Info o SN

Omluva a vysvětlení

Vážení čtenáři, dnes jsme byli nuceni pod hrozbou možné žaloby smazat vlákno komentářů pod předchozím článkem.

Dnes ráno nám JUDr. Milan Miler zaslal žádost o odstranění komentáře (jehož autorem byl Barra), ve kterém byl dotyčný označen jako člen "insolvenční mafie". Přestože jsme přesvědčeni, že v případném soudním sporu bychom zvítězili, rozhodli jsme se mu po delší vnitřní diskuzi vyhovět a vyhnout se tak nebezpečí žaloby, kterou nám pan JUDr. Miler pohrozil, a následným soudním sporům, které by mohly trvat roky.

Omlouváme se tímto především samotnému Barrovi, dále všem dalším čtenářům, jejichž komentáře byly smazány rovněž jako reakce na tento příspěvek, a nakonec samozřejmě všem čtenářům našeho webu. Jde o situaci, které jsme byli vystaveni poprvé za celou historii našeho webu.

Abychom se vyhnuli podobným problémům do budoucna, rádi bychom apelovali na naše čtenáře, aby nepoužívali ve svých komentářích slova "insolvenční mafie". Věříme, že si jako komentující čtenáři dokážete najít jiné slovní spojení, které by nebylo soudně napadnutelné.

Ještě jednou se všem omlouváme za vzniklé nepříjemnosti a žádáme vás o pochopení našich kroků.

Redakce SN.

Komentáře (62)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Omluva a vysvětlení

  Nosorozec     před 4 lety 31.07.2015 11:31 |  
  0 0

  Milere, já se ti musim smát! Seš trapnej ješitnej ubožák!

 2. Re: Omluva a vysvětlení

  belmis (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 11:34 |  
  0 0

  Je vidět Barro, že jsi to asi napsal moc hezky a zjistil jsi něco, kde nejsi nejspíš daleko od pravdy. Palec nahoru.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Markus     před 4 lety 31.07.2015 13:55 |  
   0 0

   Přesně tak, potrefená husa se ozvala. Nejprve Vás budou ignorovat, pak se Vám budou smát, budou s Vámi bojovat a nakonec vyhrajete! Třetí fáze je velice solidní úspěch a parádní vizitka pro Barru i SN.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Chlupp (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 23:18 |  
   0 0

   Jak píše Dobi níže, číst mezi řádky...tady nejde ani tak o IM jako o odkrytí karet a označení jistého estébáka, který jde proti Slavii, propojení firem, lidí a rodinné vazby...to se povedlo Barrovi během jedné hodiny, proto taková reakce. Tito lidé si neuvědomují, že když útočí na Slavii, ta má spoustu příznivců na různých místech a postech, kteří ji milují a chtějí ji zachránit za každou cenu...Slavia není firma, která se dá jednoduše a běžně vymazat, je to historická modla mnoha generací a pokud ji chce někdo škodit, měl by počítat s tím, že bude odhalen a zveřejněn...

  • Re: Omluva a vysvětlení

   smely (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 12:05 |  
   0 0

   zdavim vas, te clanek moc optimisem teda nesrsi, krom toho, pokud by prisel spravce tak by zrejme rozprodal tym klidne pod cenou, aby se uhradily zavazky...nebo se pletu ? je pak tedy rozdil mezi spravcema upadkem ?

 3. Re: Omluva a vysvětlení

  slavoj71 (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 11:41 |  
  0 0

  To jsme to dopracovali... Supy se slétají nad klenotem a živoucí tradicí českého sportu a žalobami se vyhrožuje lidem, kterým není osud klubu lhostejný. Žijeme v naprosto zoufalé zemi, kde se zdravý rozum kamsi vytratil.

 4. Re: Omluva a vysvětlení

  Barra     před 4 lety 31.07.2015 11:42 |  
  0 0

  Beru na vedomi. Klidne smaz muj posledni prispevek ktery jsem pred chvili poslal na zdeleni Travele, ktery ukazuje na clanek o Trundovi v aktualne.cz.

 5. Re: Omluva a vysvětlení

  Fallen (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 11:45 |  
  0 0

  Potrefená husa zakejhala.

 6. Re: Omluva a vysvětlení

  Barra     před 4 lety 31.07.2015 11:45 |  
  0 0

  Rad bych vyzval ostatni Slavisty, aby se prozatim jen neutralne vyjadrovali k teto kauzi, vzhledem k tomu ze protistrana jak jde videt peclive sleduje nase stranky. Nemuze a nesmime Slavistickym novinam ublizit, ktere predstavuji jedinne forum kde se kriticky muzeme vyjadrovat.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   th     před 4 lety 31.07.2015 12:21 |  
   0 0

   Napsal jsi, že ten pán byl naznačen jako člen IM v dopise jiné osoby insolvenčnímu soudu. To nebylo tvoje tvrzení o něm a bylo ozdrojované. Sorry, ale jak více diplomaticky to napsat, aby to nešlo napadnout - ani tebe ani SN? To si tu jako zavedeme autocenzuru kvůli takto bezpředmětné hrozbě žalobou? Takové může pan advokát rozesílat na všechny strany dle libosti 24/7 v týdnu. Navíc se jistě by se mezi právníky-čtenáři našlo dost schopných dobrovolníků, kteří by neváhali a SN kompetentně pomohli. OK, redakce se rozhodla, jak rozhodla, ale já bych ti nic nemazal, tenhle příspěvek obzvlášť ne.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    th     před 4 lety 31.07.2015 12:25 |  
    0 0

    A to jsem nezmínil přímo tebe, nepochybuji, že by jsi byl schopný se bránit ať už sám nebo vybrat schopného místního odborníka na ochranu osobnosti.

 7. Re: Omluva a vysvětlení

  Heretic (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 11:59 |  
  0 0

  Vážená redakce, chápu Vaše pohnutky, kdo bezúhonný by chtěl mít co do činění s takovouto svoločí (nejednal bych jako osoba jinak). Nicméně ztrácíte morální kredit, hodnověrnost, důležitost (špatně se mi hledá to správné slovo). Na jedné straně organizujete odbojové hnutí proto Vám neškodnému Horníkovi a plameně hovoříte o morálce, čistotě a bla bla bla a na druhé straně stačí malé bububu a ocas mezi nohama.. Svoboda slova ta tam. Teď se tu budou na vyzvání mazat příspěvky?

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Barra     před 4 lety 31.07.2015 12:05 |  
   0 0

   Absolutne nesouhlasim. Dalsi existence SN je pro me dulezitejsi, financni postih by SN zruinoval. Nejdna se o zadne male "bububu", i kdyz si to myslis. Quelhare a spol, mam plne pochopeni a spuhlasim s vami.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    Heretic (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 12:11 |  
    0 0

    Ty se hlavně nauč číst. Já s redakcí také souhlasím.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   plechovka     před 4 lety 31.07.2015 12:06 |  
   0 0

   Já nevím jestli je to takový problém. Možná pro Vás Hereticu ano, ale Vám ta žaloba nehrozí. Jakákoli svoboda končí tam, kde se dotýká svobody druhého jedince a pan Miler si myslí, že už se ho to dotklo, a tak se ohradil. Toť vše. Redakce udělala to, co uznala za vhodné, aby s tím neměla problém. Nedivím se jí.
   My Slávisti si o tom myslíme své, víme jak to bylo. Můžeme vymyslet jiná slovní spojení, jako třeba "insolvenční bagr". Buďme vynálézaví, nezapomínejme a hlavně buďme jednotní a rádi za to, že tu naše redakce je. Protože kdyby tu nebyla, z médií nebudeme mít informace žádné.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    Heretic (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 12:17 |  
    0 0

    Však já s redakcí také souhlasím, ale už si nejsem jist s tím, co zde píšete. Anonymní uživatel do zcela veřejného diskuzního fóra napíše něco v čem se může tak maximálně plést ve své dedukci. A to je žalovatené za strany pomluvy a na cti utrhání? Něco jiného je pak otázka: Proč by se redakce (či její zcela soukromé osoby) měla ve svém volném čase zabývat nějakou žalobou u soudu? To osobně chápu, že nechtějí.

    • Re: Omluva a vysvětlení

     quelhar (admin)     před 4 lety 31.07.2015 12:23 |  
     0 0

     Minimálně jsme nyní přidali na web větu, že nejsem odpovědní za obsah komentářů, které vkládají čtenáři. Ta věta tu dodnes (především tedy v době, kdy svůj příspěvek Barra na web vložil) chyběla...

     • Re: Omluva a vysvětlení

      vavicek     před 4 lety 31.07.2015 14:55 |  
      0 0

      To je celkem jedno. Podle rozhodnutí ESLP ( závazné pro ČR) nesete za zveřejněné příspěvky odpovědnost vy, pokud ho dostatečně rychle nevymažete. Tedy za odpovědní jste i když jste přidali nějakou větu.

    • Re: Omluva a vysvětlení

     Barra     před 4 lety 31.07.2015 12:23 |  
     0 0

     Kazdy expert na sebeobranu ti povi, ze je lepsi predejit problemy tim, ze prejdes na druhou stranu chodniku kdyz vidis ze hrozi nebezpeci. Jinak nejde jen o cas, ztraceny u mozneho soudu, ale hlavne financni impakt takoveho reseni.

     • Re: Omluva a vysvětlení

      jiras     před 4 lety 31.07.2015 15:50 |  
      0 0

      Jo no, pěkně jsme se posunuli od '89. Sice je na papíře svoboda slova, ale reálně si můžeš fakt tak zanadávat v hospodě a ideálně radši potichu, aby to neslyšel ani vedlejší stůl. Řekneš, co si myslíš o někom, kolem kterého to smrdí jak hovno na botě a hned je tu vyhrůžka soudem (to není tento případ, myšleno obecně). V diskuzích na webu se maže vše, co se nehodí prosazované doktríně. Názory (ne nadávky, jen názory) lidí se shazují tím, že se označí za xenofobní, extremistické atp. Člověk radši ustoupí, než by se nechal popotahovat po soudech s nějakými blbečky, bude ho to stát prachy, zabije volný čas a bude mít jen problémy. To chápu. Jen mi to nepřijde jako bůhvíjaký pokrok za 25 let.

    • Re: Omluva a vysvětlení

     Alanor (admin)     před 4 lety 31.07.2015 12:27 |  
     0 0

     O to jde. Žalovatelné je všechno, i když to třeba může být nesmysl. Ale kdo by chtěl ztrácet čas a nervy nějakým úředním vysvětlováním a popotahováním, když jde o jeden příspěvek v diskusi, který si stejně každý, kdo chtěl, dávno přečetl. Miler si svým jednáním sám dělá reklamu.

    • Re: Omluva a vysvětlení

     plechovka     před 4 lety 31.07.2015 12:28 |  
     0 0

     Bohužel tu až do dnešního dne chyběla kouzelná větička, která je dnes už napsaná i nad touto diskuzí ;) jestli jsem to všechno dobře pochopil. Do té doby za obsah webu včetně diskuze odpovídal provozovatel.
     K Vaší otázce. Nevím jestli je to žalovatelné, ale jak správně podotýkáte v té otázce druhé, byla by to ztráta času bez ohledu na výsledek. Osobně si myslím, že toto byla nejlepší cesta (i z hlediska morálky, prostě udělali chybu, omluvili se a napsali článek, ve kterém to vysvětlili a zároveň se zamezilo tomu,aby se toto nohlo stát znovu). Příští komentáře se už mazat nebudou, protože za ně jsou zodpovědní jejich autoři :).

   • Re: Omluva a vysvětlení

    Dobi     před 4 lety 31.07.2015 15:09 |  
    0 0

    Naše generace velmi dobře uměla číst mezi řádky... Učme se tedy opět tak i psát!

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Heretic (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 12:22 |  
   0 0

   Vážnost je to hledané slovo. Dále bych prosil o vysvětlení finančního postihu (Barrou zmiňovaného). Dole na stránce se píše: Redakce webu ani jeho provozovatel nejsou zodpovědní za obsah komentářů přidávaných čtenáři.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    quelhar (admin)     před 4 lety 31.07.2015 12:25 |  
    0 0

    Viz výše, ta věta tam je teprve několik desítek minut :o/

    • Re: Omluva a vysvětlení

     martyni (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 12:44 |  
     0 0

     Nicmene ten, kdo spravuje webovou stranku, rozhoduje o jejim obsahu. Pokud je tam umisten obsah, ktery porusuje neci prava (a ted neresim, jestli dany pan je soucasti insolvencni mafie nebo se brani pravem), spravce webu je na to upornen a presto neodstrani zavadny obsah, tak za to odpovida a zadna podobna veta nepomuze.

     Souhlasim s postupem redakce a vysvetlenim veci. A diky Barrovi za dobrou praci, je videt, ze leckdo bude muset tenhle web sledovat:).

   • Re: Omluva a vysvětlení

    Barra     před 4 lety 31.07.2015 12:30 |  
    0 0

    Hereticu, nezlob se ale co jsem chtel rict jsem rekl. Asi kazdy vi ze kazda soudni tahanice stoji, minimalne co se tyka i vestice do advokata. Zbytek uz nechci rozebirat.

    Postup redakce povazuji v dane situaci za spravny a rozumny.

    • Re: Omluva a vysvětlení

     Heretic (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 13:28 |  
     0 0

     Díky všem za rozproudění emocí a vysvětlení všeho co bylo potřeba.

     Škoda jen, že takovýmto jsme nuceni ustupovat. Zvláště v situaci v jaké se naše Slavia nachází.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    th     před 4 lety 31.07.2015 12:40 |  
    0 0

    Pokud se nepletu, tak pokud by SN soud prohrály, museli by příspěvek smazat a relevantním způsobem uveřejnit omluvu pánovi.

    Pouze pokud by to podle soudu nebylo dostatečné jako satisfakce za újmu jemu příspěvkem napáchanou, mohl by soud kromě zveřejnění omluvy a smazání příspěvku rozhodnout i o finanční kompenzaci v jeho prospěch (na jeho návrh, ve výši max. kterou on navrhne, ale soud může určit nižší).

    (Právníci, prosím opravte mne, pokud mystifikuji.)

 8. Re: Omluva a vysvětlení

  quelhar (admin)     před 4 lety 31.07.2015 12:38 |  
  0 0

  Jinak by mě docela zajímalo, zda pan doktor Miler zná efekt Streisandové.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Markus     před 4 lety 31.07.2015 14:01 |  
   0 0

   Plně souhlasím, viz můj komentář k belmisovi, kam jsem psal aniž bych kouknul sem. Barra i SN máte velký významný plus.

 9. Re: Omluva a vysvětlení

  antygl     před 4 lety 31.07.2015 12:45 |  
  0 0

  "Redakce webu ani jeho provozovatel nejsou zodpovědní za obsah komentářů přidávaných čtenáři" je sice dobrá zaklínací formulka, ale nedávné rozhodnutí soudu říká, že za urážlivé komentáře jsou zodpovědné weby. viz např. - http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/za-urazlive-komentare-jsou-odpovedne-weby-rozhodl-evropsky-soud-pro-lidska-prava--1502504
  V případě Barry se samozřejmě nejednalo o nic urážlivého, nicméně trávit čas u soudu nikdo nechce.
  Ostatně i velké zpravodajské weby na toto rozhodnutí v řadě případů okamžitě zareagovaly a komentáře pod starými články po několika dnech automaticky mažou.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   quelhar (admin)     před 4 lety 31.07.2015 12:52 |  
   0 0

   Ok, díky za upozornění. Tím spíš platí náš apel v článku - vyhněme se prosím používaní slovního spojení insolvenční mafie. "Insolvenční bagr" nebo jak jsem četl jinde "spolek přátel insolvenčních řízení" (zkratka SPIŘ) jsou řekl bych adekvátní náhrady. A všichni stejně víme, o co jde.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    smely (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 14:18 |  
    0 0

    v "nekdo to rad horke" to byl spolek pratel opery :-))

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Ladislav (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 20:49 |  
   0 0

   Rozhodnutí ESLP vyvolalo značné kontroverze. Není nicméně definitivní. Portál Delfi může podat žádost o postoupení věci velkému senátu Evropského soudu pro lidská práva. Pokud rozsudek potvrdí, může to znamenat přelom pro způsob fungování internetových diskuzí na zpravodajských serverech

 10. Re: Omluva a vysvětlení

  LordEdmund     před 4 lety 31.07.2015 13:24 |  
  0 0

  Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co ten Miler udělal a na základě čeho je teď nepřítelem Slavie?
  Já znám jednoho Judra Milana Milera (cca49 let) z Prahy a nechce se mi věřit, že by něco proti Slavii udělal ani v případě velice výhodné zakázky. Snad je to jen shoda jmen, protože ten kterého já znám je velký Slávista, který chodí skoro na každý zápas HC a dříve s námi chodil i pravidelně na fotbal. Teď jsem se vrátil z dovolené a nevím co si o tom mám myslet. :-(

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Heretic (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 13:57 |  
   0 0

   To snad ne. Nechci věřit, že jde o opravneny požadavek. Půjde jistě o shodu jmen.

   • Re: Omluva a vysvětlení

    Dobi     před 4 lety 31.07.2015 15:07 |  
    0 0

    A ještě připomínám, že za Slavii dával góly Segi Segmüller a za SRN Gerd Müller. A pak nějakej jinej Miler přivedl dělníky z ČKD na Václavák v roce 1989

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Barra     před 4 lety 31.07.2015 19:49 |  
   0 0

   Lorde, dle veku se jedna jak se zda o tveho znameho. Nepsal jsem ze je zapleteny do rizeni s Slavii, jen ze jeho jmeno se objevuje v rade jinych kauz, kde se setkava s hlavnimy protagonisty z naseho rizeni, panem PP a advokatem JH. K nasemu soudu prisel 11.6 take dopis ve kterym bylo popsano deni kolem insolvence Rotondor sro, a kde vsechny zmninene jmena se setkaly. Tento dopis byl nasledne odstranen z stranek justice.cz, myslim ale ze opravnene, protoze ten kdo se peclive podival na udajneho odesilatele a jeho adresu a bral v uvahu kdo zastupuje Online Services v Samoe, si musel dat 1+1 dohromady a soudit ze se jedna o podvrh. Nicmene, temer stejny dopis od stejneho odesilatele stale funguje na wevu a da se snadno najit, kdyz se daji jmena a zminena firma do vyhledavace.

 11. Re: Omluva a vysvětlení

  Borris     před 4 lety 31.07.2015 13:28 |  
  0 0

  No každopádně vidět, že Barra svým příspěvkem se celkem trefil do černého a je vtipné sledovat, jak potrefená husa zakejhala. Jak se říká, touché :-) Miler jen ukázal jaký je to ubohý a ješitný kašpar a sám si na sebe tímto napsal posudek. Každopádně je zajímavé zjištění, že tyhle ptáčci motající se kolem celé kauzy, to tu zřejmě očividně čtou :-)

 12. Re: Omluva a vysvětlení

  postovni (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 13:35 |  
  0 0

  Já bych to bral pro SN (i Barru) jako poctu a uznání dobré práce.

 13. Re: Omluva a vysvětlení

  mpik     před 4 lety 31.07.2015 13:55 |  
  0 0

  Pane Milere, co bylo smazáno v hlavách zůstává a platí a vy jste jen obyčejný ubožák, nula, šmejd.

  • Re: Omluva a vysvětlení

   smely (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 14:21 |  
   0 0

   hmm, tak timhle si redakci moc nemoh .-)

   • Re: Omluva a vysvětlení

    Dobi     před 4 lety 31.07.2015 15:03 |  
    0 0

    Miller je, je, je... Ošklivé kačátko! To není urážka, to je použitý klasický citát! A za tohle snad nemůže být postih!

   • Re: Omluva a vysvětlení

    edenian     před 4 lety 31.07.2015 17:10 |  
    0 0

    To je jeho oblibena specialitka.

 14. Re: Omluva a vysvětlení

  Eluin (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 13:59 |  
  0 0

  Miller je Řepka! :)

 15. Re: Omluva a vysvětlení

  Slawek     před 4 lety 31.07.2015 15:20 |  
  0 0

  Dluží všichni. Samozřejmě i Sparta. Jenže nikdo se neocitl v situaci, že by musel zveřejnit své závazky a zcela se tak obnažit. A to před přáteli i nepřáteli. Nejhorší na celé kauze je to, že vše způsobily pohledávky, které nemají reálný základ a podle mě vůbec nikdy nevznikly. Jenže to naši zástupci a právníci nedokázali obhájit. Buď jsou neschopní anebo nemáme stále všechny informace. A třetí pohledávka je od těch, od nichž by to člověk čekal nejméně. Od našich "fotbalumilovných přátel" z Vršovic. To je neskutečná ostuda. Jen doufám, že se v zákulisí něco děje, něco připravuje. Něco, co těm drzým a bezcharakterním vyděračům vyrazí dech. Doufám.

 16. Re: Omluva a vysvětlení

  jiras     před 4 lety 31.07.2015 15:34 |  
  0 0

  IM = instant messaging

 17. Obhajoba a klubizmus

  houston (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 16:06 |  
  0 0

  To v Česku není jeden jediný dobrý právník orientující se v podobných insolvenčních podvodných kauzách, který je současně srdcařem Slavie ? To ji odborníci nechají rozkrást a vykrvácet ? Apeluju, kašlete na to, jaký podvodník náš klub vlastní a pomozte ! Za chvíli může být později...

 18. Re: Omluva a vysvětlení

  Sedrousek     před 4 lety 31.07.2015 17:02 |  
  0 0

  Pro příště navrhuji Lumpové a je to

  • Re: Omluva a vysvětlení

   urs (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 19:26 |  
   0 0

   anebo Lumpískové - to za předpokladu, že jsou z písku :)

 19. Re: Omluva a vysvětlení

  judy     před 4 lety 31.07.2015 18:15 |  
  0 0

  smutné že to došlo až tak daleko že lumpové už vyhrožují žalobou už jen za to že se nazívají věci pravými slovami a poukazuje se na zřejmé a je pouze vidět že uhodil přesně tam kde je tzv. "zakopaný pes"

  • Re: Omluva a vysvětlení

   Eluin (přítel SN)     před 4 lety 31.07.2015 21:42 |  
   0 0

   Já se tak trochu - naivně - utěšuji tím, že ony "boží mlýny" skutečně fungují.

 20. Re: Omluva a vysvětlení

  ElvisPresley     před 4 lety 31.07.2015 21:45 |  
  0 0

  S JUDr. Milerem jsem dělal causu prodej nemovitosti, vystupoval jako uschovatel, ja jako pr.zastupce prodavajicich. Pokud to tedy neni shoda jmen a dotycny je advokat.

 21. Re: Omluva a vysvětlení

  Arutha     před 4 lety 01.08.2015 01:36 |  
  0 0

  Pan Jiří měl opět pravdu, ztrácejí se tu komentáře :D

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen