slavie nebo u jiného klubu. Teď se dá vyloučit, že Koubek by někdy, kdyby Slavia byla v nouzi, byl ochotný ji pomoci, a to tak dlouho jak Karol bude ve své funkci.

        Beru, že Karol Kisel neměl moc na vybranou, kdyby Koubka nepropustil, letěl by pravděpodobně sám, minimálně v době, kdy investor bude mít definitivně rozhodující právo a první a poslední slovo.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   tantalos     před 5 lety 05.03.2014 19:58 |  
   0 0

   Za to by měli těm individuům z Blesku zakázat přístup do prostoru pro novináře.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    vlk30 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 21:21 |  
    0 0

    Potřebovali by přes držku aby měli trochu autocenzury :-)

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     bongor     před 5 lety 06.03.2014 05:23 |  
     0 0

     Já ty články těch přitroublých rádobynovinářů ani neotevírám,protože nechci jít na stará kolena sedět.Nejlepší odpovědí bude dát jejich miláčkům trojku a připravit je o ten jejich vybrečený titul.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    galapetr     před 5 lety 05.03.2014 21:27 |  
    0 0

    neskutečný.Blbeček na ránu. Tomu se dnes říká novinařina.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    dArtagnan     před 5 lety 05.03.2014 21:31 |  
    0 0

    No, před pár lety bych řekl, že všichni tihle jsou pravděpodobnější než Straka a ono ejhle.
    Aby opět jednou neměli pravdu pánové Jiří a všichni jsme se zase nedivili :-)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    bedva (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 22:02 |  
    0 0

    Toto je s prominutim snad největší sra*ka, co jsem tam kdy viděl..a že těch sra*ek tam už bylo.. A i celkově tam poslední dny po výměně trenéra redaktoři perlej. Opravdu "novinařina"..

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Tomis68 (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 22:04 |  
    0 0

    Kdyby byli Křéťovi chlapci aspoň vtipný, tak se člověk i na vlastní účet zasměje...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 21:45 |  
   0 0

   Janega, Konečný, oba kádrové ideální novému majiteli jejich periodika - vydlabaný sparťani.

   považovat zaměstnance Sportu za novináře je urážka, snad az na dve tři výjimky.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    leoneig     před 5 lety 06.03.2014 14:06 |  
    0 0

    Tomu se říká objektivní posouzení článku. Napsal ho tenhle z toho deníku, takže je to blbost..Já Sport rád nemám, ale upřímně mi běhaly v hlavě podobné myšlenky jako autorovi článku, ještě, než je napsal. Ale ne, tady se budeme Karolka zastávat a říkat nešahejte nám na něj. Na hřišti šeĺ Karolko vždy příkladem, ale to už teď tak úplně říct nelze

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   JS (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 22:38 |  
   0 0

   Já bych pisálkům Blesku neuděloval akreditace...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Eluin (přítel SN)     před 5 lety 05.03.2014 22:57 |  
   0 0

   Já už to ani nečtu.
   A je mi líto těch několika dobrých sportovních novinářů, kteří v té žumpě pracují...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Tomski     před 5 lety 06.03.2014 04:17 |  
   0 0

   ono stačí, že první od nás má informace idnes a to se pánům ze sportu moc nelíbí...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Bulldock (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 10:54 |  
   0 0

   Klidně mě kamenujte, ale já si přesně takovou otázku jako Pavel Janega pokládám taky. Včetně toho, že trenér při příchodu řekl, že ho oslovili před 10-14 dny. Může to být "ztraceno v překladu" , ale pokud to myslel vážně, tak to prostě nenapasujete až do doby - po výbuchu v Olomouci. A co se týče způsobu odvolání Koubka a role Kisela v tom, mám z toho opravdu dost smíšené pocity. Není to dle mého poctivý a férový přístup. Řada z vás ho tu schválila, jako že je to dneska normální. Ano, normální (v rámci norem) možná, správné nikoliv. Pořád přemýšlím, jestli je teď Kisel blíž roli takového slávistického Emanuela Moravce nebo Edvarda Háchy. A co se to vlastně ve Slavii děje. Není mi z toho dobře..

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Edwardtheiron     před 5 lety 06.03.2014 14:16 |  
    0 0

    Hácha byl Emil a srovnávat Kisela s těmito dvěma lidmi je odporné a zajímalo by mne, jestli by sis dovolil mu tohle říct do očí!

 39. Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

  tantalos     před 5 lety 05.03.2014 23:20 |  
  0 0

  Článek na ofic. stránkách mě překvapil. Gecov se prý novému trenéru podřídí. "Marcel Gecov: Pracovat budu s každým trenérem!" zní titulek
  Jsem zvyklý se nad podobnými prohlášeními zamýšlet. Proč se vůbec něco tak zcela jasného píše. Také nevídáme články jako "Budu kopat do míče nohama" nebo "Nesmím být v ofsajdu"
  Existují dvě vysvětlení, proč se takový titulek objevil. První je, že autor materiálu je idiot, neboť napsat něco tak předem jasného a nesporného je nesmysl v podmínkách profesionálního sportu.
  Druhé vysvětlení je, že není tak zcela jasné, jaký je vztah mezi hráči a trenérem. Tedy že ochota podřídit se novému trenérovi je něco nového, že je to důležité zjištění.
  A tady mi nezbývá než spekulovat. Objevily se tu náznaky, že některým českým hráčům a jejich trenérovi se nový příliv cizinců nelíbí, že cizinci jsou líp placeni a berou Čechům peníze. A že Koubek tyto hlasy podpořil svým negativním vztahem ke všem cizincům kromě Boudjemaay
  A pokud je tato spekulace správná, je najednou jasné, proč se vyhazov Koubka odehrál tak, jak se odehrál..

  • Re: Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

   RaDDa521     před 5 lety 05.03.2014 23:40 |  
   0 0

   Gecov s Neckou včera předstoupili mezi novináře a ti se jich ptali, co říkají změnám, trenéru atp. A co k tomu asi jiného mohli řict? A co asi mohl autor článku jiného napsat. Hledat v tom něco víc a výmýšlet nějaké teorie o nespokojenosti hráčů a vztah Koubka k cizincům je blbost.

   • Re: Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

    tantalos     před 5 lety 05.03.2014 23:54 |  
    0 0

    Když myslíš.... Ale já si ty "teorie" nevymyslel.

    • Re: Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

     Maeden (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 01:43 |  
     0 0

     Já bych měl tip na osobu, která je schopná si vymyslet jakoukoli konspirační teorii, z povahy věci odolávající logickým výhradám. Třeba že prvního dobře placeného a často tužku hrajícího cizince si přivedl Koubek, že Gecov vzhledem k používaným vozidlům asi taky není z těch, co by museli rozdávat letáky na bordely. Stejně tak se dá z rozhovoru vyvodit, že hráči rezignovali a mají vše na salámu, každopádně je situace nepřehledná a možná se ještě budeme divit...
     Jinak úterní trénink jsem viděl skoro komplet a kousek středečního (to je vlastně taky námět na konspirační teorii, neb dle některých "zasvěcenců" jsou tréninky uzavřené, tak možná ukázali Nývlta, Macháně a spol. a áčko bylo jinde :). Hrálo se 11 na 11 v s občasnými pauzami s komentáři Pastoora. Fakt, že se budou znovu rozdávat karty se odrazil ve slušném tempu a poměrně ostrých soubojích, asi 3-4x zůstal někdo ležet a pomalu se sbíral. Dokonce i Čonto si na přímý pokyn začal režírovat obranu (anglicky), nevídané. Hezjá hra ukazovala zlepšení v kombinaci proti podzimu, občas překvapivé přenesení hry, tradiční problémy v předfinální fázi a spalování šancí, stejně jako to vidíme v zápasech.
     Mensah: poprvé jsem ho viděl na trávě, opravdu velký talent, pokud se dobře adaptuje, bude to posila jako hrom.
     Ritchie: viděl jsem ho poprvé, rychlý je, ale trochu málo v pohybu na to, že měl být ofenzivně laděným krajním bekem. Na základ to ještě ani v současné obranné bídě není, musí si zvyknout, ale rozhodně se nejedná o šlápnutí vedle.
     Lička snad nachází znova formu, což je dobře. Kvalitu, a to trvale, ukazuje i Hrubý, největší překvapení zimní přípravy a začátku jara je pro mě Dostál.
     Zajímavé by bylo psychologické využítí (pro zvednutí morálky) středečního obrázku: nablýskaný bourák zajíždí do garáží před repre zápasem, okolo něj se motá trávníkář s traktorem. Vyznívalo to, jako "kluci, jsou dvě cesty, můžete si vybrat"...

    • Re: Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

     Kmotr (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 02:16 |  
     0 0

     A nebo existuje třetí varianta. Gecov může být tak znechucený, že nezbývá nic jiného než řikat tyto fráze, které ve vysledku pusobi dosti negativne. Ostatně stačí si přečíst článek a všimnout si kolikrát se v něm objevuje například slovo "těžký".. Myslím, že obecně z Marcelových odpovědí vyzaruje (nebo jak to přesně popsat) zklamání či přemáhání se..

     Možná se mi to zdá jako jedinému ale tenhle rozhovor neměl vůbec vzniknout.. A kdyz uz, tak ho radsi omylem "ztratit".

     Mě to teda utvrzuje v tom, že to s kabinou dost zacloumalo..

     Podle mě si totiž tým pod Koubkem opravdu sedl a hráči ho brali jako respektovanou autoritu, které věřili..

     Myslím si,že by s každým dalším zápasem získávali větší sebevědomí.. A to i přes hrůzný debakl v Olomouci. Ani tam jsme se nesesypali jako třeba s Teplicema nebo Boleslaví. Naopak jsme se pořád rvali a snažili se to zvrátit viz statistiky i předváděná hra..
     Pravda Koubek to posral s levym bekem ale to se muze jednou stat kazdemu i sebelepsimu trenerovi..

     Podle mě se prostě i přes nepříznivé výsledky pod Koubkem podařilo utvorit kolektiv,kterej mel sílu a sebevedomi tu nasi mizerii konecne zlomit..
     Ted je napriklad zrovna z Gecova citit nervozita,neklid a nejistota.. Tohle si tady vlastne dost lidi preje, aby se hraci bali co s nima ted bude..
     Ale neverte tomu, ze to tak funguje.. Tohle totiz pusobi nejenom na flakace, u kterych by jsme si to prali,viz napr Nitransky ale pusobi to i na cely tym a rozhodne ne pozitivne..
     Kdo hrál ví dobre svoje..

     Mluvím teď tedy o momentalní situaci.. za týden může být všechno jinak,hráči budou z Pastoora nadšení a z hlavy vytěsní tohle nepříjemné překvapení..

     Podle mě je ale velmi riskantní se takhle nabourat do týmu ve hře o sestup.. To je asi nejvíc co mi na tom vadí.. přijde mi to značně nezodpovědné..

     Jeste chci dodat, že nejsem žádný Koubkův zastánce a ještě míň jsem jím byl když přicházel ale po dlouhý době jsem z toho týmu cítil jistou vnitřní sílu..

     A bohuzel uz neverim na mavnuti kouzelnym proutkem, takze o ten nas nesestup mam docela strach.

     Nezbyva nez nam vsem Slavistum poprat hodne stesti a snad ty nase "kotrmelce" konecne jednou dobre dopadnou.

     At zije Slavia!

  • Re: Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

   quimi (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 07:49 |  
   0 0

   Už to vidím, zítra titulek: "Martin Juhar: Nesmím být v ofsajdu" :-)

  • Re: Světe div se: Gecov bude trenéra poslouchat!!!

   martyni (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 10:59 |  
   0 0

   Tak otazka je, zda z takovych vyjadreni lze na neco usuzovat. Nas fotbal je obecne plny bezobsaznych frazi.. takovy titulek neni nicim vyjimecnym, reci o fotbale se tu nevedou proto, abychom jsme se neco dozvedeli, ale mlati se tu prazdna slama omilaji fraze.. neni to jen otazka slavie, ale vubec cely verejny debaty o fotbalu, uroven je uboha obecne..

   Nic to ovsem nemeni na tom, ze ten problem s cizinci tu byt muze, nebylo by to niktera prekvapive..

 40. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  urs (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 08:07 |  
  0 0

  inu.., není prdel být slávista :)

  pro mě jsou důležité tyto věci:

  # odtajnění majitele a zprůhlednění všech a všeho (ano, jsem pirát)
  # zisk Edenu - bez něho nikdy nebudeme konkurenceschopní
  # trenérský triumvirát - jeho úspěch

  dál po mě potopa

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   slavoj71 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 09:06 |  
   0 0

   Stručné, přehledné, výstižné.
   Jen bych raději viděl jednoho trenéra - s kolektivním řízením nemám(e) dobré zkušenosti.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Edwardtheiron     před 5 lety 06.03.2014 14:23 |  
   0 0

   ad 1/ To si představuješ, že ti budou dávat k nahlédnutí smlouvy nebo předkládat ke kontrole finanční transakce? Tak to se nedočkáš.
   ad 2/ Jak by měl vypadat zisk Edenu? Že ho Slavii někdo věnuje?
   ad 3/ Klidně stačí jeden trenér, když bude kvalitní.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   travel (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 19:06 |  
   0 0

   Pokud to urs myslel takto:
   -odtajnění majitele = představení nového majitele (samozřejmě až se vše dotáhne do konce)
   -zisk Edenu = získat stadion Eden (ten samý majitel),
   tak s tím plně souhlasím.

 41. Kisel

  rak (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 08:44 |  
  0 0

  Já jsem rád, že ten článek o Kiselovi jako zákeřném bafuňářovi vyšel, i když je to přehnané. Z hlediska fotbalového se vcelku dobře čtou Kiselova, Pastoorova i Kornějevova vyjádření a souhlasil bych s většinou. Nicméně zatím to není nic jiného než kecy. Budeme to stejně posuzovat podle výsledků. Vyhození Koubka a nahrazení někým na čtyři měsíce (nikdo zatím nedementoval) je totálně nesmyslné. Chápal bych, že zatím dostává smlouvu jen na krátkou dobu. Problém je, že sám tady asi déle být nechce, pokud je pravda, co se objevuje z holandského zdroje. Sviňárna od Kisela a dalších (o Řebíčcích jsem si nikdy nic dobrého nemyslel) je hlavně v tom, že Koubkovi mažou celou dobu med kolem huby jak je to vše dobré a pak ho vyrazí na základě jednoho zápasu, kdy začnou rychle improvizovat a hledat náhradu. To je vrchol stupidity. Spíše si myslím, že to asi chtěli udělat, ale nejsou naprosto schopni jednat na rovinu a ještě si počkají až Šeterle, který byl docela nedávno angažován odjede pryč. O Kiselovi, který poslední rok jako hráč byl naprosto tragický, jsem již dříve slyšel, že myslí hlavně na sebe a je to intrikář. Možná, že to tak není a vše, co říkají myslí dobře a bude to fungovat. Sám jsem ale spíše pesimista a dávám tomu ne víc než 20 %.

  • Re: Kisel

   django8     před 5 lety 06.03.2014 10:05 |  
   0 0

   ježiši tohle nemůžeš myslet vážně..kisel jen plní rozkazy..novej investor..vyměňuje vedení a kisel to jen oznamuje.a pochopitelně skončí i šetrle..a přijde ten další nizozemec..to už je ted jasný.řebíček ztrácí vliv..přesně nevim co ti na tom tak vadí..buď rád že se konečně po 4 letech něco děje..a snad už od příští sezony nebudem hrát o sestup..ten článek na sportu je tendenční a chce poškodit salvii...jako většina článků na sportu kde se přímo vyjadřujou redaktoři k dění na slavii:)

   • Re: Kisel

    leoneig     před 5 lety 06.03.2014 12:16 |  
    0 0

    Já si dovolím trochu oponovat, podle mě je ten článek do jisté míry přehnaný, ale v principu (a je úplně jedno, že vyšel ve Sportu) má redaktor pravdu, bohužel. Jestli, že byl Karol poctivý na hřišti, ještě zdaleka to neznamená, že tomu tak je v jeho nové pozici. Mě se hlavně nelíbí ty kecy typu, že to dělá všechno pro fanoušky a že Koubka trochu využil atd, to si mohl opustit. A to, že to udělal za zády Šeterleho (hm, co pak mu řekne až se vrátí z dovolené a jak to zdůvodní?) rozhodně o jeho morálním kreditu a profesionalitě nesvědčí, to pardon. Jsem docela překvapený, kolika lidem tohle vůbec nevadí a těší se na lepší zítřky a myslí si, že nám Sport ubližuje..
    Třeba se Karolkovi za rok omluvim, až budeme táhnout na Evropu, začátek resp jeho chování mě zatím nepřesvědčilo.

    • Re: Kisel

     Pepino44     před 5 lety 06.03.2014 12:41 |  
     0 0

     Tak Šetrlemu nebude muset asi nikdo nic vysvětlovat. Tomu se to taky suše oznámí (pokud už nedostal SMS). Nemyslím tím odchod Koubka,ale odchod Šetrleho.

     • Re: Kisel

      leoneig     před 5 lety 06.03.2014 13:59 |  
      0 0

      No vzhledem k tomu, že je to generální ředitel klubu a místopředseda představenstva, a Karolko je jeho podřízeným, myslím, že co vysvětlovat bude. Opět jsme u toho, kdyby se v zimě řeklo, jdeme novou cestou, děkujeme trenérovi a GŘ, ale je tu nový investor a my chceme jít jinou novou cestou, nepůsobilo by to pro všechny o stupeň seriózněji? Já prostě nechápu, že po těch zkušenostech z let minulých někdo může toto jednání považovat za v pořádku, dyť takhle to působí jako řízený puč. Asi už tady lidi zapomněli jakým způsobem byl odejit Kusý.....

  • Re: Kisel

   rak (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 14:10 |  
   0 0

   Je tam více věcí, co jsou podivné. Mně ale vadí hlavně to, že pokud bylo vedení nespokojeno s něčím, co dělá Koubek, tak mu mělo nejdříve říci, že se jim to a to nelíbí a že mají jinou představu o přípravě, způsobu hry apod. Podle dostupných informací mu ale pořád říkali, že se jim to líbí a teprve teď říkají, že už měli připomínky dříve. Mně také ten zápas v Olomouci šokoval, ale dělat závěry z jednoho zápasu je šílené a záplatovat to někým na čtyři měsíce se spoustou řečí o koncepci tedy moc důvěryhodné není. Stěžovat si na to, že Slavia takovýto materiál poskytuje novinářům?

 42. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Ladislav (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 09:06 |  
  0 0

  Článek proti Kiselovi je ubohost, jen malé dítě si může myslet, že on rozhoduje. A je otázka nakolik ještě rozhodují Řebíčkové a nakolik už nový investor, který evidentně platí nové hráče i holandského trenéra. Osobně si myslím, že Řebíčkové už hlavní slovo nemají. Ale zpět k článku ve Spartu, stačí si položit jednu jedinou otázku, k čemu takový článek slouží ? Odpověď je naprosto jasná, k pomluvě a poškození Slavie jako celku ! Čím déle bude Slavia dole, tím pro Spart a jeho majitele lépe.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   edenian     před 5 lety 06.03.2014 10:46 |  
   0 0

   Tak nejak, jasne. Ale Slavia je ted ted tak snadny terc, ze se na ni jeste vyradi kdekdo. Panove, venujme se resistenci :-)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 10:59 |  
    0 0

    Jo, panove , ale to by nam nekdo musel ty informace nekdo podat, slibene je to uz nekolik mesicu, formulace pana Sun Humana , ze mluvil s lidmi z klubu jsou ponekud nepresbedcujici a hlavne jsem si overil , ze casto hodne zkreslene. Pan matematik ma info od kamosu z tiskade , ale ukazuje se , ze vitr fouka od Rebicku a tiskove oddeleni Slavie je tou posledni instanci.
    Kisel a jeho vztahy s Koubkem, to je taky namet na povidku, odstrelit sveho trenera a udelat to s velkou davkou pomstychtivosti , to vyzaduje velkou psychickou odolnost, chapu , ze hlavne v poslednim roce se dely na Slavii vysledkova zverstva pr ikterych si nekdo poradne namastil kapsu, ale co bude dalm to v soucasne dobe , nevi zrejme ani Rebicek
    Bohuzel pohadky pro male deti, ktere tady vypraveji ctenarum zdejsi tiskovi refrerenti se tak stavaji zaminkou pro dalsi nasranost lidi zvenku.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     django8     před 5 lety 06.03.2014 11:12 |  
     0 0

     jsi zvláštní člověk.. to se musí nechat

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 11:24 |  
      0 0

      Reknete mi v cem, uz pul roku neustale na vsech forech i osobne slysim, ze nejsou na nic penize , ze chybi moznst po svem nalozit s legitimne nabitym majetkem, ze akcie klubu jsou nekde x tisic kilometru daleko, ze nekteri byvali kontraverzni majitele jsou zase ve hre, ze vlastne kvalitni posileni je spise tlakem byvaleho spolumajitele Slavie, ze GR Slavie Seterle je vlastne dobre zaplacenou loutkou/tot jiz overena informace/., ze slavne uzavrena smlouva je pro trenera spis provizoriem, ze stadion je udajne v zornem poli Pelty , Vacka a dalsich, ze manazer Kisel se snazi udrzet za kazdou cenu, co si z toho ma vybrat normalni fanda , vykony na nic , tak to prosim rozklicujte.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       edenian     před 5 lety 06.03.2014 11:41 |  
       0 0

       Zachazet s informacemi " se povida " jako vy, tak jsem po smrti. Jak a proc byste chtel takovyhle informace rozklicovat, k cemu by to bylo. To dostanete driv infarkt nez odpovedi. Kaslete na to, bude jaro :-)

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       django8     před 5 lety 06.03.2014 11:45 |  
       0 0

       říkáte jel polopravdy a věci vytrhnuté z kontextu..a ano ve stadionu jsou zainteresovani naši bývalí velitelé jestli to tak můžu nazvat..ale to nic nemění natom že se o stadionu vážně jedná a že noví subjekt který už provadí změny v kubu chce i stadion..a to že chce kompletně vyměni celé vedení slavie ..no jen si počkejte...šetrle u nás brzy taky skončí...řebíček též. myslim toho který má nastarosti finance..jako téměř všichni který zastávali odpovědné funkce..tohle je jen začátek.a věřte že na má slova dojde:)

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 12:00 |  
        0 0

        Polopavdy, bez pripominek, jak mam vedet nebo tusit, co je polopravda , treba na delku amlouvy Pastoora jsem se dostal ve chvili, kdy si jeden ze zdejsich lifdi pozorne precetl text z nejakych novin, to Vam pripada normalni, on v ten i ten vrchni podporovatel rekl, ze je to zvlastni. , proc se proste nejedna s fandy fer.

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 12:00 |  
        0 0

        Polopavdy, bez pripominek, jak mam vedet nebo tusit, co je polopravda , treba na delku amlouvy Pastoora jsem se dostal ve chvili, kdy si jeden ze zdejsich lifdi pozorne precetl text z nejakych novin, to Vam pripada normalni, on v ten i ten vrchni podporovatel rekl, ze je to zvlastni. , proc se proste nejedna s fandy fer.

        • Re: V Edenu byl představen nový trenér

         django8     před 5 lety 06.03.2014 12:37 |  
         0 0

         no já nevím..tady je asi otázka..to co je pro člověka etické a co ne..ano vedení mlží..a mlžit ještě nějakou dobu bude..dokuď řebíček neoznámí že už neni majoritní vlastník a nepředstaví se noví...ale upřímně co má kisel a kornějev dělat?..maj zákaz o tom mluvit..ale nějak odpovědět musí..tak mlží..a ano o koubkovi bylo rozhodnuto už dřív že poletí..jen se nějak předpokládalo že to dokonce sezony dotáhne..ale kornějev neviděl progres..tak ho vyhodili už teď..uznávám mělo to přijít před přípravou..ale boužel jednání se v tu dobu neposouvala tak rychle

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   japhy     před 5 lety 06.03.2014 11:26 |  
   0 0

   Já doufám, že Řebíčkové už do toho moc nekecají. Představa, že tohle je jejich akce a po případném zoficiálnění nového investora (majitele?) proběhne další veletoč, je celkem děsivá. Dost na tom, že už stávající řešení je, jak se zdá, dočasné - dočasný trenér, prazvláštní rozdělení kompetencí v trenérské oblasti.
   Vůbec bude zajímavé sledovat, jak se to s tím trénováním vyvrbí. Pokud bude Kisel chtít do sestavy kecat i v budoucnu, žádnej lepší trenér k nám nepůjde. Zda se přikloníme ke GM modelu nebo české klasice. Koubek je asi štval, že jsme hráli tužku, bez výsledků a navíc přehlížel mladý. Je teda fajn, že si chtěj nějak svoji vizi pojistit, na druhou stranu pokud to chtějí dělat stylem ala Zmrhal, pánbůh s námi.
   Včera jsem schválně kvůli Zmrhalovi sledoval Daridu. Mě tedy vždy Darida přišel takovej nijakej (=Zmrhal), jenže narozdíl od něj ho je plný hřiště-vlevo vpravo, uprostřed, chvilkama jsem myslel, že tam je dvakrát :) U Zmrhala mám pocit, že se po ploše přesouvá systémem tajných chodeb...Ovšem, pokud se ukáže, že měl opravdu úkoly jako druhý štít, tak to z něj vinu částečně smývá.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 11:36 |  
    0 0

    Zajimave , nebudu Vam tajit , ze mne zase zaujala obrana a ten zoufaly vykon Marka Sucheho, to jsem uz od nej dlouho nevidel, jako by mel nejake osobni trapeni, jeste ze slo o pripravu, Zmrhal a Darida , zajimavy , ale zcela nesrovnatelne , Zmrhal potrebuje par let, Darida je komplexnejsim fotbalistou, ale podle mne nyni stagnuje.
    Jinak mi tesi jina vec, je uz skoro jiste , ze uvodni kvalifikacni zapasy se budou alespon ten Prazsky hrat v Edenu, u konkurence se tou dobou ma prestavovat stadion, nove vedeni chce arenu zvladnout nejen fotbal.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     japhy     před 5 lety 06.03.2014 11:46 |  
     0 0

     Ten Mára mě zase pěkně naštval. Stejně jako když ho postavili kdysi snad poprvý a taky to stálo za starou bačkoru. A to měl supr šanci se ukázat novýmu trenérovi.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Bulldock (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 11:34 |  
   0 0

   Klidně mě kamenujte, ale já si přesně takovou otázku jako Pavel Janega pokládám taky. Včetně toho, že trenér při příchodu řekl, že ho oslovili před 10-14 dny. Může to být "ztraceno v překladu" , ale pokud to myslel vážně, tak to prostě nenapasujete až do doby - po výbuchu v Olomouci. A co se týče způsobu odvolání Koubka a role Kisela v tom, mám z toho opravdu dost smíšené pocity. Není to dle mého poctivý a férový přístup. Řada z vás ho tu schválila, jako že je to dneska normální. Ano, normální (v rámci norem) možná, správné nikoliv. Pořád přemýšlím, jestli je teď Kisel blíž roli takového slávistického Emanuela Moravce nebo Edvarda Háchy. A co se to vlastně ve Slavii děje. Není mi z toho dobře..

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    japhy     před 5 lety 06.03.2014 11:55 |  
    0 0

    Všechno se odvíjí od majitele. A náš poslední pořádný byl snad ENIC a jak se na něj tehdy nadávalo. Od tý doby mi přijde, že jsme napůl pořád v ilegalitě. Čachry se stadionem, majitelem je vždycky bůhvíkdo, všechno neprůhledný, nestandardní. Proč pořád přitahujeme takový prevíty?

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    spino     před 5 lety 06.03.2014 11:57 |  
    0 0

    Emila Háchy :D

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 12:10 |  
     0 0

     Jen maly prispevek, ted pise Zlamal, ze Kisel vlastne brzy prevzal velky dil zodpovednosti jako byvaly hrac, ale co treba Nezmar a tam to funguje , v dobe kdy maji opet mene penez na vsechno , co si vzpomenete, kdy jim odchazeji hraci a ono to funguje , proc ne tady.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      japhy     před 5 lety 06.03.2014 12:12 |  
      0 0

      Jo, Nezmar. Jak se zmiňoval, že nemít těch 70 mio z pohárů, tak neví, co by dělali. Cosi mi to připomíná :)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    jane (admin)     před 5 lety 06.03.2014 12:28 |  
    0 0

    Ono to neni jen vyhazov Koubka, ktery se opravdu od zmeny majitele a zadani jasnych noticek opravdu muze odvijet. At mi ale nikdo netvrdi, ze novy majitel zaroven zada, aby se prikryvaly veci typu protekcni hrac v U16 a vyhazov trenera Titery, ktery v cele kauze byl nevinne. Viz komentar od uzivatele mechanik pod velkym rozhovorem s Kiselem.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 13:18 |  
     0 0

     Titera je vzlastni pripad, uz od zacatku pusobeni Kisela u mladeze Slavie byly treci plochy mezi Kiselem a treba skupinou dobrych treneru otazkou casu, Kisel a to je o nem znamo si privedl behem casu nove kone , zacal do nekterych veci videt vice nez by nekomu hodilo.
     Pak samozrejme vznikaly konflikty , kterych vyuzivaly nekteri rodice do te doby treba sponzorujici Slavii.
     Titera je urcite velmi kvalitnim trenerem, ale take tvrdohlavym, neni proste jako Jira a jiny tak komsencualni. I proto to nakonec dopadlo , dchodem, vyhazovm a bzo zrejme pujdou i dalsi.
     Je mi uprimne lito jeho ochodu , ale tohle se u mladeze proste stava , momentalne ma Ksel ve vedeni klubu oporu a neni duvod se ho zbavovat. Muzeme rict jen skoda a doufat, ze to kluky nerozhodi a dodycny synek, synci budou brzo prerazeni jinam, to snad bylo i slibeno, ale tady asi Sub Human vi o soucasne situaci vice.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 14:09 |  
     0 0

     to jsou docela drsné informace od mechanika. Nemáte to ještě od někud potvrzené? To jsou přeci jen věci, co by se těžko tutlaly.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      slavoj71 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 14:35 |  
      0 0

      Rámcově to tak skutečně proběhlo. Já nemám zprávy přímo z tohoto ročníku, ale z týmů okolo, takže nechci posuzovat role jednotlivých účastníků (asistent apod.), ale jádro příběhu je bezpochyby pravdivé. A bohužel nás to může stát i nějaké šikovné kluky z mládeže.
      A bohužel tedy myslím, že to není úplně ojedinělý případ - pouze zde se to takto vyhrotilo, ale že mládež Slavie (nebo alespoň někteří trenéři) do značné míry funguje na bázi bohatých tatínků, je nesporným faktem... Nejde mi to přes ústa, ale v tomhle jsme za komunistou o parník, i když ani tam není určitě všechno dokonalé.
      Poznámka na závěr: je to smutné, ale za dobu Kiselova působení u mládeže jsem skutečně příliš chvály na jeho činnost z mládežnického prostředí nezaznamenal. Eskalace sporů kolem týmu pana Titěry, jejich vyřešení a následná prezentace této události v rozhovoru s panem Kiselem, mě bohužel naplňuje obavami, že líbivé řeči pro média a realita se liší jako den a noc...

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      (host)     před 5 lety 06.03.2014 16:48 |  
      0 0

      Kdybych to nevedela jeste od lidi, co se znaji s hraci, tak bych to nezduraznovala a neupozornovala na to. Samozrejme neznam osobnostni charakteristiku Titery, zda je tvrdohlavy nebo neni, ale to asi neni podstata celeho problemu.

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       Thorklaer (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 17:41 |  
       0 0

       díky za potvrzení, to je teda dost debilní.

       hodně nesnáším kamarádšofty a klientelismus, je humus, když se to mícha i do sportu, kde má hrát jedinou roli výkonnost.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     lassiter     před 5 lety 06.03.2014 14:38 |  
     0 0

     Pokud je to pravda, tak v tom rozhodně nebyl nevinně, vždyť on byl snad trenér ne? Kdyby mu tam asistent dodal sedmiletýho kluka, tak ho taky postaví?

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      slavoj71 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 15:34 |  
      0 0

      Příteli, o tom, jak se ve slavistické mládeži rozhoduje o sestavě a z jak velké části ji určuje trenér, by se daly psát poutavé příběhy... Dříve alespoň nebyl tak silný vliv agentů, ale nyní škoda mluvit. A když v tomhle režimu fungovat nechcete, tak v SKS nevydržíte, to mi věřte. No, a pan Titěra je pryč. To je v podstatě celé, jenom panu Kiselovi se mi teď nějak hůř věří to slovo "koncepce", no...

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       qazwerty     před 5 lety 06.03.2014 15:42 |  
       0 0

       Dorostenecký střelec Turyna je na půlročním hostování ve Spartě...A další dva kluky ve slávistických soupravách jsem viděl na tréninku Dukly, kde je nově angažován Titěra...

       • Re: V Edenu byl představen nový trenér

        slavoj71 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 15:52 |  
        0 0

        Ano, je to tak. A bylo jasné, že o práci pana Titěry v jiných oddílech zájem bude.

 43. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  podol (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 11:36 |  
  0 0

  Reaguji s odstupem,pořád si to nějak nedokáži srovnat v hlavě.Řadu let většina z nás volá po profesionalitě,nějaké koncepci Slávie,zbavení se amatérismu,směšnosti a ironizování Slávie,nejstaršího českého klubu.I tato rychloakce opět dodala munici
  "objektivnímu"tisku,sportovnímu,bulvárnímu i t.zv.serioznímu.Prostě
  je plně v rukou našeho konkurenta a co jim přináší ještě větší radost
  než třeba sportovní porážka,ohrožení sestupem či finanční problémy?
  Možnost dělat si z nás legraci,nikoli takovou tu "poláčskovskou"ale
  zesměšńování,ironie a urážky nejhrubšího zrna,které snad musí odsoudit i část slušnějších(pokud jsou) mezi Sp.Jediná cesta je -
  znovu se vrátit do popředí tabulky,začít bojovat o poháry,několikrát je
  porazit a třeba jim takto vzít i titul.Potom si tento "objektivní tisk"
  bude muset všimnout Slávie i v pozitivnějším duchu.
  Ale mezi pozitivní kroky odvolání trenéra v takovém stylu a za podmínek,to nepočítám.Ač jsem měl k němu řadu výhrad,ale vědět a dokonce to přiznat,že o jeho odvolání bylo rozhodnuto ještě před Duklou a že Slávia ho takto využila,to není fér.Nějak mi to nesedí
  k historii a filozofii Slávie.Také nemohu přijmout některé názory,že takové chování patří do dnešního fotbalu i společnosti,že je normální a kdo to nechápe ať jde žít na samotu v pralese.Přes všechno se však
  budu snažit věřit,že tento akt byl vyjimečný,vynucený okolnostmi a
  že Slávia se vydá na úspěšnější cestu.Za profesionální ho však nepovažuji.Otázkou je,jak přispěje náladě v kabině v době,kdy potřebujeme zmobilizovat všechny síly k zisku potřebných bodů a kdy pořád je tu ještě teoretická možnost postupu přes pohár.
  Ale to uvidíme již v pondělí.
  Podol

