Slávistky porazily běloruský Minsk

Fotbalistky Slavie ve středu večer sehrály přípravný zápas s běloruským týmem FC Minsk. Vysokou výhru 6:0 zajistila dvěma góly Kožárová, po jedné brance se prosadily Divišová, Svitková, Skálová a Pincová.

Od začátku se hrál zápas ve vysokém tempu, takže příprava hodně zajímavá. Ale fotbalovější byly slávistky, které se rychle dostaly do vedení. V 6. minutě se krásně z vápna prosadila Kožárová, když její střelecký pokus slabší levou nohou skončil v růžku hostující branky. V 16. minutě jsme přidali další branku, po dobrém presinku se ke střele dostala Divišová, gólu pomohla i teč obrany.

Ve druhém poločase jsme se prosadili 4x. Nejdříve po centru Divišové hlavičkovala do prázdné branky Svitková, po chvíli opět poslala do vápna míč Divišová, tentokrát přesně k tyči zakončovala Kožárová. V 75. minutě předvedla individuální akci Kožárová, následně vyslala do brejku Skálovou, které se podařilo prostřelit brankářku mezi nohy. A v samém závěru po rohu přesně hlavičkovala Pincová.