O Slavii

V silvestrovských derby remíza a výhra

V Edenu proběhla silvestrovská derby, nejprve vyběhli k zápasu veteráni nad 45 let, jejich měření skončilo nerozhodným výsledkem 4:4, tři branky sešívaných vstřelil Jaromír Jindráček, jednu přidal Pavel Řehák. V hlavní kategorii se jak bývá dobrým zvykem radovala Slavia po výhře 5:3, o branky se podělili Bejbl, A. Petrouš, Janoušek, L. Jarolím a Müller.

Veteráni:
Slavia - Sparta 4:4 (1:2)
Branky:
 14., 29. a 36. Jindráček, 24. Řehák - 11. Zítka, 16. Vrabec, 28. Zákostelský (vl.), 39. Obajdin (pen.)

Ve veteránském derby se hrál vyrovnaný fotbal bez většího počtu šancí. Skóre otevřel přízemní střelou z dálky bývalý brankář Zítka, který nastupuje po konci aktivní kariéry v poli. Za Slavii vyrovnával krásnou střelou z úhlu Jindráček.  Hosté šli opět do vedení brankou Vrabce z přímého kopu a tak také skončil poločas, protože Zákostelský nedokázal u tyče usměrnit do brány střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Ve druhé půli vyrovnal Řehák, když do odkryté brány dorazil zblokovanou střelu. Potřetí šla Sparta do vedení poté, co Zítkovu střelu nedokázal z brankové čáry vykopnout Zákostelský. Brzy ale bylo vyrovnáno, když centr Veselého poslal do sítě hlavou Jindráček. Poprvé šla Slavia do vedení až pět minut před koncem, když chybu v rozehrávce hostí využil opět Jindráček a ač faulován, poslal míč podél Boboka do sítě. Sparta však stihla do konce zápasu docílit třetího rohového kopu, což znamenalo penaltu, kterou proměnil Obajdin. Slavia se naopak ke třetímu rohu nedostala, branku nevstřelila ani ze hry a zápas tak skončil poměrně spravedlivou remízou 4:4.

Internacionálové:
Slavia - Sparta 5:3 (0:1)
Branky:
28. Bejbl, 35. Petrouš (pen.), 45. Janoušek, 46. L. Jarolím, 49. Müller - 11. Holub, 50.+1. a 50.+2. Čížek

Zápas v nižší věkové kategorii měl pochopitelně vyšší tempo, první šanci si vytvořila domácí Slavia, Ulicha ale vychytal Blažek. Na druhé straně minul Baranek. První branka padla až v 11. minutě, chybičku v domácí obraně potrestal Holub. V 16. minutě měl velkou šanci na vyrovnání Lukáš Jarolím, opět ale ve vzájemném souboji zvítězil Blažek. Poté, co trefil Horňák břevno, spálil další šanci Slavie Lukáš Došek. To si Došek ještě jednou zopakoval chvíli před koncem první půle, proto poločas skončil výsledkem 0:1. Na začátku druhé půle zase Blažek vychytal Jarolíma. Až skoro po půlhodině hry se slávisté konečně prosadili, hned ve svém prvním startu v silvestrovském derby zaznamenal branku Radek Bejbl. Sionko pak z ojedinělé akce hostů trefil centrem břevno, na druhé straně přišel po střele Ulicha třetí rohový kop Slavie a tedy penalta, kterou proměnil nečekaný střelec Adam Petrouš. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, centr zprava poslal Kuka koníčkem do břevna. Za pár minut zase po pěkném brejku střílel Ulich, téměř neuvěřitelný reflex vytáhl nejlepší hráč na hřišti Blažek a vytěsnil míč zase jen na roh. A tak třetí branku přidal až Roman Janoušek, který využil přiklepnutí Jaroslava Černého a Blažka propálil tvrdou střelou. O minutu později potrestali navíc chybu Fukala Kuka s Jarolímem, který zakončoval do odkryté brány - 4:1 a o vítězi bylo rozhodnuto. Pátý gól pak přidal Müller po pěkné přihrávce J. Černého. V nastaveném čase ještě dvěma brankami zkorigoval debakl svého týmu Čížek, na zaslouženém vítězství Slavie to ale nic změnit nemohlo.