listopad 2015

• Slavia - Bohemians. Velkou bitvu o Vršovice los a televizní diktát nachystal na zítřek, 8. 11. Slavia posilněna o výhru v Teplicích, ale naopak oslabena o několik hráčů by ráda doma konečně zase zvítězila. Tím spíše proti jednomu z kandidátů na sestup. Zápas nabídne O2 Sport.

• Již za tři dny, v neděli 8. listopadu v 15:00, vypukne v Edenu bitva o krále Vršovic, Slavia hostí Bohemians. Od 12:00 bude přímo před stadionem připravena pro fanoušky fanzóna s bohatým programem, mimo jiné tam proběhne křest knihy Ondřeje Zlámala Vzpomínky mistrů a autogramiáda hráčů mistrovských týmů ze sezón 07/08 a 08/09. Pokud do Edenu na zápas vyrazíte, nenechávejte koupi vstupenky na poslední chvíli!

• Do konce podzimu zbývají už jen čtyři kola a Slavia s kádrem, od kterého to ještě před třemi měsíci nikdo nečekal, překonává v mnoha ohledech své výkony z předchozích šesti sezón. Sešívaní se drží na dohled pohárovým příčkám a čím víc se blíží zimní přestávka (a s ní spojené očekávané posílení kádru), tím víc se mohou fanoušci Slavie těšit na jaro.

• Slavia přes několik absencí veze z Teplic překvapivé tři body, o nichž rozhodli čtyři minuty před koncem střídající hráči, Bílek se trefil z hranice vápna po akci Voltra.

říjen 2015

• Naštval Vás předchozí pátek zápas s Olomoucí? Nezoufejte, slávisté mají šanci si Vaši důvěru získat zpět. V zápase na Stínadlech proti místním Teplicím to však bude i vzhledem k absencím těžké. Utkání bude přenášet ČT Sport.

• Slavia dnes utrpěla první letošní domácí porážku, neproměnila řadu šancí a navíc byl vyloučen Robert Hrubý už po 24 minutách pobytu na hřišti.

• Konečně jsme se dočkali, trvalo to sice dlouho, ale zítra nás opět čeká ten krásný 'slávistický' páteční termín. Slavia přivítá nováčka z Olomouce s touhou získat po pauze opět tři body. Zda se jí to podaří budete mimo jiné moci sledovat na ČT Sport.

• Slavia nastoupila k utkání s Jabloncem se dvěma změnami v sestavě, vrátil se uzdravený Štohanzl a na Duklu vykartovaný Souček. V bojovném utkání měli navrch domácí, slávisté si ale díky dobré defenzivě vezou do Prahy bod za bezbrankovou remízu.

• Po další reprezentační přestávce se opět rozběhne ligová soutěž. Slavia zajíždí na půdu ambiciózního Jablonce, kterému se zatím nedaří úplně podle představ. Jak zápas dopadne můžete sledovat na ČT Sport.

• Po několika měsících se vrací Statistické okénko, zatím však stále jen jako ojedinělé vydání na přání některých čtenářů. Jak si vede Slavia v porovnání s minulými sezónami, jak silní byli dosavadní soupeři Slavie a kde leží klíč k dobré výchozí pozici pro jaro? To vše naleznete uvnitř článku.

• Slavia v dalším domácím zápase hostila Duklu, další derby bohužel naše není a skončilo zaslouženou remízou. Jedinou branku Slavie vstřelil Škoda.

• Jen týden po vítězném derby se Spartou přijíždí do Edenu další pražský klub, Dukla. Slavii poženou nadprůměrně zaplněné tribuny, na hřišti ale mohou chybět některé opory.

září 2015

• Slavia v Edenu porazila po třech letech Spartu 1:0 brankou Zmrhala z 45. minuty. Co víc, vítězství je naprosto zasloužené, protože slávisté svého rivala v poli přehráli a měli o mnoho víc šancí.

• Největší zápas v lize, nejbohatší historie, svátek fotbalu. Zápas, na který se všichni těšíme již alespoň 14 dní, má výkop v neděli v 15:00. Zápas vysílá placená televize O2 Sport.

• Slávisté vezou ze Zlína cenné a důležité tři body po zasloužené výhře nad dosud doma neporaženým Zlínem. Branky si připsali Kenia, který nastoupil v základní sestavě, a Souček.