Slávistky rozstřílely Pardubice

Fotbalistky Slavie si v dalším zápase poradily s Pardubicemi vysoko 11:0! Čtyři branky vstřelila Svitková. V sezoně tak holky vstřelily v devíti ligových kolech již 70 branek! Dorostenky svého soupeře porazily vysoko 7:1.

Slávistky pokračují na vítězné vlně, Pardubice si vůbec neškrtly a doma dostaly pořádnou nálož. Od úvodních minut jsme si vytvořili velkou převahu a v první šanci se ocitla Divišová, ale mezi tyče se ještě netrefila. Do vedení jsme se dostali po brance Svitková, když pohotově dorážela vyražený míč. Pardubice vsadily na defenzivu, většinou se jejich hráčky pohybovaly nedaleko od svého vápna. Slávistky byly trpělivé, protože šance přicházely. Neuspěla třeba Svitková či Necidová. V poslední čtvrthodině jsme dokázali třikrát skórovat, nejdříve Pěničková ze standardní situace trefila pravou šibenici, po další chytré rozehrávce standardní situace uspěla Divišová a minutu před koncem si Špačková srazila centr Divišové do vlastní branky.

Ve druhém poločase jsme byli ještě více efektivnější, navíc soupeř už neměl sílu vzdorovat našemu tlaku. V 52. minutě pohotově zakončila po rohu Benýrová. Pak během chvilky dala tři branky Svitková, nejdříve po střele Divišové dorazila do prázdné branky, dále se prosadila ze standardní situace a po centru Němečkové sama před brankářkou zakončila své představením. Břevno orazítkovala Pěničková, silou vůle dostala do branky míč Necidová a po rohu se hlavou také prosadila Budošová. V závěru přidala ještě branku Benýrová.

Pardubice - Slavia 0:11 (0:4)
Pardubice:
Pavlíčková (73. Macounová) - Krejcarová - Merklová, Šrůtková, Kunáková - Macháčková (46. Strachotová), Martínková (46. Honzáková), Nováková (46. Černá), Špačková - Danihelková (82. Kabeláčová), Šmídová
Slavia: Votíková - Tomášková, Němečková (72. Jášová), Budošová, Benýrová - Malinová (46. Holečková), Pěničková, Svitková, Divišová - Kožárová (57. Pincová), Necidová
Branky: 6., 60., 65. a 72. Svitková, 52. a 89. Benýrová, 32. Pěničková, 34. Divišová, 44. vlastní Špačková, 73. Necidová, 77. Budošová
ŽK: 44. Krejcarová, 65. Šmídová

Dorostenky:
Slávistky byly favority, přesto zápas nabídl zajímavou zápletku. První šanci hned ve 4. minutě měly Pardubice, ale naše holky po rohu vykoply míč z brankové čáry. V 11. minutě Juračková zahrála standardní situaci a Němečková přesně tečovala. Na tribunách to vřelo, každé rozhodnutí rozhodčího bylo špatné, proto nervozita stoupala. My jsme se soustředili na hru a přidali ve 22. minutě druhou branku, po faulu na Pakostovou proměnila penaltu Vyskočilová. Jenže jsme drama připustili, ve 29. minutě se po autovém vhazování prosadila křižnou střelou Vondrová. Nejlepší odpovědí byly dvě branky do konce poločasu, Němečková ve 35. minutě přesným pasem našla Houzarovou, která si se zakončením poradila. Pak si naše stoperka naběhla na přihrávku Pakostové a přidala svou druhou branku. Tribuny zmlkly a o výsledku bylo téměř rozhodnuto. Když jsme na začátku druhého poločasu přidali pátou branku, nebylo definitivně pochyb. Střelecky se prosadila po ideální pasu Juračkové za obranu Houzarová. Do konce zápasu jsme ještě dvakrát skórovali, po centru Vyskočilové zakončovala hlavou do prázdné branky Jášová a po střele Vyskočilové dorážela pohotově Hilbertová.

Pardubice - Slavia 1:7 (1:4)
Horáková (41. Horáčková) - Dlouhá (69. Šefernová), Blažejová, Němečková, Mrkvičková (54. Mrázová) - Pakostová (69. Šuleková), Juračková, Houzarová, Jášová - Sehnálková (54. Hilbertová), Vyskočilová
Branky: 29. Vondrová - 11. a 39. Němečková, 35. a 43. Houzarová, 22. Vyskočilová pen., 53. Jášová, 58. Hilbertová