Ženský fotbal

Slávistky čeká odveta s Rosengardem

Slávistky čeká zítra odveta osmifinále Ligy mistryň proti švédskému Rosengardu. "Chceme hrát dobrou hru, být nepříjemným soupeřem a popereme se o postup," říká trenér Pavel Medynský společně s celým týmem.

První zápas výsledkově nedopadl dobře, ale byl vyrovnaný. Statistiky uvádí 12 střel pro oba celky, slávistky mezi tyče 7x, Rosengard 8x. Počet rohů též vyrovnaný - 3:3. "Výsledek 3:1 hovoří pro soupeře, ale byli jsme vyrovnaným protivníkem i dle statistik. Je to o efektivitě, oni dali gól ze dvou standardních situací a pak už měli jen dvě vypracované šance. Netlačili nás a nestřídaly se šance za šancí. I to je důvod, abychom se o to poprali a holky ze sebe dostaly maximum. Máme na to zde udělat dobrý výsledek a případně i postoupit," myslí si Medynský.

Po prvním zápase jsme měli možnost poznat více Rosengard na vlastní kůži. "Měli bychom se poučit z osobních soubojů při dostupování soupeře. Kdo byl na fotbale, viděl že mají deset individualit, takže to není o Martě, která asi teď nastoupí. Naše týmové pojetí by mělo vést k úspěchu a opravdu věřím, že budeme makat a uhrajeme dobrý výsledek," doplnil slávistický kouč. 

 

Důležitou hráčkou v defenzivě je dlouhá léta nenápadná, leč šikovná Jana Tomášková. V čem bude odveta jiná? "Doufám, že vyhrajeme a postoupíme. Soupeř si po venkovní výhře bude věřit, což vnímám jako jejich výhodu i nevýhodu. My nic nevzdáváme, zlepšíme hru a vstřelíme potřebné góly," věří svému týmu.

Nic lehkého nás ovšem nečeká. Jaký recept tedy zvolit? "Od začátku je třeba se koncentrovat na každý míč, hrát disciplinovaně a týmovým výkonem předvádět naší hru, dle mého je to cesta k úspěchu," dodává sympatická hráčka.

Zápas začíná zítra v 19 hodin, o případném přenosu budeme informovat na Facebooku žen.

Komentáře (0)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen