listopad 2020

• Po reprezentační přestávce je tu opět nejvyšší ligová soutěž, Slavia v rámci osmého kola míří do Opavy. Moravskoslezský kraj byl pro červenobílé v loňské sezóně doslova začarovaný. Nezáleželo na tom, jak byl postavený soupeř v tabulce, Slavia v základní části ztratila body v Karviné, Opavě i na Baníku a v Ostravě nádavkem vypadla z domácího poháru. Kouzlo tohoto kraje snad odčarovaly dvě následné ostravské výhry v nadstavbě (3:1) a v šestém kole podzimní části ligy (1:0), i když právě v tomto zápase slávisté předvedli snad nejslabší výkon této sezóny.

• V rámci sedmého kola Fortuna ligy přivítala Slavia Mladou Boleslav a bez řady absentujících hráčů dokázala vyhrát 1:0 brankou Petera Olayinky. Protože doposud vedoucí tým tabulky pak večer prohrál, do čela tabulky se po sedmém kole dostala právě Slavia.

• Jen tři dny po důležité výhře v Evropské lize nad Nice se Slavia představí znovu v Edenu, kam přijede v rámci sedmého ligového kola Mladá Boleslav. Zápas má výkop v 16:00 a vysílá jej O2 TV Fotbal.

říjen 2020

• Slávisté výsledkově zvládli venkovní ligové utkání proti Baníku, herně však nepřesvědčili. O jedinou branku zápasu se z penalty postaral Nicolae Stanciu.

• Šestým ligovým kolem končí období před druhou reprezentační přestávkou v sezóně. Slavia jede k prvnímu opravdu těžkému ligovému testu do Ostravy, kde se jí v posledních letech příliš nedaří.

září 2020

• Slávisté nastoupili proti Slovácku v sestavě tvořené převážně náhradníky, z tradiční základní sestavy hráli jen David Zima a brankář Ondřej Kolář. Sešívaní přesto zvítězili 3:0 dvěma brankami Kúdely a jedné Provoda, hosté však trefili dvě tyče a břevno a Slavii podržel také Kolář.

• Slávisté po remíze s Pardubicemi najeli v lize opětovně na svoji v poslední době obvyklou, tj. vítěznou vlnu. Nadcházející zápas bude specifický, neboť pozornost všech se samozřejmě obrací k veledůležité odvetě v boji o Ligu mistrů, přesto neradno Slovácko podceňovat. Zápas začíná v sobotu 26. 9. v 19:00.

• V posledním ligovém zápase před klíčovým utkáním proti Midtjyllandu porazila Slavia Teplice jasně 5:1 brankami Olayinky, Stancia, Musy, Holeše a Takácse. Hosté hráli po přísném vyloučení Heidenreicha 70 minut v deseti hráčích.

• Po bodové ztrátě proti Pardubicím budou mít slávisté možnost napravit si svou reputaci před fanoušky domácím zápasem v Edenu proti Teplicím, které poslední dva zápasy nezískaly ani bod.

• Po hodně turbulentní reprezentační pauze pokračovala nejvyšší domácí soutěž třetím kolem. Slavii poslal los do sousedního Ďolíčku, kde své domácí zápasy hraje ambiciózní nováček z Pardubic. Červenobílí - v tomto zápase ve venkovních černých dresech - šli do zápasu v pozici jasného favorita a to i přesto, že "domácí" v minulém kole až překvapivě jistě porazili Teplice. Zápas nakonec přinesl dělbu bodů.

• V rámci třetího ligového kola se Slavia utká s nováčkem ligy z Pardubic, který však musí hrát svá domácí utkání v Ďolíčku. Zápas začíná v sobotu v 19:30 a vysílá jej O2 Sport.

srpen 2020

• Slavia porazila Příbram 3:0, když hned v úvodu dvakrát skórovala a poté 70 minut tlačila soupeře bez dalších gólových radostí. V poslední minutě proměnil penaltu brankář Ondřej Kolář.

• Po šestibrankovém přídělu Českým Budějovicím v prvním kole se Slavia představí poprvé doma, do Edenu přijede Příbram a fanoušci sešívaných se mohou zcela právem ptát více na to, kolik branek slávisté vstřelí, než zda se jim podaří zvítězit.

• Poněkud netradičně, ale z logických důvodů začíná nová sezóna až takřka na přelomu srpna a září. Slavia do ní vkročí opět z pozice obhájce mistrovského titulu a soupeřem jí bude jedno z největších pozitivních překvapení té loňské - Dynamo České Budějovice.