Fortuna liga

Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

Slavia se krčí v dolní polovině tabulky, oproti většině týmů má však dva zápasy k dobru. Jeden takový se odehraje zítra na Stínadlech, kdy domácí Teplice přivítají právě červenobílé. Premiéru Jaroslava Šilhavého u týmu si nenechají ujít kamery ČT Sport.

Slavia začíná novou éru, chce se doufat. Ona obecně výměna trenéra, obzvláště v průběhu soutěže, mívá povětšinou značně pikantní nádech. Už jen to napětí na jaké hráče bude ten který trenér sázet, jaké zvolí rozestavení, kdo se stanou jeho oblíbenci (na rovinu je třeba si říci, že každý trenér má své oblíbence). Kdepak, já bych si samozřejmě moc přál, aby trenér Šilhavý vydržel ve Slavii co nejdéle a my mohli o tuhle pikanterii dlouhá léta přijít, avšak to napětí, to tam je. Z tohoto pohledu vlastně nemá moc cenu vzpomínat na předchozí zápasy (i když s ohledem na reprezentační pauzu by určité oživení paměti neškodilo). Zítra nastoupí nová Slavia, tak stejná, ale přitom tak hodně odlišná od té předchozí. Zda bude lepší či horší, to si ještě počkejme.

Zítřek spotřebuje na tuto novou beletrii zatím jen málo inkoustu. Je třeba však říci, že při snaze o krasopisné písmo bude stát v cestě poměrně hrubý a odolný pergamen. Teplice pod trenérem Šmejkalem nasadily kvalitní defenzívu a že vstřelit jim branku není úplná pakárna se přesvědčily vlastně hned 4 týmy z 5, proti kterým Teplice letos hrály. Skóre 4:2 ostatně působí myslím dostatečně výmluvně. Pro ansámbl trenéra Šilhavého může být dobré, že Teplice letos hrály 2 domácí zápasy a oba 2 proti silným soupeřům. Konkrétně proti Spartě a Boleslavi. A tak je co odkoukávat, neboť doufejme, že ani Slavia nepřijede na sever Čech s úmyslem bránit bezbrankovou remízu. Sparta cestu moc neukázala, 2 střely na bránu za celý zápas, 0 vstřelených branek... To Boleslav na to šla jinak. Ostatně, jak jinak překonat kvalitní obranu než tím, že si to prostě se soupeřem rozdáte v ofenzivní přestřelce? A tak se zrodil zápas, ve kterém se urodilo na obou stranách celkem 24 střel, přičemž to byly hned dvě boleslavské, které se jako první ujaly. A že pak Teplice dokázaly vstřelit kontaktní gól, to už hráčům celku, který si dnes zasloužil vyhrát na Letné, zas tolik nevadilo. To zápas teplických před reprezentační pauzou, proti Jihlavě, a tedy ten poslední, už tolik zábavy nenabídl. V poměrně nudném zápase vstřelily Teplice v závěru dvě branky, čímž si připsaly poklidné vítězství, druhé v sezóně.

Kádr Teplic je jinak takovou stálicí ligy. Když se na něj podíváte, tak tam vidíte stále ta samá jména. Vondrášek, Krob, Vachoušek, Ljevakovič... K nim však přibyl před letošní sezónou mj. i Robert Hrubý, který může zítra nastoupit. A ono si stačí vzpomenout, jak se většinou našim hostujícím hráčům proti nám daří... Pokud se budeme poté bavit o tom, jak se daří Slavii historicky v Teplicích, dá se to vyjádřit slovy jakž takž. Vlastně jde asi o takovou typickou venkovní bilanci, která nenadchne, ani neurazí. Výher tam zas tolik není, ale proher vlastně taky ne a když si člověk rychle propočte remízy, tak zjistí, že to vlastně taky vychází plus mínus šul nul.

Naposledy však Slavia dokázala zvítězit. Gólem v závěru rozhodl o vítězství Jiří Bílek. To bylo na podzim. A co se týče toho jarního zápasu? Tak ten se asi nedá zapomenout. Ukrutná zima, zahozená penalta v závěru, remíza 2:2... Jaký příběh bude tedy napsán zítra? A jakou tipujete sestavu? Při jejím skládání nezapomeňte vynechat jména Kenii, Ščuka nebo Součka.

Tip na sestavu: Pavlenka - Bořil, Deli, Frydrych, Švento - Bílek, Hušbauer, Zmrhal - Mihalík, Škoda, Mešanovič

Komentáře (35)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Kurt77     před 4 lety 10.09.2016 21:12 |  
  2 0

  Věřím v presink, útočný fotbal a ve vítězství!!!

  • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

   Travinho     před 4 lety 10.09.2016 21:29 |  
   2 2

   Já doufám, že presing příliš hrát nebudeme. Sice jej mám také ve hře rád, ale je potřeba ho pořádně nacvičit a to v repre pauze asi moc možné nebylo. Takže bych tomu dal raději čas.

 2. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Faris (přítel SN)     před 4 lety 10.09.2016 21:59 |  
  2 0

  Takovou ofenzívu, tzn Mihalík, Škoda, Meš bych bral. Ale moc tomu nevěřím. Co ten Ščuk, už trénoval, ne?

 3. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Thane (přítel SN)     před 4 lety 10.09.2016 22:01 |  
  0 1

  Tak tohle bych nečekal..ale kdo ví. Pozice defenzivního záložníka je pro mě obrovsky otazník. Ngadeu nebo třeba Husbauer s Barákem?

  • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

   afro     před 4 lety 10.09.2016 23:17 |  
   2 0

   Stred zalohy ve slozeni Bilek, Husbauer, Zmrhal me moc optimismem nenaplnuje, ale kdo vi, jak to nakonec JŠVCD posklada.

 4. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Thane (přítel SN)     před 4 lety 10.09.2016 22:04 |  
  1 1

  To jsem ještě zapomněl. Všude se řeší defenziva Teplic ale FDZ jistě bouří (a po právu!!!) při pohledu na Brno. Skóre 2:1? Kéž jim to dlouho vydrží :-D

 5. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Obr     před 4 lety 10.09.2016 22:08 |  
  0 0

  Ja teda doufam ve Scuka v zakladu. A Gina bych v 433 videl rad vepredu,ale taky predpokladam misto nej Mesanovice.

 6. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Quentin     před 4 lety 10.09.2016 22:36 |  
  3 0

  Potěšila mě zpráva na oficiálkách, že s Áčkem už naplno trénuje Lukáš Železník. Je jasné, že do základu to nebude ještě dlouho, ale když rychle dožene tréninkové manko, vytvoří tlak na ostatní útočníky... Hlavně chci zítra vidět Slavii hrát fotbal, aktivně, s držením míče. Máme hráče schopné kombinovat a kontrolovat hru, přesně přihrát a zakoncit. Přijde mi, že píšu o úplně elementárních fotbalových dovednostech, na které jsme pod panem Uhrinem prostě rezignovali. Nechci být příště znovu naštvaný, že neumíme nebo nechceme být pány na hřišti. Vím, moc tréninků pod panem Šilhavým nebylo a lusknutím prstu hrát jak Barcelona nebudeme, zlepšení ale vidět chci.

  • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

   bongor     před 4 lety 11.09.2016 08:32 |  
   1 1

   Počítám,že Železníka v základu ještě dlouho neuvidíme,stál moc dlouho.Nedivil bych se,kdyby ho naši lodivodi dali někam rozehrát.Jinak mě pořád víc dělají vrásky Ščuk a nakonec i Mingazov.Když jsme je kupovali,tak jsem je tipoval do top základu.My jsme taková léčebna dlouhodobě nemocných,viz rok Mičoly,ale táhne se to už déle.Přece máme nějaké lékaře,kteří by zvlášť po našich zkušenostech, měli před přestupy každého detailně zmapovat,jestli není až moc náchylný k dlouhodobějším zdravotním problémům.

   • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

    Dazbof     před 4 lety 11.09.2016 10:23 |  
    0 0

    Železník dnes v základu juny

 7. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Systém (host)     před 4 lety 11.09.2016 00:30 |  
  0 0

  Toto vlákno bylo přesunuto do článku Článek pro diskuzi off-topic - září

 8. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Sedrousek     před 4 lety 11.09.2016 07:11 |  
  0 0

  Do tipovacky sem dal 0:2 goly da Skoda a GVK

 9. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Sedrousek     před 4 lety 11.09.2016 08:56 |  
  0 2

  Tip na sestavu: Pavlenka- Boril-Bilek-Deli-Jablon-Mihalik-Scuk-Kenia-Ngadeu-Svento-Skoda
  stridani Zmrhal-Svento, Husbauer-Kenia, Kessel-Skoda

  • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

   Petrus (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 09:26 |  
   4 0

   Kenia ani Ščuk hrát nebudou... stačí číst článek do konce... ;-)

 10. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Citymat     před 4 lety 11.09.2016 09:27 |  
  0 0

  Ja se moc těším a doufám že to bude z naši strany zápas koukatelný a hráči budou bojovat a do 90 minuty budou hrát na 3body.

 11. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Alfie16     před 4 lety 11.09.2016 09:46 |  
  2 0

  Za juniorku Teplic Robert Hrubý, takže za áčko očividně nenastoupí. Za nás Lukáš Železník v základu.

  • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

   Radek097 (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 10:13 |  
   0 0

   Nevěřím tomu, že Teplice neplatí celý plat Hrubého a Červenky, takže asi jsme zase upustili od toho, aby naši hráči měli možnost hrát proti Slavii.

   • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

    Radek097 (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 10:26 |  
    2 0

    Oprava: Červenka už není hráčem Slavie...

  • Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

   JS (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 10:15 |  
   1 1

   Jsem rád, že se Železo vrátil. Vytvoří tlak na ty, kteří nedávají góly. Jenže, bohužel, pokud budeme hrát na jednoho hroťáka, máme strašný přetlak – Škoda, Mešanović, van Buren, Železník, navíc asi i van Kessel. Prakticky pět hráčů an jedno místo, a my jsme ani nikoho neposlali hostovat. No jsem zvědavý...

 12. A co takhle?

  Travinho     před 4 lety 11.09.2016 11:12 |  
  4 2

  Co říkáte na toto?
  Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Hušbauer, Ngadui, Barák - Van Kessel, Škoda, Mihalík
  Co se týká Šventa, tak mi nepřijde optimálně kondičně připraven a bohužel v repre to moc dohnat nemohl. Takže bych jej poslal na hřiště někdy kolem 60. minuty.

  • Re: A co takhle?

   Miky44     před 4 lety 11.09.2016 11:51 |  
   1 0

   Já bych tam Šventa dal, i kdyby jen na těch 60 minut. Je to platnej hráč. Váhal bych ještě jestli tam neposlat Mešanoviče, protože takhle mi ta přední trojka přijde až moc "líná". Moc nevěřím, že by tam lítali a tvořili hned tlak na obránce soupeře, což je něco, po čem tu drtivá většina lidí volá. Se zálohou souhlas, nicméně čekám Zmrhala v základu.

   • Re: A co takhle?

    JS (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 12:16 |  
    0 2

    Zrovna Zmrhal tedy ale moc vítězný typ není.. :/

    • Re: A co takhle?

     Kenny     před 4 lety 11.09.2016 12:51 |  
     0 0

     Co přesně máš na mysli tím "vítězným typem"?

     • Re: A co takhle?

      JS (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 12:57 |  
      0 0

      No už Kisel přeci říkal, že Jarda je moc skromný a zakřiknutý, jinak má fotbalové vlohy, a že ho musí podpořit. Nezdá se mi ale, že by za tu dobu udělal s psychikou nějaký výrazný pokrok. Když je tým v depresi, on z toho nějak nevybočuje. Naopak podává alibistické nemastné neslané výkony, které tým nikam neposouvají. Tak to jsem tím myslel.

      • Re: A co takhle?

       Kenny     před 4 lety 11.09.2016 13:43 |  
       0 0

       Jojo, takhle přesně působí. Ale koneckonců i taková rybí krev se může prosadit, protože ta povaha nemusí být na překážku když dokáže podat kvalitní výkon.

  • Re: A co takhle?

   tupoleff (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 11:59 |  
   0 0

   já se domnívám, že JŠVCD se rozhodne dát přednost srdcařům a bojovníkům (jezdičům aka vítězným typům) a nebude měnit 4-2-3-1. Čili se nic moc nezmění - skoro bych čekal šanci pro Mikulu, napravo s Mingazovem, vlevo Bořil-Švento, stopeři sou snad jasný, škoďák taky, v kase prej bude Pavlenka. Takže zajímavý bude především složení středu. Sportik stejně jako tolsimir spekuluje o Zmrhym pod hrotem (tedy Ngadui, Hušby - Zmrhal). Ale já si myslim, že nepostaví reprezentanty (nevim, kolik tréninků stihli - Ngadui, Barák) a tak místo kamerunskýho internacionála nastoupí povinně uzdravenej Ščuk:) ačkoli nejradši bych viděl středovou trojici Zmrhal-Hušbauer-Barák

   • Re: A co takhle?

    JS (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 12:05 |  
    0 0

    Já se těším na pořádnou šanci pro Mingazova a Mihalíka. Ti kluci se musí chtít blýsknout, ne se bát přejít 1v1, aby náhodou neztratili míč a trenér je nesundal ve 30. minutě...

  • Re: A co takhle?

   Jarinho     před 4 lety 11.09.2016 13:09 |  
   1 0

   Kamaráde nedávno jsem tu psal návrh na sestavu 4-3-3 a ty jsi mi řekl, že je to nesmysl... co to teď vymýšlíš ? :)

   • Re: A co takhle?

    Falk2     před 4 lety 11.09.2016 13:17 |  
    0 0

    Jestli na středu Hušby a Zmrhy tak za chvíli už zase budeme bez trenéra ,těm klukům se musí hrát dobře ,neotřesitelná důvěra

 13. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  Grobar     před 4 lety 11.09.2016 13:44 |  
  0 0

  4-4-2 Pavlenka - Frydrych, Deli, Bílek, Bořil - Ngadeu - Švento, Hušbauer, Mingazov - Škoda, Kessel v 60 min. sřídaní Mihalík za Mingazova a Kessel za Mešanoviče

  -myslím, že Švento může hrát od začátku, o víkendu proti anglii hrál 78minut a hrálo se ve strhujícím tempu


 14. Sestava

  Plynař     před 4 lety 11.09.2016 13:50 |  
  0 0

  Pavlenka - Bořil, Bílek, Ngadeu, Švento - Mingazov, Deli, Hušbauer - Mihalík, Škoda, GVK.

  • Re: Sestava

   Fridleifsson     před 4 lety 11.09.2016 15:10 |  
   0 0

   Deli v záloze? Když už chceš na place obě naše černé věže, tak bych do zálohy dal spíš toho, kdo už si tam trochu začal zvykat...

   • Re: Sestava

    Plynař     před 4 lety 11.09.2016 15:50 |  
    0 0

    Pamatuji si Deliho, když hrál v Příbrami dm a byl famózní. Podle mě by byl lepší a přijde mi rychlejší s míčem než Ngadeu.

 15. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  valkys     před 4 lety 11.09.2016 15:17 |  
  0 0

  Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu, Barák - Mingazov, Hušbauer, Švento - Škoda (Mešanovič).

 16. Re: Premiérou pro trenéra Šilhavého bude zápas v Teplicích

  vlk30 (přítel SN)     před 4 lety 11.09.2016 16:54 |  
  0 0

  Viděno realisticky, tak kříž bude asi hodně dobrej,tepláky doma ještě nevyhráli,že by je Slavie u nich porazila dvakrát za sebou,tomu taky moc nevěřím,navíc si nejsem jistej,že nový trenér s tím týmem za těch pár dní něco udělá.Jistě si ale budu přát vítězství.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen