prosinec 2019

• Slavii čeká poslední soutěžní zápas fotbalově nabitého a úspěšného roku 2019, když jí los k této příležitosti přiřkl s přehledem největší překvapení dosavadního průběhu letošní sezóny - Dynamo České Budějovice, které ztrácejí jen pár bodů na dokonce medailové pozice.

• V mrazivém prosincovém večeru čekalo Slavii náročné ligové utkání v Liberci. Sešívaní si s houževnatým soupeřem poradili až překvapivě jasně a zaslouženě na severu Čech vyhráli 3:0.

• Zavítat pod Ještěd v prosinci není nic příjemného. Zima do tohoto kraje přichází většinou brzy a drží dlouho. Na páteční zápas předpovídají meteorologové teplotu lehce pod nulou.

• Slavia se hodinu proti Karviné trápila v zakončení, pak ale skóroval hlavou po centru z přímého kopu Ladislav Takács a v nastaveném čase potvrdil výhru Slavie z penalty Milan Škoda. Sešívaní tak zůstávají v čele tabulky s jedenáctibodovým náskokem na druhou Plzeň.

listopad 2019

• Jen pár dní po vyčerpávajícím zápase s Interem přichází další soupeř, papírově mnohem lehčí. Na slávistickém stadionu se představí Karviná, poslední tým celé soutěže, který však v posledním kole sebral body Plzni za remízu.

• Slavia sehrála v Olomouci vyrovnaný zápas i vinou toho, že druhý poločas musela hrát bez vyloučeného Masopusta. V největších šancích Slavie selhali ve druhé půli van Buren, Takács a Frydrych, který trefil břevno.

• Slavia po remíze s Barcelonou na Camp Nou musela opět přepnout na ligu. Doma ji před reprezentační přestávkou čekaly Teplice. Sešívaní zápas zvládli a vyhráli v poměru 3:0.

• Slavia se podruhé v tomto týdnu utkala s ostravským Baníkem. Po středečním pohárovém vyřazení na jeho půdě mu měla tentokrát doma v Edenu co vracet. To se nakonec povedlo měrou vrchovatou, když sešívaní zvítězili rozdílem třídy 4:0.

říjen 2019

• Slavia zvládla těžký souboj na hřišti druhého celku tabulky a po 14.kole vede tabulku nejvyšší soutěže o devět bodů. Trenér Trpišovský do očekávaného ligového šlágru nasadil nejsilnější možnou sestavu. Oproti duelu s Barcelonou dostal příležitost Hušbauer místo Zeleného a na hrotu Tecl na místo Masopusta. Domácí museli oželet služby zraněného Kopice, což vyřešili posunutím Hlouška do středové řady.

• Po fotbalovém svátku v podobě domácího souboje s Barcelonou v čele s hvězdným Messim přichází podzimní vrchol domácího snažení. Slavia zajíždí na stadion druhého celku tabulky – Viktorie Plzeň.

• Slavia porazila v Edenu Příbram 3:1, když po ostudně prohrané první půli otočila zápas dvěma brankami Součka a vlastní brankou Kodra.

• Po reprezentační pauze, během níž se několik slávistů na svém domovském stadionu podílelo na slavném kvalifikačním vítězství nad Anglií, se znovu rozbíhá nejvyšší soutěž. V Edenu šatnu hostí po zvučných jménech anglického výběru obsadí hráči FK Příbram.