Evropská liga

prosinec 2020

 • Slavia dostala v Německu lekci z rychlého fotbalu a veze si domů čtyři inkasované branky, v základní skupině tak skončí na druhém místě a při pondělním losu bude nenasazená.

 • První polovina prosince 2020 nabídla Slavii unikátní šanci – během pěti dní si dvakrát zahraje přímý souboj o první místo. V neděli suverénně smetla letenského rivala, čímž si upevnila vedoucí pozici v české lize a ve čtvrtek bude mít stejnou možnost i na evropské scéně proti Bayeru Leverkusen. Karty jsou rozdány jasně: díky domácí výhře stačí Slavii k uhájení prvního místa ve skupině jakákoliv remíza, všichni příznivci červenobílých barev by ale jistě ještě více ocenili, kdyby Slavia připsala rekordní pátou výhru v řadě v evropských pohárech. Prohra by pak sešívané odsunula na stále postupové druhé místo.

 • Slavia postupuje do jarní fáze Evropské ligy po vítězství 3:0 nad Hapoelem Beer Ševou, o které se postaral dvěma brankami opět produktivní Sima a jedním gólem Stanciu.

 • Poslední domácí zápas základní skupiny Evropské ligy odehraje Slavia ve čtvrtek proti Hapoelu Beer Sheva. Jedná se zatím o jediného soupeře, který červenobílým sebral body. V prvním zápase skupiny tehdy i přes územní převahu odlétali slávisté z Izraele s výsledkem 1:3.

listopad 2020

 • Slávisté zvítězili v klíčovém zápase základní skupiny Evropské ligy na hřišti Nice 3:1 a už jen bod je dělí od jistoty postupu do jarní fáze soutěže. O branky se postarali neskutečnou pumelicí Ondřej Lingr a v druhé půli hlavičkami Olayinka a Sima.

 • Po skvělém ligovém víkendu, kdy Slavia smetla Opavu a její nejbližší konkurenti zaváhali, čímž si na čele tabulky vytvořila příjemný čtyřbodový náskok, je na pořadu dne Evropská liga. Skupinová fáze má za sebou první polovinu a začínají odvetné zápasy. Slavia se představí na hřišti francouzského OGC Nice.

 • Slavia v rámci Evropské ligy ve značně okleštěné sestavě doma zaslouženě přehrála OGC Nice a připsala si do tabulky další tři body. 

 • Klub z francouzské riviéry s orlem ve znaku je posledním soupeřem Slavie ve skupině C Evropské ligy. Jeden ze zakládajících celků Ligue 1 zažil největší úspěchy v 50. letech minulého století, ale zdá se, že nyní je opět na vzestupu.  

říjen 2020

 • Slavia porazila v druhém kole základní skupiny Evropské ligy v Edenu Bayer Leverkusen 1:0 brankou Petera Olayinky. Hosté hráli 70 minut v oslabení po přísném vyloučení Bellarabiho, Stanciu ve druhé půli za nerozhodného stavu neproměnil pokutový kop.

 • S renomovaným německým celkem Bayer 04 Leverkusen se Slavia utká v druhém kole skupiny C Evropské ligy. Po nepřesvědčivých výkonech a neuspokojivých výsledcích v předchozích pohárových utkáních se naskýtá šance na nápravu. Jediná otázka je: jsou toho nyní Sešívaní vůbec schopni?  

 • Slávia odehrála úvodní zápas Evropské ligy na půdě Hapoelu Beer Sheva. Trenér Trpišovský vyslal do utkání jedenáctku hráčů ve složení 4-4-2. Překvapením byli nejenom dva útočníci Tecl a Musa, ale i Oscar na levém okraji obrany, Malínský v záloze místo Masopusta a Stanciu na lavičce. Nečekanou zprávou před utkáním bylo, že soupeřům domácí hygiena povolila nasadit do zápasu muže s pozitivním testem na Covid-19 s odůvodněním, že hráči i hlavní trenér již mají za sebou dvoutýdenní karanténu a tudíž v této chvíli nejsou nakažliví. Jindy velice úzkostlivá UEFA tohle posvětila. 

 • Vítr fouká pustou plání a kolem zbytků kamenných staveb prašnou cestou dusá stádo ovcí. Střih. Severní okraj Negevské pouště není zrovna dvakrát pohostinným místem. Během sta let zde stojí vysoké budovy, rovné ulice a město přetéká životem. Beerševa je místo, jehož historie je zajímavější než současnost. Ale na rozdíl od bohaté historie města fotbalový klub nenabízí zase tolik zajímavostí. Přesto je Hapoel Beer Sheva v posledních pěti letech dominantním prvkem izraelské fotbalové ligy Ha’Al.

duben 2019

 • Slavia v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea předvedla dva rozdílné poločasy. Po tom prvním prohrávala už 1:4, ale ve druhé půli se ji podařilo díky dvěma gólům Petra Ševčíka snížit na dobrý výsledek 3:4.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen