Názory

březen 2020

červenec 2019

 • Podcastů není nikdy dost! A tak jsme tento týden připravili ještě jeden, ne však jen o Slavii. S Karlem Häringem, Pavlem Jahodou a Honzou Pikousem jsme se potkali Na půli cesty, abychom probrali téma, které rezonuje aktuální veřejnou fotbalovou debatou: postavení české ligy v Evropě a odchody hráčů z české ligy.

 • Rok se s rokem sešel a začínají boje na evropských stadionech. Některé z nás toto putování rozděluje na Čechy a klubisty. Pojďme se proto podívat na holá fakta, jak to je s naším národním koeficientem (NK) a potřebou jej budovat pro roky příští, kdy se nás slávistů může týkat boj o milionářskou Ligu mistrů.

  (Pozn. redakce: Článek nám přišel ještě před pondělním losem předkol Ligy mistrů a Evropské ligy a tedy před zápasy odehranými v tomto týdnu)

duben 2019

březen 2019

září 2018

 • Jindřich Trpišovský (JT) je na lavičce Slavie od konce roku 2017 a myslím, že tato doba již poskytuje dostatek dat na to, abychom zhodnotili, nakolik byl v tomto období kouč (a potažmo i klub) úspěšný. Abych byl objektivní, tak se pokusím jeho prozatimní výsledky porovnat s jeho 2 předchůdci – Dušanem Uhrinem (DUML) a Jaroslavem Šilhavým (JŠ), kteří oba odkoučovali o něco více zápasů, nicméně o tento náskok pravděpodobně přijdou již během této sezóny.  

srpen 2018

 • Pro český fotbal je důležité, aby i na poli mezinárodní fotbalové diplomacie vystupoval sebevědomě a neklopil uši, a to i tehdy, pokud se některý z jeho představitelů nechová zcela profesionálně.

červenec 2018

 • Dnes začíná pro české kluby cesta po evropských stadionech. Některé z nás toto putování rozděluje na Čechy a klubisty. Pojďme se proto podívat na holá fakta, jak to je s naším národním koeficientem a potřebou jej budovat pro roky příští, kdy se nás slávistů může týkat boj o milionářskou Ligu mistrů.

únor 2018

 • Jaké má kádr Slavie předpoklady na zvládnutí náročného herního systému, jímž se prezentují vyspělá mužstva z evropské fotbalové špičky, a který si vytyčil za svůj cíl trenér Trpišovský? Odpověď je ve srovnání typologie klíčových hráčů v týmech hrající "totální fotbal".

září 2017

 • Následující článek se pravda netýká přímo Slavie, přesto věříme, že ho shledáte neméně zajímavým. S koncem přestupového období (a že to letošní bylo hodně bláznivé) totiž neuškodí, když nějakou tu chvilku budeme věnovat přestupům i z trochu jiného, netradičního hlediska. Hlediska právního. Přestup totiž není jen o tom, že hráč přejde z klubu A do klubu B, ale je to obvykle komplikovaná a složitá transakce, která v sobě může skýtat hned několik právních úskalí. Na následujících řádcích se tak společně podívejme na pár otázek, které vás v souvislosti s přestupy již možná napadly. 

červenec 2017

 • Představení soupeře pro 3. předkolo Ligy mistrů. Jaké zajímavé hráče má běloruský mistr k dispozici, kdo jsou jeho nejproduktivnější hráči a na koho zaměřit pozornost v Edenu? Proč je BATE na ústupu z evropských pohárů?

červen 2017

 • Článek, který SN zaslala Kara, se zamýšlí nad některými důležitými momenty páteční Valné hromady FAČR, jež skončila nezvolením nového předsedy a vedení.

květen 2017

 • Náš stoper a jarní stálice Michael Lüftner, odchází po sezóně do FC Kodaň a rozdělil tím tak slávistickou obec na dva tábory. První tábor mu nemá nic za zlé, chápe ho a přeje vše nejlepší. Druhý tábor je zklamaný, rozhořčený a naštvaný, že tak brzo utíká a že dochází v krátké době už k druhému brzkému odchodu hráče, který tu je chvilku. Přičemž netroufám si tvrdit, který z táborů je početnější. Já sám patřím do druhého tábora a tak bych se rád pokusil to trochu rozvést a zkusil udělat tak trochu mluvčího toho "druhého tábora".

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen