Názory

květen 2020

 • Od přerušení sportovní sezony 2019/20 se řeší jediná věc: Jak to celé dopadne? Jelikož je zainteresovaných subjektů obrovské množství a mediální prostor v Česku se věnuje především obecným dopadům korona-krize, veřejná diskuse o tomto problému prakticky neprobíhá. Pokrývá ji hlavně Luděk Mádl na Seznamzpravy.cz a tisk, který ovšem neobjektivně straní zájmům svého majitele a jeho bulvární výkřiky tak nelze brát seriózně.

duben 2020

březen 2020

červenec 2019

 • Podcastů není nikdy dost! A tak jsme tento týden připravili ještě jeden, ne však jen o Slavii. S Karlem Häringem, Pavlem Jahodou a Honzou Pikousem jsme se potkali Na půli cesty, abychom probrali téma, které rezonuje aktuální veřejnou fotbalovou debatou: postavení české ligy v Evropě a odchody hráčů z české ligy.

 • Rok se s rokem sešel a začínají boje na evropských stadionech. Některé z nás toto putování rozděluje na Čechy a klubisty. Pojďme se proto podívat na holá fakta, jak to je s naším národním koeficientem (NK) a potřebou jej budovat pro roky příští, kdy se nás slávistů může týkat boj o milionářskou Ligu mistrů.

  (Pozn. redakce: Článek nám přišel ještě před pondělním losem předkol Ligy mistrů a Evropské ligy a tedy před zápasy odehranými v tomto týdnu)

duben 2019

březen 2019

září 2018

 • Jindřich Trpišovský (JT) je na lavičce Slavie od konce roku 2017 a myslím, že tato doba již poskytuje dostatek dat na to, abychom zhodnotili, nakolik byl v tomto období kouč (a potažmo i klub) úspěšný. Abych byl objektivní, tak se pokusím jeho prozatimní výsledky porovnat s jeho 2 předchůdci – Dušanem Uhrinem (DUML) a Jaroslavem Šilhavým (JŠ), kteří oba odkoučovali o něco více zápasů, nicméně o tento náskok pravděpodobně přijdou již během této sezóny.  

srpen 2018

 • Pro český fotbal je důležité, aby i na poli mezinárodní fotbalové diplomacie vystupoval sebevědomě a neklopil uši, a to i tehdy, pokud se některý z jeho představitelů nechová zcela profesionálně.

červenec 2018

 • Dnes začíná pro české kluby cesta po evropských stadionech. Některé z nás toto putování rozděluje na Čechy a klubisty. Pojďme se proto podívat na holá fakta, jak to je s naším národním koeficientem a potřebou jej budovat pro roky příští, kdy se nás slávistů může týkat boj o milionářskou Ligu mistrů.

únor 2018

 • Jaké má kádr Slavie předpoklady na zvládnutí náročného herního systému, jímž se prezentují vyspělá mužstva z evropské fotbalové špičky, a který si vytyčil za svůj cíl trenér Trpišovský? Odpověď je ve srovnání typologie klíčových hráčů v týmech hrající "totální fotbal".

září 2017

 • Následující článek se pravda netýká přímo Slavie, přesto věříme, že ho shledáte neméně zajímavým. S koncem přestupového období (a že to letošní bylo hodně bláznivé) totiž neuškodí, když nějakou tu chvilku budeme věnovat přestupům i z trochu jiného, netradičního hlediska. Hlediska právního. Přestup totiž není jen o tom, že hráč přejde z klubu A do klubu B, ale je to obvykle komplikovaná a složitá transakce, která v sobě může skýtat hned několik právních úskalí. Na následujících řádcích se tak společně podívejme na pár otázek, které vás v souvislosti s přestupy již možná napadly. 

červenec 2017

 • Představení soupeře pro 3. předkolo Ligy mistrů. Jaké zajímavé hráče má běloruský mistr k dispozici, kdo jsou jeho nejproduktivnější hráči a na koho zaměřit pozornost v Edenu? Proč je BATE na ústupu z evropských pohárů?

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen