Evropská liga

září 2005

• Fotbalisté Slavie zvládli parádně odvetné utkání prvního kola Poháru UEFA a vezou si výhru 2:1. Důležité branky vstřelili Karel Piták a Stanislav Vlček. V úterý se Slavia dozví soupeře ve skupině.

• Slávisté se pečlivě připravují na zítřejší odvetné utkání Poháru UEFA v Corku. Sestava už je zřejmé dopředu, přes plno zranění nechce nikdo zápas podcenit a všichni do toho půjdou s maximálním nasazením.

• Slavia zvládla první zápas prvního kola Poháru UEFA. Ve druhém poločase jsme dali dva góly a vytvořili si dobrou pozici do odvety.

• Slavii zítra čeká pohárové utkání proti Cork City. Přestože jsme považování za favority, nebude zápas jednoduchý i kvůli absencím. I proto se do prvního týmu vrací hříšník Pavel Fořt.

srpen 2005

• Slavia už zná možné soupeře v prvním kole Poháru UEFA. Byli jsme přiděleni do první skupiny a můžeme dostat jednoho z těchto pěti soupeřů: Levski Sofia, Kodaň, Dinamo Bukureš?, Metalurg Donětsk, Cork City.

srpen 2004

• Slavia Praha končí v pohárové Evropě. Hned v předkole si nedokázala poradit s Dinamem Tbilisi, na jejich hřišti prohráli 0:2 a s ostudou jedou domů!

• Po horkém letním dni se na Strahově sešel docela slušný počet fanoušků, přihlédneme-li k tomu, že je čas dovolených a k tomu dusné počasí. Mužstva byla přivítána bouřlivým potleskem. Všichni byli jistě, i přes prohru ve Zlíně, natěšeni na první "novosezónní" zápas červenobílého týmu na domácí půdě.

• Po prvním tragickém a druhém mnohonásobně lepším poločase jsme vyhráli v domácím zápase nad Dinamem Tbilisi 3:1. Nebylo to vůbec tak snadné...

• Již za pár hodin nás čeká první utkání druhého předkola Poháru UEFA. Trenér Josef Csaplár hlásí: „Pro postup uděláme maximum!"

• Dnešní trénink měl začínat v 17 hodin. Dvě minuty po páté jsem však potkal a pozdravil zamyšleného trenéra Csaplára před vstupem na hlavní tribunu. Co odpověděl nevím, něco prohodil a zase šel dál.

červenec 2004

• Slavia se ve druhém kvalifikačním kole Poháru UEFA utká s gruzínským týmem Dinamo Tbilisi. První utkání odehrajeme doma 12.6. Odveta se hraje o čtrnáct dní později, tedy 26.8.

květen 2004

• Slavia přeci jen bude v příští sezóně hrát Pohár UEFA. Rozhodly o tom dnes výsledky semifinále Poháru čMFS, ve kterých Sparta porazila Liberec a Ostrava Jihlavu. Vzhledem k tomu, že oba celky mají z ligy zajištěnou účast v předkole Ligy mistrů, postupuje do druhého předkola Poháru UEFA třetí a čtvrtý celek ligové tabulky, kterým je Slavia.