Fortuna liga

červenec 2020

červen 2020

 • Dvě branky Petara Musy a po jedné Petra Ševčíka a Lukáše Masopusta přinesly Slavii další jasné domácí vítězství nad Jabloncem. V nastaveném čase navíc Musa neproměnil penaltu.

 • I nadále jedeme v rychlém zápasovém sledu. Sotva se stačilo vypít veškeré nakoupené šampaňské, už aby se slávističtí fanoušci soustředili na další zápas. Zápas, ve kterém zdánlivě o nic nejde. Krom zachování si tváře mistrovského týmu. A to není málo. Vzhledem k systému nadstavby pak čeká další zvučnější soupeř, konkrétně Jablonec, kterému se ale v posledních týdnech příliš nedaří.

 • Celá slávistická obec se chystá na zápas, který již před začátkem sezóny sliboval, že by mohl rozhodnout pomyslně o titulu. Možná málokdo však čekal, že může rozhodnout fakticky. Slavii stačí k odstartování oslav zdánlivě maličkost - získat v tomto očekávaném zápase proti Plzni tři body.

 • Slavia zahájila nadstavbová klání. Na městském stadionu ve Vítkovicích se podruhé v krátké době utkala s Baníkem Ostrava a po velice dobrém výkonu si odvazla do Prahy tři body

 • Uplynulo pouhých několik dní a slávisté dostávají velkou šanci odčinit nedávné zaváhání v podobě ztráty výhry v posledních vteřinách na hřišti Baníku Ostrava. Odehraje se tam totiž hned úvodní zápas celé nadstavby jako takové, Slavia si tak může teoreticky alespoň na chvíli připsat až devítibodový náskok v čele tabulky.

 • Slavia porazila v 30. kole v Edenu Zlín 1:0. Sešívaným se zápas nepovedl, první poločas úplně prospali, ve druhém pak spálili několik šancí, než rozhodl Masopust po centru Stancia. Slávisté tak půjdou do nadstavby se šestibodovým náskokem na Plzeň.

 • Zhuštěný program Fortuna ligy připravil červenobílým po utkání s nejbližším pronásledovatelem další těžkou zkoušku: cestu na stadion, na němž slávisté nevyhráli od podzimu 2015. Dalo se očekávat, že po náročném duelu s Plzní dojde k nějakým změnám v sestavě, nakonec trenér Trpišovský udělal tři: Na post defenzivního záložníka se místo Tomáše Holeše postavil Ibrahim Traoré, Lukáše Masopusta, o němž od podzimu víme, že během anglických týdnů hůře regeneruje, naskočil Patrik Hellebrand a v útoku místo náběhového Standy Tecla nastoupil fanoušky tolik vzývaný "zabiják do vápna" - Petar Musa. Slavia po neuvěřitelném závěru uhrála pouze bod.

 • Slávisté se po dobře zvládnutém zápase s Plzní chystají na zápas na půdě, která ještě před pár měsíci slibovala být hodně horká. Bohužel, osud tomu chtěl jinak, a tak ostravský Baník přivítá slávisty opět před uzavřenými tribunami. Slávisté se pak úspěchem mohou opět přiblížit k vytouženému titulu.

 • V rámci 28. kola hájila Slavia náskok osmi bodů před druhou Plzní. To se jí nakonec po remíze 0:0 podařilo. Mohlo být ale ještě veseleji, protože hlavně v první půli sahali slávisté po výhře.

 • Stále jste si možná ještě nezvykli na to, v jakém tempu nyní pokračují ligové zápasy, ale je to opět zde. A tentokrát půjde o zápas s velkým Z. Sešívaní budou hostit druhý tým tabulky a, minimálně po bodové stránce, tým s nejlepší formou v lize - Viktorii Plzeň. Pokud by se Slavii podařilo zvítězit, sahala by již několika prsty po mistrovské trofeji. Naopak porážka by celou soutěž ještě pořádně zdramatizovala.

 • Jen tři dny po vysoké výhře nad Jabloncem odehrála Slavia papírově jeden z nejsnazších zápasů, které do konce sezóny zbývaly. Na půdě poslední Příbrami se ale hodně trápila a zvítězila gólem Petara Musy až z 82. minuty, do té doby příliš šancí neměla.

 • Liga se rozeběhla zběsilým tempem, ještě jsme nestačili pořádně ohodnotit hráče za víkendový výkon a již se musíme chystat na další zápas. Slavia míří do českého Palerma, do Příbrami.  

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen