červenec 2015

• Již potřetí vám dáváme možnost prostřednictvím komentářů pod tímto článkem tipovat, jak dopadne následující sezóna Synot ligy.

červen 2015

• Dnes byl rozlosován další ročník Synot ligy. Slavia začne nejtěžším možným zápasem, na půdě mistra ligy z Plzně! Derby se Spartou je na programu v 8. kole ligy, Slavia hraje na podzim doma.

květen 2015

• Slávisté prohráli poslední zápas sezóny 1:3, branku vstřelil až v závěru utkání Bílek. Milan Škoda se navíc v této sezóně nestal nejlepším střelcem ligy.

• Ve chvíli, kdy už o nic nejde a je jasné, že smělé zimní cíle Slavie zůstanou nenaplněny, sešívaní zase bodově zabrali a vylepšují tak dojem z další šedé sezóny. Do první poloviny tabulky se však nakonec neprotlačí.

• V předposledním kole se slávisté představili na hřišti již sestupujícího Hradce Králové. Po nudné první půli Slavia zabrala a již 18. brankou kanonýra Škody zaslouženě zvítězila!

• Sešívaní se dvě kola před koncem sezóny definitivně zachránili v lize. Ve zbylých dvou kolech tak budou hrát o titul krále střelců pro Milana Škodu a také o to, jak moc negativně bude tato sezóna ve zpětném ohledu vnímána.

• Slavia porazila v Edenu Duklu 2:0 brankami Kenii a střídajícího Červenky a zachránila se tak definitivně v Synot lize.

• Slavia jako by se v posledních zápasech řídila heslem: "Ano, mohli jsme pro vás připravit klidný závěr sezóny. Ale my jsme řekli ne. Když drama, tak až do konce." Jen místo avizovaného boje o poháry to je zase jen drama v boji o udržení ligy.

• Slavia na hřišti šestého celku ligy prohrála 2:1. Až do 90. minuty držela remízu, rozhodující gól inkasovala v nastaveném čase.

• To, že v soubojích Slavii s Příbramí jeden tým bojuje o poháry, zatímco druhá o záchranu je v zásadě normální historickou věcí. Leč v letošní sezóně je to trochu naopak, než byli fanoušci českého fotbalu ještě před několika lety zvyklí. Slavia tak zajíždí na horkou půdu týmu s vynikající jarní formou. Zápas nenabízí žádná z televizí.

• Slavia v důležitém zápase porazila České Budějovice 2:0 brankami Milana Škody, v první půli zahodila spoustu šancí, ve druhé naopak předvedla ostudný výkon a téměř dokázala i tento zápas ztratit.

• Slavii čeká v neděli ojedinělá událost. Bude hrát totiž soutěžní zápas ve svůj úřední čas. Soupeřem v tento netradiční den budou poslední České Budějovice. Tento šlágr kola pak poměrně logicky nenajdete v televizních programech.