Evropská liga

březen 2024

• Slavia přišla o šanci na postup do čtvrtfinále Evropské ligy už po dvaceti minutách, když byl smolně vyloučen Tomáš Holeš. Hosté pak do poločasu třikrát skórovali, v závěru zápasu výsledek jen zkorigoval krásnou střelou Matěj Jurásek. Slavia v evropských pohárech končí a ve zbytku sezóny bude hrát už jen Fortuna ligu.

• Slavia na slavném San Siru prohrála první zápas osmifinále Evropské ligy s AC Milán o dvě branky. Zápas zásadně ovlivnila červená karta Dioufa, po které Slavia hrála přes hodinu v oslabení. Na 1:1 srovnával v první půli Douděra, na 2:3 pak ve druhém poločase snížoval Schranz. Slávisté však neubránili závěr zápasu a pět minut před koncem inkasovali čtvrtou branku, v odvetě tak musí pro postup zvítězit o tři branky.

• Los osmifinále Evropské ligy poslal červenobílé na legendární San Siro. AC Milán je druhý nejúspěšnější tým z ligy čtyřnásobných mistrů světa. Celkem má na svém kontě devatenáct domácích titulů, sedm výher v PMEZ, či nástupnické Lize mistrů, dvakrát dobyl PVP, pětkrát Superpohár, třikrát Interkontinetální pohár a v roce 2007 i mistrovství světa klubů. Pojďme se tedy na tuto "továrnu na úspěchy" podívat zblízka.

únor 2024

• Slavia krátce po poledni poznala svého dalšího soupeře v Evropské lize. V jejím osmifinále se utká s italským velkoklubem AC Milán! První zápas se hraje venku ve čtvrtek 7. března, odveta o týden později v Edenu.

prosinec 2023

• Poslední soutěžní zápas v Edenu v roce 2023 přinesl vysokou výhru Slavie nad Servette Ženeva 4:0, o které již v prvním poločase rozhodli Douděra, Schranz a dvěma brankami Chytil. Druhý poločas se jen dohrával. Slavia vyhrála základní skupinu G Evropské ligy a zahraje si osmifinále Evropské ligy.

listopad 2023

• Slavia po výtečném výkonu naprosto zaslouženě porazila AS Řím 2:0 a dostala se do čela tabulky skupiny G. Má už nyní jistotu jara v evropských pohárech a dobrou šanci na první místo ve skupině, pokud porazí Tiraspol venku a Servette doma a udrží si náskok ve skóre nad svým dnešním soupeřem.

říjen 2023

• Slavia hrála třetí zápas základní skupiny Evropské ligy na stadionu AS Řím. Domácí dali dva góly v úvodu a utkání pak bez problémů dovedli do vítězného konce.

• Třetím celkem, který Slávisté potkají v základní skupině Evropské ligy je věhlasný AS Roma. Pojďme se na chvilku projít historií slavného klubu i Věčného města, založeného na řece Tibeře roku  753 před naším letopočtem legendárními dvojčaty, odkojenými vlčicí.

• Slavia rozdrtila Šeriff Tiraspol 6:0, když dvě branky vstřelil Chytil, po jedné Ogbu, Schranz a Douděra a jedna branka byla označena jako vlastní po střele Zafeirise. Slavia vede tabulku své skupiny Evropské ligy s plným počtem bodů.

• Jméno Šeriff Tiraspol občas vzbudí ze sna každého slávistu. Ti, kteří v roce 2009 ještě nebyli aktivními fanoušky, o tomto traumatu slyšeli alespoň vyprávět. Vzpomínky na naprostý začátek doby temna červenobílých barev ožily letos v létě, kdy los základních skupin Evropské ligy podruhé v historii postavil Slavii do cesty tohoto suveréna moldavské ligy.

září 2023

• Slavia zvítězila v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy na hřišti Servette Ženeva 2:0 brankami Masopusta a Ogbua.

• Ve 13:00 proběhl v Monaku los základních skupin Evropské ligy. Slavia byla nasazena do druhého koše a los určil její soupeře takto: AS Řím, Šerif Tiraspol, Servette Ženeva. Slavia začne v Ženevě, následují zápasy doma s Tiraspolem, v Římě a doma s AS Řím, v Tiraspolu a poslední zápas v půlce prosince doma se Servette.

srpen 2023

• Slavia nastoupila v polském Lublinu proti Zorye Luhansk v zápase o postup do základní skupiny Evropské ligy. Stačila jí k tomu porážka o jeden gól, ovšem po první půli prohrávala 0:2 a vůbec to s ní nevypadalo dobře. Nakonec postupovou branku vstřelil Matěj Jurásek, ale rozpaky z výkonu postupová prohra nerozehnala.