Evropská konferenční liga

červen 2022

duben 2022

• Slavia ani tentokrát nepostoupí do semifinále evropského poháru. Vyrovnaný zápas rozhodla hrubice Aleše Mandouse uprostřed druhého poločasu, po které Dessers vstřelil vítěznou branku. Jedinou branku Slavie vstřelil Ibrahim Traoré, v poslední minutě zápasu byl vyloučen Taras Kačaraba.

• První zápas Slavie s Feyenoordem ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy byl jako na houpačce. Slávisté prohrávali, vyrovnali sporným gólem Olayinky, ve druhé půli šli do vedení brankou Sora, jenže pak dvakrát inkasovali. Třetí branka Feyenoordu přišla po hrubce Koláře, který nedokázal vyrazit nepříliš těžký míč z přímého kopu. V poslední akci zápasu v nastaveném čase po rohovém kopu vyrovnal ve skrumáži patičkou Ibrahim Traoré a Slavia tak do odvety veze poměrně nadějný výsledek.

březen 2022

• Slavia postoupila do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy přes porážku s LASKem 4:3. Zápas měla přitom skvěle rozehraný, vedla 3:1 po brankách Olayinky, Baha a Sora. V poslední čtvrthodině však třikrát inkasovala a navíc pro další boje přišla o vyloučené Ousoua a Plavšiče.

Redakce SN se omlouvá za nedostupnost webu v průběhu zápasu a po něm.

• Po nepodařeném ligovém víkendu zase přichází na řadu Evropská konferenční liga a slávisté by si rádi spravili chuť postupem mezi osm nejlepších. Mají k tomu opravdu blízko – stačí jim proti rakouskému LASKu Linec prohrát o méně než tři góly.

• Slavia porazila v osmifinále Evropské konferenční ligy rakouský LASK Linz vysoko ale naprosto zaslouženě 4:1 po dvou brankách Sora a jedné Olayinky a Traorého. Postup do čtvrtfinále je tak velice blízko, stačí k němu v odvetě i porážka o dvě branky.

• Linzer Athletik-Sport-Klub , běžně známý jako Linzer ASK nebo jednoduše LASK, je rakouský klub z hornorakouského hlavního města státu Linec. Jedná se o nejstarší fotbalový klub v tomto regionu, který byl založen 7. srpna 1908.

únor 2022

• Slavia se v osmifinále EKL utká s rakouským LASK Linec, klubem, odkud v letním přestupním termínu přišel do Edenu Mads Emil Madsen. První utkání se bude hrát 10.3. v Edenu, odveta o týden později na hřišti soupeře. Časy budou ještě upřesněny.

• Slavia po dominantním výkonu porazila Fenerbahce jen 3:2, když branky stříleli Schranz a dvakrát Sor, hosté v průběhu zápasu jen snížili na 2:1 a v devadesáté minutě na konečných 3:2. Sešívaní tak postupují do osmifinále Evropské konferenční ligy.

• Slavia zvítězila na hřišti tureckého Fenerbahce v prvnímu zápase vyřazovacího kola Evropské konferenční ligy 3:2 po brankách Traorého, Oscara a Lingra. Pro postup do osmifinále tak za týden stačí slávistům remíza.

• Turecký velkoklub letos v předkole Evropské ligy jistě vyřadil HJK Helsinki, v základní skupině potom skončil na třetím místě za Frankfurtem, Olympiakosem Pireus a na úkor posledních Antverp byl zařazen do play-off Evropské konferenční ligy. Zde mu los postavil do cesty Slavii Praha. První zápas se koná ve čtvrtek 17.2. v Istanbulu.
    Pojďme se na našeho soupeře podívat poněkud detailněji.