Evropská konferenční liga

prosinec 2021

listopad 2021

• Slavia neudržela v Edenu nadějné vedení 2:1 proti oslabenému Feyenoordu, kterému se podařilo v nastaveném čase vyrovnat. Branky Slavie vstřelili Olayinka a Kuchta. Pro postup ze skupiny musí Slavia v posledním zápase na hřišti Unionu Berlín minimálně remizovat, jinak v Evropě končí.

• To to uteklo. Základní skupina Evropské konferenční ligy se pomalu blíží k závěru a Slavii čeká poslední domácí zápas. Soupeřem ji bude lídr skupiny holandský Feyenoord Rotterdam, který dokázal na domácí půdě porazit sešívané 2:1. Sešívaní na čelo tabulky ztrácejí čtyři body, v patách jim je Maccabi Haifa se ztrátou dvou bodů.

• Slavia porazila v Edenu Maccabi Haifa 1:0 brankou Kuchty. V nervózním závěru udělala mnoho chyb, které však hosté nedokázali potrestat. V druhém zápase porazil Feyenoord Union Berlín 2:1 a Slavia se tak posouvá na druhé místo ve skupině, čtyři body za Feyenoord, dva body před Haifu a tři body před Union Berlín.

říjen 2021

• Ve třetím kole základní skupiny Evropské Konferenční ligy zajíždí Slavia do Izraele, kde se utká s týmem Maccabi Haifa. Jedná se o posledního mistra této země. Pojďme si jej představit poněkud blíže

září 2021

• Slavia prohrála v Rotterdamu s domácím Feyenoordem 1:2, když v první půli domácím vůbec nebyla schopna konkurovat a dvakrát inkasovala. Ve druhé půli už jen snížil Holeš.

• Slavia porazila v prvním kole základní skupiny Konferenční ligy Union Berlín 3:1. Do vedení poslal slávisty v první půli Bah a na konci poločasu byl navíc vyloučen hostující Jaeckel. Přesto Union vyrovnal, v závěru zápasu však sešívaní dokázali zápas zvrátit na svou stranu brankami Kuchty a Schranze. Slavia však ztratila v zápase Tarase Kačarabu, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách se zraněním v oblasti hlavy a krku.

• V úvodním kole základní skupiny Evropské konferenční ligy postavil los Slavii do cesty sedmý celek loňské Bundesligy - 1.FC Union Berlín. Pojďme si jej trochu představit.