prosinec 2023

• Slavii čeká poslední zápas ligového podzimu. V rámci 19. kola se představí na půdě ostravského Baníku. Zápas vypukne v neděli v 15 hodin, přímým přenosem ho odvysílá stanice O2TV Sport.

• Sešívaní porazili v Edenu Mladou Boleslav 2:0, vítěznou branku vstřelil v úvodu druhého poločasu Holeš po centru Ševčíka, brzy poté přidal druhý gól z penalty Václav Jurečka.

• Podzimní část české nejvyšší soutěže se pomalu chýlí ke konci – o víkendu se odehraje již 18. kolo. Slavia v rámci něj přivítá doma Mladou Boleslav. Zápas vypukne v 18 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2TV Sport.

• Zápas Slavie ve Zlíně byl odložen pro nezpůsobilý terén. Dle vyjádření zlínského klubu se tak stalo kvůli velkému množství sněhu, který ani během noci nepřestal padat.

• V rámci 17. kola české nejvyšší soutěže se Slavia 3. prosince střetne s týmem FC Zlín. Nebo ne? Představitelé klubu v posledních hodinách intenzivně řešili možnost odkladu utkání s ohledem na probíhající sněhovou kalamitu. Zatím neúspěšně, ale situace se během zítřejšího dne dost možná ještě změní. V tuto chvíli ale musíme počítat s původním termínem zápasu – tedy zítra v 18 hodin a v přímém přenosu stanice O2TV Sport.

listopad 2023

• Sérii posledních sedmi soutěžních zápasů v roce 2023 začala Slavia v Edenu výhrou proti Českým Budějovicím 2:1, o kterou se postarali Jurečka a Chytil. Mnoho dalších šancí zůstalo nevyužito, Slavia o výhře rozhodla až v 72. minutě.

• Další reprezentační přestávka je u konce a slávisty čeká poslední porce zápasů v roce 2023. Sešívaní ji zahájí utkáním 16. kola české nejvyšší soutěže proti Dynamu České Budějovice. Výkop zápasu je naplánován na sobotní 18. hodinu, přímý přenos nabídne stanice O2TV Sport.

• Slavia zaslouženě zvítězila na hřišti Sigmy Olomouc. Poté, co v úvodu skóroval Wallem a brzy vyrovnal domácí Pokorný, na konci prvního poločasu poslal sešívané do vedení Tomič a v druhé půli skóroval tečovanou střelou Jurečka.

• To tedy byla jízda, co? Většina slávistů se ještě vzpamatovává z parádního fotbalového zážitku při čtvrtečním zápase proti AS Řím, na dveře už ale opět klepe česká nejvyšší fotbalová soutěž. Sešívaní se v rámci 15. kola vydají na půdu olomoucké Sigmy. Zápas začne v neděli v 18 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2TV Sport.

• Slavia proti Plzni v Edenu naprosto propadla. Přestože šla brzy do vedení, její hra postrádala kvalitu, byla ve všech aspektech horším týmem, ve druhém poločase neubránila dvě přihrávky za obranu na Jirku, který zápas otočil. Slavia tak naprosto zaslouženě padá zpět na druhé místo ligové tabulky.

• Slavia v rámci 14. kola přivítá doma Viktorii Plzeň. Pokud se sešívaní chtějí udržet na první příčce tabulky, potřebují zítřejší zápas nutně vyhrát. Výkop je naplánován na 18. hodinu, přímý přenos nabídne O2TV Sport.

říjen 2023

• Slavia po porážce v Římě porazila v Ďolíčku Bohemians 2:0 brankami Tomiče a Chytila. Svého soupeře slávisté pustili jen do velmi mála šancí a zápas měli plně pod kontrolou. Díky ztrátě Sparty v Mladé Boleslavi se navíc Slavia po třináctém kole posouvá do čela ligové tabulky.

• Po ne příliš povedeném vystoupení v Římě čeká slávisty neméně důležité klání. V rámci 13. ligového kola vyrazí sešívaní do Ďolíčku, aby odehráli „bitvu o Vršovice“. Výkop zápasu je naplánován na nedělní 18. hodinu, přímý přenos pak nabídne stanice O2TV Sport.

• Červenobílí zdolali po nepříliš přesvědčivém výkonu Slovácko, které přijelo jen bránit a prozdržovat se k bodu. To se mu nepovedlo když branky v poslední čtvrthodině vstřelili střídající hráči Jurásek a Jurečka.

• Reprezentační přestávka je u konce a fotbaloví fanoušci mají možnost zlepšit si náladu fotbalovou ligou. Ti slávističtí se nejvíce upínají k sobotnímu večeru, kdy sešívaní v rámci 12. kola přivítají doma Slovácko.