Rozhovory

Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík v rozhovoru pro oficiální web prozradil, že Antonín Barák v létě přestoupí do italského Udine. Ve svém novém klubu už dnes absolvoval část zdravotní prohlídky. Další odpovědi se týkají aktuální situace Gina van Kessela a zájmu Slavie o Miroslava Stocha.

Rozhovor publikujeme v plném znění.

V současné době je jedním z významných témat situace kolem Gina van Kessela. Jak to vlastně vypadá z vašeho pohledu?
Předně, je potřeba si uvědomit, v jaké situaci Gino přicházel. Měl být náhradou za Milana Škodu, o kterém jsme tehdy byli přesvědčeni, že se nám ho v klubu nepodaří udržet a že odejde do Číny. Jsem rád, že Milan zůstal, byl na podzim jednou z hlavních opor týmu a rozhodnutí udržet Milana se Slavii rozhodně vyplatilo. Ginovi to však objektivně ztížilo nástup do Slavie. Ve své době byl Gino předmětem zájmu i předních českých klubů, například Sparty, a byl žádaným zbožím na mezinárodním fotbalovém trhu. Opakovaně patřil k nejlepším střelcům slovenské fotbalové ligy. Ve fotbale neexistuje žádný mechanismus, jak zajistit stoprocentní úspěšnost všech posil. Slavii to vedlo k tomu, že jsme mnohem lépe propracovali systém skautingu a výběru hráčů. Když se však ohlédnu zpětně, nevím, jestli bychom něco udělali jinak.

Co tedy bude s Ginem dál?
Klub nad Ginem rozhodně nezlomil hůl. Běžně se stává, že hráči potřebují na aklimatizaci nebo zapadnutí do herního systému klubu delší čas. Je však jisté, že se ve Slavii v konkurenci Milana a Murise do základní sestavy na hřiště nedostane a u tak drahého hráče klub potřebuje, aby hrál. Není pravdou, že o Gina není zájem. Naopak. Bohužel Gino se svým agentem odmítli několik vážných nabídek ze čtyř zemí. Chápu Gina, že chce hrát primárně za Slavii. Zájem klubu v této chvíli je, aby šel hostovat do týmu, kde bude hrát v základní sestavě. V současné době jsme velmi blízko dohodě s jedním z polských klubů, a proto Gino neodletěl na soustředění do Španělska.

V médiích se také objevily zprávy o zájmu klubu Udinese Calcio o Antonína Baráka. Jak seriózní zájem to byl?
Italský klub Tondu dlouhodobě sledoval a Slavii v posledních týdnech zaslal sérii nabídek. Pro nás bylo nepředstavitelné, že bychom o hráče přišli před jarní sezónou a nabídku tohoto typu jsme bezprostředně odmítli. Udělali jsme maximum proto, abychom hráče základní jedenáctky týmu udrželi. Současně jsme se rozhodli, byť hodně neradi, akceptovat přání hráče splnit si jeho sen jít hrát do italské ligy a dokonce přímo do Udinese. Tonda si přál porvat se s klubem o mistrovský titul a požádal o uvolnění v letním přestupovém termínu. Představenstvo klubu hráče dnes v noci na mimořádném zasedání uvolnilo k termínu 1. 7. 2017. Částka za přestup přesáhne 80 milionů a bude stoprocentně uhrazena v letošním roce. Dnes a zítra probíhá hráčova zdravotní prohlídka a dohoda na přestupu bude finalizována v krátké době.

Jak velké oslabení pro klub to je? Tonda měl být budoucností klubu…
Osobně jsem se s hráčem sešel dvakrát, jednou dokonce u něj v Příbrami. Jsem si jist, že Slavii má rád, fanoušky miluje, ale je to mladý hráč s obrovskou ambicí uspět v nejlepších soutěžích světa. Bylo to možná nejtěžší rozhodnutí, které jsem v klubu udělal. Tonda má v hlavě srovnáno, proč chce do Udinese a my jsme ho již nedokázali přesvědčit pro vizi Slavie, kterou chceme budovat. Nebylo to o penězích. Bylo to o jeho snu. Současně platí, že my nebudeme držet hráče proti jejich vůli. Odchod v létě je dobrý kompromis, který nám umožní najít za hráče odpovídající náhradu. Slavii dnes netvoří jeden hráč, ale tým. Jeden z nejlepších trenérů světa Alex Ferguson říkal, že když potřebujete ke zvrácení svého osudu jediného člověka, pak jste nevybudovali příliš stabilní organizaci a že úspěch týmu nezávisí na příchodu nebo odchodu jednoho hráče.

Jakou roli hrály finanční prostředky? Je to pro klub výhodná nabídka?
Ekonomický motiv nehrál primární roli v rozhodování představenstva klubu. Prostředky, které takto získáme, použijeme na jaře na další posílení týmu. Tondovo působení v klubu bude ekonomicky velmi výhodné, hráč odchází za více než desetinásobek původní investice. V průběhu tohoto přestupního okna jsme dostali přes šedesát nabídek na naše hráče. Kdybychom prodali šest z nich, pokryje to dosavadní investice do hráčského kádru za dobu našeho působení. Jednoznačně to souvisí s podzimním vzestupem Slavie. Je to pro nás pozitivní a negativní zpráva současně. Naši ambicí je vybudovat silný středoevropský klub a budeme hledat cesty, jak udržet naše kvalitní hráče co nejdéle. Slavie musí zvýšit svoji konkurenceschopnost i v této oblasti.

Takže jediná výrazná ekonomická ztráta je Gino van Kessel?
Měli jsme nabídku na Gina za cenu, která se blížila naší investici. Neměli jsme jí důvod v této etapě vyhovět. Teprve čas ukáže a rozhodně to nebude ztráta v desítkách milionů korun, jak se snaží některá média spekulovat.

Objevily se také zprávy o jednání s Miroslavem Stochem. Je to tak? Co je na tom pravdy?
Hráč sám projevil zájem působit ve Slavii. Fenerbahce hráče neuvolnilo a tím byla diskuse uzavřena.

Budování týmu pro jarní část ligy tedy skončilo. Co je teď vaší prioritou?
Jednoznačně stadion, ale rád bych Vás opravil. Budování týmu nikdy nekončí a již dnes jsme s trenéry a vedením klubu domluveni na termínu diskuse na přestupovou strategii pro letní období. Ve vztahu ke stadionu vše běží podle plánu a věřím tomu, že letošní květen bude významným měsícem v celé dlouhé historii klubu. Připravujeme koncepci rozvoje stadionu, která počítá se zásadně jiným využitím některých prostor dnešní Eden Arény a to směrem ke zvýšení komfortu fanoušků. Věřím, že fanoušci budou nadšeni, až jim koncept v květnu představíme.

Děláme spolu druhý rozhovor v relativně krátké době. Bude to teď pravidlem?
Ano a dokonce nejen touto formou. Mohu prozradit, že v klubu intenzívně pracujeme na elektronické verzi časopisu Poločas, která by fanouškům nabízela exkluzívní informace na týdenní bázi. Časopis budou dostávat registrovaní zájemci a celý koncept chceme spustit ještě v jarní části ligy.

Komentáře (352)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  TSeguinTS   před rokem 31.01.2017 19:37 |  
  20 0

  Snad se Tonda bude loučit mistrovsky. Jeho odchod nesmírně mrzí :-(

 2. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 19:38 |  
  10 2

  80 mil je prostě podle mě málo. Na to, za kolik prodává sparta své hráče, za kolik kupujeme některé jiné do naší ligy.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Ernie   před rokem 31.01.2017 19:49 |  
   9 0

   Barák odehrál v lize prakticky půlrok, se zavřenejma očima jeden celej rok. 80 milionů je slušná cena. Schick šel za 100. Potenciál mají ti hráči podobný, ale Schick je o dva roky mladší.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    qwertz0099   před rokem 31.01.2017 20:23 |  
    2 0

    A Krejčí měl tou dobou za sebou X zápasů v Evropských pohárech, v repre a navíc se dostal zpět do dobré formy.
    Brabce nebudu komentovat. Je to dobrý stoper a má um prosadit v zahraničí. Spartou byl podhodnocen.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   jufoun (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 19:50 |  
   0 0

   Taky si myslím, jedině, že by tam byly nějaké lepší % za další přestup.
   Ale taky mě to mrzí, sice italská liga je top, ale Udine a LM je v nedohlednu.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Travinho   před rokem 31.01.2017 19:52 |  
   5 0

   Za dvadvacetiletého hráče s téměř nulovými mezinárodními zkušenostmi víc nedostaneš.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:08 |  
    2 0

    Jaké měl zkušenosti Schick? Ale hlavně....věřím, že skauti klubu italské ligy hráče delší dobu sledují. A věřím, že musí být stále velký rozdíl v ceně třeba hráče základu repre 21, který má třeba dvojnásobný počet startů a je téměř na vrcholu svého potenciálu než talentovaný hráč, který má formu a velký potenciál pro to, být velmi dobrým hráčem i v italské lize.

    Fotbalové CV mnohdy ve fotbale znamená jen to, že dříve hráč být špatný nemusel...

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:13 |  
     5 0

     Slibuju, že když budu rozčílený, začnu si po sobě komentáře číst, než je odešlu. Jelikož tu slátaninu, kterou jsem napsal, sám nepochopím :-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Marwek23 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:31 |  
   4 0

   jsem přesvědčen, že za rok (pokud se nám povede druhá půle sezóny) bychom za něj dostali klidně i dvojnásobek. Na druhou stranu, Tonda pro nás za tu krátkou dobu co v klubu je, udělal dost a zaslouží si dostat se na vyšší úroveň. Věřím, že z toho bude profitovat i repre. Doufám, že se prosadí!

 3. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  mudrc   před rokem 31.01.2017 19:39 |  
  0 1

  Barakovi nerozumím. Do Udinese snad neodchází za lepším ne?! Tady je ambice hrát LM, případně EL. Ale ať se tam kluk jeden vykope a tu LM si hraje třeba v Juve :-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   dauby   před rokem 31.01.2017 19:49 |  
   10 0

   Cemu nerozumis na faktu, ze nekdo chce hrat italskou ligu misto ceske? Nejsme Barcelona a Udine nejsou zadni nazdarci, je to stabilni ucastnik italske ligy s poharovymi ambicemi.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Heretic (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:32 |  
    7 0

    Stejně jako Janov, tak i Udine je již přestupní tým do těch úplně top týmů světa jako je třeba Juventus, Milán či Řím. Navíc to není Turecko ani Rusko. A zároveň Slavia není (ještě) v pozici, kdy jí někdo za takového hráče jako je Tonda, nabídne třeba 400M Kč. Až se stane skupina v pohárové Evropě každoročním jevem a skupina EL bude spíše mírný neúspěch, tak tehdy možná. Teď jistě ne.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   mpik   před rokem 31.01.2017 21:15 |  
   3 0

   Ano, ale do Juve vede cesta z Udine, těžko ze Slavie. Je rozdíl hrát proti Zlínu, nebo Příbrami a nebo proti AC Milano, nebo Juventusu.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    mudrc   před rokem 31.01.2017 21:19 |  
    1 0

    Samozřejmě to bylo myšleno tak, ať se třeba do toho Juve dostane z Udinese.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   honza_sl   před rokem 01.02.2017 10:06 |  
   0 0

   Italská liga patří mezi TOP 5 světa. Česká tak možná TOP 30? To je jednoduchá matematika...

 4. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Nascimento   před rokem 31.01.2017 19:40 |  
  0 0

  Ufff....škoda.... Asi se to dalo čekat. Někdo psal pod nějakým článkem, že byl viděn na letišti..

 5. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Eluin (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 19:40 |  
  3 1

  Ohledně Tondy Baráka je to určitě smutná zpráva, zároveň mu samozřejmě úspěch ve fotbalově lepším klubu než je SKS samozřejmě přeju. Samozřejmě je dobře, že vydrží i na jaro, v boji o titul bude hodně potřebný a my tak aspoň máme čas na nalezení někoho dalšího na jeho post.

 6. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Mr.Purple   před rokem 31.01.2017 19:41 |  
  17 0

  Jestli mi dneska něco jednoznačně zkazilo večer ....... Na druhou stranu mi dělá velkou radost otevřenost JT, díky za ni!

 7. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  SKSdubstep (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 19:42 |  
  12 7

  Pro mě teda velké zklamání. Chtěl jsem si po dlouhé době pořídit nový dres, s Tondou na zádech. Teď jsem rád, že jsem to neudělal.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Silgar (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:59 |  
   4 0

   Proc by jsi nemohl vzdyt nejde do Sparty ze mladej kluk touzi jit do Italsky ligy.Jeden z mala fotbalistu kterej to ma v hlave srovnany a ja mu to preju a dekuju co za ten rok pro nasi Slavii udelal a jeste pul sezony udela.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    SKSdubstep (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:07 |  
    5 0

    Já mu to samozřejmě přeju taky a chápu ho. Ani jsem nečekal že tady bude ještě dalších x sezón hrát. Na druhou stranu, tím že chce sotva po půl roce v sestavě odejít, si místo u mě na zádech nevyslouží :)

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Silgar (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:34 |  
     0 0

     Taky jsem sel ven za lepsim a jenom kvuli prachum,nerikam ze to bylo nejlepsi rozhodnuti ale rozumim proc to udelal.Treba pak si rekne ze mel pockat jeste sezonu dve.

 8. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Crispo   před rokem 31.01.2017 19:43 |  
  7 0

  Jediná pozitivní věc na tom je, že Tonda "neutekl" hned, ale chce tady dokopat sezonu. Jinak nic pozitivního, smutná zpráva a prachy to nespraví...

 9. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Ernie   před rokem 31.01.2017 19:48 |  
  9 4

  Odchod Tondy je docela nepříjemný překvapení, ale když se nad tím člověk zamyslí... Je mu 22, kdyby tady odehrál ještě dvě nebo tři sezony, jak si mnozí představují, bude mu 24/25 a nemusí ani do ciziny chodit. Jestli na to má, jakože na to podle mě má, tak má ideální čas na to odejít bojovat o hvězdnou kariéru. Budu mu držet palce, odchází navíc do týmu, kde hraje i Jankto, takže sledovat Udinese bude radost.
  Asi ani nemám problém s tím, že to takhle u nás bude fungovat. Přijde mladý hráč, odkope dvě sezony a za mnohonásobně vyšší cenu půjde dál. Podobně to vidím třeba u Sýkory v létě 2018. Vždyť ze Slavie pořád chceme silný středoevropský tým. Takový, kterým je třeba Basilej. No a tam to funguje podobně. Já budu rád, že bude plná Evropa hráčů, co prošli Slavií.
  Odchodu jednoho hráče se nebojím. Vlastně se nebojím žádných odchodů. Jsme ve strašně silné finanční situaci, když si k tomu přičtu letní odchod Tondy za 80mega, Deliho za částku rozhodně přes 100 milionů a řekněme třeba Zmrhala za nějakých 60..no, bude to pořádnej kolotoč, co může Slavia v létě rozjet. To už klidně věřím, že přijdou hráči úrovně Miňa Stocha.
  Budu Tondovi fandit, teď ale všechno hodit za hlavu a vyhrát titul. Jen takovou rozlučku mu fanoušci plně odpustí.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Travinho   před rokem 31.01.2017 19:54 |  
   21 0

   Pokud budeme prodávat naše nejlepší hráče, tak se z nás špičkový klub nestane. Já chápu, že zájem z Itálie může zamotat hlavu leckomu, ale takhle se budovat tým nedá, stačí se kouknout za řeku.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Ernie   před rokem 31.01.2017 20:05 |  
    1 0

    S finančníma možnostma, který máme, tak to jde. Ale až budeme hrát pravidelně Ligu mistrů, hráči se budou v týmu držet snáz a nebo v horším případě alespoň dráž prodávat. Teď je to prostě těžké.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Tchue22   před rokem 31.01.2017 20:11 |  
    4 0

    Pokud ma do budoucna tym stavet na mladych talentech, tak je potreba s castymi odchody bohuzel pocitat. Koukněte na hajduk nebo výše zmiňovanou basilej, tam to tak dělají a funguje to.
    Moje první reakce na tuto byla šok a zklamani, ale po vyprchani emoci, to povazuju za dobrej tah pro Tondu a preju mu at se dari.

    PS: konecne budu mit ve FIFĚ dobry tym za jaky hrat :))

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Travinho   před rokem 31.01.2017 21:22 |  
     0 0

     Zrovna Hajduk bych se tedy zdráhal označit za nějaký středoevropský velkoklub.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Gino   před rokem 31.01.2017 20:14 |  
    4 0

    A co jako mel JT delat vic, nez Udine dlouho odmitat a s Barakem mluvit i u nej doma? Rika jasne, ze uz ho pro Slavii nebyl schopen presvedcit. Barak proste do italie chtel.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Travinho   před rokem 31.01.2017 21:21 |  
     0 3

     Jenže pokud se nám bude dařit, tak i o další hráče bude zájem ze západních lig a asi je všem jasné, co je pro mladého hráče snem. Hrát za Slavii nebo v Německu, Itálii či Anglii? Prostě je musíme i přes jejich nechuť podržet.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      marty9   před rokem 31.01.2017 21:41 |  
      3 0

      Ty bys chtěl mít v týmu hráče, který má nechuť hrát za slavii ale chce odejít? tězko.. když hráč chce přestoupit, tak s tím nic neuděláš. Bud ho prodáš a něco z toho máš nebo ho vyřadíš z kádru, co je lepší?

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       Travinho   před rokem 01.02.2017 08:09 |  
       1 1

       To není pravda - Škoda i Deli také chtěli odejít a měli v hlavě přestup a na výkonech to bylo znát možná čtrnáct dní. Pokud budeme hrát dobře, tak můžou Evropské mančafty chtít půlku týmu, to opravdu všechny pustíme?

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Jandys26   před rokem 31.01.2017 22:18 |  
      6 0

      Pokud se budeme hráče snažit udržet proti jejich vůli, jak tady někteří radí, tak se to obrátí jen proti nám. Vzpomeňte na to, co říkal Vuki, když padl jeho přestup k nám: "budu to muset vstřebat". To jsou pak nějakou dobu výkony hráče odvislé od toho, jak to má srovnané v hlavě. Klidně může být některý i půl roku poloviční.
      Takže v tom žádný přínos nevidím.

      Dalším negativním efektem by bylo, že by k nám mladí nadějní hráči nechtěli přestoupit. Vždyť ti mladí k nám jdou proto, aby se ukázali a pokud jsou opravdu dobří, tak se posunuli někam výše. V podobném duchu se při příchodu vyjadřil i Alvir.

      Jako fanoušek z takových odchodů určitě radost nemám, ale na druhou stranu to těm klukům přeju a jsem rád, že v týmu máme takové kvalitní fotbalisty. Nezbývá nám jen doufat, že jak se postupem času budeme stávat pravidelnými účastníky evropských pohárů (jak říkal JT : "sliný středoevropský klub"), tak se bude délka působení takovýchto hráčů u nás prodlužovat. Snad se jim pak Slavie vryje do srdce a budou se do ní rádi vracet plni nových zkušeností.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       Travinho   před rokem 01.02.2017 08:08 |  
       3 0

       Jenže pomocí čeho se dostala Plzeň na vrchol? Také měla spoustu nabídek na odchody, ale hráče držela a pokud je pouštěla, tak po předkolech Ligy Mistrů, aby do nich šla co nejsilnější. Když se podíváte na hráče u nás, tak nejen Sýkora, ale i Alvir, Deli či Zmrhal mají v hlavě přestup do ciziny, což není úplně optimální, ale my pokud chceme na vrchol, tak je můžeme pouštět po drobcích a ne pokaždé, když hráč bude chtít, protože to by byla naše smrt.

       • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

        Fačín   před rokem 01.02.2017 09:08 |  
        0 1

        Taky na to ale Plzeň jednou dojede, že neprodávala, když byli hráči na vrcholu, ale až později, jako že "za odměnu".

        • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

         Travinho   před rokem 01.02.2017 09:26 |  
         1 0

         Jo a kdy? Díky tomu dokázala jako provinční mančaft vyhrát čtyři tituly a má to rozjetý na pátý. Dostala se dvakrát do Ligy mistrů a ač jim trochu dochází síly, tak naší lize pořád dominuje. Myslíš, že tohoto by dosáhla, kdyby hráče prodávala na vrcholu? A že by za ně utržili více než kolik obdrželi z Evropských lig (cca. přes miliardu)? To si vážně nemyslím.

 10. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  VanDel   před rokem 31.01.2017 19:48 |  
  6 2

  Posečkání s odchodem až v létě chválim, ale ta cena ? Ta cena je nízká. Pokud Tonda bude pokračovat ve stoupající formě jako doteď, tak v létě bude mít tak dvojnásobnou cenu. Zvlášť jestli se mu povede letošní šampionát jednadvacítek.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   sasky   před rokem 31.01.2017 20:07 |  
   7 0

   Prosimtě, kolik hráčů kdy z ligy odcházelo za výrazně více než 100 mil. Kč? Poborský, Rosický, Čech? Zase nebuďme blázni. Tonda je skvělý hráč velmi pravděpodobně s velkou budoucností, ale aby se jeho cena mohla výrazně posunout, musel by se hodně dobře prezentovat v lepší lize než je ČR, případně v repre a pohárech, na zdvojnásobení ceny 14 zápasů české ligy a pár zápasů v českém poháru rozhodně nestačí. V nedávném rozhovoru Nedvěd psal, že do české ligy ani neposílají skauty. A takových Tondů Baráků velmi pravděpodobně běhají po Evropě desítky.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    VanDel   před rokem 31.01.2017 20:15 |  
    5 1

    A nechceš ještě vytáhnout cenu, za kterou přestupoval Panenka do Vídně ?? Já tu zmínim radějí třeba jeden čerstvější prodej - s mezinárodním fotbalem prakticky nezkušný Schick loni v létě za 100 mega do Janova. Prostě jednu z hlavních věcí co se musíme naučit je to, umět prodávat hráče minimálně stejně (raději líp) jak Sparta. Může se nám to nelíbit, ale v tomhle jsme za nima hodně pozadu. Snad to brzo napravíme.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Ernie   před rokem 31.01.2017 20:21 |  
     8 0

     To je tak obrovskej rozdíl mezi prodejem dvaadvacetiletého Baráka za 80mega a o dva roky mladšího Schicka za 100?

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      kerim1969   před rokem 31.01.2017 20:56 |  
      1 0

      Jako když kolem vás projde mladé pohledné děvče a vy se za ním blaženě otočíte. Jednadvacetiletý český útočník Patrik Schick zamotal hlavu italským gigantům. AC Milán, Inter, AS Řím i Fiorentina těsně před koncem zimního přestupového období atakovaly Sampdorii Janov, aby svůj klenot prodala. Stačilo půl roku, pět ligových branek a za českého reprezentanta zájemci nabízejí 405 milionů korun, což je téměř o 300 milionů více, než za něho vyinkasovala pražská Sparta.

      Více na http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-zahranici-italie/292939/hon-na-schicka-sampdoria-odmitla-400-milionu-chteli-ho-nejen-v-as-rim.html

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      VanDel   před rokem 31.01.2017 21:06 |  
      3 0

      no 20 milionů myslim rozdíl je, ty rozhodně k zahození nejsou ne ? Ale primárně mi šlo o něco jiného. Barák by měl byt už ted prakticky stálý člen seniorské repre + tahoun týmu hrajícího o titul. Schicka dokázala Sparta prodat za 100 milionů jako hráče s několika zápasy za 21´ a fakticky jenom hráče průměrné Bohemky ! O tomhle my šlo, v tom je myslím rozdíl hodně velký.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       VanDel   před rokem 31.01.2017 21:31 |  
       0 0

       no fuj, "mi" samozřejmě

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       deny91   před rokem 31.01.2017 22:16 |  
       3 0

       Ano, Schick sice odehrál jen jednu sezonu za Bohemku, ale ta povedená sezona v lize byla jen poloviční důvod, proč ho koupili za 100 mega. To hlavní je, že byl spolu s Čermákem největší hvězdou naší U21 a nejlepším střelcem celé kvalifikace. Ne že odehrál několik zápasů za jednadvacítku, jak píšeš. A to je oproti Tondovi ten zásadní rozdíl. Zatímco o dva roky starší Barák jen párkrát střídal, možná výjimečně byl v základu, na Schickovi to všechno stálo a on se ukázal být možná nejlepším útočníkem v celé kvalifikaci této kategorie, byť je ještě o dva roky mladší, než ten ročník, pro který to je určeno.
       Popravdě se vůbec nedivím, že ho za tolik prodali.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     biggris (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:31 |  
     3 0

     Ale Shick je utocnik, utocnici vzdycky stojej vic. Navic je o dva roky mladsi nez Tonda, coz tu cenu taky zvysuje.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      VanDel   před rokem 31.01.2017 21:11 |  
      0 3

      No tak 20 a 22 let je rozdíl fakticky minimální. A s tím že útočníci jsou vždycky dražší nesouhlasím. Záložníci se v globálu prodávají, až na několik hodně málo výjimek, za stejné ceny. Naopak jsou kolikrát i dražší. Když vezmu jenom stav od roku 2000. Nejdražší hráč světa záložník Figo, za krátkou dobu ho na hodně dlouho překonal další záložník Zidane a teď momentálně je nejdražší hráč světa opět záložník-Pogba. Ale tohle bych ani tak neřešil. Šlo mi primárně o to, že Sparta dokázala Schicka prodat jakožto pouze hráče průměrné Bohemky za 100 milionů a to prostě obdivuhodné je.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       biggris (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:54 |  
       3 0

       Dobre, uznavam ze rozdil v postu nebude mit tak markantni rozdil na cenu, i kdyz si stejne myslim, ze v prumeru jsou utocnici drazsi nez zaloznici, ale ten rozdil dvou let je hodne velkej rozdil. Cim mladsi, tim drazsi. A v tomhle nizkym veku jsou dva roky proste moc. Mne osobne prijde tech 80 mega za Tondu jako velmi nadstandardni nabidka.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      jarodo57   před rokem 31.01.2017 21:40 |  
      0 0

      biggris přijedeš v sobotu?

