Evropská konferenční liga

září 2021

• Slavia prohrála v Rotterdamu s domácím Feyenoordem 1:2, když v první půli domácím vůbec nebyla schopna konkurovat a dvakrát inkasovala. Ve druhé půli už jen snížil Holeš.

• Slavia porazila v prvním kole základní skupiny Konferenční ligy Union Berlín 3:1. Do vedení poslal slávisty v první půli Bah a na konci poločasu byl navíc vyloučen hostující Jaeckel. Přesto Union vyrovnal, v závěru zápasu však sešívaní dokázali zápas zvrátit na svou stranu brankami Kuchty a Schranze. Slavia však ztratila v zápase Tarase Kačarabu, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách se zraněním v oblasti hlavy a krku.

• V úvodním kole základní skupiny Evropské konferenční ligy postavil los Slavii do cesty sedmý celek loňské Bundesligy - 1.FC Union Berlín. Pojďme si jej trochu představit.