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Jiri1     před 5 lety 06.03.2014 11:44 |  
   0 0

   Budu reagovat na jedine , aby se klub vratil na vysluni, je ptreba mit v klubu pohodu, pak se vrati fanouskove do hlediste, nebude to casto kabaret jedne tribuny, ktera nemit urcite vnitrni jednoty, tak uz to u nas vypada jako na Dukle.
   Pak by se spise nepsalo a nemluvilo o radikalnich Slavistech na Ukrajinskem namesti, ale o nadsenych fandech.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   japhy     před 5 lety 06.03.2014 12:11 |  
   0 0

   A já pořád nevím s tím odvoláním. Nevěřím tedy, že to bylo přesně tak, jak nám bylo předloženo, ale vycházejme tedy z toho, že ano, lidi i tento způsob odsuzují. Ale vžijte se do role majitele, ředitele(prostě někoho s rozhodovací pravomocí). Nejste spokojen s trenérem a v jeden moment se to zlomí a chcete ho odvolat. Takže-půjdete hned za ním a ještě za tepla mu to vyžvaníte nebo si připravíte náhradu a teprve pak ho vyrazíte? V druhém případě se pak prostě nevyhnete tomu, že několik dní můžete trenéra potkávat, mluvit s ním a přitom mít svoje "tajemství", které se ho bytostně dotýká? Je to nefér? Ne.
   Je mi jasný, že takhle jednoduchý to nebylo a prostoru pro podpásovky bylo dost, ale mám pocit, že spoustu lidí tu ječí jak malí a vadí jim ten princip, že jsme si tu Koubka ještě chvilku nechali, i když už se vědělo, že poletí.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   honza1947     před 5 lety 06.03.2014 21:40 |  
   0 0

   Pokud jde o tu kabinu, tak Necid veřejně prohlásil, že by mu to náramně vyhovovalo, kdyby se teď konečně začalo hrát systémem 4+3+3.

 44. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  trochar     před 5 lety 06.03.2014 12:24 |  
  0 0

  Zdravím,

  v prvé řadě bych chtěl zmínit, že se naprosto ztotožňuji s názorem belgického kolegy Barra (a mnoha dalších...), pro kterého Slavie představuje víc než jen obchodní společnost. je pro něj synonymem slušnosti, nositelem morálních hodnot a v jistém smyslu i odvahy. a musím říci, že i pro mě je důležitější elementární slušnost lidí pracujících pro slavii, než jakékoliv výsledky (myslím že Kisel se s čístým svědomým nemůže podívat do tváře pana Koubka). tím neříkám, že si nepřeji, abychom byli opět na špici.

  chtěl bych se pozastavit nad tím, proč na tiskovce, kdy byl představován nový kouč, nebyl kapitán týmu Karel Piták? zajímalo by mne, jak tento veletoč přijala kabina. když tam karel piták nebyl, nanasvědčuje to něco ve smyslu, že kabina není úplně srovnaná s touto změnou?

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   django8     před 5 lety 06.03.2014 12:31 |  
   0 0

   piták byl-je nemocnej..proto tam nebyl

 45. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  MVSKSVCFIM (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 18:14 |  
  0 0

  Příspěvěk Konečeného na twitteru

  Ve Španělsku též není El Clásico derby. V @gambrinus_liga si prostě toto označení nejvíc zaslouží duel @ACSparta_CZ-@fcviktorkaplzen, sorry.

  Já už nevím co si o tom člověku mám myslet.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Steve2924 (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 18:27 |  
   0 0

   Že je to nula, která si sice hraje na sportovního novináře ale nechápe význam výrazů jako derby a el clasico? Prostě debil...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   RaDDa521     před 5 lety 06.03.2014 18:53 |  
   0 0

   A kdo je Daniel Konečný? https://twitter.com/DanielKonecny23 Má tam napsaný, že je brankář Viktorie Žižkov U14, takže jestli je to nějakej mladej kluk, tak podle příspěvků z něj vyroste taky pěknej.. no nevím, jak to říct slušně. Zajímalo by mě jestli je to jen velká shoda jmen a názorů, nebo jsou nějak příbuzní.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Petrslav     před 5 lety 06.03.2014 19:16 |  
    0 0

    Podle mě jsou určitě příbuzný, Daniel se opičí i v podobě profilový fotky, takže zřejmě napodobování staršího bráchy. A taky nechápu, proč to chtěj nějak nazývat, asi si myslej, že z toho udělají tradiční název, jenže to se nemůže uchytit, nemá to tradici.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    Petrslav     před 5 lety 06.03.2014 19:16 |  
    0 0

    Podle mě jsou určitě příbuzný, Daniel se opičí i v podobě profilový fotky, takže zřejmě napodobování staršího bráchy. A taky nechápu, proč to chtěj nějak nazývat, asi si myslej, že z toho udělají tradiční název, jenže to se nemůže uchytit, nemá to tradici.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     RaDDa521     před 5 lety 06.03.2014 19:58 |  
     0 0

     ale perlí opravdu dobře :D "Může mi teda někdo říct český název ? Souboj o titul je dost slabej." a nebo "Derby bude táhnout pouze ty fanoušky Slavie kteří prelezaji plot a utoci na fans Sparty kteri jim nic neudelali"

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      MVSKSVCFIM (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 21:16 |  
      0 0

      a nebo "O tom kdo by měl vévodit lize v dalších letech něco vypověděl počet hráčů v repre U-19 Sparta 4 Plzeň 0 #youngguns"

      Přitom Olomouc měla 5, Slavia taky 4. Typický sparťanský zaslepenec.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   bongor     před 5 lety 06.03.2014 20:43 |  
   0 0

   Myslet si můžeš jenom to,co všichni dávno víme,Ty určitě taky.
   Je to největší novinářský hovado v ČR.To by se taky mělo vyhlašovat
   v rámci zlatého míče
   pozn.Hovadem není v této souvislosti myšleno to krásné zvíře s velkýma upřimnýma očima.To by byla vrcholná urážka toho užitečného čtyřnohého tvora.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    biggris (přítel SN)     před 5 lety 06.03.2014 22:44 |  
    0 0

    Mezery v biologii?