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       biggris (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:49 |  
       0 0

       Ja v sobotu pracuju :-(

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Poldis   před rokem 31.01.2017 20:32 |  
     3 0

     Rozdíl je v tom že Schik je útočník, Tonda záložník, navíc je i o dva roky starsi... Za mě cena v pořádku. Taky mě mrzí že odchazi, ale když je to až v létě, tak to je další plus

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     sasky   před rokem 31.01.2017 22:11 |  
     3 0

     Ne, nechci. A odpovíš mi tedy? Kde jsi sebral informaci, že kterýkoliv hráč z naší ligy má cenovku výrazně vyšší než 100 mil. Kč. 4 mil € nejsou pro průměrné zahraniční kluby sice nějaké extrémní peníze, ale na druhou stranu ani peníze, které by mohli a chtěli dát za kdekoho. A ještě jednou, to, že z Tondy sedíme všichni slávisti na zadku ještě neznamená, že z něj budou sedět na zadku i v lepších soutěžích. My totiž nemáme srovnání, oni ano. To je taky důvod, proč kupř. ten Schick vyletěl 4 násobně. Ukázalo se, že je schopen se prosadit i v podstatně větší konkurenci. A mimochodem, jak píšeš níže, že 2 roky jsou zanedbatelný rozdíl, to právě nejsou. Vem si, že Schick ve dvaceti kope v Itálii, Barák ve dvaceti kopal v Příbrami (takže vlastně v Palermu no :D) Jasně, byl bych rád, kdyby ze Slavie odcházeli hráči do top klubů za minimálně 200 mil a víc, ale snažím se to vidět střízlivě. Navíc je tu jeden faktor, který musíme také brát v potaz. Hráč chtěl odejít, to jeho ceně taky rozhodně nepřidá a klidu managementu Slavie také ne (co s naštvaným hráčem...?)

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      VanDel   před rokem 01.02.2017 13:01 |  
      0 0

      No moment, já jsem snad někde psal že kterýkoliv hráč z naší ligy má cenu výrazně vyšší než 100 mio ?? Tohle jsem přeci nikde nepsal. Já jen napsal, že pokud Barák bude pokračovat ve stoupající tendenci, tak v létě bychom za něj mohli inkasovat mnohem víc. Toť vše. A co se týče věku, tak samozřejmě 2 roky k dobru Schick oproti Barákovi má, ale bral jsem to z toho hlediska, že jsou oba hodně mladý a prakticky na začátku kariéry, takže v tomhle věku ty dva roky zas tak moc velkou roli dle mě nehrají.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       sasky   před rokem 01.02.2017 14:19 |  
       0 0

       " Pokud Tonda bude pokračovat ve stoupající formě jako doteď, tak v létě bude mít tak dvojnásobnou cenu." ... viz tvůj původní příspěvek. 2 x 80 je 160, což je výrazně nad 100 mil.

 11. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  carfi-sks (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 19:49 |  
  0 0

  Velká škoda a myslím, že ve Slavii mohl Tonda ještě rok až rok a půl vydržet. Jsem zvědavý, kdo tedy ještě v létě odejde, hodně těžký to bude u Deliho/Ngadeua , Zmrhala a možná Pavlenky....

 12. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  lassiter   před rokem 31.01.2017 19:50 |  
  11 1

  Moc nechápu, co Slavia získává tím, že se v lednu dohodne na letním přestupu a nepočká raději na léto, ale zřejmě tam nejaky důvod byl. Můžeme si stěžovat, že země z Balkánu prodávají hráče za dvojnásobek, ale pokud budeme hráče s takovouto perspektivou prodávat za 3m, tak se na tom nic nezmění. Tak snad se mu tam bude s Jakubem dařit.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Obr   před rokem 31.01.2017 19:54 |  
   7 1

   Prodej takovyho hrace pred Euro je kravina. Ale kdyz chce sam hrac, co pak s tim? Drzet ho nasilim?

 13. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  SKSKali   před rokem 31.01.2017 19:52 |  
  2 0

  Tak Udinese není co se týče ambic lepší klub, jak Slavie. Zase na druhou stranu tam má větší šanci se prosadit. Škoda ale, zvlášť, když snad budem hrát kvalifikace LM/EL. Čekal jsem odchod Zmrhala. Možná, že ten měl odejít už nyní, protože ten patrně taky odejde asi v létě, patrně k tomu i Deli a teoreticky i Škoda a rázem budem muset naráz nahrazovat tři, čtyři místa v základu. Jinak 80 mega není málo, ale taky ne až tak moc. Doufal jsem, že když se tady vyhraje případně i v pohárech, tak že bychom ho pak za 100+ mohli prodat. Doufám, že tam jsou i nějaký procenta z dalšího případného přestupu, zvlášť, když za takového Shicka nyní v Itálii nabízejí i přes 300 mega.

 14. Barak

  dauby   před rokem 31.01.2017 19:52 |  
  1 2

  Odchod Baraka me mrzi, je to muj oblibenec. Ale preju mu to, udelal podle me dobry krok. A 80 milionu neni malo, zvlaste kdyt za nas odehraje cele jaro. Ackoliv se nam odchody nemusi libit, je dobre znameni, ze nekdo nabidne za naseho hrace takovou sumu.

 15. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  TSeguinTS   před rokem 31.01.2017 19:54 |  
  10 0

  A Gino míří na hostování do Lechie Gdansk, druhého celku polské Ekstraklasy (mají shodně bodů s prvním).

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Radek097 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:33 |  
   0 0

   Základem na hostování je to, aby pravidelně nastupoval. V Polsku se stejně za chvíli rozdělí tabulka na poloviny, takže i kdyby šel do 10. celku polské ligy, tak stále tam je o co hrát a bude vyvíjen tlak na hráče, což je jen dobře.

 16. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Jarinho   před rokem 31.01.2017 19:55 |  
  2 0

  Věřil jsem, že se z Tondy může stát slávistický srdcař, který tu bude několik let, hold je škoda, že tyto hráče doma moc věcí nedrží a chtějí úspěchy v zahraničí... nevím jestli je to správné

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Ernie   před rokem 31.01.2017 19:57 |  
   10 0

   Tak to byla upřímně hodně naivní představa. Já osobně čekal příští sezonu a pak odchod, ale když to teď vidím a zapřemýšlím nad tím, nemůžu se ani na vedení, ani na Tondu zlobit.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Jarinho   před rokem 31.01.2017 20:02 |  
    2 0

    Máš pravdu, nejde nic vyčítat... nakonec Tu celý život stráví Jarda Zmrhal, kterého každý půlrok někdo posílá do Vyšehradu

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bongor   před rokem 31.01.2017 20:09 |  
   8 4

   Není do dobrý.Tonda mě moc mrzí a hlavně nepochopím,jak slávista ze slávistický rodiny může snít o Udine.Kdyby to alespoň bylo do Milána,Říma,Neapole nebo Juve,ale podle mě je Slavie mnohem víc než jakýkoliv jiný italský klub a šance hrát se Slávkou LM je mnohokrát větší.
   A těch 80 Mega,o tom raději pomlčím.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Ernie   před rokem 31.01.2017 20:24 |  
    3 2

    A to už má Barák po přestupu do Udinese zákaz dál přestupovat nebo co? Jeho sen je hrát špičkový evropský fotbal. Pro to nemohl udělat lepší krok, než přestoupit do týmu jako je Udinese.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Radek097 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:36 |  
     0 0

     Kdyby šel do AS Řím, Neapole nebo Juventusu, tam by stejně šel někam na hostování. Tak aspoň bude někde kmenovým hráčem a pak může přestoupit do jednoho ze zmiňovaných klubů.

 17. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  qwertz0099   před rokem 31.01.2017 19:55 |  
  2 0

  Je dobře, že Tonda přestoupí až v létě. Bude dost času na vyhledání náhrady (pokud nebude z vlastních zdrojů, ale asi ne), ale bude to však těžké. Tondův odchod mě mrzí z několika důvodů:
  1) je jedním z lídrů kabiny
  2) je hodný a poctivý člověk
  3) hráč snad s největším potenciálem se ještě rozvíjet v týmu (slovo talent používám pro hráče do 20 let, je to chyba
  Čechů nazývat talentem třeba Janžu)
  I když je to pro nás těžká rána, věřím, že se s ní dokážeme v létě dobře vyrovnat. Po světě běhá mnoho kvalitních hráčů za malou cenu, ale mým přáním je, aby Tondova budoucí náhrada byla z Česka, moc však tomu nevěřím.
  Děkuji Ti Tondo předem za skvěle odvedenou práci.
  P.S.: Nevím však, komu dá vedení zelenou k odchodu v létě. Původně jsem myslel Simonovi a JZ, pokud neodejde tedˇ v zimě. Mám(e) o čem přemýšlet. Aj. všeobecně mám z českého fotbalu posledního třičtvtrtě roku radost, že to s ním nebude až tak zlé, viz Krejčí, Schick, Brabec, Jankto, Simič, Pokorný, Černý, tedˇ Barák,....

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Ernie   před rokem 31.01.2017 20:02 |  
   1 0

   Taky bych moc chtěl, aby ho nahradil nějaký Čech, ale nikdo mě moc nenapadá. Leda Mašek? Nebo Havlík ze Slovácka, ale u něj mi přijde, že dost stagnuje poslední rok.
   K výčtu hráčů na konci, tam to máme podobně, jen mi moc radost zatím nedělá Černý. Uvidíme jak to půjde teď, odešel jim El Ghazi, tak by se už konečně mohl pořádně prosadit. Jestli to nedokáže ani teď, tak bych si klidně tipnul, že ho do dvou let uvidíme ve Slavii.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    sasky   před rokem 31.01.2017 20:09 |  
    2 0

    Dost se mi subjektivně líbil Mihálik z Jablonce. Ale třeba nám vykvete Alvir, myslím si, že s perspektivou nahrazení některého středového hráče přicházel.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Ernie   před rokem 31.01.2017 20:27 |  
     0 0

     Mihálik mě taky zaujal, to je pravda. Ten ale hraje spíš z křídla tuším. Já vidím jako nejreálnější volbu právě Maška, Havlíka, nebo třeba Trávníka. Podle mě má podobný potenciál jako Barák asi jen Mašek, ale ti další dva jsou taky považovaní za věčné talenty, co pořád nehrají v top 3 týmech ligy a proto bych jejich přesun jinam brzo očekával. Havlík by se třeba v lepším týmu probudil, na Trávníkovi jsem bohužel nikdy neviděl nic zázračného. Mašek by byl podle mě ale asi i nejlevnější ze všech tří, proto bych určitě volil jeho.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      dupy77   před rokem 31.01.2017 22:03 |  
      5 1

      Nejlepší náhrada bude Marko Alvir

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    qwertz0099   před rokem 31.01.2017 20:15 |  
    0 2

    Jinak Češi v zahraničí na jeho post: sklenička Morávek, bývalý rumun Vacek, veterán Kolář, nebo Vaněk-na pozicic

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     qwertz0099   před rokem 31.01.2017 20:19 |  
     0 0

     ...-na pozici SOZ hraje v Rusku pravidelně, docela dobře a je to odchovanec. Aj Jankto. Z Čechů ze zahraničí by se mi jevil nejlépe nemožný přestup Jankta a pak Vaněk. P.S. Doufám, že nepřijde Plašil. V létě mu končí smlouva a na tomoto postu také hrával.
     A omlouvám se, že to mám na 2 příspěvky, zmáčkl jsem brzo enter.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Ernie   před rokem 31.01.2017 20:34 |  
      0 0

      Tak tam bych asi nevybral. Jestli hraje Vaněk pravidelně v Rusku, těžko ho sem dostaneme. A když jsem viděl reakce některých fanoušků na to, že má Sýkora potetovanou ruku a že je to kvůli tomu pomatenec, tak by tu některé po příchodu Vaňka asi kleplo :) Ze zahraničí mě žádný Čech bohužel nenapadá, budeme si muset poradit s hráči v Česku (ještě naposled zopakuju, že za mě asi Mašek), nebo holt sáhnout po cizinci. Nerad bych ale, aby Češi z našeho týmu úplně vymizeli.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Sracken   před rokem 31.01.2017 20:52 |  
      8 0

      Já bych vykoupil Bandirmasporu Droppu. Částka kolem 2 milionů EUR by mohla starostu obce přesvědčit. Za to by mohl elektrifikovat náměstí a přilehlé ulice.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Radek097 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:39 |  
    1 0

    Nekončí náhodou Havlíkovi po této sezóně smlouva? Získat Havlíka zadarmo by bylo určitě fajn, ale chtělo by to s ním jednat už teď a nečekat, protože po ME U21 může být o něj mnohem vyšší poptávka.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     sasky   před rokem 31.01.2017 21:08 |  
     0 0

     Pokud Havlíkovi končí po sezóně smlouva, tak určitě teď nebude chtít nic podepisovat. Pokud o něj bude zájem v létě, tak bude mít mnohem snazší vyjednávací pozici.

 18. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  dupy77   před rokem 31.01.2017 19:57 |  
  3 0

  Tak to Tonda u nás dlouho nevydržel za mě velké zklamání a jak JT říká asi nám nic jiného nezbylo než ho pustit

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bongor   před rokem 31.01.2017 20:15 |  
   2 0

   To je jasný,že držet ho tady nemělo cenu.To JT určitě poznal ,když s ním mluvil,v tomhle on se vyzná jako málokdo.Ale Jardo ,když už jsi musel kývnout,tak jsi je měl pořádně pumpnout měl jsi rozhodně nasadit minimálně dvojnásobek.Určitě by to rádi dali.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Travinho   před rokem 31.01.2017 21:29 |  
    0 1

    Věř tomu, že nedali. My si tu stavíme hvězdné zámky, ale za hráče, který nebyl na začátku podzimu místo v základu a o jehož místu v základu i nyní mnozí pochybovali (pro mě nepochopitelné), ti nikdo víc peněz prostě nedá, ani kdyby ses rozkrájel.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Ladislav (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 20:17 |  
     0 1

     Dvojnásobek by asi nedali, ale tutově by ještě přihodili a vydělali bychom víc.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Travinho   před rokem 01.02.2017 23:23 |  
      0 0

      Tys o tom obchodu jednal?

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       Ladislav (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 23:50 |  
       0 0

       Jenom reaguju na bongora, nic víc.

 19. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  petrjir   před rokem 31.01.2017 19:58 |  
  3 0

  No v lete temer jiste odejde Zmrhal (nekde psali, ze ma vystupni klauzuli na 2,5 mil euro) a Deli, coz jsou tri zakladni kameny, ale faktem je, ze si musime zvyknout na to, ze proste mlade hrace nejsme schopni udrzet, pokud budou chtit jit. Na druhou stranu financni zhodnoceni je to velmi pekne. To, ze hrac, ktery zacal byt v zakladu az teprve pred ctyrmi mesici za JS je prodan za 80 mil Kc (desetinasobne zhodnoceni) je velmi pekne a ukazuje to na, ze sem budou chtit opet prijit ti nejlepsi mladi hraci z nasi ligy, kdyz uvidi, kam se za malou chvili mohou dostat, kdyz budou naplno pracovat. Podle me pro vsechny strany vyhodny obchod i jak jsem uvedl, z hlediska dalsich mladych hracu v lize, co uvidi, ze se za pul roku mohou stat cleny repre a odejit do zahranici.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Jikom33   před rokem 31.01.2017 20:03 |  
   6 0

   S přihlédnutím k tomu, že přicházel celkem levně, je 80 mega pěkných. Ale jinak je to podle mě za Baráka docela nízká částka.

 20. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Eskaes   před rokem 31.01.2017 20:00 |  
  14 0

  Tonda mne rozesmutnil, od Skácela mě žádný hráč tak nenadchnul... :-(

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Ladislav (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:20 |  
   1 1

   +1

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    jufoun (přítel SN)   před rokem 02.02.2017 16:40 |  
    1 0

    Já ti to vyrovnám :)

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Ladislav (přítel SN)   před rokem 02.02.2017 22:46 |  
     1 0

     Jufoune, děkuji ti vřele :)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Fačín   před rokem 01.02.2017 09:22 |  
   1 0

   Jo Rudi Skácel.. Toho jsem taky zbožňoval. Doteď hraje druhou skotskou ligu za Raith, celkem i pravidelně.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Ladislav (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 20:13 |  
    1 1

    Ha ha, to je dobrý, Eskaes dostal samé plusy a žádný mínus a já jen napíšu, že s ním souhlasím a mám mínus. Hned jsem klidnější, když vím, že to tady není osobní a nedává se tady mínus jen za nick.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Kmotr (přítel SN)   před rokem 02.02.2017 16:23 |  
     1 1

     A co kdyz se jen nekdo uklik a omylem dal palec dolu misto nahlru?

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Ladislav (přítel SN)   před rokem 02.02.2017 22:44 |  
      1 1

      Jasně, i to je možnost, ale stačí kliknout ještě jednou a zase to vymažeš.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       JS (přítel SN)   před rokem 03.02.2017 13:47 |  
       0 0

       Ladislave, Tys musel někoho pořádně nasrat :D

       • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

        Ladislav (přítel SN)   před rokem 03.02.2017 20:45 |  
        1 1

        Tak, je to možný no, ale pokud ano, tak neúmyslně. Hele, já jsem z generace, která zažila konec socialismu a proto si velice vážím svobody projevu a za svým názorem si stojím, ale zároveň neprosto respektuju názor druhého, ať je jakýkoli (za socialismu svoboda projevu byla, ovšem už ne po projevu :D ).

 21. Tonda Barák

  Jikom33   před rokem 31.01.2017 20:00 |  
  3 0

  Tohle mě mrzí. Za tu krátkou dobu co u nás Barák je, jsem si ho docela oblíbil, věřil sem, že se bude zlepšovat a bude to v následujících sezonách tahoun Slavia. Bylo jasný, že časem půjde ven, ale aspoň rok a půl u ještě mohl být. Ale chápu ho, že chce jít. Působí dojmem, že na sobě chce pracovat a zlepšovat se, že to chce někam dotáhnout. Z tohohle pohledu je pro něj Udine ideální. To je klub, kde určitě dostane šanci, navíc v Itálii se mladým Čechům poslední dobou daří. Určitě o něm ještě uslyšíme. Jen těch 80 mega za něj mi přijde málo.

  Každopádně doufám, že se Tonda na jaře se Slavií rozloučí jak se sluší a patří :))

 22. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  DF007   před rokem 31.01.2017 20:07 |  
  1 0

  Za Fondu jsem rád. Přeji mu to. Pro všechny české hráče je zahraničí lákadlem. A částka je za něj slušná. Po EURO21 by mohla být i vyšší, ale také nižší. Navíc Udine je pro mladé hráče super. Dává jim dostatek prostoru a pak výhodně prodává. To bude i úděl SKS pokud budeme pokračovat jako na podzim.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   DF007   před rokem 31.01.2017 20:08 |  
   14 0

   Za Fondu samozřejmě

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    DF007   před rokem 31.01.2017 20:08 |  
    1 0

    Tondu.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     bongor   před rokem 31.01.2017 20:17 |  
     5 0

     Už to neber.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      DF007   před rokem 31.01.2017 21:05 |  
      0 0

      No automatická korekce gramatiky :-( Už jsem ji na tablatu vypnul a nebudu to tady zanášet.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Obr   před rokem 31.01.2017 20:20 |  
    4 0

    Za frndu samozrejme :)

 23. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Astrocytoma (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:10 |  
  4 0

  Predne preji Tondovi hodne stesti a at nedopadne jako Pepa. Doufam, ze se k nam jednou vratis a mezitim zkusis Juve.
  Co se tyce rozhodnuti Slavie, no JT naprosto chapu a nevim jak bych to udelal jinak. Na jednu stranu chce vybudovat klub na druhou stranu hraci chteji hrat vyse, co s tim? Evidentne Tondovi o prachy neslo jinak bchom ho udrzeli.
  80 milionu je v poradku za predpokladu, ze tam bude vynos z dalsiho prodeje. U tondy se da predpokladat dalsi vzestup.
  A ted prosim poradte jak udrzet v kadru kvalitni hrace. Jedna dloihodoba vec je zvyseni kvality ceske ligy, ale to maly efekt. Pak pravidelne hrani v lizemistru. To prilaka hrace jako do sachtaru. To je strednedoba zalezitost.
  Potrebujeme v lize 5 klubu jako je sparta a slavie. A to jeste brno plzen a banik.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bongor   před rokem 31.01.2017 20:28 |  
   1 0

   Nejen kvality české ligy,ale celého života v Česku,to s tím naprosto souvisí.Za bolševika jsme jezdili na západ a byli jsme uneseni tím rozdílem ve financích.U Pragokoncertu v Praze 2800-korun měsíčně,v Holandsku 2500 Guldenů,kupní síla patnáctkrát vyšší.Už jsme skoro třicet roků"takyzápad" a pořád jsme chudí příbuzní.Než se alespoň přiblížíme ,tak máme smůlu a nejlepší hráči,doktoři,ajťáci a další, budou toužit po odchodu.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Sracken   před rokem 31.01.2017 20:49 |  
    8 1

    Není to pravda Bongore. Působil jsem v USA v tom samém oboru jako zde a tady se mám doslova královsky, tam nic moc (plat v USA byl vyšší jen od 20%). Navíc v USA je ve většině firem dovolená za zásluhy a odpracované roky, takže ze začátku jí moc člověk nemá. O potravinách, nepořádku, místech, kde není bezpečno atd. nemusím moc mluvit. V Itálii jsem si zcela jist není život o moc lepší, veřejný prostor v horším stavu, služby také - s výjimkou německy mluvící části a dejme toho Aosty. Samozřejmě srovnávám s Prahou. Dnes už není komunismus a svět jsme dávno dohnali a v mnohém předehnali (například v otevřenosti lidí a schopnosti analyzovat a řešit problém). Sám bych již nikdy v USA pracovat nechtěl, to samé platí o Německu a Nizozemsku, kde jsem by krátkodobě. Dovedu si představit Švýcarsko, zejména z finančních důvodů, tam je to opravdu jinde, Kanada je příjemná, ale finančně si člověk moc nepomůže. Prahá má skvělou veřejnou dopravu, super restaurace, parky, krásné centrum, je tu pořádek, bezpečno, ve většině oborů si člověk vydělá skoro jako v západní Evropě. To jsou moje zkušenosti.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     bongor   před rokem 01.02.2017 05:50 |  
     0 0

     Nevím Srackene co děláš za obor a taky nemluvím o USA,tam jsem nepracoval.Ale například mladej Bongor,synátor dělá třetím rokem v Anglii,obor programátor. úplně stejnou práci co dělal v Praze a že by se vracel,to ani náhodou.Jeho kupní síla je tam více než dvojnásobná.Nebo sousedi z naší vesnice,Bavoráci,střední třída,mají důchod 82 tisíc.A nakonec to přiznávají i oficiální statistiky,že se nůžky v životní úrovni mezi ČR a třeba Německem od 89.roku ještě více rozevírají.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Astrocytoma (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:54 |  
    1 0

    Souhlas,na druhou stranu cefc tadyuze tu uroven pomoci zvysit. Me taky sere odchod tondy, ale to dame. Jen udrzet ty nase sladkosti deli mnn

 24. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  pecka   před rokem 31.01.2017 20:11 |  
  0 0

  Tak to nakonec přece jen vyšlo. Už teď díky.

 25. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Ladislav (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:13 |  
  1 0

  Aspoň dvě dobré zprávy na závěr rozhovoru - stadion a elektronický poločas.

 26. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Jikom33   před rokem 31.01.2017 20:17 |  
  0 0

  Padla tu myšlenka, jestli budeme moct nahradit Tondu z vlastních zdrojů. Počítám, že ne, ale vede mě to k otázce - jak je na tom naše mládež? Je tam někdo, kdo má předpoklady proto, aby se do, dejme tomu, dvou let prosadil v seniorským fotbale?
  Když vidím jak Sparta dává šanci mladým a že má kde brát, tak jim trochu závidím. Myslím, že na tomhle by se u nás taky mělo zapracovat

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Kmotr (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:20 |  
   0 0

   To vi kazdej a maka na tom Plisek ale tezko se ted srovnavat se Spartou kdyz jsme tady nekolik predchozich let maldez kdyz ne primo devastovali,tak ji nechavali lezet ladem..

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Ernie   před rokem 31.01.2017 20:30 |  
   0 0

   V tomhle je Sparta podle mě daleko, daleko před náma. Ale to se asi obecně ví a konečně to vypadá, že se s tím něco začíná dělat.

 27. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Sokrates55 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:21 |  
  5 3

  Dobrý večer přeji Vám všem.
  Abych pravdu řekl, T. Barák je a měl by být jedním ze základních kamenů našeho mužstva. Logiku by mělo to, že jím bude i v dalším období a určitě měla na něm ležet velká role opravdového leadra naší hry. Takový hráč se hned tak nerodí a bude se za něho velmi těžko hledat náhrada. Je to krok zpátky bez jakékoliv pochybnosti. Chápu jeho pohnutky jít do světa, ale pak Udinese není ten pravý šálek kávy. Tam neporoste a dopadne jako Pepa Hušbauer. U Tondy je jeho způsob hry, vedení balonu a jeho vlastní pohyb po hřišti určen pro naší ligu a naší mentalitu. V Itálii to je o něčem úplně jiném..... Škoda, mohu sice nesouhlasit, ale to je tak všechno, co mohu dělat.
  Zdravím Tě Marte, napsal jsem Ti na SN na Tvůj profil. Budu 18. 2. tak okolo 13.30 až 14.00 u stadionu Slávie u Fanshopu a lístky budu mít doufám pro nás oba. Můžeme si sednou na dobrou kávu a pokud se někdo z našich přátel zde připojí, bude to fajn.
  Sokrates55

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bongor   před rokem 31.01.2017 20:33 |  
   2 0

   Ahoj Sokrate,ta zpráva o Tondovi mě dost rozhodila.Stejně jako Ty jsem ho považoval za jeden ze základních kamenů nové Slavie.Připadám se jako když mi někdo rozkopal bábovičky.Rád bych Tě viděl,ale asi toho osmnáctého do Prahy nepřijedu.Tak si to kluci užijte,pozdravuj Marta.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   travel (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:49 |  
   0 0

   Ahoj Sokrates55,snad si pamatuješ,že jsem už dříve párkrát vyjádřil své přání se s tebou setkat.Pokud by ti to nevadilo ,rád bych využil této možnosti.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    jarodo57   před rokem 31.01.2017 21:45 |  
    0 0

    Já se přidávám

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Sokrates55 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 07:17 |  
     1 0

     Dobré ráno přeji Vám všem.
     Já jsem všemi deseti pro, alespoň se uvidíme a zjistíme, že opravdu existujeme :-).
     Jinak jsem ještě chtěl podotknout, že samozřejmě Tondovi přeji jen vše dobré. Nechtěl jsem, aby můj článek vyzněl proti Tondovi nějak špatně. Jen jsem si dával pro a proti. To asi způsobily ty tři mínusy. Samozřejmě, že trenér najde zase nějakou jinou variantu bez Toníka a půjde to dál. Já mám Tondu totiž moc rád, protože mi připomíná mého moc oblíbeného plejera Luboše Kubíka a jeho levačku. Tonda to v sobě má. Tak se těším na setkání a doufám, že nás Travele nesejme nějaký moribundus. To víš, už jsem starý šedivý pán....... :-).
     Sokrates55

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      travel (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 08:26 |  
      0 0

      Dobrý ráno Sokrates55,
      já jsem Tondovým odchodem rozpolcen.Na jednu stranu je mi to moc líto,mám trochu obavy,aby se JZ necítil poškozen (Škoda snad ne) a ještě více mám obavu,jak už tu zaznělo,aby to nezpůsobilo více odchodů současně,když stačí "jen" na tom trvat.Na druhou stranu se ho snažím pochopit,že to bere jako šanci se posunout dál,ale moc se mi to nedaří.Nechci to dál rozebírat,stejně už nic nezměním a navíc by to bylo asi moc dlouhé psaní.
      Píšeš,že jsi starý šedivý pán.Jestli chápu dobře tu 55,tak u mě by seděla 56 a na rozdíl od tebe já jsem starý bělovlasý pán...Tak snad to vyjde a sejdeme se.
      Ještě jednu poznámku,doufám,že to se stadionem konečně vyjde a pak by byl o to větší důvod se sejít znovu a klidně ve větším počtu. Nemůžu si pomoc ,ale koupě stadionu je podle mě velice důležitá záležitost do budoucnosti pro splnění cílů.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   mart   před rokem 01.02.2017 08:54 |  
   0 0

   Ahoj Sokrate,
   mam to :-)
   18.2
   13:30
   uz se tesim, mart

 28. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  qwertz0099   před rokem 31.01.2017 20:26 |  
  2 0

  Myslíte, že po EURU U21 bychom za něj dostali více peněz, pokud by se mu dařilo jako na podzim?

 29. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  podol (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:29 |  
  6 0

  Samozřejmě i mne odchod Antonína Baráka mrzí, i když se dal čekat. Ono vybudovat Slavii v úrovni italských a dalších špičkových týmů chvíli potrvá, ale jsme na dobré cestě. Jsem rád, že odchází až po ukončení jarní části ligy, protože pokud i s jeho pomocí získá Slavia titul, bude to nejdůležitější krok přiblížení se evropské elitě. Potom pro další nadané hráče, které se ve Slavii vypracují, nebude tak přítažlivé odcházet.
  Zatím mu přeji, ať mu vydrží zdraví, ať pokračuje ve svých výkonech a po úspěšném jaru ať uspěje i v Udine.
  Podol

 30. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Sracken   před rokem 31.01.2017 20:37 |  
  8 1

  Gratulace. Takovou sumu za hráče, byť kvalitního, který zatím nehrál evropské poháry (jen předkolo) a který nedávno opustil Příbram dostáváme jen díky třem klukům z Česka: Krejčímu, Schickovi a Janktovi, kteří to v Itálii nakopli a udělali nám tam obrovskou reklamu. Čím více hráčů se tam prosadí, tím větší budou přestupní částky. Nesmutněme, Sýkora podle mne všechny velice příjemně překvapí, je vynikající.

 31. Trochu dopředu

  jufoun (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:37 |  
  2 1

  Trochu dopředu:
  Co když se Tonda ještě víc rozehraje, vytáhne nás k titulu, a pak přijde kvalifikace LM a co pak?
  Nevím, jestli by se tým neměl připravovat i v průběhu jara na tuto variantu.
  Samo, že nemyslím nestavit Tondu, ale jak to bude, pokud toto nastane.
  Odejde fakt lídr, nadstandartní hráč, nebude to jednoduché ho nahradit.

  • Re: Trochu dopředu

   Radek097 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:44 |  
   5 0

   Kdyby odešel Barák po ME U21, tak by nastala úplně stejná situace, jen by jsme měli o 5 měsíců méně k manévrování.
   Co pak? Neboj... i v příští sezóně bude za Slavii nastupovat 11 hráčů, pokud Infantino a jeho spolupracovníci nevymyslí revoluci i v počtu hráčů třeba na 5 hráčů + brankář, když už se u některých věcí inspirují hokejem. :-)

  • Re: Trochu dopředu

   Travinho   před rokem 31.01.2017 21:34 |  
   0 1

   To jako, že bychom měli titul jasný několik kol před koncem? Někteří z nás jsou opravdu značně neskromní. Tahle situace téměř stoprocentně nenastane.

   • Re: Trochu dopředu

    jufoun (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:36 |  
    1 0

    Kdo tu píše, že je titul jasný? Zato ty víš co 100% nenastane.

    • Re: Trochu dopředu

     Travinho   před rokem 01.02.2017 08:13 |  
     0 0

     Píšeš to ty. Nebo snad: "Nevím, jestli by se tým neměl připravovat i v průběhu jara na tuto variantu." neznamená, že se máme připravovat na předkolo Ligy Mistrů, ale na to se logicky lze připravovat, až ho budeme mít jisté a to může nastat tak kolo před koncem. Do té doby nás čeká holý boj a na nějakou přípravu pro další ročník rozhodně nebude čas.

     • Re: Trochu dopředu

      jufoun (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 18:07 |  
      0 0

      Ne, ne myslel sem tím připravovat se na variantu bez Baráka. Ale to je jedno.

 32. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  travel (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:41 |  
  0 0

  Je mi to moc líto.Nevíte někdo,kdo je jeho agentem?

 33. Novinky každý týden

  Jikom33   před rokem 31.01.2017 20:46 |  
  5 0

  Mimochodem, ve světle informací o Tondovi jsem při prvním přečtení článku minul tu poslední otázku a odpověď, která by ale určitě neměla zapadnout.
  Je to další důkaz o vzrůstající kvalitě komunikace klubu s fanoušky. Po těch letech si pořád nemůžu zvyknout na tu příjemnou věc, že máme vedení co je vůči fanouškům otevřený.

  • Re: Novinky každý týden

   travel (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:56 |  
   2 0

   Toto mě taky potěšilo,ale ještě víc,že vše ohledně stadionu probíhá dobře.Tak snad bude platit do třetice všeho dobrého (1. na utkání s Jabloncem,2. začátkem září a za 3. teď v květnu).

 34. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Hartigan   před rokem 31.01.2017 20:46 |  
  11 1

  Fakt me bavi komentare o tom, jak ho melo vedeni udrzet a ze 80 milionu je za Baraka malo. Ma snad nekdo pocit, ze West Ham nechtel Payeta udrzet a ze mu nabizeli malo penez? Nekdy to proste nejde a je pro vsechny lepsi se s hracem dohodnout. Taky mohl Tonda zacit stavkovat a delat bordel v kabine...tomu se snad podarilo timhle resenim zabranit a navic bude u nas hrat i na jare. A co se ceny tyka, Schick je mladsi a je utocnik, jeho cena bude vzdycky vyssi. Takovej Krejci mel odehrano v Evrope i v narodaku mnohem vic a sel co jsem slysel za 3 + bonusy...ta cena neni prevratna, ale rozhodne to neni propadak!

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   lassiter   před rokem 31.01.2017 21:00 |  
   0 0

   Schickovi končila smlouva a Sparta nebyla v úplně komfortní vyjednávací pozici. Tonda nedávno podepsal smlouvu do dva dvacet. Ale předpokládám, že v ní bylo něco, kvůli čemu Slavia neměla úplně volné ruce.

 35. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Kara (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:47 |  
  3 0

  Odchod Tondy mě fakt mrzí, i když mu samozřejmě přeju úspěch v zahraničí. Na druhou stranu - je to vlastně první velký odchod z áčka do zahraničí...co jiného je už důkazem toho, že jsme zase na vrcholu? :)

 36. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  petrjir   před rokem 31.01.2017 20:47 |  
  2 0

  Můj komentář k jeho odchodu je výše. Nejsem odborník na českou mládež, ale kdo znal Tondu předtím, než k nám přestoupil? Myslím si, že tolik lidí to nebylo. Po v podstatě úspěšných čtyrech měsících odejít za 80 mil. je velmi pěkné. Běhá dle Vás někdo další v lize podobných kvalit či možného budoucího podobného příběhu?

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 20:52 |  
   2 0

   Podle mě je jedno, kolik lidí ho znalo předtím, než k nám přišel. Je důležité, kde a jak hraje nyní, jaký má potenciál.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   qwertz0099   před rokem 31.01.2017 21:00 |  
   0 0

   No, v současné U21 moc ne. Tam by jsme si mohli vybrat max. na jeho post Maška nebo Havlíka (osobně spíš Maška, když se rozehraje umí být skvělý) a nedosahovali by úplně jeho kvality. Další možostí by byl asi kapitán U20 Ondřej Mihálik, toho bych z ČR vybral já.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Ernie   před rokem 01.02.2017 12:14 |  
    0 0

    No a nebo spolíhat na to, že se během tohoto půlroku zakope ve Spartě Čermák, nebudou s ním počítat, a pak jim ho přetáhnout. To je ale asi velké sci-fi. Navíc by ho tu jako bývalého Sparťana spousta lidí nerada viděla. Fotbalista je to ale parádní. Trošku se bojím, že si přes něj na ME U21 Barák nekopne. To se ale asi bude dost odvíjet od jarní části sezony.

 37. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Robinator   před rokem 31.01.2017 20:51 |  
  1 1

  No bude ho následovat na 100pro Deli,Zmrhal..Ngadeu s otazníkem..Rozpadne se nám úplně osa týmu..jediny co mě nechává klidným, jsou naše finanční možnosti..Jelikož v ČR se ohlížet nebudeme..Není téměř kde brat

 38. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  japhy   před rokem 31.01.2017 21:01 |  
  14 3

  To mě teda Tonda celkem zklamal musím přiznat. A jakkoliv jej chápu a přeju jen to nejlepší, tak by to ale přeci jen chtělo nějakou štábní kulturu. Je tu rok, do základu ho vlastně dal až JŠ, k pohárové Evropě si jen tak čuchnul a už by letěl pryč.
  Je sice pěkné, že nechceme držet hráče za každou cenu, ale stát se z toho pravidlo, můžeme to rovnou zabalit. No, a Barák ukázal ostatním, že to jde. Na přestup měli "nárok" Zmrhal, Škoďák, Deli, ti tu už něco odkopali a zájem o ně byl.
  A tím se dostávám k létu. Nakrásně se může stát, že o všechny výše jmenované přijdeme a pracně budovaná osa týmu je v hajzlu. Tak nějak jsem očekával odchod Zmrhala a jednoho z černoušků, s tím bychom se asi popasovali v pohodě, ale takhle? Anebo je budeme přemlouvat, ať zůstanou? Bude to vůči nim fér? Vždyť takovej Jarda Zmrhal je tu už snad odnepaměti :)
  Mluví ze mě rozčilení, ale fakt mě to nas....štvalo. Optimisti, šup sem s nějakou hezkou vizí budoucnosti.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Kara (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:06 |  
   13 0

   Před dvěma lety jsme byli na sestup, dneska od nás jde hráč áčka do Itálie ;) Jsme na vzestupu a když tomu dáme čas a chytrou přestupovou politiku, jistě se tam udržíme i bez Baráka, Zmrhala a dalších...

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    japhy   před rokem 31.01.2017 21:11 |  
    0 0

    No vida, první optimistická vlaštovka. Díkes

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    afro   před rokem 31.01.2017 21:35 |  
    0 1

    Chytrou přestupovou politikou myslíš kupovat geronty, kterým se už nebude chtít ven? :-)

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Kara (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:45 |  
     0 0

     Nope :) tím myslím postupně tým doplňovat, aby existovalo dostatečné zajištění základu, až budou odcházet další opory (a pokud budeme hrát dobře, tak prostě odcházet budou)

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      afro   před rokem 31.01.2017 21:55 |  
      0 0

      Čekal jsem, že nebudeš mít na mysli nějaké progresivní řešení ehm jako já. :-) Jinak samozřejmě souhlasím a myslím, že se to vlastně už tak nějak děje viz např. Zmrhal/Sýkora, jen by toho ti odcházející hráči za nás mohli odkopat trochu víc, i když rozumím moci peněz a touhy hráčů zahrát si v lepší lize/zabezpečit se...

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       Kara (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 22:09 |  
       2 0

       Tak já jsem stará konzerva ;) ale upřímně řečeno, když nad tím uvažuju, tak jsem došla k závěru, že po EURU 21 by zřejmě měl nabídky a odešel tak jako tak - a nelze se divit, je to ambiciózní kluk, začínat v zahraničí v menším klubu může být dobrý mezistupeň...Udine to v podstatě udělalo chytře, že si do "zablokovalo" už teď...a to říkám jako někdo, kdo má na Antonína totální fotbalový crush a fakt mě jeho odchod velice mrzí.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    vršek   před rokem 31.01.2017 23:00 |  
    2 0

    Píšete o vzestupu a pak, že se tam udržíme - jako, že se udržíme na vzestupu - jak dlouho to bude trvat než dospějeme na vrchol? A jaký vlastně ten vrchol, ten cíl Slavie je?
    A co se stane až se vrátí z Afriky Ngadeu a Deli s nabídkami např. z Francie a touhou odejít? A za půl roku další dva nebo tři hráči, kterým se bude dařit a dostanou skvělé nabídky?
    Já vzpomínám na vrchol vzestupu a mistrovskou Slavii 1996, které se po mistrovství Evropy rozpadla osa týmu, hráči byli nahrazeni jinými, i velmi kvalitními hráči, ale ten výprask co Slavia utržila v prvním "kole nebo předkole" poháru byl naprosto ostudný...a co následovalo... navíc současný tým Slavie je bohužel stále jen na vzestupu.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Kara (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 07:29 |  
     1 0

     Myslím, že kdybych uměla vystřihnout strategii, jak udělat to, že se udržíme na vrcholu (až k němu dorazíme), tak bych měla sama pracovat v nějakém klubu a ne státní správě ;) ale vážně - vedení s tím, že budou odcházet hráči, prostě musí počítat a zařídit se podle toho. Česká liga je zatím pro ty opravdu dobré přestupová stanice - to je realita.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   honzah (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 22:32 |  
   0 0

   Pravda je, že Záhřeb prodal Modriče do Realu za 400 M nebo 500 M. Ale nevidíme do výstupních klauzulí...

   Teď trochu optimismu - pokud v létě bude zájem o trojici Zmrhal - Škoďák - Deli, tak věřím, že Zmrhala uzdržujeme do konce srpna, Deliho do prosince a Škodu udržíme úplně. Půlroční odklad Barákova odchodu je v tomto dobrý precedens.

   Darida upřednostnil Freiburg (EL + boj o záchranu) před LM v Plzni, ale ta předkola prostě musel odkopat. Podobně v létě Brabec při odchodu do Genku.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   rak (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:36 |  
   2 0

   Přiznám se, že mě taky a moc tomu nerozumím. Je to uspěchané. Moc toho za nás nenahrál a Udine určitě není mužstvo, kam by se muselo za každou cenu přestupovat. Kromě snad lepšího příjmu pro hráče to fotbalově vůbec nechápu.

 39. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Ladislav (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:09 |  
  3 0

  Tak každý je nahraditelný, ale Tonda bolí. Jdu se uklidnit na zápas Liverpool - Chelsea.

 40. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  qwertz0099   před rokem 31.01.2017 21:11 |  
  5 1

  Tak, a tedˇ náhradu Antonína Báraka st. k mládeži :) To by byl náhodou super trenér.

 41. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  vlk30 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:25 |  
  5 8

  Pro mě druhé špatné rozhodnutí vedení.Prodává se brzo a aniž by u nás něco dokázal a navíc by jeho cena vzrostla pokud by se fatálně nezranil,dál nejsem přesvědčen,že na jaře bude tak dobrý v hlavě může mít podvědomou obavu o to aby se nezranil atd.Také nevím jak to vezmou další hráči kterým odchod nebyl umožněn i když se jim zlepšují smlouvy.Příště přijde dobrý hráč a řekne,že si chce také splnit sen,proč ne já když Barák jo.Samozřejmě ,že nevidíme do zakulisí,ještě by mě zajímalo kolik ted dostane palermo a kolik slávka při dalším případném přestupu Baráka.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Obr   před rokem 31.01.2017 21:41 |  
   1 0

   1. Nemusi se zranit fatalne. Staci nejaky vazy, tym poslape, vypadne ze sestavy, z repre. 2. Pokud ma ted smlouvu, naopak ma cistou hlavu a chut urvat titul. 3. Kdyby prisla nabidka za 80+ na jakyhokoliv hrace, tak jde. 5. Do zakulisi samozrejme nevidime, takze nesuďme ;-)

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Obr   před rokem 31.01.2017 21:46 |  
    0 0

    Kdyztak tohle nekdo smazte. Mam problem s fi-fi :) diky

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    vlk30 (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 21:47 |  
    0 0

    Tak samozřejmě,že odmítnutí ho pustit by byla sázka do loterie,ale JT píše,že peníze nejsou primární věc,tudíž si myslím,že ten risk by stál za to,no my o tom nerozhodujem.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Obr   před rokem 31.01.2017 21:58 |  
     0 0

     80 mega se pocita. V zakladu je pul roku, v poharech odehral prd. Z nasi ligy top hraci za vic vesmes neprestupujou. Navic sam chce, chce i jeho rodina. Tezka vec. Muze se stat cokolv a bere to jako sanci se zabezpecit, ma ambice. Chapu to

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Obr   před rokem 31.01.2017 21:42 |  
   0 0

   1. Nemusi se zranit fatalne. Staci nejaky vazy na dva mesice cca, tym poslape, vypadne ze sestavy, z repre. 2. Pokud ma ted smlouvu, naopak ma cistou hlavu a chut urvat titul. 3. Kdyby prisla nabidka za 80+ na jakyhokoliv hrace, tak jde. 5. Do zakulisi samozrejme nevidime, takze nesuďme ;-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Jachym   před rokem 31.01.2017 21:45 |  
   0 0

   Palermo a Udine, tutta Italia :-)

 42. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Obr   před rokem 31.01.2017 21:30 |  
  0 0

  Tak to proste je. Kopaci z CZ ligy chodej do Italie, Polska, Turecka, Ruska, apod. Kopaci z turecky ligy, polsky ligy, apod. chtej do bundesligy.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Obr   před rokem 31.01.2017 21:32 |  
   0 0

   apod. Kopaci z Bundesligy, francouzsky ligy chodej do Premier league. Z PL chtej do Barcy, Realu a nebo Chiny :)

 43. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  afro   před rokem 31.01.2017 21:33 |  
  14 0

  Zůstat ještě dva roky, byla by z něj možná slávistická ikona (jeho chyba ;-)). Takhle cítím z pohledu fanouška lehkou pachuť, i když mám pochopení pro vedení a vlastně i pro Baráka. Jsem docela zvědav, jestli to nějak ovlivní jeho pozici v týmu. Mohlo by to třeba uspíšit zapracování Alvira. Kdybych byl na místě JŠVCD, přistupoval bych k němu jako k hráči na hostování.
  Mimochodem, kolik za nás odehrál zápasů? Dvacet? O moc víc to asi nebude a je to takový přestup v duchu "pračka na fotbalisty" (nic proti JT) a možná jsme za něj mohli třeba za rok vyinkasovat víc, ale Barákova touha přestoupit byla asi větší, než pevná ruka JT.

 44. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Borgetti   před rokem 31.01.2017 21:45 |  
  3 0

  U Baráka je prostě vidět velký potenciál, jak se rychle posunul nahoru a takoví hráči zajímají zahraniční kluby nejvíc. Kdyby bylo Tondovi 28 let, tak už nabídku nejspíš nepošlou, ale ve 22 je u něj vidět velká kvalita do budoucna. Záleží jak ho bude klub chtít nahradit. Mladším, který se bude zlepšovat a může odejít do zahraničí nebo starším, který už bude mít kvalitu ustálenou a nějakej rok by u nás vydržel. Každopádně je skvělé, že máme bohaté majitelé, když se částka z přestupu bude investovat do příchodu + dobrý skauting = atraktivní posily. Dřív tomu bylo přesně naopak. Hráč se prodal, správná náhrada nepřišla a majitel se jen našpásoval. Ještě, že jsou ty časy furt. Vždyť dnes jsme se dozvěděli o jakého hráče, hlavně jaké kvality má zájem. Současnou kvalitou lepší než Barák, ale u Tondy jde právě o ten potenciál, který dále může rozvíjet v Itálii. Ať se mu daří a ať naši hráči už odchází hlavně tímto směrem a ne do klubů v Turecku, kde zachraňují ligu. Ať jsou prostě na očích a to se Serie A sleduje hodně :-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Borgetti   před rokem 31.01.2017 21:47 |  
   0 0

   *oprava: ještě že jsou ty časy pryč

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bongor   před rokem 01.02.2017 05:59 |  
   0 0

   Tonda má podle mě největší potenciál z naší skvadry,přeji mu úspěch,i když mě jeho odchod hodně mrzí.Navíc je to slávista,i když tímto krokem to moc neprokázal a proti Stochovi nemá žádné problémy s přístupem.Zkrátka se podle mě nechal pěkně zblbnout,nejspíš agentem.Znovu opakuji,že Slavia je lepší adresa než Udine.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Borgetti   před rokem 01.02.2017 08:28 |  
    0 0

    To ano, ale Českáliga je horší adresa než Italská liga

 45. Marko

  mtebow9   před rokem 31.01.2017 21:55 |  
  0 0

  Tak snad nás Tonda dotáhne až na vrchol! Pak bude loučení snadnější. Doufám také, že aklimatizace Marka Alvira proběhne lépe než jak je tomu u Gina a bude nás svými výkony bavit jako Tonda.

 46. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Vici   před rokem 31.01.2017 21:59 |  
  7 9

  Za mě zklamání. Na jednu stranu Gino kterej chce hrát za Slávii. A naopak Tonda kterej během jednoho roku z Příbrami a Slavii touží vehementně odejít do Udinese. Mohl ještě 1-2 roky počkat byť je to nadstandartní hráč. Potom ale už vůbec nerozumím té ceně 80 mega. Sorry. My tu kupujeme kde co za 20-30 a asi největší talent ve Slávii dame za 80? Asi první zklamáni za dobu CEFC. Ale zklamání to je

 47. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Novi.sks   před rokem 31.01.2017 22:01 |  
  12 3

  Čtu tady komentáře, jak Tonda Barák spoustu lidí zklamal, jak je vedení zklamalo, jak je (přes) 80 milionů málo...

  1) Představte si, že jste dvaadvacetiletý kluk, chcete se za relativně krátký fotbalový život dostat co nejvýš a teď stojíte před rozhodnutím, zda hrát českou ligu za TOP tým proti Příbrami, Karviné, Teplicím + Plzni a Spartě... A nebo odejít do Itálie, sice do týmu ze středu tabulky, ale hrát kvalitnější soutěž proti Juventusu, AS, AC, Neapoli, Interu, Laziu... Co by jste řekli, že vám dá víc? Už jen to, když si člověk řekne "hraju českou ligu" a "hraju Serii A" to necítíte ten rozdíl?

  2) Představte si, že jste vedení... Nebo ne, spíš rodič... A vaše dítě chce jít studovat do zahraničí, třeba na univerzitu do Anglie. Vy by jste byli nejradši, kdyby zůstalo tady v česku a bylo premiantem, měli jste ho na blízku a snažíte se mu pro to dávat různé argumenty. Nakonec to ale stejně skončí tak, že pokud má zájem o zahraniční studium a má na to tam studovat, tak prostě odejde. Protože když na to mám, tak proč promrhat příležitost...

  3) Přestupová částka - Mě přijde, že sotva jsme se zvedli z hoven (pardon), tak už je tady představa, jak nebudeme prodávat hráče pod 100 milionů... To je utopie! Podle mě z naší ligy budou prodeje nad 100 milionů pořád spíše výjimkou, než nějakým půlročním pravidlem...
  Ano, Tonda je nesmírně perspektivní a za rok bychom ho prodali třeba za těch 150 milionů... Ale taky to tak být nemusí, to je fotbal a nejde čekat až hráč bude na určitý úrovni a za určitou cenu. Taky bych byl rád, kdyby u nás Tonda ještě sezónu zůstal, ale nemůžeme mít vždy to, co chceme.

  Já doufám, že se s Tondou budeme loučit na provizorním pódiu u Edenu za pokřiku Mistři! Mistři! a budu mu v Itálii držet palce, aby se prosadil a stal se z něj opravdu kvalitní hráč, na kterém bude stát reprezentace.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Vici   před rokem 31.01.2017 22:58 |  
   10 2

   1) teď si představ ty ja se cítí ostatni a jak budou reagovat kdyź je vedení nepusti? Nebo budeme čekat a jak se někdo ozve tak hráče prodáme? Sakra dobrej návod pro ostatní jak nedodržovat smlouvy. Přáni nepřání. Smlouvy by měli platit. Hráči nám taky neodpusti výplatu pokud jim nepřijde.
   2) Nebudu si představovat rodiče. Slavia Tondu neporodila. Ale podepsala s ním smlouvu. Trošku to motáš a srovnání je mimo mísu. Šel do Slávie aby se zviditelnil a na oplátku měl pro klub odvest nejaké služby. Nejsm si jistej jestli toho bylo dost pokud Služby pro Slavii neznamenaji rychlý výdělek.
   3) a to je otázka. Nemyslím že jen pro mě je přestupová částka zklamáním. Pokud chceme nakupovat a prodávat tak asi v pořádku. Neprodělalo se. Pokud ale chceme být středoevropským top clubem tak částka za asi největší naději. , budoucnost klubu kolem který se dá stavět tým a jakýsi symbol nové Slávie je neadekvátní a za tím si stojim.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Novi.sks   před rokem 31.01.2017 23:32 |  
    2 2

    1) Chápu to dobře, že podle tebe, pokud chce hráč odejít, tak má počkat až vyprší stávající smlouva a odejít zadarmo? Nebo jak to bylo myšleno?

    2) Já tím srovnáním chtěl říct, že vedení si neřeklo "super, 80 míčů, tady máš mašli a jdi" ale že k tomu hráči má nějaký vztah, uvědomuje si, co pro tým znamená, chtělo ho tady udržet, ale prostě to došlo do situace, kdy to asi bylo nevyhnutelný... A smlouvu nepodepsal s ďáblem, holt se budeš muset smířit s tím, že z každého smluvního závazku se dá nějakým způsobem vyvázat - v tomhle případě za 80 míčů a jaro ve Slavii...

    3) Nemám pocit, že bychom zatím nakupovali a obratem prodávali se ziskem - Tonda je v tomhle první a svým způsobem výjimka... Však samo vedení dokola deklaruje, že nechce hráče pouštět brzy. Jenže si musíme uvědomit, že někdy je taková shoda okolností, že to prostě nevyjde a ta výjimka se udělá...

    Na závěr bych napsal jen to, že kdo chce moc, tak taky někdy nedostane nic.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Vici   před rokem 01.02.2017 10:40 |  
     0 0

     1) myšleno tak zle když si hráč vzpomene že chce tak ho pustíme.
     2) trošku brzo na můj vkus po jednom roce ta nevyhnutelná situace
     3) ano prvni. Jen se bojím aby byl na dlouhou dobu poslední.

 48. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  zeleznik2   před rokem 31.01.2017 22:01 |  
  0 2

  Tak Udine přitlačilo, je vidět, že o Tondu hodně stáli a ca 3mil € rozhodně není málo peněz. Doufám, že bude rozlučka s titulem!!

 49. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Jardiiis   před rokem 31.01.2017 22:02 |  
  0 0

  Prostředky, které takto získáme, použijeme na jaře na další posílení týmu. Hlavy vzhůru, za 80M se dá najít více než adekvátní náhrada.Tondovi můžeme přát ať mu nové angažmá vyjde :-)

 50. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  honzaccc   před rokem 31.01.2017 22:08 |  
  3 1

  Berte to pozitivně. Odchází za desetinásobek ceny, než byl koupen! Už jen to ukazuje na vzestup Slavie! Podařilo se něco podobného za 10 let zpět? Navíc odejde až po sezoně. Není to žádný rozprodej týmu. Odešel jeden hráč že základní jedenactky... Na jehož místo hladově kouká dalších 5 hráčů... Tondo, pomoz nám vykopat titul a pak hurá na kariéru top evropského hráče... :)

 51. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  tantalos   před rokem 31.01.2017 22:14 |  
  4 1

  Odchod Tondy mě bude mrzet.Na druhé straně:
  1. pro jiné mlaďochy je to signál, že pokud přijdou k nám a dostanou velmi dobrou nabídku, nebudeme jim bránit ve "štěstí",
  2. frustrovaný hráč kazí náladu v celém týmu,
  3. principiálně - fotbalový klub není vězení.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   lassiter   před rokem 31.01.2017 22:31 |  
   5 0

   Snad to tak vnímá i Jarda Zmrhal.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Novasinho   před rokem 01.02.2017 08:35 |  
    0 0

    Jarda Zmrhal vnímá to, že mu bylo od vedení přislíbeno, že v případě zajímavé nabídky bude moct přestoupit, nebo ne?

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   sasky   před rokem 01.02.2017 07:58 |  
   0 1

   A za jednoho Baráka jich nyní můžeme přivést dalších deset ;) Samozřejmě nadsázka, ale pro mě to je celkem pozitivní zpráva. Tondu mám rád, úspěch mu přeju a náš skauting a management zatím odvádí skvělou práci, takže není důvod nevěřit, že buď už mají, nebo velmi rychle najdou adekvátní náhradu. Navíc už dnes máme v týmu Alvira a Sýkoru, kteří mohou Tondův post hrát taky. Mimochodem, když jeden Barák odchází, rád bych, aby druhý Barák (otec) přišel.

 52. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Fulham   před rokem 31.01.2017 22:17 |  
  4 0

  Dámy a pánové jen chci říct, že JT a Tonda svůj slib plní - Tonda na jaře bude bojovat o LM v sešívaném. A my bychom se měli postarat o to jejich přání - aby to bylo před zaplněným Edenem. Kor teda jestli bude náš. To je nejvíc z toho rozhovoru.

 53. Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  vršek   před rokem 31.01.2017 22:30 |  
  3 1

  Z jeho brzkého odchodu ze Slavie jsem zklamaný.
  Chápu jeho motivaci i to, že je to příležitost, která se z mnoha důvodů nemusí opakovat.
  Moc ale nerozumím tomu, proč nejde do Udine už teď.
  Jsem zvědavý na jeho výkony a ochotu rvát se za Slavii v těžkých jarních bojích s jistotou italského angažmá.
  No, třeba se pletu, a Barák bude bojovat jako o život. Spíš si však myslím, že by se o svou šanci se podobně zviditelnit, mohl rvát některý další z našich hráčů.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:06 |  
   1 0

   Myslím, že Tonda je zrovna hráč, který na sobě bude pracovat nepřetržitě. Smlouva nesmlouva. Chce to někam dotáhnout, chce hrát za repre.
   Vždyť byl první, který v rozhovoru po zápase řekl, že chce vyhrát titul, až ho musel JŠ korigovat. Tonda chce být nejlepší, chce vyhrávat trofeje. Díky tomu je tam, kde je.
   Je to leader a nebojím se, že by kvůli přestupu nehrál na sto procent na jaře za Slavii.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Kmotr (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:49 |  
    1 0

    Ano, jeho chování tomu nasvědčuje, že by to mohl zvládnout ale pořád je to mladej floutek, kterej ještě nic pořádnýho nezažil. Že podvědomě neuhne ze souboje s blížícím se koncem soutěže, před jeho vysněným přestupem, bych věřil Gattusovi a Nedvědovi po tom, co jsem je několik let sledoval. Říct to u jednadvacetiletého Tondy Baráka je podle mě jak ruleta - nevíš jak to dopadne dokud se to nestane.. A na to mi budeme muset spoléhat při tuhém boji o co nejlepší umístění..
    Nechci Tondovi vůbec křivdit a doufám a věřím v něj, že do toho dá všechno do poslední vteřiny téhle sezóny. Ale jak už jsem psal, tohle v tuhle chvíli nemůže vědět ani Tonda..

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     EdCable   před rokem 01.02.2017 16:29 |  
     0 0

     Od toho tam je taky snad trener, aby ho posadil, pokud prestane byt prinosem. A schvalne, jestli chce Tonda sedet pred blicim se ME U21?

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   iwanowicz   před rokem 01.02.2017 01:31 |  
   2 0

   Taky trenerovi ted pribude dilema, jestli stavet Baraka, nebo nejakeho jineho hrace s budoucnosti ve Slavii.

 54. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Vici   před rokem 31.01.2017 22:39 |  
  11 8

  Chci jen říct že oproti spousté přispěvatelů jsem fanouškem Slávie. Její blaho mě narozdíl od vás zajíma víc než blaho Nějakýho Tondy co tu odkopal týden i z cestou. Miluju komenty zkuste se vžít do 22 letyho kluka... zkuste se vy vžit do celoživotního fanouška Slavky ve chvíly kdy velká naděje jde pryč po 15? Cca zapasech v základu. Trochu brzo ne? Ne opravdu nejsem sluníčakář. Odchod mě štve. Byli doby kdy ten kdo chtěl ven musel něco pro klub odehrát. A vůbec to nebylo špatně. Naopak. Náš fotbal byl daleko výš než dnes. Protože i ven šly v jiný pozici. S mínusama počítam když tu čtu jak to všichni chápou. Já ne. Na to je brzo. Btw. Nechceš hrát za klub co tel vytáhnul? Nazdar. Můžeš se léčit v juniorce jako Konate a jak mu to teď kope.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Borgetti   před rokem 31.01.2017 22:48 |  
   2 0

   Tak třeba takovej Schick neodehrál za spartu snad nic a taky ho prodali. Ale myslím si, že Slavia se může dostat do pozice, že hráče budou prodávat ještě v lepších pozicích. Sám Tvrdík říkal:"Naší ambicí je vybudovat silný středoevropský klub a budeme hledat cesty, jak udržet naše kvalitní hráče co nejdéle. Slavia musí zvýšit svoji konkurenceschopnost i v této oblasti.“ ... a to se musí hrát Evropa, nejlépe LM a ještě lépe se slušnými výsledky. To je pak jinej barometr pro skauty a hráči můžou odcházet za 2x až 3x tolik co teď.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Vici   před rokem 31.01.2017 23:04 |  
    7 0

    Pak moc nechápu (pokud chceme budovat top klub ve středni evrope) že za 80 míču pouštíme oblíbence fanoušků ale taky hráče co tu odkopal rok. Byť to tu většina chápe :))) takhle se top club nebuduje. Sorry. Pokud ale po roce budeme prodavat nej talenty težko budeme tu LM nebo EL hrát jinak než 0:7 na Arsenalu.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Borgetti   před rokem 31.01.2017 23:21 |  
     0 0

     Taky mě to štve. Chtěl jsem bráchovi kupovat dres s Barákem k narozeninám. A třeba bude místo něj zářit Alvir nebo Sýkora, tak že projekt top klub není ztracen a nejde pryč hned, ale za půl roku.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    vršek   před rokem 31.01.2017 23:08 |  
    4 0

    Jak se ale do té Ligy mistrů dostat, bez stabilizovaného kádru, na vysoké evropské úrovni?

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Borgetti   před rokem 31.01.2017 23:16 |  
     4 1

     Tak, že bude stejně kvalitní náhrada za odchozího hráče. Proto se domluvili s Udine, že hráče pustí až v létě. Do té doby, než začne nová sezóna se najde náhrada. Prý už někdy teď budou řešit ve Slavii co bude v létě. Nic nepodceňují, tak klid. Už nejsou časy, že hráč odejde a boss se jen nažere.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    patras   před rokem 01.02.2017 06:28 |  
    2 0

    Jasne, jenze takovej Schick nebyl ve sparte hrac zakladu, takze je to jina situace. Tonda je stabilni hrac a tenhle prestup v danou chvili neni vubec dobrej. To co fungovalo jak v kabine tak na hristi muze by razem pryc. Unahleny a veliky zklamani

 55. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  qwertz0099   před rokem 31.01.2017 23:02 |  
  2 2

  Tak pokud bude v létě Barák, Zmrhal, Deli, možná Škoda a Ngadeu pryč budou to šíleně velká oslabení. To vypadá děsivě, pokud nás budou někteří jedinci opouštět. Ale myslím, že pokud budem hrát o ligu mistrů, tak budou hráči projevovat zájem tu zůstat asi.

 56. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Noddik   před rokem 31.01.2017 23:04 |  
  0 3

  Taky me to štve, ale zase Itálie byla pro Tondu sen. Dal je pozitivní vec, ze konecne prodáváme hráče do kvalitní ligy! Ne zadne Rusko, Turecko, proto me napada, ze to tak vidi treba i vedení a proto Jarda Zmrhal zustava. Mozna přijít nabidka z jine ligy, tak by třeba odesel. Kdy jsme naposled prodali hráče nad 80mil do kvalitní ligy? Kord, kdyz jsme nedavno byli jeste v takovych sra*kach.. Hold si musíme zvyknout i na odchody. Jen nechapu, proč se smlouva a přestup neresil az po konci sezony?!

 57. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Kmotr (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:06 |  
  19 0

  Uprimne jsem z toho zklamanej. Je to podle me zbytecne brzy. Neni to jako pripad Vuladinovic,kterej uz to ma tak,ze tohle opravdu mohla byt jeho posledni sance. Tonda to ma porad cele pred sebou. Tenhle obchod se mohl klidne odehrat o rok pozdeji v zime. Po tom,co by nam Tonda pomohl se dostat do zakladni skupiny evrop. soutezi a v nich pak neco i predvest. Plus by mel za sebou i Euro21.
  Nelibi se mi moc ani tenhle kockopes s prestupem od leta. Chapu to treba u klubu Pribram,pro kterou by tu pul sezonu mohlo byt stezejni,kdyby za ne jeste odehral,protoze tam nikoho jineho za nej nemaji. Ale u nas uz to je trosku jinak. Na jeho pozici tam ceka nekolik hracu. A ze by je Tonda vsechny nejak extra prevysoval bych si tedy tvrdit nedovolil. Kazdy spravny manazer musi myslet trosku dopredu,predvychovavat si hrace atd. A kdyz ma v tymu nekoho o kom vi,ze tu na 100% za 14 zapasu nebude a neni o parnik lepsi,tak by si tam mel na ukor takoveho hrace chystat nekoho dalsiho,na koho se pak bude muset spolehnout v tezkych predkolech evrop. poharu. No popravde to Silhavemu nezavidim jeste vic,nez kdyby mu ho prodali nebo zustal. To rozhodovani kdo bude hrat je dost casto o vlastnim pocitu,intuici atd (nic jako: hrac c. 21 ma po priprave skore 92, o 2 body vic nez hrac c. 8, tak zacne v zakladu) a byt to na me,tak se asi pri soucasnem slozeni kadru budu hodne drbat na hlave jak tohle vyresit. Aby se Tonikovi nestalo,ze to jaro odkouka z lavicky. I pro ostani kluky to bude urcite zvlastni soutezit o zaklad s nekym,kdo uz tu napul neni. Kazdopadne tyhle starosti at si vyresi JS, ja preji Tondovi jen to nejlepsi a dekujumu za vsechny ty pekne fotbalove momenty v nasem dresu!

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Vici   před rokem 31.01.2017 23:11 |  
   0 0

   Naprostej souhlas

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Nascimento   před rokem 31.01.2017 23:31 |  
   1 1

   +1

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Ladislav (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:39 |  
    0 0

    +2

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:43 |  
   2 0

   Slavia deklarovala, že chce hrát o titul. Barák může být na jaře rozdílovým hráčem a vedení chce půl roku na to, aby podepsalo adekvátní náhradu. Alvir ještě nemusí být opora a Barák může být tím jazýčkem na vahám mezi úspěchem a neúspěchem. Tak možná proto ten "kočkopes".
   A JŠ říkal, že na prvním místě je Slavia, ne jednotlivci. Tak se tím bude zřejmě řídit.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Kmotr (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 00:35 |  
    1 0

    No tak je otázka v jakém horizontu o tu Slavii jde.. tahle "dohoda o budoucnosti" má své silné pro i proti a těžko se v tom teď nějak rozumně orientovat. Uvidíme jak to dopadne, každopádně tedy dnes půjdu usínat zklamanej..
    Tak nějak to nabouralo mojí představu o budování toho velkoklubu, kde na pořadí k prodeji měl být Tonda až mezi těmi posledními a první naopak Milan, Jarda, Deli...

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     belmis (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 16:59 |  
     1 0

     V tom máš jistě pravdu, také jsem z jeho odchodu hodně zklamanej. Synovi jsem k vánocům koupil kompletní venkovní dres na trénování s číslem 27. Má společnou fotku s Tondou vystavenou nad postelí. A teď tohle.... Ale když tak koukám po dnešním prvním poločase, budeme asi ještě rádi, když nám na jaře pomůže k lepšímu umístění.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Jachym   před rokem 31.01.2017 23:46 |  
   3 0

   Vlastně se vším vřele souhlasím. Jen podotýkám, že pokud si budeme chystat nástupce Baráka, kde je záruka, že do zimy, pokud se mu bude nebývale dařit, nebude pryč i on...? Pokud herně vyletí nějaký mladý kluk, žádné řeči o červenobílém srdíčku a stoleté tradici klubu ho neudrží. Někdo se tady zlobil, že už si chtěl koupit dres Baráka a že tohle je škrt přes rozpočet. Dnes ale už není předrevoluční doba, kdy by kvalitní hráč vydržel v týmu celou kariéru... I dva roky pro mladého velmi kvalitního hráče je skoro až dost. V českých podmínkách se velmi těžko dá mluvit o nějaké koncepci. Když tým vyletí nahoru a hráči se dostanou do reprezentace, zláká je zahraničí a začíná se nanovo. Proto si na dres dávám zásadně jen svoje vlastní jméno, neboť fanoušci se nemění :-) A synovi se zdráhám kupovat dresy s konkrétními jmenovkami. Daný hráč bude totiž pravděpodobně příští sezónu válet někde jinde a navíc fotbalista většinou není vzor všech myslitelných ctností. Samozřejmě čest výjimkám...

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Kmotr (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 00:15 |  
    13 0

    Pro mě jsou dva roky minimum. Rozhodně tedy u týmu za jaký se slovy JT prohlašujeme.. Tonda má navíc odkopáno jen 36 zápasů v lize a u nás je rok. To nemluvím o tom, jak k tomu přijdou všichni ti ostatní, kteří se přemlouvali aby tu zůstali.. S Milanem se ani nikdo moc nebavil. Jarda Zmrhal, kterej se tu léta po uši brodil v hovnech měl taky smůlu. A tyhle kluci taky měli svůj sen. Tohle prostě tak nějak popírá všechno to, co se prohlašovalo a co nás má dovést k tomu středoevropskému velkoklubu. Tak nějak jsem čekal, že i hráče vybíráme podle toho charakteru, kam nepatří jen to, že dokážou čekat na svojí šanci v zápase ale i na svojí šanci jít ven..
    Neříkám, že od teď je to všechno v háji ale krok když ne zpět, tak alespoň vedle to je..
    Když odejde Deli v létě, tak pro to budu mít pochopení navzdory té cestě být "velkoklubem", má to tady prostě už odkopaný a už delší dobu se ví, že jeho odchod je jen otázka času..

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Borris   před rokem 01.02.2017 07:17 |  
     0 0

     Kdybych mohl, dal bych ti těch palců nahoru minimálně deset. Takto se musíš spokojit jen s jedním. Jinými slovy, naprostý souhlas!

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     dupy77   před rokem 01.02.2017 15:23 |  
     0 0

     Za mě jasný palec nahoru a souhlas s každým slovem Kmotře

 58. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  MDCCCXCII (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:13 |  
  1 0

  Ať jsi Tonda nebo Pavel, barák se musí stavět od základů. Klub je první. Platí jen, co je dobré pro klub. A tohle je zřejmě maximálně pozitivní průsečík zájmů všech stran.

 59. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Hanzwalter   před rokem 31.01.2017 23:29 |  
  4 5

  pardon, ale když jsem tady pred casem napsal, ze je tezke udrzet hrace jako Tonda, kdyz chce jit hrat ven a ze to chapu tak jsem dostal 25x palec dolu, ze ma Tonda charakter a ze by to neudelal... a ja rikal, ze to neni o charakteru, ale jeho snu.... a 25x palec dolu... nechci, aby se mne tu nekdo omlouval ci tak neco a ani nejsem rad, ze se to splnilo... jen chci rict, ze tech 25 lidi se asi spletlo....

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:32 |  
   5 0

   Jsem dnes frustrovaný fanoušek Slavie, ale tvůj komentář, kde máš spočítané palce, mě rozesmál. Díky :-)

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Hanzwalter   před rokem 31.01.2017 23:38 |  
    4 1

    vadilo mne, ze jste se do me pustili, ze znevazuji charakter Tondy Baraka proto trosku podrazdene dnes reaguji a tech negativnich reakci na me tu bylo hodne. a myslim, ze by jste reagovali na mem miste vsichni stejne, kdyz vite, ze jste nenapsal nic spatne a nakonec mel i pravdu....

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     belmis (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:57 |  
     5 0

     Jen dál říkej, co si myslíš bez ohledu na palce.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    afro   před rokem 01.02.2017 07:46 |  
    1 0

    Pětadvacet si zapamatuješ. aniž bys po tom nějak výrazně toužil. ;-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Jachym   před rokem 31.01.2017 23:34 |  
   2 1

   Člověče, kolik ti je? 10? A nebereš ty diskuse až smrtelně vážně? :-))

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Gino   před rokem 01.02.2017 08:54 |  
    0 0

    Proč by to měl brát vážně? Vážně to berou právě ti, co mu dalu ty palce dolů, protože si mysleli, že jsou ve svém úsudku lepší/pravdivější a neomylní. Teď by se měli sami chytit za čumák a prostě si jenom říct, že ten Hanzwalter měl prostě pravdu a kdo z nich má větší kuráž a čest, tak by mu mohl nyní dát palec nahoru.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Hanzwalter   před rokem 31.01.2017 23:35 |  
   2 3

   kopie: ??? Ja tady znevazuju charakter Baraka???? To ses asi uplne zblaznil... jen to pro hrace nemusi byt idealni rozpolozeni myslenek, kdyz nemuze tam kam by treba chtel. Kdyz budes vydelavat nekde 50 mesicne a bavi te to tam tak super, ale kdyz ti da nekdo 200 a vysnenou praci tak to neni proboha o charakteru, ale o zovotni sanci a ne kazdej se stim srovna. Takze asi tak....

 60. Hm.

  edenian   před rokem 31.01.2017 23:31 |  
  6 0

  No, to s tim TB me trochu votravilo, nejak uz mu to s tou Slavii nezeru.

 61. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  malan (přítel SN)   před rokem 31.01.2017 23:53 |  
  6 3

  No tak prvni adept na lavici je jasny. Jednak se asi nesmi zranit a pak proc by mel dostavat prostor hrac ktery za pul roku odejde? Je treba co nejvetsi souhra tymu, takze cekam na jeho miste Sykoru/Alvira.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   buri   před rokem 01.02.2017 08:24 |  
   0 0

   Myslím si, že Udine si vyjednalo, aby neseděl na lávce... jinak by ho chtělo hned...jsem moc zvědavej jak to bude. Tondu mám rád a přeju mu aspoň Juve.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    afro   před rokem 01.02.2017 08:29 |  
    1 0

    Taky jsem si říkal, že asi Udine nebude mít zájem na tom, aby jim v létě přišel totálně nerozehraný hráč. Ale doufám, že k paradoxu předplacenosti místa v základu pro hráče, který za půl roku odejde nedojde.

 62. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  biggris (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 00:03 |  
  1 1

  Tak zrovna udine je priklad tymu, kde radi pracujou s mladejma hracema a dokazou je pripravit na ten nejvetsi fotbal. Jasne, spousta hracu jim pri tom odpadne, ale pokud se Tonda dokaze prosadit tam, tak si pak muze vybirat z daleko zvucnejsich adres a bude mit predpoklady pro to, ze ani na nich nezapadne. V udine sanci urcite dostane, sice tam takovejch hracu chodi spousty, ale castka kolem trech mio eur neni ani pro italsky kluby nijak zanedbatelna, aby je jen tak vyhodily z okna

 63. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Staršina   před rokem 01.02.2017 01:23 |  
  1 0

  Staršina   před 19 minutami 01.02.2017 01:04 |  
  0 0 reagovat
  Šok při sportovních zprávách na Nově. K psaní jsem se dostal až teď, i když jsem příspěvky sledoval. Přítel pecka v 11,47 mně udivil a byl vyplísněn. Bohužel věděl daleko dříve než my. Jsem smutný, protože jsem Tondu chtěl vidět déle a za dva roky daleko vyšší ohodnocení. Co se dá dělat. Náhrady se celkem nebojím, protože jak píšu ve svých příspěvcích, tak chválím naše vedení, protože pozice zdvojilo. Tento přestup v tuto dobu mně velmi mrzí.
  Co se týká Stocha, tak jsem asi rád, že to nevyšlo. Herní kvalita možná, mentální na vážkách. Nechci odsuzovat, protože všichni víme co dokáží vyprodukovat novináři. Prase aby se v tom vyznalo.
  Re: Slavia nemá dost! Jednala o Stochovi, Fenerbahce ale chtělo příliš
  Staršina   před 5 minutami 01.02.2017 01:17 |  
  0 0 reagovat
  Dovětek pro mladší k té poslední větě. To se říkávalo, když jsme byli v určité věci nejistí a nevěděli jsme kudy kam.

 64. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Ladislav (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 01:30 |  
  0 0

  Docela by mě zajímalo, zda v případě dalšího přestupu Tondy budeme inkasovat nějaká procenta z transferové částky a popř kolik ? (pevně doufám, že ano).

 65. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Ladislav (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 03:18 |  
  8 0

  Tonda Barák odejde, dobře, ale nemůžu si pomoct, způsob jeho odchodu je velmi nešťastný.

  1. Vytvořil se tím enormní tlak na Tondu. Je to jen fotbal, někdy se daří víc a někdy zase míň a pokud nastane ta druhá varianta a nebude se dařit, tak si hodně lidí řekne: “No jo, ten se už vidí v Itálii“.
  2. Vytvořil se nebezpečný precedens. Agenti hráčů udělají pro zisk cokoli a teď jim jen stačí přesvědčit hráče, aby si postavil hlavu a trval na tom, že chce odejít a Slavia ho uvolní. Všechno se dá zneužít i velice lidský přístup JT.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Gino   před rokem 01.02.2017 08:56 |  
   1 0

   Hele, nezlob se, ale musím.... vytvořil "SE"? Naprosto nic "SE" nevytvoří, takže klidně mluv zcela adresně - Barák si vyvořil na sebe tlak.
   Já jsem ho tu taky chtěl dýl a těšil jsem se na jeho výkony, ale pokud už dál nestojí o vizi Slávie a CHCE pryč až tak, že ho nepřemluví ani JT tím, že za ním jezdí kamsi domů, tak ať jde, v pohodě, ale pořád bychom měli vědět, že to byl především JEHO vůle a jestli někdo vytvořil nějaký tlak a komplikaci, pak především on.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    japhy   před rokem 01.02.2017 09:44 |  
    0 0

    Mno, já bych řekl, že kdyby to záviselo jen na Tondovi, tak už je za kopečkama.

 66. AB: prodej teď - odchod v létě?

  Hesmir (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 04:28 |  
  5 0

  Pro ty kdo se podivují, pochybují o motivaci připomenu naši zkušenost z minulosti... Stejně odešel z SKS Tomáš Necid. Prodal se v létě po hostovačce v Jablonci, ale CSKA nám jej ještě nechalo na podzim hostovat. Dal 11 branek a vlastně on výrazně nasměroval tým k obhajobě titulu.
  U Tondy to bude stejně, 1) nikdo nechce leštit lávku, 2) jde do lepší ligy, kdyby tady seděl může mu to zhoršit startovní pozici a hlavně by si podělal pozici v U21.
  Z pozice hráče, pokud nejsu hráč, jehož strop je přestoupit (kamkoliv) do ciziny je věk hodně důležité kritérium. A precedens ve vynucování si přestupu? Nedělejte ze Slavie pupek světa. Ti agenti vydrbávají s kluby všude, a co se naučí tam zkusí i onde. Věřím že názor vedení ohledně středoevropského klubu je myšleno rozumně, čili ne co si asi dost lidí myslí, že v tu chvíli budeme jako Real, ale prostě postupně poroste naše pozice. A cíl by byl rozumný tak nějak jak tu zazněla Basilej, za mne Ajax a hlavně Porto. Z něj odešla spousta hráčů klidně po roce, roce a půl a byli nahrazeni kolikrát i lepšími či minimálně stejně dobrými, či dozráli mladíci co hráli s těma dvěma co už stihli odejít (López, Falcao, Hulk, Martínez, ... ).každý je nahraditelný, když to máš připravené a promyšlené. A to je to co potřebujeme. První je tým, odchod byt po půlroce přežiju, když díky tomu přidfe lepší/ nadějnější.

  • Re: AB: prodej teď - odchod v létě?

   Hesmir (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 04:31 |  
   0 0

   Jo a doplním ještě k Necidovi... to sme pak svorně nadávali, proč se prodal "jen" za +100M, proč ne za víc v zimě... ale pak jsou i případy jako Duško a Derby. Mmch. Když se dívám na čísla tak ten Schick je skoro jak přeskopírák s Necidem v té době a i cena sedí.

 67. Tonda

  Grobar   před rokem 01.02.2017 04:34 |  
  3 0

  Brzký odchod Tondy Baráka mě zarmoutil. Mohl zůstat ještě klidně rok a půl. Jeho cena by šla nahoru. Navíc je tu 90% jistota přímého postupu do LM pro vítěze příštího ročníku náší ligy. Snad se vedení rozhodlo správně. Nepochybně příjde kvalitní náhrada a bude i na další posilu. Jsem asi velký snílek, ale moc bych si přál, aby se v Edenu hrála každý rok Liga Mistrů a průměrné kluby v Itálii, by už pro fotbalisty nebyly žádanou destinací. Jinak opět skvělý rozhovor s JT, hodně mě uklidnil a potěšil zejména s plány se stadionem. Nic lepšího než JT+CEFC nás potkat nemohlo.

 68. Obrovské zklamání z Baráka a nebezpečný precedent

  parabolus   před rokem 01.02.2017 05:42 |  
  12 1

  Vážené vedení,
  Nejdříve Vás musím pochválit za dosavadní práci pro naší Slavii.
  Bohužel tento transfer ven je unáhlený a popírá, vše co jste zatím dělali viz. Škoda, Deli, Zmrhal.
  Hráči Barákovi byly vytvořeny dobré podmínky, nejenom materiální i hráčské a proto nechápu vedení po půl roce hraní v základní sestavě, si vynucuje přestup. Slavia utratila hodně peněz na vytvoření kádru, který vybojuje poháry a bude schopen obstát v Evropě. Pokud budete prodávat po půl roce, kdy hráč něco hrál zapomeňte na úspěch v Evropě. Cena 80 mil je málo, pokud prodávat předčasně, tak 100 mil. nebo 12% z dalšího přestupu, jako kabela Křetínský. Nerad to píšu, ale kabela Křetínský to dělá lépe viz. Krejčí. Osobně jsem z Barákového přístupu zklamán a nedovedu si představit, že hráč, který za pár měsíců odejde, bude zabírat místo hráči, který bude za nás hrát např. poháry. Vyslali jsme nebezpečný signál hráčům a agentů, že pokud si hráč postaví hlavu, za půl roku ho prodáme a ekonomická logika velí, pokud prodáváš předčasně proděláváš! Rozumím tomu, pokud přijde mimořádná nabídka, ale to se nestalo. Obrovsky mě to zklamalo.

  • Re: Obrovské zklamání z Baráka a nebezpečný precedent

   Boo_SKS   před rokem 01.02.2017 06:59 |  
   4 0

   Kabela Křetínský má hlavně daleko lepší výchozí pozici, protože on zastupuje tým, který pravidelně hraje evropské poháry (byť to je tým, co pravidelně vypadává z předkol LM, ale musíme objektivně uznat, že současná Sparta se podobá nám na přelomu devadesátek a začátku milénia, kdy je v lize věčně druhá, neustále trapně nezvládá předkola LM, ale je úspěšná v druhé nejprestižnější soutěži), což u nás prostě ještě zkrátka není možné. On se lépe prodává mladý hráč s desítkami zápasy v EL a repre, než hráč, který je jen půlsezónní kometka bez větších reprezentačních či pohárových zkušenosti. Nepochybuji o tom, že pan Krob jakožto zkušený manažer mezinárodního koncernu je schopný efektivního vyjednávání, ale tady prostě objektivně vidím danou cenu jako maximum, za který se Tonda v současné době dal prodat. Ano, pokud by si udržel stejnou výkonnost i na jaře, zůstal v repre a povedlo se mu ME21, třeba by přestupová částka mohla být o něco větší, ale co, kdyby přišlo zranění či ztráta formy? Pokud Tonda opravdu chtěl mermomocí ven, tak ho asi nemělo cenu držet tady násilím, byť jsem poměrně zklamán, že u nich nešel aplikovat podobný přístup jako u Jardy Zmrhala, tedy vysvětlení postoje klubu, jeho ambic, vylepšení smlouvy s přidáním přestupové klauzule. Musíme to brát jak, tak to je. Středoevropským velkoklubem ještě nejsme, stále jsme pouze na začátku cesty, byť jde už teď vidět, že jsme nabrali správný směr. A pro klub, který dlouhá léta nebyl v pohárech, je prodej hráče, který si přál odejít, za 80+ mega a možná i nějaký podíl z dalšího transferu, objektivně řečeno, trefa. Přeju Tondovi vše nejlepší a jen věřím, že svými výkony a snahou na jaře přebije tu drobnou pachuť z jeho odchodu a budeme na něj vzpomínat jen v dobrém.

   • Re: Obrovské zklamání z Baráka a nebezpečný precedent

    parabolus   před rokem 01.02.2017 07:21 |  
    6 0

    Pokud chceme hrát důstojnou roli v Evropě, tento transferoví přístup nás k úspěchu nepřivede.
    To se týče ceny, tak za postup do Evropské ligy je kolem 80 mil a navíc peníze za výsledky, návštěvnost, reklama.
    O lize mistrů ani nemluvím finančně jiná kategorie. Také trvá se sehrát, jen si vzpomeňme na doby Uhrina, vše má svůj čas. Takhle mrháme časem, který nemáme. Jak k tomu přijdou jiní hráči Zmrhy,Škoda? Cena málo pokud oslabuji a riskuji propad kvality musím dostat víc 100 mil. Jak jsem napsal obrovské zklamání, nedovedu si představit, jak Barák zabírá místo v sestavě hráči, který bude bojovat za Slavii o poháry. P. Tvrdíku, Krobe vše co jste je na jedničku, tady je to na reparát.

  • Re: Obrovské zklamání z Baráka a nebezpečný precedent

   Gino   před rokem 01.02.2017 08:58 |  
   3 0

   Taky mě to obrovsky zklamalo, ale především od Baráka. Slavia udělala co mohla.

   • Re: Obrovské zklamání z Baráka a nebezpečný precedent

    Ladislav (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 13:07 |  
    1 0

    Tonda mě nemile překvapil, ale neházel bych to jen na něho, je ještě mladý a šel nahoru strašně rychle. Podle mě Udine zpracovalo agenta (asi tučná provize za podpis hned) a následně agent zpracoval hráče, který si postavil hlavu. Tak, stalo se, spíš je to takové memento pro budoucnost.

 69. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Maty22   před rokem 01.02.2017 06:42 |  
  0 0

  Před 20 lety, když šel někdo ven, tak měl titu a někdo i medajli z eura. ( Šmíca, Poborák, Bejbl, Suchoš )
  Dneska stačí klukovi dobrej půlrok v naší lize a už pádí krajinou dál. A to se pořád všude omíla, jak máme horší fotbalisty, než tenkrát. Nějak tomu úplně nerozumim.
  Snad se prosadí a neskončí na lávce, jako Gecov ve Fulhamu, nebo Nitranský v Itálii.
  Hlavně ne Rusko a k Turkovi.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Sracken   před rokem 01.02.2017 07:06 |  
   0 3

   Porozumět je jednoduché: Krejčí a Schick tam naší lize udělali skvělou reklamu. Bez nich by nedali ani milion EUR.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    lassiter   před rokem 01.02.2017 07:21 |  
    5 0

    Hraje tam ještě jeden Čech kromě výše jmenovaných.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Kara (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 07:40 |  
     0 0

     Shodou okolností taky exslávista (který btw. odešel přímo z mládeže) a shodou okolností zrovna v Udine...

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Sracken   před rokem 01.02.2017 08:48 |  
      0 0

      Jenže ten tam nešel z naší ligy, ale defakto si ho dotvořilo Udine.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       Kara (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 09:12 |  
       1 1

       To se ale nevylučuje s konstatováním, ze Krejci a Schick nejsou jediní, kdo udělali v Itálii Česku dobré jméno.

 70. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  sicilianbrno   před rokem 01.02.2017 07:38 |  
  2 0

  80mil, moc nebo málo? Ukaže čas. Ale veřím, že za částku do 50,60mil koupíme v Evropě ( ne v naší lize) stejnou či lepší kvalitu na post střední záložník. Jak už tu mnozí psali, slavia ač chce být silný středoevropský klub, tak 1 kvalitního hráč bude muset vždy za sezonu prodat, i když budeme pravidelně hrát evropské souteže. A jestli to časem budou přestupy od 100mil korun víš, tak se tomu bránit nebudu, to je fotbalový život.

 71. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  smileboy   před rokem 01.02.2017 08:24 |  
  3 0

  Mě teda odchod Tondy hrozně mrzí... Oželel bych odchod kohokoliv jiného, možná Simon by mě mrzel stejně... Ale v Tondovi jsem viděl stavební kámen naší zálohy na další alespoň 2 roky. Nejen kvůli jeho budločímu a zarputilému stylu na hřišti, ale jak prožíval zápasy, jak s fanoušky prožíval vstřelení gólu, byla na něm hrozně vidět motivace a zápal do hry, ideální kapitán! Na druhou stranu i já chápu, že chce do Itálie a být na jeho místě, udělal bych asi to samé. Tondo, když už jsi teda prodanej, odvděč se Slávii prosím tím, že jí vykopeš titul... A doufám, že na SKS nezapomeneš a třeba se tu nám pak ještě ukážeš. Good luck!

 72. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Gino   před rokem 01.02.2017 09:00 |  
  0 0

  Všímáte si, jak i z toho rozhovoru je patrný rozdíl mezi Barákem a Ginem? Jakoby i tím nám chtěl JT naznačit, že sice zavrhujeme jednoho a vynášíme do nebes druhého, ale že skutečnost třeba není tak dramatická.

 73. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Luckyduck (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 09:00 |  
  5 0

  Nenapíšu nic nového - jsem zklamanej jako asi většina lidí tady. Také jsem viděl v Tondovi základní stavební kámen nového týmu a doufal, že u nás zůstane ještě aspoň rok a zabojuje za Slavii i v pohárové evropě.

  Z racionálního hlediska celou situaci chápu a asi nešla řešit o moc lépe - vedení nic nevyčítám, myslím, že to vyřešilo rozumně (lámat to na sílu by byl velký risk před veledůležitým jarním bojem o titul).

  Ale z emocionálního hlediska jsem prostě hodně zklamanej a rozladěnej.. Tonda byl pro mě snad náš nejoblíbenější hráč, profilující se v takový mozek týmu.. technika, klička, přihrávka, střela, inteligence - jak tu psal Sokrates55, připomíná Luboše Kubíka trochu. Věčná škoda, že už chce pryč tak brzy a v tom je také jádro té hořkosti, kterou tenhle přestup vyvolává. Za půl rok (nešlo s uzavřením přestupu opravdu počkat aspoň do léta?) nebo rok mohl jít ven ještě vyzrálejší, ale mezitím i něco dokázat se Slavií a něco jí i vrátit za ten výtah na výsluní.

  Nejsem si taky úplně jistej tím půlrokem teď ještě v sešívaném dresu, jestli by nebylo lepši už zapracovávat na jeho místo Alvira, Sčuka, Sýkoru.. Nevím no, nějak mi to přijde divné tu mít hráče, který dal po roce hned jasnou přednost přestupu. Ale holt to budeme muset nějak zkousnout.
  No.. po dlouhé době nějaké zklamání spojené se Slávií - je na tom aspoň dobře vidět, jaký progres náš klub zažívá, že jsme takovýmhle okamžikům trocho odvykli.

 74. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  smely (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 09:02 |  
  1 0

  zdravim, odchod me samozrejme mrzi ( zvlaste pak moji dceru ) nicmene bych z toho nedelal nejakou tragedii...Mame slusnou sanci TB nahradit at jiz z aktualnich zdroju nebo v lete nejakym zajimavym prestupem.
  Mylim, ze vedeni se zachovalo fer, coz plati i pro Tondu, kterymu to samozrejme uprime preju...ruku na srdce panove ( a damo ) ...kdo z Vas by nechtel bejt ve 22 letech profesionalni fotbalista v Italii ? :-))
  Tak ted ten titul Toniku a pak at se ti dari !!!

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Kmotr (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:14 |  
   5 1

   Pockej pockej,ke komu se nase vedeni zachovalo fer? K Milanovi? K Jardovi?
   Jo aha, k Tondovi co tu za nas odkopal sotva 30 zapasu!
   Na tom mi teda nic fer neprijde,spis uplne naopak..

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    smely (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:50 |  
    0 0

    to, ze nevysly prestupy Skodakovi a JZ8 bych nevidel primarne jako nejaky nefer chovani naseho vedeni. Pokud me pamet neklame tak oba hraci dostaly vylepseny smlouvy, u JZ8 navic s vystupni klauzuli....co je na tom nefer ?

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Kmotr (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 11:06 |  
     4 0

     No tak jestli si to interpretujes jako ze nevysly,tak pak samozrejme na to nic nefer neni.. Pokud me ale pamet neklame,tak Skodu vytahly z letadla a Jardovi ten prestup zatrhly rovnou. A jestli me pamet neklame podruhe tak zrovna Tonda v prosinci podepsal novou vylepsenou smlouvu..
     Me by tedy spis prislo fer,kdyby pustili Milana s Jardou kdyz o ne byl zajem,protoze za to co pro predtim odvedli,by si to jednoznacne zaslouzili..

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      smely (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 11:09 |  
      0 0

      nojo, kazdej na to mame holt jinej nazor... mozna, ze ted jsme v situaci, ze si to muzem dovolit, protoze mame ceklove kvalitnejsi muzstvo...kdo vi, navic "na papire" ofiko jeste nic neni, takze je to zatim info tak na 95% :-)

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       Kmotr (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 11:41 |  
       2 0

       Ja to samozrejme chapu a buh vi jak to vsechno je.. akorat mi to teda prave neprijde fer z toho duvodu,ze ani ted neni nejmensi duvod ten obchod udelat.. tedy je,ten ze si to pral Tonda a to si podle me stejne prali i Jarda s Milanem,kteri na to navic meli vetsi moralni pravo a na zaklade toho mi to prijde nefer..
       Ale uz to nechme byt,stalo se,Tonda se rozhodl spojit svoji neblizsi budoucnost s nekym jinym a ja to plne respektuju ale nikdo ode mne nemuze cekat,ze mu toho budu jeste tleskat..
       At se mu dari a tim na tohle tema koncim..

 75. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Borris   před rokem 01.02.2017 09:11 |  
  15 3

  Tak také přihodim pár centů a napíšu svůj názor. A přiřadím se k té skupince, která je tu asi nejspíš v menšině. A sice, že s tímto krokem nesouhlasím a nelíbí se mi to! Jsem zastáncem toho, že hráč by měl za nás nejdřív něco odehrát, než to půjde zkusit do zahraničí. Aspoň minimálně tak dvě až tři sezóny a pak prosím. Jak k tomu přijdou kluci jako Škoďák a nebo Jarda Zmrhal, kteří pro Slávku něco udělali, něco tu opravdu odkopali a byli tu i v dobách opravdu špatných a nebylo jim umožněno odejít. Právě Škoďák, Jarda Zmrhal a možná ještě Django ( jsem samozřejmě nesmírně šťastný, že je stále máme v týmu ), to jsou jediný hráči, kterým bych dal, v případě dobré nabídky, zelenou k odchodu. Něco už za nás odehráli, hodně toho pro nás udělali a zasloužili by si to. Ale Tonda je tu rok i s cestou, ještě na začátku podzimu přemýšlel o hostování protože hrál málo, stabilně začal hrát až pod panem Šilhavým a najednou už by chtěl zdrhat do zahraničí při první nabídce? Já bych se vůbec nedivil, kdyby třeba Škoďák byl naštvaný. Hodně toho tu odvedl, nebýt něho, tak jsme možná spadli, své si tady opravdu odvedl! A naše vedení ho před rokem skoro vytáhlo z letadla, kdy už byl jednou nohou v Turecku. A to narozdíl od Tondy nejen že za nás něco odehrál a zasloužil by si to, ale navíc taky mu táhne na třicítku a bylo mu asi v té době jasné, že to je pro něj jedna z posledních šancí na zahraničí a na to jak se zabezpečit. Tonda ten má teprve všechno před sebou, nic mu neuteče! A hlavně podle mě také riskujeme, že se z toho stane precedens do budoucna a nebezpečný signál pro ostatní naše hráče. Protože takhle nakrásně může už v létě přijít Honza Sýkora a říct "hele mám nabídku tuhle odsud, chci tam jít, je to můj sen"! Nebo v létě odejde Django, jeho místo zaujme Michael Lüftner, povede se mu podzim a on v zimě přijde a řekne "hele chtějí mě támhlety a vždycky byl můj sen tam hrát, chci aby jste mě pustili". To přece takhle nejde.... To se přece jaksi moc neslučuje s tím, že chceme být silný středoevropský klub. Je samozřejmě jasné, že hráči od nás budou odcházet, ale přece ne teprve rok po příchodu k nám a pár odehraných zápasech v základu. To bych pochopil jedině v případě, že by šlo opravdu o velký klub. Kdyby ho chtělo Juve, tak bych ho naprosto pochopil. Ale Udinese teda není zase nic extra. Já mám Tondu hodně moc rád a podzim se mu opravdu vydařil. Ale v této záležitosti prostě mám takovýto názor a za ním si stojím! A musím říct, že jsem z toho jeho postoje trochu zklamaný.

  A ještě jedna věc a to je přestupní částka. Sorry ale je to málo! Když vidím třeba u rumunů za kolik šel ven ten poblázněnej brkal Krejčí a nebo Schick, který v té době neměl nic odehráno ani v lize, natož v pohárech a narozdíl od Tondy ani v evropských pohárech a nebyl ani členem dospělé Repre..... Tak se mi ta částka zdá neadekvátní. Pod sto, jsme podle mě jít neměli. Pan Tvrdík a CEFC mi jinak neustále dělají radost, ale tady podle mě měl být pan Tvrdík víc neoblomný. Tak jako tomu bylo, když odmítal nabídky na Jardu a Škoďáka. Jinak ale moc díky panu Tvrdíkovi za vynikající komunikaci s námi fanoušky, to je prostě paráda! Toť tedy můj názor na Tondův odchod, je mi jasné že řada z vás se mnou třeba nebude souhlasit, ale takhle to prostě já vidím.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Gino   před rokem 01.02.2017 09:46 |  
   5 0

   JT je v tomhle prostě takovej empatickej, měkkej... Gina koupil kvůli fanouškům, Tondu uvolnil, protože to je jeho sen...
   Jinak souhlasím. Dvě sezóny jako minimum, pak si klidně běž, bude-li to výhodné pro klub i hráče - proto podepisujeme smlouvy u mladíků na 3 a více let.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   donford   před rokem 01.02.2017 10:22 |  
   3 0

   Borris to do detailu řekl tak, jak i já to cítím. Asi celá obec slávistická má Tondu ráda a přeje mu ve fotbalovém životě opravdu to nejlepší, ale toto je zbrklé a neuvážené. Všiml by si ho někdo z Udinese, kdyby teď hostoval ve Vlašimi? Skvěle využívá příležitosti a stal se naší oporou. Všechna čest! Ale alespoň 2 roky měl teď za nás hrát, něco vrátit, odevzdat a samozřejmě růst. A i jeho cena by se zvyšovala. Jednou budeme smutně kňourat, až budeme číst, že za další neuvěřitelné peníze přejde dal do lepšího klubu na fotbalovém výsluní. A je to bohužel i precedens, i kdyby někdo tvrdil, že ne. Ale pokud už se dle mého tato ukvapenost stala, tak ti určitě Tondo přeji velký úspěch a i zásluhu o zvyšujícím se povědomí o Slavii. Protože tě beru jako poctivého kluka.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bongor   před rokem 01.02.2017 10:34 |  
   4 2

   Napsal jsi to dobře Borrisi,jako ostatně vždy.Jestli nechceme být jenom epizodní přestupní stanicí na cestě do průměrných evropských klubů,tak tohle se nepovedlo.O JT nemůžu říci jedinou špatnou věc,určitě i tato věc se mu nerozhodovala lehce a i nadále mu držím všechny palce,ale nebezpečí precedentu je tady veliké a zájem o naše hráče taky není malý,to je to nebezpečí pro tvorbu skutečně špičkového týmu.Bez špičkových hráčů není špičkového týmu,to je jasná záležitost.A k Tondovi,jestli to zady čte:Toníku,nechat si radit v takové věci jako je Tvoje další životní cesta od soudruha Sivoka????

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Jachym   před rokem 01.02.2017 11:05 |  
    0 0

    A s kým by se asi měl radit než s českým krajanem, který tam hrál a pomohl vytvořit českému fotbalu dobré jméno (ať se ti to líbí nebo ne) a tak i připravit půdu pro Baráka...??? A věřím, že Sivok tuto případnou pomoc neodmítne a Tonda jí nepohrdne.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bububu (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:50 |  
   5 2

   Chápu tvůj postoj, na druhou stranu mám několik výhrad. Tak jenom v bodech:

   1) Představa, že by zde měl hráč odehrát minimálně 2-3 sezony je sice hezká, ale poněkud naivní - jestli chce mladý hráč na západe skutečně prorazit, tak fakticky musí odejít nejpozději do 23-24, pak už na něj na západě není nikdo zvědavý. Odejít z české ligy ve 22 je tak naprosto optimální. Ostatně ve věkové relaci 22-24 odcházeli od nás i hráči jako Šmicer, Poborský, Berger, Bejbl atd.

   2) Hrát první ligu v Anglii, Německu, Španělsku, Itálii a Francii bude zkrátka vždycky víc než může nabídnout kdokoliv v ČR (včetně pohárů). Na vině je bohužel zoufalá kvalita české ligy, kdy se zaprvé hrajou nesmyslně nízký počet zápasů a zadruhé se hraje proti týmům typu Příbram nebo Jihlava, což nikomu vůbec nic nedá a nikam neposune. Jestli chceme nabídnout víc a udržet zde talentované hráče déle, musí nutně nastat zúžení ligy nebo alespoň změna formátu, kdy přibude větší počet zápasů a střetnutí elitních týmů (z tohoto pohledu kvituji i značně nedokonalý návrh LFA).

   3) Představa, že z české ligy bude 22 letý hráč přestupovat do klubu typu Juventus je směšná, promiň.

   4) Částka za Baráka je naprosto adekvátní tomu, že má v lize odehranou sezonu a půl a jeden přátelák v repre. Srovnání s Schickem je blbost, protože ten byl hvězdou U-21 a o dva roky mladším mimořádným talentem (což teď v Itálii prokazuje), přesto jeho cena byla jen o 20 milionů větší, to není podstatný rozdíl. Krejčí přestupoval sice již starší, na druhé straně měl odehráno x zápasů v pohárech a v základu reprezentace (včetně EURA). Z tohoto pohledu je 80 milionů za Tondu velmi dobrá cena.

   Opusťte prosím chiméru, že od nás bude někdo chodit přímo do předních klubů za 200 milionů - to ještě dlouho ne. Také nemějte za zlé hráčům, že se chtějí posunout do kvalitnější soutěže, která bude mít pro jejich fotbalový rozvoj 10x větší přínos než hrát českou ligu. To je zkrátka fakt, se kterým se musíme naučit pracovat, protože tomuto budeme čelit v příštích letech opakovaně. A nijak se to nevylučuje s budováním středoevropského velkoklubu, naopak musíme to vzít v úvahu a vytěžit z toho maximum.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Borris   před rokem 01.02.2017 11:22 |  
    2 1

    1) Tondovi je 22. Kdyby tu ještě rok vydržel, měl by víceméně jistotu že bude stabilně hrát, hrál by evropské poháry a upevnil by si místo v repre. A za ten rok by si ho mohl vyhlédnout třeba i lepší klub, než je Udinese. Ještě aspoň rok navíc by mu absolutně neublížil, ba naopak!

    2) tady se s tebou nepřu, jasně že anglická, německá, italská, francouzská nebo španělská liga jsou mnohem atraktivnější. Ale to tady ví snad každý, to není potřeba uvádět. Jak zatraktivnit ligu, už je na jinou debatu.

    3) to byla jen hypotetická, nechytej mě hned za slovo

    4) stručně řečeno, absolutně nesouhlasím! Srovnání se Schickem je právě absolutně na místě. I Tonda patří k oporám jedenadvacítky, navíc narozdíl od něj začíná nakukovat do dospělé Repre a taky je to velký talent. Blbost je spíš to, že 20 milionů není zase až takový rozdíl. Podle mě 20 mega není úplně málo, pro české kluby teda určitě ne. AI přesto že jsme teď na tom finančně hodně dobře, tak 20 mega není žádná almužna. To je jako kdyby nám Liberec při jednáních o Honzovi Sýkorovi řekl, že chtějí o dvacet mega víc, s odůvodněním, že to přece není až takový rozdíl.


    Nikdo tady myslím nemá problém s tím, že hráči chtějí jít do zahraničí a do lepších lig. To tady každý naprosto chápe. Ale problém je s tím, když někdo chce od nás utíkat, sotva si na pár zápasů vybojoval základ a inkoust na podpisu jeho smlouvy při příchodu, ještě ani nezaschl.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     deny91   před rokem 01.02.2017 12:05 |  
     6 1

     Schick
     - hlavní hvězda naší U21, nejlepší střelec celé kvalifikace, jeden z nejtalentovanějších hroťáků tohoto kval. cyklu, přitom o 2 roky mladší než ročník, pro který je letošní EURO primárně určeno (ročník 94) a o 2 roky mladší než Barák (což je v této kategorii sakra hodně)
     - v lize odehrál celou sezonu s velmi dobrými výkony a podílel se na nadstandardní sezoně pro celý klub

     Barák
     - oporou jednadvacítky rozhodně nebyl, nastoupil v základu možná v pár zápasech. Na jeho místě nastupoval Čermák, který je kapitán a byl spolu s Schickem nejproduktivnějším hráčem kvalifikace, nebo protěžovaný Trávník (protože je z Peltovic Jablek). Je to logické, protože Barákova hvězda vyletěla vzhůru až po odchodu DU, ale to už se kvalifikace nehrála. Takže tady jeho cena neměla jak stoupnout. Za dospělou repre stihl odehrát jeden přátelák ke konci roku. Jestli si myslíš, že tohle má mít nějaký zásadní vliv na jeho cenu, tak to jsi úplně mimo. Tam se počítají hlavně soutěžní starty, do přáteláku může být povolaný i Mareš z Bolky a nic to ještě neznamená.
     - v lize se mu nadmíru povedla druhá polovina podzimu, kde jasně ukázal, jaký má potenciál. Nicméně pořád Schick takhle odehrál celou sezonu a až pak přišla ta nabídka.

     Takže porovnávat Baráka se Schickem sice můžeš, ale rozdíl v ceně je objektivně v pořádku. Že se nám to nelíbí a že bychom chtěli prodávat hráče dráž, to je jasné. Taky bych si za Baráka představoval více, ale v kontextu současných odchodů českých hráčů do zahraničí je to prostě adekvátní. Souvisí to taky se ztrátou reputace české fotbalové školy. Až (pokud) si vydobydeme reputaci, jakou mají např. Chorvati, pak od nás bude taky odcházet kdejaký dorostenec za 5 mil. Euro.
     V potaz je také potřeba brát současné postavení Sparty a Slavie v Evropě. Zatímco Sparta hraje pravidelně poháry a loni se dostala až do čtvrtfinále EL, Slavia po dlouhých letech teprve nedávno přestala bojovat o záchranu a zahrála si po x letech aspoň předkola EL. To jsou všechno faktory, které určují i konečnou výši přestupní částky. Na a vidíš to, i tak stačí, aby Schick zvládl jeden podzim v průměrném klubu v Serii A a rázem je jeho hodnota čtyřnásobná (nabízejí za něj 400 mil., v létě přestoupil za 100). Tak to prostě chodí...

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Jachym   před rokem 01.02.2017 12:33 |  
      1 0

      Výborné! Málokdy v tak dlouhých příspěvcích souhlasím zcela se vším, ale toto je výjimka :-)

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     bububu (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 12:15 |  
     4 0

     Já se nechci přít, jenom uvádím zase trošku jiný pohled. Uměl bych si samozřejmě taky představit, že by tu Tonda ještě nějakou dobu vydržel, zase ale odmítám jeho přestup odsuzovat. Bude tady ve výsledku rok a půl, to není zas až tak krátká doba.

     Jinak Udinese vnímám na začátek v zahraničí jako naprosto ideální štaci, stejně tak Sampdorii v případě Schicka. Případů, kdy mladý hráč přestoupil přímo do velkoklubu a pak nehrál je tisíc a jeden. Mnohem rozumnější mi přijde přestoupit do průměrného týmu a v něm se adaptovat na soutěž a vypracovat se až k přestupu do lepšího týmu. Nebuďme na pochybách, rozdíl mezi elitní 5 a českou ligou je propastný, ve všech ohledech.

     4) Promiň, ale tady s tebou zkrátka nemůžu souhlasit. Schick se v U-21 prosadil výrazně víc než Tonda, to je zkrátka a dobře neoddiskutovatelný fakt. Navíc kupovat hráče ve 20 nebo 22 je sakra rozdíl, u takhle mladých hráčů představuje každý rok mnohem víc než u hráčů starších. Srovnání se Sýkorou je tuplem blbost, protože jistě uznáš, že něco jiného znamená 20 milionů u přestupu za 100 nebo u přestupu za 20. Stojím si za tím (to bude mínusů), že Schick je výjimečný talent, podle mě nejtalentovanější český útočník od Necky, a myslím, že za něj Sparta možná mohla dostat ještě víc.

     A za úplně nejpodstatnější považuji vyjádření JT, že se mu již nepodařilo Tondu přesvědčit pro vizi Slavie. K čemu nám bude hráč, který chce zkusit svou šanci venku a nechce tu být? Samozřejmě na tom věřím také zapracujeme, motivace k odchodům by se mohla snížit po skutečném úspěchu v lize a pohárech. Stejně tak je ale možné, že se naopak zvýší, protože o naše hráče budou mít rázem zájem ještě lepší kluby než Udine. Každopádně po letech zmaru jsou tohle hodně příjemné starosti.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   dupy77   před rokem 01.02.2017 15:49 |  
   0 0

   Tak já myslím Borisi že v menšině určitě nejsi

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Sokrates55 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 17:58 |  
   0 0

   Borrisi moc dobrý a souhlas.
   Sokrates55

 76. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Fačín   před rokem 01.02.2017 09:14 |  
  0 0

  Tak je to škoda, že Antonín tak brzy odchází. Přeji mu vše nejlepší v novém působení, bude asi radost sledovat Udinese s Barákem a Janktem v základu. Tyhle dva společně se Zmrhalem jsou pravděpodobně budoucí základní kameny reprezentační zálohy. Ještě k nim Hušbauer a bude i reprezentace sledovatelná..

  Jen doufám, že během jara na to nebude myslet a udělá vše pro naše úspěšné jaro, snad zakončené titulem.

  Asi si budeme muset zvyknout, že fluktuace hráčů se možná ještě zvýší, v souvislosti s naším silnějším finančním zázemím (příchody) a vyšší sledovaností našeho týmu (odchody).

 77. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Orwell_1892 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 09:20 |  
  11 0

  Tak z tohoto transferu mám dost ambivalentní pocity.

  Na jednu stranu samozřejmě chápu Barákovu touhu hrát v zahraničí, a to jak po stránce finanční, tak po stránce sportovní (tato si myslím u něj převažuje). Prostě, ať se nám to líbí nebo ne, česká liga není natolik kvalitní soutěž, aby i sebelepší situace v samotné Slavii (vyjma dramatického navýšení mezd, kdy by hráči brali pomalu více než ve špičkových klubech na Západě, jako to je třeba v Shakhtaru) přesvědčila ty nejlepší a nejtalentovanější hráče k tomu, aby tu zůstávali déle, než je nezbytně nutné.

  Na stranu druhou by se ale měla Slavie vyvarovat toho, aby byla jen jakýmsi "průtokovým ohřívačem" talentů, kteří tu odehrají rok a už při první nabídce odcházejí jinam. Takto se zamýšlený klub středoevropského formátu (srovnatelný, vzhledem ke kvalitě ligy a celkovému zázemí, kupř. se současnou Basilejí) nikdy nevybuduje.

  Kauza Barák je zároveň poněkud nešťastná ve vztahu k ostatním hráčů, kterým nebylo umožněno odejít, ačkoliv tu odvedli již dlouhodobější služby (a tito hráči odcházet vždy budou , a asi by i měli, jinak nastane nevyhnutelná stagnace), a to zejména ohledně Jardy Zmrhala, potažmo třeba i Milana Škody, tedy hráčů, kteří tu už mají něco odkopáno, také chtěli jít ven, měli konkrétní nabídku, ale vedení je nepustilo, a naopak Baráka pustí při první příležitosti, kdy je o to hráč požádá. Toto podle mě nemůže dělat v kabině dobrotu.

  Určitě je do budoucna potřeba vybudovat si silnější pozici, a to jak sportovní (pravidelné postupy do EL, LM), tak i finanční, abychom byli schopni hráče typu Baráka dlouhodoběji udržet, případně je prodávat jen za skutečně odpovídající nabídku, tj. určitě 100 miliónů a více (v případě takto krátkého působení hráče v klubu by ta nabídka měla být ještě řádově vyšší, aby vedení přesvědčila).

  Zároveň je potřeba si též začít dávat větší pozor na prohlášení, ohledně koho chceme budovat novou Slavii, když tohoto hráče po chvíli prodáváme dál.

  V dané situaci bych já osobně začal dávat již teď na jaře přednost dalším hráčům na Barákův post, tj. Alvirovi, Sýkorovi, aby se ukázalo, zda s nimi v létě můžeme pro evropské poháry počítat jako s plnohodnotnou alternativou, nebo bude třeba se porozhlédnout jinde.

 78. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  qwertz0099   před rokem 01.02.2017 09:23 |  
  4 9

  Dobrý den, chtěl bych se vyjádřit k reakcím některých fanoušků na přestup Tondy Baráka. Za tento příspěvek očkávám mnoho mínusů, ale je to můj názor.
  Mnoho příznivců Slavie si myslí, že to bylo špatné rozhodnutí od vedení, já si naopak myslím, že bylo rozumné. Tonda je hráč, který se ještě může rozvíjet a v zahraničí je Udine přímo ideálním klubem pro něj, navíc se potká v týmu s Kubou Janktem-dalším Slávistou, který se mu pomůže adaptovat. Bylo to rozhodnutí pro jeho budoucnost a rozvoj. Hodnotím to také jako rozhodnutí prospěšné celému českému fotbalu-další reklama na české hráče, prospěch pro reprezentaci,...Z Tondy se za tu dobu stal určitě srdcem Slávista, sám v rozhovoru pro aktuálně řekl, že za Slavii na jaře hrát-požádal majitele Udinese Calcio. Toto rozhodnutí vyjadřuje jeho skvělý charakter. JT ukázal, že je ohleduplný a je potřeba ho za to pochválit, ale nesmíme dopadnout v létě jak na druhém břehu, kde za léto prodali Krejčího, Brabce a Schicka (i když vynuceně). Příší přestupové období bude nejtěžší za poslední roky, abychom hráče dokázali udržet-zejména Deliho, možná Zmrhala, případně Škodu. U jiných hráčů bych přestupy zakázal a nenechal je přestoupit, bohužel i přes radikální rozhodnutí. Tím směřuji k našemu druhému Afričanovi v týmu-MNN. V létě bude o něj, klidně vsadím boty, velký zájem. MNN musíme prostě udržet za každou cenu. On je tou ideální volbou, která nahradí Simona na stoperu-je mu kvalitativně vyrovnaný a k mému překvapení i v 26-27 letech se dokáže zlepšovat, klobouk dolů. V létě na pozici defenzivního záložníka si lépe poradíme, ale na stopera by se cháněla asi hůř (myslím přestupové období). Aj k Tondovi, v Čechách běhají aspoň 2 hráči s podobným potenciálem a rouhou se zlepšovat-Dominik Mašek a Ondřej Mihálik (Mašek na mě působí lépe mrálním dojmem, Mihálik fotbalovým-oba jsu ale dobří).

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Travinho   před rokem 01.02.2017 09:31 |  
   14 1

   Nesouhlasím. Téměř pro každého hráče je k rozvoji lepší, když bude hrát v zahraničí proti nejlepším hráčům a ne českou ligu proti Příbrami či Karviné. Ale to snad ještě neznamená, že je hned pustíme do ciziny. Pro nás by mělo být prioritní myslet na sportovní úspěchy Slavie a ne na blaho hráče nebo českého fotbalu. Nehledě na to, že pokud se nám bude dařit a Tonda bude klíčovým mužem sestavy, tak mu to rozhodně uškodit nemůže. V létě se můžou šprajcnout další dva chlapi a bude to problém. Jen těžko jim budeme vysvětlovat, proč Barák jo a ty ne! Obzvlášť když bylo deklarováno, že budeme pouštět jen borce, kteří pro nás už něco odvedli a to není tento případ. Dle mého se tím může vytvořit nebezpečný precedens.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Borris   před rokem 01.02.2017 09:38 |  
    0 0

    Podepisuju každý slovo tohoto příspěvku!

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Pepino44   před rokem 02.02.2017 14:56 |  
     1 0

     Tak já také napíši svůj názor na téma pouštět nebo nepouštět. V těchto situacích se musí postupovat velmi citlivě, protože když má hráč slušnou nabídku do ciziny a nepustí se, může to mít velmi záporný vliv na samotného hráče, který to třeba nakonec "pochopí", ale stejně to v něm zůstane jako křivda- viz Škodovka po zamítnutí přestupu do těch Emirátů, nebo kam, jak měl tu skvostnou nabídku, trvalo to téměř půl roku než se zase dostal do fazony a to ještě podpořením finančními injekcemi. V podobné situaci je nyní asi Vuk, kterého Zlín nepustil do Slávie( uvidíme jak se s tím popasuje) i když nabídka Slávie nebyla jistě tak lukrativní jako ta Škodova. Všichni nakonec tvrdí, že se přes to přenesli, ale stopy na jejich výkonnosti to jistě zanechalo a zanechá.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Jachym   před rokem 01.02.2017 10:47 |  
   1 0

   A proč Barák ano a MNN ne? Ptám se čistě hypoteticky, protože bych si je tu osobně nejraději nechal do konce jejich kariéry...:-) Pro MNN jako frankofonního hráče je určitě ještě menším snem než v případě Baráka či Zmrhala strávit kariéru v české lize. A pokud se ještě více ukáže na africkém šampionátu, může se stát nejžádanějším hráčem a dostat nabídku, která se neodmítá.

 79. ...

  Fačín   před rokem 01.02.2017 09:47 |  
  2 8

  Ještě jedna krátká poznámka - o smutné realitě českého fotbalu svědčí fakt, že hráč chce přestoupit a přestoupí z druhého týmu české ligy do desátého! týmu italské ligy a ještě to považuje za kariérní posun. Bohužel to asi i vypovídá o stavu České republiky celkově a jejímu postavení v Evropě/ve světě.

  • Re: ...

   lassiter   před rokem 01.02.2017 10:00 |  
   7 1

   Pane jo, ty ses před týdnem probudil ze stoleté hibernace?

  • Re: ...

   Luckyduck (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:06 |  
   4 0

   Fotbalově ano, celkově to tak hrozné určitě nebude:
   https://magazin.aktualne.cz/cesko-je-sedmou-nejlepsi-zemi-na-svete-kde-zit-predehnalo-ne/r~63044704e7aa11e68114002590604f2e/

   Mimochodem mám kámoše Itala (bývalého spoluhráče z kapely), který už před pár lety velmi rád vyměnil rodný Řím za Brno a je tu hodně spokojenej. Na rozdíl od Itálie tu našel práci naprosto bez problémů (v IT), žije se mu tu dobře a jako perličku říká, že se s ním tady aspoň policie a úřady nesnaží při každé příležitosti vyje*** jako v Itálii (u nás jsou úředníci možná líní nebo neschopní - tam se podle jeho zkušeností snaží maximalizovat možné pokuty a poplatky součinnosti se soudy a policií tak, aby z člověka vytáhli za každou cenu co nejvíc peněz).
   Tak to jen tak bokem.. a není samozřejmě sám, Francouzů, Angličanů, Italů a dalších zápaďáků žije v Praze a Brně čím dál víc.
   Jo a ještě vzhledem k bezpečnosti - jestli se nepletu, tak jsme z nějakého nedávného srovnání vyšli jako 6. nejbezpečnější země na světě! To taky není málo v současné situaci..

   • Re: ...

    Jachym   před rokem 01.02.2017 10:22 |  
    3 2

    Máš naprostou pravdu a správně cituješ i onu studii o bezpečnosti. http://www.rozhlas.cz/zpravy/svet/_zprava/cesko-je-sestou-nejbezpecnejsi-zemi-sveta-ukazal-pruzkum-nejhur-je-na-tom-syrie--1638594 I z důvodu toho, co se děje v západní Evropě, počítám, že aktraktivita ČR jako místa k životu u těchto lidí poroste. A to bez ohledu na to, že pisálkové opovržlivě referují o ČR a českém národě. ...Na druhé straně co se týče fotbalu, tak i průměrný tým italské ligy je víc než špička české ligy. Ještě hůře by dopadlo srovnání např. s německou a anglickou ligou.

   • Re: ...

    bongor   před rokem 01.02.2017 10:52 |  
    2 1

    To máš pravdu kolego.Život u nás je rozhodně pohodlnější a je spousta lidí,kteří na to hodně slyší.Ono se to ale i u nás poslední dobou mění v tomto smyslu k horšímu.Kdo však si chce přijít na podstatně větší peníze,tak maká v Něměcku,Anglii a podobně.Ovšem ta bezpečnost,to je bohužel přechodný stav.Jak se sem nahrne horda jako do Německa,Rakouska,Beneluxu,Skandinávie,o Francii nemluvě,tak je po bezpečí.

    • Re: ...

     Luckyduck (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 11:13 |  
     2 1

     A měl by být život apriori nepohodlný? Donutit nás nesmiřitelným konkurenčním bojem na trhu práce k nadpozemským výsledkům nebo co si pod tím mám představit? Jsme na světě abychom především dřeli a stresovali se? Mně to přijde dobrý, že je tu pro mladého člověka bez praxe jednodušší najít práci než v Itálii, Španělsku, Portugalsku, kde je od krize obrovský problém pro lidi ve věkové kategorii 20-30 najít rozumnou práci v oboru ;)

     A jak se to konkrétně mění k horšímu? Tím, že se ekonomice daří a je rekordně nízká nezaměstnanost? Navíc by v Q2 snad konečně mely přestat intervence ČNB a tím posílit koruna a zlevnit zahraniční zboží v obchodech. (Že to bude možná dárek od Zemana Babišovi před volbami nechme teď stranou)

     K hordám barbarů - nestahujme kalhoty, brod je ještě daleko. Visegrádska čtyřka má celkem konzistentní přístup a já věřím, že i západní evropa se už brzo propracuje k nějaké střízlivější imigrační politice a najdeme nějakou zlatou střední cestu - tedy nezvat sem miliony migrantů, ale ani je nechtít střílet na hranicích - těm opravdu potřebným pomoct, zachovat si civilizované hodnoty a pak je zase šupem vrátit odkud přišli.. a také se snažit vytvořit podmínky tam odkud přišli, aby je bylo kam vrátit. Jasně je to složité a bude to velká zkouška pro celou evropu, ale už jsme snad zvládli jiné průsery.

     No nic, sorry za OT :) Nebo jak je teď moderní: #sorryjako

  • Re: ...

   Fulham   před rokem 01.02.2017 10:10 |  
   4 0

   Jen tak cvičně jsem kuknul na fcb Udinese Calcio. 444000 fans...:-) chlape - jsme v ČR. Mají nás za banány. A je jedno jestli je to Juve nebo Udine. A je to série A. Jedna z top 4 v Evropě.

 80. .

  japhy   před rokem 01.02.2017 10:01 |  
  6 1

  Tak jsem doufal, že mě rozčarování přes noc přejde, nestalo se tak.
  Sám JT tvrdí, že měli na 60 nabídek na naše hráče. Když na to nahlédneme optikou toho, že tu nechceme mít naštvanýho Baráka, tak tu stejně může být naštvaná půlka týmu.
  Já bych ty agenty hnal holí...

  • Re: .

   Luckyduck (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:09 |  
   4 1

   Jsem na tom úplně stejně Japhy.. taky se mi to nějak nedaří pořád skousnout. Zaspat to nepomohlo.

   • Re: .

    bububu (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:32 |  
    4 3

    Já bych byl smířlivější. Toník Barák je neskutečně poctivý kluk, dříč, a upřímně má nejvyšší věk na to skutečně prorazit. Bohužel účinkování v byť průměrném klubu Serie A mu zkrátka dá víc než mu může dát česká liga, z tohoto pohledu asi i poháry. V nich narazíte na tým typu Juventus (když se tedy podaří kvalifikovat se do skupiny LM) jednou za rok, v italské lize máte podobných zápasů za rok třeba 15 (Juventus, ACM, Inter, Neapol, ASR, Lazio...).

    Za mě je to ideální krok, Tondovi to moc přeji a věřím, že se výrazněji prosadí. Navíc nás neoslabí na klíčové jaro a na podzim ho při troše štěstí může nahradit aklimatizovaný Alvir. Ikdyž se dostaneme tam, kam chceme (středoevropský velkoklub), tak od nás stejně budou chtít pořád chodit hráči do kvalitních lig, to je zkrátka realita. Když si ale nastavíme model tak, abychom dokázali odcházející hráče plynule nahrazovat a ještě na tom nebyli škodní, tak to bude maximum možného.

    • Re: .

     japhy   před rokem 01.02.2017 12:42 |  
     3 0

     Ve většině věcí bych ti mohl dát za pravdu. Ale podívej se na to jako na věc principu a odpověz si, jestli bys byl takhle smířlivý i v případě, že by se tenhle přístup aplikoval častěji. Tzn. neodehrát pořádně ani jednu sezonu a pryč.
     A neberu argument, že má nejvyšší věk na to pořádně prorazit. Za prvý si myslím, že je to nesmysl sám o sobě, ale hlavně hráč se může prakticky v kterémkoliv věku dostat do situace, že je pro něj ideální jít do zahraničí. Někdo se vypracuje později, pro někoho staršího to zase může být poslední šance se vůbec si zkusit cizinu, atd. Tudíž můžeš co půlrok pouštět důležité hráče, protože jim se to zrovna hodí, aniž by tu odvedli kus práce. Ovšem pořádný mužstvo z toho neuděláš, jelikož ta fluktuace hráčů bude obrovská.
     O to zvláštnější mi přijde snaha udržet Zmrhala a Barák letí při první vážnější nabídce.

     • Re: .

      Borris   před rokem 01.02.2017 12:55 |  
      0 0

      Souhlas!

     • Re: .

      bububu (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 13:49 |  
      4 1

      Záleží na každém jednotlivém případu. Tonda Barák si tu už sezonu odkroutil, dohromady to bude sezona a půl. Zrovna v jeho případě jde podle mého o správné načasování, Tonda už dnes v lize vyčnívá a podle mého názoru se blíží bodu, kdy již ligu přeroste a dalším setrváním v Česku by stagnoval.

      Nejvyšší věk na to pořádně prorazit jednoznačně má, to je zkrátka a dobře fakt! Můžeš s ním polemizovat, můžeš s ním nesouhlasit... samozřejmě, někam do (pod)průměrného týmu se dá i na západě jít klidně ve 30, ale skutečnou kariéru neuděláš, když neodejdeš ven nejpozději do 24 (naprosto mezní věk). Jestliže se někdo neprosadí ven do tohoto věku, je u něj naprosto minimální šance, že by to někdo dotáhl do skutečně velkého klubu.

      Já to vnímám tak, že tady Tonda odvedl svůj kus práce a nemá nikomu nic dlužný. Samozřejmě bych si taky přál, aby u nás ještě vydržel, ale chápu jeho krok a souhlasím s ním.

      A s Jardou Zmrhalem bych to nesrovnával, protože opět je potřeba hodnotit každý případ zvlášť a na to ani já ani ty nemáme dostatek informací. Jarda odejít může, až na něj dorazí adekvátní nabídka.

      Za mě osobně pustit Tondu za 80 milionů, jestliže chce odejít, je od vedení dobrý krok! Rozumím Vám, kteří to vidíte opačně, já však hodlám setrvat na této pozici.

 81. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  slamacek (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:06 |  
  2 0

  Ja myslim, ze je potreba Tonikovi poprat hodne stesti a hlavne at nam pomuze k titulu svymi vybornymi vykony.

  a jestli je dobre ze byl uvolnen? to je slozita otazka. 1) hrac chce. 2) musi se zvazit do jake zeme (rusko, turecko nebrat) a do jakeho klubu (top klub nebrat, pokud ... ale takoveho hrace aby mohl jit rovnou do top klubu v CR nevidim) ). 3) Penize, tady se muzeme bavit o tom, ze castka se nam zda prilis nizka.
  hlavne by se vsak nez hracovo blaho melo zvazit jaky prinos ma jeho hra pro tym a jestli jsme pripraveni hrat bez nej. Tedy hlavni slovo by mel mit trener, pokud by opravdu neprisla mimoradna financni nabidka (treba 150 mil.)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   janko (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 10:36 |  
   0 6

   Napadla mne taková bláznivá myšlenka.
   Tonda chtěl do Udine a jak jsem někde četl, chtěli to i jeho rodiče. Budeme stavět na Barákovi, smlouva do 2020 a pak ho hned pustíme? No je náhlý zvrat a tak mne napadlo. Co když součástí té domluvy je i to, že Barák st. skončí jednoho dne u nás jako trenér mládeže?

 82. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  afro   před rokem 01.02.2017 10:54 |  
  5 0

  Ještě jednou pročítám diskuzi a i když je to paradox, tak mám pocit, že jsem byl včera ve svém komentáři až moc smířlivý. Zejména v kontextu neumožnění odchodů Škody a Zmrhala, kteří se tady doslova několik sezón topili ve sračkách (promiňte mi ten výraz) se mi tento přestup líbí méně a méně. Samozřejmě je otázkou, co by jako protihodnotu v případě dvou zmiňovaných obdržela Slavia a svou roli asi hrála i možná zastupitelnost hráče...

 83. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Merlinus (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 11:16 |  
  3 1

  Ty jo. Ten rozhovor má zase hlavu a patu. Já toho Tvrdíka čím dál víc "žeru"... Za mě velká 1.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Merlinus (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 11:20 |  
   2 0

   Osobně se moc těším hlavně na ten stadion...

 84. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  rak (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 12:06 |  
  5 1

  Musím znovu napsat, že je to pro mě zklamání. Nikoli z hlediska vedení, ani dohodnuté částky. To je OK, nemám výhrad.
  Barák si získal fandy, včetně mě, hrou i vystupováním a hlavně si myslím, že všichni vkládali do něj naděje spojené s budoucností a vůbec to nevypadalo, že by chtěl rychle pryč. V Udine nám může být vcelku ukradený.
  Přes všechny sympatie toho ve Slávii zase tolik nepředvedl resp. nestačil předvést. Je sice hezké, že chce pomoci získat titul, ale já na místě trenéra bych docela váhal, jestli ho systematicky nasazovat. To by bylo zcela oprávněné, kdyby ostatní na svém místě výrazně převyšoval (např. Deli). Zase taková hvězda ale není a máme tam přetlak. Z hlediska perspektivy Slávie to není optimální a bylo by lepší, aby spíše hráli ti, kteří hned neodejdou. Bude to tedy spíše kvůli němu a reprezentační 21.
  Při výběru posil bude asi dobré zjišťovat, jestli berou Slávii především jako přestupní stanici (takový pocit mám u Sýkory) a nebo opravdu chtějí pomoci vybudovat silný tým. Samozřejmě, že kdokoli může i pak podlehnout, např. agentovi (o nich si dlouhodobě myslím to nejhorší). Bohužel je to tak, že hodně těch, kteří by chtěli hrát primárně za Slávii na to třeba nemají (Jablonský, Mikula) a ti lepší zase koukají jako rychle přestoupit "za lepším". Je to pro vedení těžké, ale se současným jsem spokojen a myslím, že dělá co může, aby skutečně silný tým vybudovalo.
  Je to náš obecný problém v ČR. Do zahraničí často chodí mladí doma neznámí a nebo se tam rychle nechají zlákat ti, kteří tady září. Velmi často to pak dopadne tak, že venku sedí na lavici, po čase se třeba vrátí a původní formu už nezískají. Čili, finančně jim to asi pomůže, ale fotbalově spíše zabije. Nedvědi nejsou.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Jachym   před rokem 01.02.2017 12:23 |  
   2 0

   Ani já nejsem nadšený, že Barák odchází. Nicméně odchází/odejde ve 22,5 letech a nikoli do top klubu, takže nemám strach, že by se neprosadil. To je něco jiného než sedmnáctiletý kluk na stáži ve velkoklubu, kde se většinou "ztratí" a složitě pak buduje kariéru.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 12:45 |  
   4 0

   Upřímně řečeno, tohle je úděl všech klubů mimo TOP ligy... Když vezmeš hráče, který nemá ambice jít dál a jeho priorita je hrát za Slavii... Tak v podstatě dosáhl svého ... hráč, který má ambice jít ještě dál na sobě bude daleko více makat... Takhle to bylo od převratu vždycky ...

   Naší prioritou by mělo být vrátit se před rok 1996, kdy od nás odcházeli pouze reprezentanti, po jednom a pouze do TOP ligy... Vzpomínám Kuka a Berger do Německa ... potom šli v jednom přestupním období Šmicer, Suchopárek, Bejbl a Poborský a tím to začalo...
   ještě větším průšvihem v dalších letech bylo, že jsme museli hráče prodávat první nabídce do Ruska, či Turecka, aby vůbec klub mohl fungovat - to snad teď nehrozí....

 85. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  barabas   před rokem 01.02.2017 12:11 |  
  1 3

  Tak vida on ten pan Podroužek měl nakonec pravdu...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Sartorius   před rokem 01.02.2017 12:17 |  
   3 7

   Souhlas. Spart je sice bulvár, nemá cenu to číst, ale Podry má někdy dobrý info...

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Euforak (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 12:32 |  
    9 0

    Podry :D ty voe

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     Robinator   před rokem 01.02.2017 14:17 |  
     1 0

     :D :D :D :D

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   afro   před rokem 01.02.2017 14:13 |  
   1 1

   Tak, tak, tady padaly Milány a odkazy na fotky AB s JT v přátelském gestu a on měl pravdu Podroužek. Mnohým z nás se zhroutil svět... :-)

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Jachym   před rokem 01.02.2017 15:04 |  
    0 0

    :-)) To by ten svět byl postaven na hodně vratkých virtuálních základech...

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     afro   před rokem 01.02.2017 15:13 |  
     0 0

     Tak vnitřní vesmír, lepší? :-)))

 86. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  rybář 53   před rokem 01.02.2017 12:25 |  
  5 4

  Osobně mně Tonda Barák zklamal.Umí moc dobře hovorit do kamery a je to nesporně kvalitní hráč a inteligentní člověk.Byl se v prsa jaký je slávista ,ale pri první příležitosti prchá!Oceňuji snahu pana Tvrdika,který byl i za nim doma.e domnívám,ze mohl ještě počkat.Pod Silhavym měl dobré zápasy,ale i naopak!Domnívám se,že ho určitě nahradime a přeju mu jedno,aby hrál a měl stesti !Vše pramení s jedné veci,v chudé Příbramské partě si moc k penězům necuchnul a teď přišla takováhle nabídka.Měl vydržet!Ty peníze za neho odpovídají.

 87. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  mpik   před rokem 01.02.2017 12:34 |  
  8 3

  Vážení kritici odchodu Tondy Baráka. Zcela jednoznačně souhlasím s tímto krokem, ač je mi líto, že o takového hráče přijdeme. Ale nabídka z italské, anglické, či španělské ligy se prostě neodmítá. Fotbalový život je krátký. Opravdu hodně krátký. V pětatřiceti jste na jeho konci. Aby se vám poštěstilo dostat se na vrchol, nemůžete takovou nabídku odmítnout. Pokud bude hráč hrát proti Příbrami, Zlínu, či Slovácku, těžko se dostane do hledáčku některého TOP klubu. Tím není ani Udine. Ale Udine je klub, který může hráče postavit od utkání proti AS Řím, Juventusu, AC Milán. Z Udine cesta do TOP klubu vede. Je potřeba si přiznat, že česká liga je až x-tá v pořadí.
  Někteří z vás zde zmiňovali srdcařství Škody, či Zmrhala. Ale nabídka z Ruska, Polska, Turecka, orientu apod. není kariérním postupem. To je jen šance vydělat víc kaček.
  U fotbalisty stačí jedno hloupé zranění a je po kariéře. Jen vzpomeňte, kolik exsešívaných hráčů na to dojelo. Kdybych byl na místě Tondy Baráka, nejednal bych jinak. A jsem pyšný, že náš klub už opět dokáže vychovávat hráče pro italskou ligu.
  Pojďme si užít jaro a snad to dotáhneme až k titulu.

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 12:51 |  
   3 2

   Naprosto souhlasím...
   jenom bych řekl, že ne "vychovávat", protože Tondu jsme zase tolik nevychovávali, to je záležitost Příbrami, ale že hráči v našem dresu dokáží zaujmout... To by zase k nám mohlo přivést ještě zajímavější hráče :-)
   P.S. Stejně tajně doufám, že se na konci kariéry k nám zase vrátí :-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Borris   před rokem 01.02.2017 13:01 |  
   1 0

   Až na to že my ho pro italskou ligu nevychovali, jen jsme posloužili jako nástroj k jejímu dosažení.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Borris   před rokem 01.02.2017 13:04 |  
    3 0

    A nutno dodat, že hodně rychlý nástroj!

 88. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Dankys   před rokem 01.02.2017 12:39 |  
  3 1

  Protože je Tonda můj velký oblíbenec, tak jsem radši počkal do rána, až trochu odezní emoce, než budu celou situaci komentovat.
  Úvodem bych chtěl poděkovat p. Tvrdíkovi za příkladnou komunikaci. Myslím, že nám ostatní tábory mohou závidět.
  Co se týče Tondova přestupu, tak si myslím, že to vedení vyřešilo skvěle jak pro klub, tak hráče. Tím, že Tonda odejde až po sezoně, tak se může učit jazyk, pozjišťovat jak to v Itálii chodí a hlavně léto odehraje v klidu a nebude se muset stresovat z toho, jestli si ho někdo všimne nebo naopak nebude v něm pachuť pokaženého přestupu. Klubu se naopak podařilo udržet do konce sezóny celou jedenáctku a navíc má čas sehnat náhradu. Co se týče klubu, který si Tonda vybral, tak zase super. Udinese je etablovaný tým Serie A, který navíc dobře pracuje s mladými,kde dostane šanci a může to pro něj být dobrý odrazový můstek. Je i dobře, že tam půjde v létě a nebude naskakovat do rozjeté sezóny. Co se týče ceny, tak jsem spokojený. Jedná se desetinásobek pořizovací ceny, za hráče, který u nás odehrál skvělý podzim (bohužel to zní tvrdě, ale tak to je) a navíc tuto částku dostaneme jednorázově. Řeči o tom, že bychom za něj po Euru dostali víc jsou riskantní. Nikdo nemůže zaručit, že se na něj podívá, že předvede super výkony a hlavně nikdo nezaručí, že se nedej Bože nezraní. Prostě jsme vsadili na jistotu, která je výhrou pro všechny. Dost scestné je i srovnání se Schickem, který je o 2! roky mladší a který střelecky a herně táhnul U21, tudíž je jasné, že cena bude vyšší. Naopak si myslím, že více jak 80 milionů je dobrá částka. Celkově vzato je Tondovi 22 let a pokud se chce nějak významněji prosadit v zahraničí, tak je toto ideální, ne-li už mezní věk pro přestup. Jak jsem říkal, jedná se o výhodnou situaci pro všechny zainteresované a Tondovi přeji do budoucna jen to nejlepší. Doufám, že nám na jaře bude ještě dělat hodně radosti a snad se s námi rozloučí nějakou trofejí. Pokud byl přestup opravdu bezproblémový, tak není důvod pro to, aby se k nám poté rád vrátil a naopak pro klub to bude dobrá vizitka, že distribuujeme šikovné fotbalisty na západ, jak pro případné posily, tak kupce. Hodně štěstí Tondo!

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   bububu (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 13:55 |  
   2 0

   Podpis a razítko. Chápu frustraci mnohých, ale mluvit o tom, že je Tonda zklamal, mi opravdu přijde přehnané.

 89. Názor na Barákův přestup by dropt

  dropt   před rokem 01.02.2017 13:11 |  
  13 0

  Osobní pocit
  Odchod Baráka je veliká rána do mého slávistického a především fotbalového srdce. Miluju fotbalovou eleganci, dokonalost dotyku s míčem a chytrost a předvídavost v myšlení. S odchodem Baráka o to dojisté míry přijdu. Hluboko uvnitř jsem si naivně přál, aby zde zůstal dlouhodobě. Jsem snílek a sním o tom, že jednoho dne bude Slavie rovnocenný soupeř velkým fotbalovým gigantům na nedávné úrovni Basileje. To se ovšem nestane, pokud od nás budou největší talenti a hráči kvalitativně srovnatelní se špičkou Evropy odcházet a česká líheň (naše líheň) nebude produkovat kvalitu v dostatečném množství. Realisticky mi bylo jasné, že nás dříve nebo později opustí. Doufal jsem, že by tomu mohlo být až za rok. Pro mě osobně je v současné konstelaci vyhrát titul jen polovičním splnění práce. Myslím, že pro současnou Slavii je pokusit se dostat do LM nebo alespoň po letech do skupiny EL srovnatelná výzva.

  Obecné předpoklady odchodu mladých hráčů do zahraničí
  Tondovi je čerstvě 22 let. Když v létě odejde bude mu 22,5 a bude mít v české lize odehrané dvě sezóny. To není málo, ale není to ani přehnaně hodně. Věk už na odchod do zahraničí má, zkušeností méně, což je způsobeno tím, že se dostal do ligy až relativně pozdě. Kdyby hrál v lize od 17 nebo 18 let, asi by jeho odchod dnes nikomu divný nepřišel. Věčně to odkládat ale nemůže.

  Udinese
  Udinese Calcio je podle mne velmi dobrá přestupní stanice. Tonda má výkonnost a potenciál pro ty nejvyšší ambice, proto jít do průměrného týmu z TOP 4 lig je pro něj určitě dobrou výchozí pozicí pro budoucí posun dál. Osobně si myslím, že mu může italský fotbal vyhovovat, v týmu má již Jakuba Jankta, kterého zná z U21, Udinese mu určitě dá prostor se prosadit a Tonda má charakter na to, aby tu příležitost chytil za pačesy a nepustil. O jeho budoucnost nemám strach a těším se, jak se bude vyvíjet.

  Lidem, kteří polemizují nad tím, zda je Udinese lepší štací než současná Slavia bych rád připomenul životopis Petra Čecha. Když odcházel do Rennes, Sparta pravidelně vyhrávala tituly a hrála ještě LM (doufám, že mě paměť neklame). Rennes rozhodně nebylo lepší štací z pohledu aktuální výkonnosti, ale zcela jistě dnes můžeme říct, že byla tou nejlepší štací pro jeho posun na absolutní vrchol.

  Přestupní částka
  Na přestupní částku mám v případě Tondy dva názory. Objektivně za něj dnes asi více nemůžeme dostat. Na druhou stranu věřím tomu, že do jeho 25 let přestoupí někam dál za násobně větší sumu peněz (podobnou jako byly nabídky na Schicka). Z tohoto pohledu se mi zdá 80 mil. Kč málo.

  Závěrečný komentář
  Tondovi přeju, aby se s námi a se Slavií rozloučil svým prvním titulem v kariéře a aby se mu na jeho další cestě dařilo a dobře nás reprezentoval. Vždy se na něj rád podívám a budu se těšit na to, co ještě dokáže.
  Zároveň se domnívám, že nevhodnější doba na jeho přestup by byla za rok v zimě. Popral by se s námi o titul a o poháry, nastupoval by za reprezentaci a nejen, že by byl ještě více zkušenější a otrkanější z opravdu velkých zápasů, ale také by to pro nás mělo značný ekonomický přínos. Rozhodně vnímám větší šance na úspěch v pohárové Evropě s ním než bez něj, aniž bych tím chtěl snižovat ostatní hráče. I jeho cena by díky tomu mohla výrazně vzrůst třeba i na dvojnásobek. Hráčů jako je Rosický, Čech, Nedvěd, Poborský či Šmicer po českém trávníku moc neběhá a jsou historicky výjimeční. Já do této kategorie řadím i Baráka a nevím, kdy v našem dresu uvidím zase jiného Čecha této kvality.

  • Re: Názor na Barákův přestup by dropt

   Sokrates55 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 13:35 |  
   2 0

   Dobrý den přeji a moc Vám děkuji za Váš názor Dropte.
   Dal jsem Vám hlas a popsal jste to velmi pěkně tak, jak to cítím i já. Jen si pořád nějak nedovedu představit tu Tondovo rozvážnost a přeci jen takovou ne úplně největší rychlost, až bude hrát v italském calciu. Možná se opravdu pletu a mýlím.
   Sokrates55

   • Re: Názor na Barákův přestup by dropt

    afro   před rokem 01.02.2017 13:58 |  
    1 0

    Zmínka o Barákově rychlosti mi dala vzpomenout na naši konfrontaci s Anderlechtem (tehdy jsem tady nad tím "fňukal"), kde byl ten rozdíl propastný, ale na druhou stranu má jiné nesporné kvality.

  • Re: Názor na Barákův přestup by dropt

   Merlinus (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 14:20 |  
   1 1

   Celkem s Vámi souhlasím. Na druhou stranu, ještě před rokem jsme o nějakém Barákovi vůbec nevěděli. Kde máte jistotu, že se budou jeho výkony zvyšovat, nebo že udrží současnou výkonnost. Z čistě finančního hlediska mi přijde 80 mil. kč za fotbalistu, kterému zatím vyšla jedna sezóna a v Evropských pohárech nemá odehráno prakticky nic, velmi slušná cena.

 90. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  asanin   před rokem 01.02.2017 13:19 |  
  6 4

  Nechce se mi pročítat všechny příspěvky o Tondovi, ale mám rozporuplný pocit z toho, že tu zůstane na celé jaro... On má zřejmě skvělý charakter, bude hrát na 100% ale to vědomí přestupu v něm bude, může se podvědomě šetřit... Navíc pokud bude v základu, bude zbytečně brzdit kmenové hráče např. Alvira, Hušbauera, Ngadeua, Ščuka - záleží na tom, kteří z nich budou na lavici... Nevím no... zvláštní situace...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 13:28 |  
   3 1

   Já bych řekl, že by to mohlo být naopak...
   Za této konstalace hvězd to může být tak, že Tonda nastoupí v základu, ale první adept na vystřídání... jakmile se například povede 2:0 o půli, tak může jít na plac Alvir, nebo se třeba Sýkora přesune do středu... A když se tam ti osvědčí, tak to může být v dalším zápase obráceně ...
   nemusí to tak být, ale podle mě nám Tonda v jakékoliv podobě na jaře prospěje ...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   parabolus   před rokem 01.02.2017 13:42 |  
   10 6

   Naprostej souhlas, už vidím skvělí charakter Baráka, jak se přetrhne určitě nebude riskovat zranění, pokud by přišel zraněn, tak šance na prosazení se v zahraničí je menší. Nepíšu sem často, ale dneska už potřetí, prodat hráče před ME 21, kde bude mraky skautů z celé Evropy je ekonomická chyba. Tady vedení mělo jasně říci, jak agentovi, tak Barákovi, po sezoně a ME 21 si sedneme a pokud se objeví fér nabídka seriózně budeme jednat.
   Kdo vyhrál: agent Nehoda (stejný jako s Klimentem, zahrál na turnaji v Praze a kde je mu konec), Barák ten to se svým charakterem na vedení zapůsobil.
   Poražení: Slavia, hráči a fandové. Barák měl dohrát sezonu a pak se mělo jednat. Přišli jme o peníze a všichni hráči ve Slavii viděli, kdy mám hlavu, tak budu uvolněn, jako Barák.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    MarcoDomi   před rokem 01.02.2017 13:55 |  
    1 4

    Naprostý souhlas. Zavání trochu amatérismem...

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    soudek82 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 15:54 |  
    0 0

    nezlob se na mě, ale krom toho, že se píše skvělÝ charakter je to hroznej blábol...nevim proč si myslíte, že by cena po me vylítla na dvojnásobek, to se může stát tak u toho klimenta měl cenu 0 a bouchli ho za 1 mil EUR, protože to pro ně není nic a v nejhorším se nechytne (a taky nechytnul), ale pokud za něj dávají 3, tak je to proto, že už kupujou hráče minimálně na pomezí základní 11ctky / první střídající...a tam by se to asi po me moc nezměnilo, to je jen nevímproč tady omílaná mantra...
    A to že se Tonda bude šetřit? No to snad nebudu komentovat vůbec...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   dalislavista   před rokem 02.02.2017 18:13 |  
   1 1

   Hušbauer na lavici???

 91. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  stromovous (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 13:32 |  
  0 0

  Přátelé, co se týká tweetu Navara: "Tak mame na Jihlavu venku vc.permic, balicku pres 7000 vstupenek!Nenechavejte koupi na posledni chvili, balicky se vyplati! @slaviaofficial", chápu formulaci "máme venku" správně tak, že nyní je prodáno cca 7 tisíc vstupenek, a to i se započtením permic?

  Protože jestli ano, tak moc nerozumím tomu, proč je kolem toho takový hype, mně to tedy vzhledem k započtení permic nepřijde jako nějaká sláva, spíše naopak. Tím spíš, že na ticketportalu je nyní k dispozici necelých 6 tisíc vstupenek, to jako je v prodeji jen 13 (tj. 7+6) tisíc míst?

  A nebo jen ten tweet blbě čtu a těch sedm tisíc není prodáno, ale zbývá?

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   afro   před rokem 01.02.2017 13:51 |  
   1 0

   Já tomu rozumím stejně. Uvolňování lístků na Ticketportalu je takový místní evergreen, tomu rozumí málokdo a vypovídací hodnota je nevalná, a to vč. informací zde na webu o zbývajících lístcích na něm...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   dropt   před rokem 01.02.2017 13:57 |  
   2 1

   Ano, prodáno je celkem 7000 vstupenek vč. permanentkářů.
   Ano, běžně jde do prodeje pouze cca 13 tisíc vstupenek vč. permanentkářů.

   Uzavřené sektory na jihu a východě, pochybně obsazené rodinné sektory, uzavřené první dvě řady kolem celého stadionu, nevyužité rezervace na VIP a do skyboxů + prázdný sektor hostí dohromady dá 1/3 kapacity stadionu.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Astrocytoma (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 14:21 |  
    1 0

    preesne jak rikas dropte, tak to je. To uz mame za ten rok nastudovano:)

    No 7000 neni tak zle v teto dobe, spise to ukazuje na 11000 a kdyz pripoctu ze to bude prvni zapas a natesenost na ligu, tak budu optimisticky a prijde 13 tisic:)

 92. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  vlk30 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 13:37 |  
  5 0

  No ekonomicky je to celkem dobrý obchod.Jen jsem zvědavý až třeba přijdou další stěžejní hráči a řeknou vedení,že si také chtějí splnit sen,zda se tedy bude měřit stejným metrem všem.Škoda a Zmrhal těm to nebylo umožněno,obzvlášt Milan se v mohl asi finančně zajistit.Jinak mě napadají ted dva hráči kterých by se to mohlo týkat a to je Simon a Michael.Prostě už tu bude ten příklad toho Baráka.Ještě mě pobavilo jak se odchod Baráka zabalil do rozhovoru s šéfem,kdyby měl někdo přijít,tak by to byl solo článek,je to takové politické řešení,nicméně tomu tleskám :-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   japhy   před rokem 01.02.2017 14:17 |  
   3 1

   Přesně, do budoucna jsme si prostě přidělali jen problémy. OK, vydělali jsme asi slušný peníze (v Příbrami aby si trhali vlasy), ale nemůžu si pomoct - jednoznačným vítězem je jeho agent. Dva slušný přestupy během roku. Hm...
   Vážně jsem zvědav, jestli v létě pustěj ty hráče, o kterých se nejčastěji spekuluje. Vlastně v téhle situaci nemůžeme vyhrát. Buď přijdeme o osu týmu nebo tu bude dost naštvanejch hráčů :)

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    vlk30 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 15:45 |  
    0 0

    Nevím trhat si vlasy nemusí,jestli mají dohodnuté nějaké procenta.Jinak chci upřesnit,že Škodovi a Zmrhalovi to nebylo umožněno v jistou chvíli,pak už ano,ale asi zase nebyla pravá nabídka,abych to napsal spravedlivě a taky se nechali motivovat.Což evidentně u Baráka nezafungovalo a to mě u něho celkem mrzí.

 93. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  qwertz0099   před rokem 01.02.2017 14:03 |  
  0 1

  Aj. doufám, že si vedení domluvilo nějaká procenta z případného dalšího přestupu. :)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Dresco   před rokem 01.02.2017 14:09 |  
   0 0

   Taky doufam. V te Italii to tak chodi, ze ty top kluby nakupuji ty nejlepsi hrace z jejich ligy. Myslim, ze Barak se do dvou let posune do Juve, AS nebo Interu.

 94. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  praktik   před rokem 01.02.2017 14:07 |  
  3 6

  Když hráč má poslední slovo,mohou se dít zajímavé věci.Škoda,že zrovna ve Slavii.Vukadinovič ani Konaté tak úspěšní nebyli.Slavie se stane pouze přestupní stanicí a každým rokem je možné se těšit na nové středoevropské Galacticos.Mužstvo nebylo ještě dobudováno a hráč už z něho utíká.Ve jménu čeho? Doplnit lze cokoliv,co se jak komu hodí.

 95. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Steve2924 (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 14:14 |  
  8 4

  Docela mě překvapují názory typu. Dostali jsme málo, Barák zklamal, nebo dokonce něměli jsme ho pustit i kdyby se měl léčit v juniorce.
  To snad pánové nemyslíte vážně.
  Jestli chcemě rychle vyrůst v klub, který je TOP ve střední Evropě (Rozuměj TOP v konkurenci Rakouska, Polska, Slovenska a Maďarska) tak to neznamená držet tady hráče za každou cenu. Musíme se chovat tak aby sem ti hráči chtěli. Což neznamená jen dávat jim velký peníze. Ti hráči musí mít chuť hrát za Slavii nejen pro klub ale i pro svůj rozvoj a tedy musí vidět, že když přijde pro ně a klub dobrá nabídka z nějaké TOP ligy (a to Itálie je) tak klub nebude bránit. Kdybychom teď Baráka zazdili a nebo ho nedej bože potrestali, tak jak sem pak chcete vodit ty nejlepší mladé hráče ze střední a východní Evropy?

  Ad částka, kdy naposledy jsme prodali někoho za 80 milionů? I tady musíme růst postupně. A ty cenu porostou podle toho kolik těch nabídek na ty hráče bude.

  Takže si uvědomte, že ano, chceme být top ve střední Evropě ale jsme na začátku cesty, v pohárech jsem zatím nic světoborného nepředvedli a povedl se nám výborně jeden podzim. Takže Barákovo rozhodnutí dohrát tu jaro, pokusit se urvat titul ale pak jít na západ naprosto chápu a nepřijde mi na tom nic špatného.

  A jak se na to budou koukat ostatní co je nepustili? No mylsím, že i Škodovo výkony loni na jaře vedení chápe a nechtěli podobně rozhodit Baráka. A co se Zmrhala týká, má výstupní klauzili, nevím na kolik ale myslím, že kdyby na něj přišla nabídka ze západu (1 ligy) 80 mega tak jde taky. Nikomu dalšímu jsme přestup nezatrhli. Kdo chtěl tak šel (Mihalík, Železník).

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   Fulham   před rokem 01.02.2017 14:28 |  
   0 0

   Bych jen Steve doplnil, že nebýt JT , tak Tondu teď prodává Křéťa..a praktika se táži - ,,ve jménu čeho"? :-)

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   japhy   před rokem 01.02.2017 14:30 |  
   1 0

   O cenu se nepřu, ta se mi zdá OK.
   Jestli chceme rychle vyrůst v klub, který je TOP ve střední Evropě (Rozuměj TOP v konkurenci Rakouska, Polska, Slovenska a Maďarska) tak nemůžeme klíčové hráče pouštět na počkání, když ti neodehráli ani jednu sezonu. Oporou se posila, hl. ti mladší, nestane hned, chvilku to může trvat, pak se takhle rychle prodá, nastoupí za něj náhrada a ta se taky může nějakou dobu hledat. A takhle nám bude přibývat "hluchých" míst.
   Ale OK, pokud použije své oblíbené, že všechno je otázkou míry, a tohle bude výjimka, budiž. Ale přišedší hráči by měli být srozuměni s tím, že přestup až po tom, co si to tu dostatečně odmakaj. V případě mega nabídky výjimka. A jak jsem s cenou za Tondu spokojenej, tak zase žádná bomba to není.

 96. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  GRASIT   před rokem 01.02.2017 14:30 |  
  7 5

  Ekonomicky i sportovně nám to naopak může jenom ublížit. Slávia byl nový projekt a mohlo se tedy s ním zacházet uplně jinak.
  1. Nejdříve vybojovat LM( na to je třeba mít tým aspoň jako Razgrad nebo Legie ) a tam sou lepší hráči než je i například i můj oblíbený Barák. Cena dle transfermarkt je i 3*-4* větší . Teprve potom se měli hráči prodávat. Jejich cena určitě stoupne.
  2. 80 milionů není málo, ale je to právě argument pro jiné potenciální hráče. Pustily jste Tondu pustíte i mě? A to neni moc výhodný pro Slavii. Kdyby prodej byl dejme tomu za 200 milionů i následující pozice bude jiná... Takto předáme hráče do Itálie a co ?Bude vyvíjen tlak hráče prodat. Posílý repre a co s toho. Na tu zajdu jednou za rok a asi nejsem sám.
  3. Takto prostě nemůžeme vybudovat klub který bude přehrávat!!! i Sraltu a Pilsner, když budou hráči, kteří ještě neukázali maximum odcházet...Naopak takové hráče je třeba tu udržet... jestli si někdo myslí že to nejde v českých podmínkách tak se nikam nehnem...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 15:07 |  
   3 2

   Můj názor je ten, že nám to naopak pomůže....

   Hráči uvidí, že příchod k nám jim může pomoci k angažmá v TOp lize... a zároveň, že jim v případném angažmá v této lize nebudeme bránit.

   Nedělejme si iluze, stejně tak postupují i Razgrad, Legie, Šachťar, nebo Basilej...

   Ovšem bavíme se o TOP ligách - ne o Rusku nebo Turecku...
   Co si budeme povídat, nemáme šanci i při sebe větším budování středoevropského klubu sportovně převyšovat ligy v Itálii, Německu, Anglii, Francii, nebo Španělsku, to se vraťme na zem!
   Můžeme zatrhnout přestupy do Turecka, Ruska, Číny a podobných destinací, kam se chodí za penězi... To má smysl a to dokážeme díky čínským majitelům hráčům vykompenzovat... Ale bránit hráči jít do sportovně lepších lig nemá cenu...

   Proto mělo smysl nepustit Škodu, nebo Zmrhala... a proto má smysl dát zelenou Barákovi ...
   Uvědomme si, že ty nabídky, o nichž mluvil JT, sice mohly být zajímavé finančně, ale zcela jistě nebyly z TOP soutěží...

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Jachym   před rokem 01.02.2017 15:26 |  
    2 0

    Zase na druhé straně, klubu může být z finančního hlediska jedno, zda je nabídka např. z čínské nebo anglické ligy. V obou případech to znamená odchod hráče. Dokonce v případě anglické ligy posilujeme případnou konkurenci v Lize mistrů...:-) Takže kdyby Barákovi nebo komukoli jinému nabídli lukrativní plat v čínské nebo turecké lize (a hráč by tam sám chtěl) a Slavii nabídli pořádný balík peněz, mohli bychom si takové Baráky koupit za získané peníze třeba tři. Je to všechno samozřejmě dovedené ad absurdum, ale klub by v případě lukrativní nabídky neměl hodnotit, zda by pro hráče nebyla lepší jiná soutěž. To si musí hráč rozhodnout sám.

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     afro   před rokem 01.02.2017 15:35 |  
     1 0

     Přesně tak, fotbalisté jsou snad svéprávní, no ne? :-) Třeba mně je celkem jedno, kam dotyčný odejde a preferuji co největší odstupné pro Slavii.

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 15:45 |  
      3 0

      Jenomže když hráč odchází jenom kvůli penězům, tak ho teď můžeme přesvědčit zvýšeným platem, že tam valstně až tak moc nechce.... Když má nabídku do ligy, které ta česká nemůže konkurovat, tak už nemáme co nabídnout.... a to byl tento případ..

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       afro   před rokem 01.02.2017 15:52 |  
       0 0

       S tím souhlasím. Jen bych dodal, že těch proměnných je při každém jednom transferu opravdu hodně a nelze to paušalizovat.

       • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

        kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 16:04 |  
        2 0

        To ano, ale tím chci říci, že ten Barákův přesun celkem chápu... a myslím, že z dlouhodobého hlediska na tom vyděláme a to nejenom finančně, protože si každý uvědomí, že přestoupit k nám se vyplatí ...
        Taky bychom tu mohli Tondu držet dva tři roky, on by se přestal zlepšovat a nakonec by u nás seděl na lávce, zapšklý z toho, že mohl být někde jinde... a kdejaký mladík si při pohledu na něj rozmyslí jít k nám...

        Místo toho si v nejbližších letech každý větší talent bude vroucně přát jít k nám, protože od nás vede cesta výše ... a já tu celkem chci hráče, kteří na sobě makají a chtějí se zlepšovat proto, aby o ně byl zájem.... Ne o každého ten zájem bude a leckterý tu nakonec zůstane po zbytek aktivní kariéry...

    • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

     kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 15:42 |  
     0 0

     To je pouze finanční pohled ...
     Z logiky věci nevěřím tomu, že by kterýkoliv náš hráč (tedy člen základní sestavy, pravidelně nastupující) chtěl za každou cenu hrát v Číně, Rusku, Turecku ... Tyhle soutěže samy o sobě mu nedají víc, než naše liga ... V tom jsou jedině prachy a těm my teď umíme konkurovat...
     Jinak řečeno: hráče určitě nenaštve, když mu zatrhneme přestup do takové destinace a přitom mu zvýšíme plat tak, aby nepřicházel o životní šanci...
     Možná to vidím naivně, ale od určité sumy už by snad mohlo bylo být jedno za kolik hraju - chci tím říct, že je snad fuk, jestli po skončení kariéry budu mít na kontě 200 mega, nebo 400 mega - prostě budu zajištěn do konce života...

     Oproti tomu přestup do Anglie, či Itálie mi něco dá sportovně... Tomu konkurovat nemůžeš a hráč, kterému zatrhneš přestup tam bude logicky naštvaný, i kdybys ho zahrnul zlatem...

     • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

      Jachym   před rokem 01.02.2017 16:01 |  
      1 0

      No, Škoďák se s tím srovnával (soudě podle jeho výkonů) aspoň půl roku. Přišel nejen o zajímavé angažmá v exotické destinaci a navíc mu pravděpodobně Slavia ani plně nedorovnala případné platové rozdíly, i když se šušká, že má nyní na naše podmínky královský plat. A pro třicetiletého hráče, nota bene útočníka, to mohla být poslední příležitost na nějaké zahraniční angažmá.

      • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

       kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 16:13 |  
       0 0

       Soudě podle výkonů... jenomže to je dost ošidné - je klidně možné, že to byla normální výkonnostní křivka... nezapomínej, že Škodovi v posledním přáteláku zimy pochroumal obránce Dynama Kyjev kotník a on se tím pádem do sestavy vracel po zranění...

       A pořád se trochu otočím na tom: proč by chtěl v tomhle věku do zahraničí? Zase to vidím, že jenom kvůli penězům, pro nic jiného... a to už je něco, co díky majitelům můžeme nabídnout i my - sice v menší míře, ale přeci jenom zase vykompenzováno tím, že je to bez rizika seznamování se s neznámým prostředím... něco jiného by bylo, kdyby se mu u nás už nedařilo a on potřeboval nový impuls... ale to mi zatím nepřijde...

  • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

   deny91   před rokem 01.02.2017 15:19 |  
   4 2

   Slavia nebyl žádný projekt. To byli možná Peltovic "Galacticos", kdy si Pelta chtěl namastit kapsu přes poháry a výhodně prodávat hráče. Tam mu šlo o výdělek a proto založil projekt pro jinak bezvýznamný klub. Jakého měl tento slavný projekt trvání, víme všichni.
   Slavia je prostě Slavia, svou historií a významem zasahující celou ČR. Jediný problém byl v tom, že Slavia neměla stejné štěstí na bohatého majitele, jako Sparta u Křetinského. Nyní konečně našla majitele s odpovídající finanční silou a jediné, co se teď děje, je návrat Slavie tam, kam historicky patří. Tady vůbec nejde v první řadě o ekonomický profit pro majitele, ale o prestiž, dobrou reklamu která vždycky něco stojí). A pokud se nestane nic nepředvídatelného, pak se Slavia vrátí na vrchol ať už tady Tonda dlouhodobě bude, nebo ne. Stačí najít za Baráka odpovídající hráčskou náhradu, která samozřejmě dostupná je. Proto se na ní bude pracovat celé jaro.
   Ano, taky mě Barákův odchod mrzí a přál bych si, aby tady působil dlouhodoběji, ale objektivně to prostě není tragédie. Finančně se zhodnotil mnohonásobně a to ještě jeho přestup najisto zahrnuje procenta z dalšího prodeje.

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    GRASIT   před rokem 01.02.2017 16:09 |  
    1 2

    neni projekt?? ekonomický investiční... aha a co to je pro CEFC ,asi tradice kupovat klub 10,000 km daleko :D kdybi to byl sportovní klub tak tu hrajou odchovanci. Jinak Barák je tu rok ... a GOOl

   • Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

    Jachym   před rokem 01.02.2017 16:21 |  
    2 1

    Nebyli jsme "projekt", ale byli jsme "produkt":-)) Nezapomínejme!

 97. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Robinator   před rokem 01.02.2017 14:44 |  
  0 3

  Ahoj, nebude přenos z utkání?

 98. Per Egil Flo

  qwertz0099   před rokem 01.02.2017 14:57 |  
  2 0

  OT: Pokolikátý je Per to už zraněný nebo pohmožděný? :)

  • Re: Per Egil Flo

   dropt   před rokem 01.02.2017 15:56 |  
   1 0

   Poprvé. Ještě to nerozchodil ;-)

   • Re: Per Egil Flo

    kjandourek (admin)   před rokem 01.02.2017 16:05 |  
    0 0

    Od zranění v Číně už hrál - naposledy proti Ružomberoku...

    • Re: Per Egil Flo

     dropt   před rokem 01.02.2017 16:38 |  
     1 1

     Byla to nadsázka. Nicméně i když hrál, bylo vidět, že se šetří a vyhýbá se prudkým pohybům, takže by to nemuselo být až tak daleko od pravdy.

 99. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  martyni (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 15:58 |  
  2 0

  Pratele, odchod Tondy mě mrzí velmi, ale nepropadal bych nějaké poraženecké panice. Uvědomme, si, že pro Tondu to vypada jako dobry posun v kariere. Byt Slavia buduje tym, který ma byt uspesny v Evrope, nikdo nam nezaručí, že se do ty Evropy dostanem, ze začátku to chce i trochu štěstí. Tolik kvalitních zápasů jako v serii A ho u nás nečeká. Navíc italská liga by mu myslím mohla sedět víc než Anglie nebo Německo. A další věc, současné investice do kádru neodpovídají tomu, že se hraje jen liga na malém trhu pro par tisíc slavistu v edenu. 80 mega je peknych a nevim, kdy naposled takovou castku někdo za slavistu zaplatil. Budme trochu nohama na zemi:).

 100. Re: Rozhovor s předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem

  Maeden (přítel SN)   před rokem 01.02.2017 17:12 |  
  8 8

  K těm nářkům, že chudáci Škoda a Zmrhal tu kopali x let v největším svrabu a pak nesměli ven.
  Předně, já na tu holomajznu chodil a platil jim za to, tudíž se nebudu dojímat jako gaučáci. Myslím, že dnes si nemůžou stěžovat.
  Škoda byl zasypán takovou hromadou prachů, které nikdy žádný slávista neviděl. Pokud nabídku dostane, má slíbený odchod, vzhledem k potomkovi to asi nebude aktuální. Který český fotbalista, který začal podávat kvalitní výkony až kolem 30 let, se jeho výdělkům aspoň vzdáleně přibližuje?
  Zmrhal se několik let zuby nehty bránil tomu, aby ho Rumcajs prodal za pár šupů prvnímu Turkovi, co půjde kolem. Dokonce to vypadalo, jako když sabotuje ME21. Zájem Rusů byl dle mého infa ve fázi oťukávání, částka vycucaná z prstu. Sám hráč se tam zas tolik nehrnul a ani jeho agent není typu prodat za každou cenu do jakékoli tramtárie, shrábnout provizi a pak nazdar. Pokud mu přijde nabídka za odpovídající peníze, může taky jít.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen