Fanoušci Slavie

S MADDENEM DO BARU!

Málokomu se podaří být během svého života aktivním strůjcem historického mezníku. Johnu Williamu Maddenovi se to povedlo hned dvakrát. Pojďme si tuto osobnost připomenout na 4. slávistickém večeru 27. března.

Nejprve koncem května roku 1888 vedl z pozice středního útočníka k premiérovému zápasu čerstvě zrozený Celtic Glasgow, a když se v únoru 1905 pevně chopil trenérských opratí pražské Slavie, stal se prvním opravdovým trenérem nejen sešívaných, ale v celých Čechách.  Jeho, ve zdejších končinách dosud neznámé trenérské metody, které z hřiště zasahovaly až třeba do kuchyně, tedy do způsobu stravovaní hráčů, doplňované i účinnými - řečeno dnešní terminologií - fyzioterapeutickými postupy, proměnily Slavii ve špičkový evropský tým. Když po neuvěřitelných 25 letech opustil v červnu roku 1930 lavičku, zůstala po onom Skotovi s irskými kořeny obrovská spousta práce, která ho navždy vynesla do slávistické galaxie hvězd.  

Jelikož na letošní rok připadá 150. výročí Maddenova narození, rozhodl se Odbor přátel SKS věnovat 4. Slávistický večer právě jemu. V pátek 27. března 2015 o sedmé hodině večerní odstartuje proto ryk skotských dud v baru pražského hotelu Fusion velkou Dědek Madden Party. Další hudební doprovod obstarají mladí rockeři Blue Room. Návštěvníci budou moci ochutnat originální červenobílé koktejly či si odnést láhev pivního speciálu Madden z velmi limitované edice. Dojde i na dražbu maddenovské relikvie a jiná překvapení.

Kromě připomenutí legendárního trenéra má celá akce i dobročinný podtext. Výtěžek ze symbolického stopadesátikorunového vstupného bude použit k důstojné renovaci pražského hrobu J. W. Maddena, který v závěru loňského roku převzal do péče Odbor přátel. Vstupenky je možné zakoupit ve fanshopu v Edenu anebo na sekretariátu Odboru přátel, stojí 150 korun.

Přijďte se pobavit a zároveň pomoci dobré věci!

Komentáře (9)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: S MADDENEM DO BARU!

  Jiri1     před 7 lety 13.03.2015 09:40 |  
  0 0

  Dobrý nápad, po dlouhé době mám pocit , že se snad někdo v přátelích probudil , pokud bude čas rádi se zúčastníme.

  • Re: S MADDENEM DO BARU!

   alois_veliky (admin)     před 7 lety 13.03.2015 09:46 |  
   0 0

   "Rádi se zúčastníme" znamená oba Jirkové? :o

   • Re: S MADDENEM DO BARU!

    Jiri1     před 7 lety 13.03.2015 10:02 |  
    0 0

    To znamená s přáteli se kterými jsem dříve objížděl skoro všechny naše fotbaly a přítelkyněmim tahle akce postrádá klasickou strnulost , takže pokud to časově vyjde , není problém.

    • Re: S MADDENEM DO BARU!

     Vhoo (přítel SN)     před 7 lety 13.03.2015 13:19 |  
     0 0

     moc pěkná akce , je radost že někdo ještě takové věci dělá, zajímalo by mě jestli je možnost přispět na tak ušlechtilý záměr i bez toho aniž bych se toho večera zúčastnil ( jakkoliv bych samozřejmě chtěl )

      • Re: S MADDENEM DO BARU!

       steev (přítel SN)     před 7 lety 13.03.2015 17:33 |  
       0 0

       Určitě rád přijdu a věřím že nás bude mnoho,víc takových akcí. Pro Vhoo, myslím že si stačí zakoupit vstupenku a máš to.

     • Re: S MADDENEM DO BARU!

      jane (admin)     před 7 lety 13.03.2015 20:49 |  
      0 0

      Prispět určitě lze, asi kontaktujte sekretariát Odboru přátel fo-sk-slavia@volny.cz.

  • Re: S MADDENEM DO BARU!

   Nosorozec     před 7 lety 13.03.2015 19:42 |  
   0 0

   Super! V základní sestavě Kenia i Boudjemaa, na lavičce připravení hned dva útočníci. Na dnešní utkání se hodně těšim a věřim ve 3 body! :)

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen