O Slavii

leden 2023

červenec 2022

 • Tradiční předzápasovou tiskovou konferenci uspořádalo vedení SKS týden před ostrým startem A týmu ve druhém předkole Evropské konferenční ligy v prostorách slávistického muzea a Slávistické Noviny měli na místě svého zástupce, aby připravil souhrn pro fanoušky, kteří by neměli možnost sledovat tiskovou konferenci na živo. Setkání vedení s novináři přenášela přímým přenosem O2TV.

červen 2022

 • Slavii opouští jedna z vůdčích osobností posledních let a kapitán Ondřej Kúdela. Po skončení smlouvy odchází do indonéského klubu Persija Jakarta.

duben 2022

 • Během podzimní části bylo v jednom z rozhovorů s vedením řečeno, že se klub snaží sehnat spřátelený ligový klub, do něhož by chodili na rozehrání absolventi mládežnické akademie. Dlouho se zdálo, že se tím klubem stanou České Budějovice, ale to nakonec kvůli eskapádám na jihu Čech nedopadlo.

leden 2022

 • A tým Slavie odletěl ve středu odpoledne na třítydenní soustředění do Portugalska. V kádru na soustředění jsou i posily Talovjerov a Blecha, po pozitivním testu na covid naopak chybí Alexander Bah. Na soustředění neodletěl ani Jan Kuchta, jehož přestup do Lokomotivu Moskva je na spadnutí. S týmem odletěli mladíci Alijagič, Horský, Obadal, Prebsl a Višinský a také hráči, kteří se vrací po delším zranění: Hovorka, Kúdela a Provod. V kádru naopak chybí Jan Bořil, o jehož zdravotním stavu bude klub informovat později.

prosinec 2021

 • Po roční pauze se na Silvestra opět sešli bývalí fotbalisté obou pražských "S", aby tradičním soubojem oslavili konec roku. Program otevřelo derby veteránů nad 45 let, které skončilo zaslouženou remízou 5:5. Do derby internacionálů nad 35 let nasadili hosté i dva současné ligové hráče a bezpečně zvítězili 11:4. Díky nepříznivé covidové situaci se zápasy musely obejít bez diváků.

červenec 2021

duben 2021

 • Reprezentace do 21 let vyhořela v základní skupině na Euru a dny trenéra Karla Krejčího u tohoto týmu jsou prakticky sečteny. Vedení FAČRu pro náhradu míří do Slavie! Jindřich Trpišovský Slavii neopustí, mohl by ale vést mládežnickou reprezentaci a Slavii zároveň, říkají zdroje blízké vedení klubu.

listopad 2020

 • Pandemie covidu 19 nepříznivě ovlivňuje nejen profesionální, ale i neprofesionální a mládežnický fotbal. Manažer Akademie Petr Hurych nastínil, jaký vliv mají současná opatření na chod slávistické Akademie a jaké mohou mít do budoucna důsledky. „Faktem je, že mladé hráče pauza zpomalí ve vývoji. Ale věřím, že se všechno dá dohnat,“ říká Hurych.

srpen 2020

 • Tři dny před začátkem nové sezóny sezvalo vedení Slavie novináře do Edenu na tradiční předsezónní tiskovou konferenci. V plánu bylo představení nových dresů a podpis nové smlouvy s trenérem Trpišovským. Tiskovou konferenci přímým přenosem vysílala O2TV. 

červenec 2020

 • Slavia na letní kondiční i herní soustředění zamíří do Rakouska, kde sehraje i čtyři přípravná utkání.

 • Tento článek je určen k dlouhodobé diskuzi o zprávách o možných přestupech, které se toto přestupní období budou objevovat v médiích a na sociálních sítích.

květen 2020

duben 2020

 • O osudu aktuálního ročníku Fortuna ligy je dle všeho rozhodnuto, i když plán Ligové fotbalové asociace je zatím ještě neveřejný a nám se k němu podařilo dostat jen díky důvěryhodnému zdroji přímo v LFA.

březen 2020

 • V létě 2019 detonovala přestupová bomba. Na místní poměry hvězdný ofenzivní záložník Nico Stanciu, kterého rok a půl předtím přivedla jako nejdražší posilu v historii ligy Sparta, zvolil návrat do Česka. Půl roku poté, co ze země odešel za arabskými petrodolary. Jenže místo k letenským zamířil k Sešívaným do Edenu a překonal svůj vlastní rekord ve výši přestupní částky, jež byla zaplacena jakýmkoliv českým klubem. Ani ne po celé odehrané sezoně se ale bavíme o tom, co s ním bude dál. Jak to?