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     Heretic (přítel SN)     před 5 lety 07.03.2014 09:19 |  
     0 0

     Mezery v biologii nemá, to ty spíš ve slovní zásobě.

     • Re: V Edenu byl představen nový trenér

      smely (přítel SN)     před 5 lety 07.03.2014 13:46 |  
      0 0

      od kdy ma ovad uprimne oci ? :-)

      • Re: V Edenu byl představen nový trenér

       bongor     před 5 lety 09.03.2014 19:14 |  
       0 0

       Proto píšu čtyřnohé zvíře.Ovád není ani zvíře,ani nemá upřímné oči.
       Za to výborně píchá.

 46. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  Huzgi (přítel SN)     před 5 lety 07.03.2014 02:19 |  
  0 0

  Rozumím tomu, že mladý dynamický moderní světaznalý Karol Kisel chce vedle sebe mladého progresivního trenéra, kterému do toho může trochu "kecat", může s ním jet na jedné vlně, může začít dělat fotbal trochu jinak. Ve stojaté vodě českého trenérského rybníčku to je vždy tak, že Uličný střídá Hřebíka, pak přijde Tobiáš. Komňacký ztratí drajv v Jablonci, tak jde do Jihlavy, tam mu to přestane jít, tak tam jde Rada a Komňacký bude zachraňovat Ostravu. Koubek, který odešel Z Ostravy a pak z Boleslavi zachraňuje Slavii proti sestupové Ostravě. Takový kolotočový mišmaš. Teď se jen bojím, aby neznalost prostředí, či sázka na něco, co u nás nemůže klapnout, nás do té druhé ligy neposlala. Opakem je, že se rozehrajeme a v případě správně nastartované cesty by asi ani nevadila ta krátkodobost kontraktu, to by asi i nový trenér chtěl pokračovat v úspěšném směru.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Barra     před 5 lety 07.03.2014 08:06 |  
   0 0

   Mlady? Vek je relativni, kazdy je tak mlady jak se sam citi. Presto, Pastoorovi buide 48 let, do Abrahama ma blizko. Je o celych 11 let starsi nez Kisel, je starsi nez Korneev. Co bych za to dal abych mel vek Pastoora - ale nejaky mladoch to zasadne neni.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Gino     před 5 lety 07.03.2014 08:34 |  
   0 0

   Jééééžiš, to jsi vystihl krásně, jak se tu neustále točí jen ty samé persóny :)

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Markus     před 5 lety 07.03.2014 09:57 |  
   0 0

   Moc by se mi líbilo, kdyby se ve Slavii podařilo rozjet akademii ve stylu Ajaxu a postavit na ní fungování celého klubu. Maximálně se vyhnout příchodům starších hráčů do klubu, vše postavit na hráčích, co prošli v mladém věku adaptací a školou klubu, který by se je snažil připravit pro herní systémy a vůbec hladké fungování v klubu. Trenéři a manažeři se zkušenostmi z Holandska by to v tomto směru měli umět dobře. Rád bych věřil, že se Slavia chce vydat tímto směrem, ale zatím to nevidím.

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    quelhar (admin)     před 5 lety 07.03.2014 10:31 |  
    0 0

    Jo, zatim jsme kvuli sporum uvnitr tymu poslali kvalitniho trenera do Dukly a jednoho z nejlepsich hracu rocniku 98 do Sparty. A to je jen to, o cem se uz vi, otazkou je, kolik dalsich hracu takhle odejde, aniz bychom se o tom vubec dozvedeli.

    • Re: V Edenu byl představen nový trenér

     bongor     před 5 lety 09.03.2014 19:16 |  
     0 0

     No to je přece v pořádku,říká se tomu dělba práce.My vychováme,rumun využije,nebo lampas využije.

 47. Re: V Edenu byl představen nový trenér

  mike-k (přítel SN)     před 5 lety 07.03.2014 08:10 |  
  0 0

  mimo téma, nemá někdo zkušenosti se sledování "Fandy" v zahraničí?? V pondělí jedu do Německa, tak jestli to jde něják sledovat nebo mám smůlu a uvidim to až po zápase až si to stáhnu.

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   Knajpar (přítel SN)     před 5 lety 07.03.2014 11:07 |  
   0 0

   ja pouzivam Anonymizer (katedrala.cz) server pak nevi odkud si pripojen, pouzival sem to hlavne na CT4sport, ktere nepovoluje vysilani mimo CR, jestli je u Fandy stejnej problem, melo by ti to jit.

   at first si tam musis zalozit ucet a pak pres jejich web zadat web site na kterou se chces koukat jako anonym ;-)

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    ortevor     před 5 lety 08.03.2014 00:18 |  
    0 0

    diky za vyborny tip s tou katedralou, to jsem neznal..
    jinak dalsi solidni moznost pro zahranici je addon Hola Unblocker, ten funguje pro ruzne zahranicni servery a muzete si nastavit z jake IP adresy se na to divate...ja se pres to napr divam na Eredivisie jakoby z nizozemsky adresy takze mi to povoli se na to divat...

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   slaviator     před 5 lety 07.03.2014 13:34 |  
   0 0

   Tady si to můžeš v nejhorším případě nahrát http://grabuj.cz/ a pak stáhnout...

   • Re: V Edenu byl představen nový trenér

    mike-k (přítel SN)     před 5 lety 07.03.2014 14:44 |  
    0 0

    jo to je ta druhá varianta, že si to stáhnu z grabuj.cz

    Dík

  • Re: V Edenu byl představen nový trenér

   hrros     před 5 lety 09.03.2014 15:34 |  
   0 0

   Já bych ještě doporučil sportlemon.tv. Sám teď pobývám v zahraničí a minulý zápas s Duklou jsem sledoval právě přes odkaz z těchto stránek. Je to jednoduché, bez registrace a běželo to naprosto bez problémů :)

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen