Evropská liga

srpen 2023

• Slavia zvítězila v playoff Evropské ligy nad Zoryou Luhansk 2:0. V divokém utkání dlouho neproměňovala i ty nejvyloženější šance, v závěru druhé půle už se její tlak rozpadal do zbrklostí a nepřesností a do šancí se začali dostávat i hosté. Pak ale v 81. minutě hlavou skóroval Tijani po rohu Ševčíka. Hosté neproměnili dvě výborné příležitosti a v nastaveném čase přidal druhou branku Masopust. Slavia si tak v odvetě v polském Lublinu může dovolit i o gól prohrát.

• Los Evropské ligy se Slavií zašpásoval a i ve čtvrtém předkole jí postavil do cesty celek z válkou postižené Ukrajiny. Pojďme si tedy v krátkosti představit Zorju Luhansk, tým z mezinárodně neuznávané lidové republiky, kde už devět let vládne okupační správa Ruské federace.

• Slavia v odvetě 3. předkola Evropské ligy remizovala s Dniprem 1:1, jedinou brankou sešívaných vyrovnával utkání Václav Jurečka. Po domácí výhře 3:0 tak Slavia postupuje do playoff Evropské ligy, kde se utká s dalším ukrajinským soupeřem, Zoryou Luhansk.

• V Košicích dnes Slavia odehraje odvetu 3. předkola Evropské ligy s ukrajinským klubem Dnipro-1. První zápas v Edenu skončil výhrou Slavie 3:0, k postupu tak bude stačit i porážka o dvě branky. Zápas začíná v 20:00 a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport.

• Slavia porazila v prvním zápase třetího předkola Evropské ligy v Edenu ukrajinské Dnipro-1 3:0 dvěma brankami Ivana Schranze a jednou Conrada Wallema. Slavia byla jasně lepší, další šance ještě nevyužila. Dohrávala však poslední půlhodinu bez vyloučeného Igoha Ogbua, který vysokou nohou zasáhl v souboji protihráče.

• Tým SC Dnipro Slavii ve třetím předkole nepřisoudil ani tak los jako spíše systém nasazování UEFY do pohárů. Již před losováním třetího předkola bylo jasné, že se červenobílí budou muset popasovat s horším z duelu mezi Panathinaikosem Athény a SC Dniprem - 1, ukrajinským vicemistrem. Dvojzápas zvládl lépe řecký zástupce a tak se pojďme ponořit do spletité historie fotbalu ve městě na soutoku Dněpru a Samary.

červen 2023

• Slavia se ve 3. předkole Evropské ligy utká s poraženým ze zápasu 2. předkola Ligy mistrů mezi ukrajinským vicemistrem Dnipro-1 a řeckým vicemistrem Panathinaikosem. Rozhodl o tom dnešní los 2. předkola LM.

srpen 2021

• Červená karta Holeše už ve třetí minutě zápasu a dvě neproměněné vyložené šance Stanislava Tecla stály Slavii postup do základní skupiny Evropské ligy. Sešívaná přes poločasové vedení prohráli ve Varšavě 2:1 a budou hrát jen základní skupinu Konferenční ligy.

• Již podruhé v letošní sezóně hraje Slavia zápas o setrvání v jednom z evropských pohárů. V případě Ligy mistrů a zápasu proti Ferencvárosi se to nepodařilo. Budou sešívaní úspěšnější v zítřejším boji o Evropskou ligu proti polské Legii Varšava? Nebo na ně „zbyde“ jen nové založená Evropská konferenční liga? První zápas v Edenu skončil výsledkem 2:2.

• Slavia remizovala v prvním zápase play-off Evropské lize v Edenu s Legií Varšava 2:2, branky vstřelili Bah a Masopust. V první půli slávisté hráli dobře, ale po chybách v obraně dvakrát inkasovali. Druhá půle už byla slabá, slávisté si příliš šancí nevytvořili.

• Sešívané čeká první zápas 4. předkola Evropské ligy. Vyzvou v něm úřadujícího polského mistra Legii Varšava. Legionáři jsou patnáctinásobným polským mistrem a také velmi úspěšným účastníkem evropských pohárů (semifinále Poháru mistrů evropských zemí 1969/70, semifinále Poháru vítězů poháru 1990/91 a čtvrtfinalista Ligy mistrů 1995/96). Podívejme se blíže na bohatou historii i úspěšnou současnost klubu, ale také na to, v jaké kondici vstupuje do předkola Slavia.

duben 2021

• Ve značně zjitřené atmosféře vyvolané výstupy disciplinární komise UEFA nastoupila Slavia k odvetnému zápasu čtvrtfinále Evropské ligy. V duelu s Arsenalem jí k postupu stačila jakákoliv výhra, nebo bezbranková remíza, ale šance na další účinkování v soutěži odvál už katastrofální první poločas, který skončil 0:3.

• Slavia již zítra dostane možnost vybojovat největší úspěch na pohárové scéně od roku 1996 a postoupit do semifinále Evropské ligy. V cestě jí bude stát londýnský Arsenal, se kterým v prvním zápase remizovala 1:1.

• Ondřej Kúdela dostal za incident s Glenem Kamarou desetizápasový trest, který se vztahuje na klubové a reprezentační zápasy, ve kterých by jinak mohl nastoupit. Jeden zápas si už odseděl proti Arsenalu, samozřejmě nebude moci hrát ani v zítřejší odvetě.