Aktuality poslat tip na aktualitu další

• Fortuna liga

Slavia zaslouženě prohrála na hřišti třetí Plzně, když byla celý zápas horší, nevypracovala si prakticky žádné střelecké příležitosti. Utkání rozhodnul v 88. minutě Šulc, kterého obrana Slavie ve vápně neuhlídala při dorážce. Slavia padá zpět na druhé místo v tabulce.

Slavia se v minulém kole po zaváhání Sparty vrátila na první místo tabulky. Aby se na něm udržela, potřebuje nutně vyhrát na hřišti Viktorie Plzeň – týmu, který ji v probíhajícím ročníku české nejvyšší soutěže zatím dokázal jako jediný porazit. Zápas začne v neděli v 18 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2 TV sport.

Slavia porazila ve vršovickém derby Bohemians 2:1 brankami Ševčíka a Chytila, za hosty poslední střelou zápasu v nastaveném čase snížil Hůlka.

Nejvyšší fotbalová soutěž dospěla do 27. kola. Slavia v něm v rámci vršovického derby vyzve sousední Bohemians Praha. Případné vítězství posune sešívané minimálně do zítra na první místo tabulky. Výkop zápasu je naplánován na sobotní 18. hodinu, přímý přenos nabídne stanice O2 TV sport.

• Info o SN

S radostí vám představujeme nového člena našeho redakčního týmu Slávistických novin. Jmenuje se Louluk a je připraven přinést nové perspektivy a zajímavé články, o kterých jsme přesvědčeni, že vás zaujmou. V článku si můžete přečíst více informací o novém kolegovi.

Po reprezentační pauze Slavia znovu naskočila do ligového rychlíku těžkým zápasem na půdě Slovácka. Zápas zvládla díky dvěma dalekonosným ranám Provoda a Jurečky ještě v první půli, kdy hrála se silným větrem v zádech. Za Slovácko v této části hry na 1:1 vyrovnával Vecheta, Definitivní tečku udělal opět Jurečka, který proměnil penaltu za faul Heči na Wallema. Dva gólové příspěvky pro slávistického inženýra znamenají vedení v tabulce střelců.