Evropská liga

prosinec 2017

listopad 2017

• Slavia porazila v Izraeli v základní skupině Evropské ligy domácí Maccabi Tel Aviv 2:0 dvěma brankami Josefa Hušbauera a přiblížila se postupu do jarní fáze soutěže. V posledním utkání za dva týdny jí k postupu stačí remíza doma s Astanou. Slávisté se radovali z pohárového vítězství na hřišti soupeře po více než deseti letech, poslední výhra venku byla totiž na hřišti Ajaxu při postupu do Ligy mistrů.

• Slavia prohrála v Edenu s Villarrealem 0:2 přes solidní výkon hlavně v druhé půli. Vzhledem k výhře Astany na hřišti Tel Avivu se navíc propadla na třetí místo v tabulce.

• Slávisté si prozatím užívají obnovenou účast v evropských pohárech. S favoritem skupiny Villarrealem bojují o první místo. A právě s ním se střetnou v Edenu u příležitosti 4. kola skupinové fáze. Zápas nabízí ČT Sport.

říjen 2017

• Slavia remizovala na hřišti Villarrealu 2:2 a veze domů velmi cenný bod. Sešívaní nastoupili v pozměněné sestavě bez Hušbauera, Stocha, Škody nebo Bořila, přesto se dostali brankami Necida a Dannyho do dvoubrankového vedení. O to ještě do poločasu sice přišli, ve druhé půli však přes velký tlak domácích neinkasovali.

září 2017

• Slavia remizovala v druhém zápase v základní skupině Evropské ligy na hřišti kazašské Astany 1:1, jedinou branku vstřelil Ngadeu. Výsledek odpovídá obrazu hry, Slavia hrála dobře první půl hodiny, poté už na dobrý výkon navázat nedokázala.

• Slavia vstoupila do základní skupiny Evropské ligy výhrou 1:0 nad izraelským Maccabi Tel Aviv. Nepříliš pohledný zápas rozhodl už ve 12. minutě Tomáš Necid. Trenér Jaroslav Šilhavý postavil mladou sestavu a na derby šetřil například Josefa Hušbauera, Jana Bořila nebo Milana Škodu.

• Nevyšla sice Liga mistrů, i tak však Slavii čekají zajímaví evropští soupeři v rámci Evropské ligy. Tím prvním bude izraelské Maccabi, tedy soupeř, který vyřadil před dvěma lety Viktorii Plzeň. Zápas začíná v 19:00 a bude ho přenášet kanál Nova Sport 1.

srpen 2017

• V pátek v 13 hodin proběhl v Monaku los základních skupin Evropské ligy. Slavia se ve skupině A utká s Villarrealem, Maccabi Tel Aviv a Astanou. Aktualizováno: Slavia začne doma s Maccabi Tel Aviv, pak pojede do Kazachstánu a Španělska, následuje domácí zápas s Villarrealem, cesta do Izraele a nakonec domácí zápas s Astanou.

• V pátek v 13 hodin proběhne los základních skupin Evropské ligy, ve kterém bude v osudí také Slavia. V článku pro vás shrnujeme vše podstatné, co potřebujete před losem vědět.

srpen 2016

• Slavia odehrála v Bruselu odvetu playoff Evropské ligy. Aby mohla vůbec pomýšlet na postup, musela vstřelit minimálně tři branky. Ty v zápase skutečně padly, bohužel všechny do naší sítě. Sešívaní tak Anderlechtu v součtu podlehli vysoko 0:6.

• Slavii zítra čeká s největší pravděpodobností poslední zápas v letošním ročníku evropských pohárů. Je tak svým způsobem i logické, že její snahu o zázrak nenabídne žádná televize.