Slavia - Drnovice 4:3

Tak první ligové kolo máme za sebou a dopadlo dobře. Slavia porazila Drnovice, i když občas jsme se všichni o výsledek báli. Nepodali jsme optimální výkon, ale byl to takový základ, na kterém se dá stavět. Dobře jsme hráli hlavně na začátku a na konci utkání. Pavel Novotný a Patrik Gedeon nastoupili od začátku a veskrze se ukázali v dobrém světle. Nejslabším článkem byl bohužel Radek černý. Jinak na stadión dorazilo něco okolo čtyř tisíc lidí, které překvapil prudký déš?, naštěstí přestal než se začalo hrát. Stalo se tam i několik změn - autobusová zastávka byla rozumně přesunuta blíže, do pokladen přišli mladší lidé a na hlavní tribuně proběhla výměna sedaček.

sestava: R. černý - Müller - Šuškavčevič, Suchopárek - L. Došek, Gedeon, Dostálek, Sedláček (87. T. Došek), P. Novotný (81. A. Petrouš) - Zelenka (77. Svoboda), Kuka

Info ze Sportovních novin: Přestože fotbalisté Slavie Praha vedli po dvaadvaceti minutách nad Drnovicemi 2:0, o vítězství se v zápase úvodního kola nejvyšší domácí soutěže museli prát do poslední minuty. Po dvou nedorozuměních v obraně vyrovnal dvěma hlavičkami nejlepší kanonýr uplynulého ročníku Tuma, ale tři body zajistili Slavii Zelenka a Svoboda. Definitivní podobu výsledku 4:3 dal v poslední minutě Gomes. Na zrekonstruovaném strahovském trávníku začali domácí hodně aktivně a již v páté minutě dal první slávistický gól sezóny kanonýr Kuka. Pergl si nerozuměl s Brabcem, Kuka jim míč sebral a bývalého spoluhráče Skácela bez problémů překonal. Domácí se velmi dobře pohybovali, přesně kombinovali a Drnovice se jen sporadicky dostávaly za polovinu hřiště. V osmé minutě neudržel Skácel Sedláčkův trestný kop, ale pomohli mu obránci a míč poslali do bezpečí. Po čtvrthodině obešel po autu Zelenka Pergla, ale jeho rána rozvlnila jen boční sí?. Trvalý tlak domácí korunovali druhým gólem ve 22. minutě. Navrátilec Pavel Novotný hlavičkoval po centru další posily Gedeona do břevna a Brabec si srazil míč do vlastní sítě. Místo toho, aby srazili soupeře do kolen, domácí zbytečně inkasovali. Po rohu si nerozuměli obráci s brankářem černým a nejlepší střelec minulého ročníku Tuma hlavičkou vrátil hosty do zápasu. Slavia však nadále hrála velmi dobře. Zelenka chtěl chytře přehodit Skácela, ale ten stačil vyboxovat míč na roh. Poté vypálil Sedláček, míč zachytil Kuka, ale jeho ránu Skácel v pádu nohama zastavil. Po změně stran se hra vyrovnala a více se hrálo ve středu pole. Důrazný Dostálek mířil těsně vedle a po hodině hry mohl vyrovnat Tuma. Dlouhý centr si zpracoval, ale tísněn domácími obránci již nedokázal vystřelit. Na druhé straně měl jasnou šanci Kuka - po závaru před brankou Drnovic jej našel zcela volného Sedláček, ale Skácel v pádu se štěstím zachránil. V 69. minutě však podruhé zaváhala po rohu domácí obrana a Tuma se v podobných situacích nemýlí - hlavičkou vyrovnal. Odpověď Slavia však byla blesková. Hned po rozehrání nacentroval míč před branku Lukáš Došek a Zelenka poslal Slavii znovu do vedení. Pak se ke slovu dostal střídající Svoboda, jenž se poprvé dotkl míče a byla z toho branka. Slavia vedla podruhé o dva góly, ale ani tentokrát nedokázala tento náskok uhlídat. Už se hrál nastavený čas, když střelou z 20 metrů Brazilec Gomes překvapil slávistického gólmana černého a snížil na konečných 3:4

Josef Pešice: "Byl to zajímavý fotbal. Obě mužstva dala více sil do útoku, obrany naopak chybovaly. Z pohledu našeho mužstva mě mrzí, že jsme dvakrát vedli o dva góly a dovolili soupeři vyrovnat a podruhé snížit. Myslím, že mužstvo jako je Slavia by mělo podobné zápasy dohrávat ve větším klidu. Tuma měl být hlídaný osobně, standardní situace jsme nesehráli dobře."