O Slavii

leden 2022

 • A tým Slavie odletěl ve středu odpoledne na třítydenní soustředění do Portugalska. V kádru na soustředění jsou i posily Talovjerov a Blecha, po pozitivním testu na covid naopak chybí Alexander Bah. Na soustředění neodletěl ani Jan Kuchta, jehož přestup do Lokomotivu Moskva je na spadnutí. S týmem odletěli mladíci Alijagič, Horský, Obadal, Prebsl a Višinský a také hráči, kteří se vrací po delším zranění: Hovorka, Kúdela a Provod. V kádru naopak chybí Jan Bořil, o jehož zdravotním stavu bude klub informovat později.

prosinec 2021

 • Po roční pauze se na Silvestra opět sešli bývalí fotbalisté obou pražských "S", aby tradičním soubojem oslavili konec roku. Program otevřelo derby veteránů nad 45 let, které skončilo zaslouženou remízou 5:5. Do derby internacionálů nad 35 let nasadili hosté i dva současné ligové hráče a bezpečně zvítězili 11:4. Díky nepříznivé covidové situaci se zápasy musely obejít bez diváků.

červenec 2021

duben 2021

 • Reprezentace do 21 let vyhořela v základní skupině na Euru a dny trenéra Karla Krejčího u tohoto týmu jsou prakticky sečteny. Vedení FAČRu pro náhradu míří do Slavie! Jindřich Trpišovský Slavii neopustí, mohl by ale vést mládežnickou reprezentaci a Slavii zároveň, říkají zdroje blízké vedení klubu.

listopad 2020

 • Pandemie covidu 19 nepříznivě ovlivňuje nejen profesionální, ale i neprofesionální a mládežnický fotbal. Manažer Akademie Petr Hurych nastínil, jaký vliv mají současná opatření na chod slávistické Akademie a jaké mohou mít do budoucna důsledky. „Faktem je, že mladé hráče pauza zpomalí ve vývoji. Ale věřím, že se všechno dá dohnat,“ říká Hurych.

srpen 2020

 • Tři dny před začátkem nové sezóny sezvalo vedení Slavie novináře do Edenu na tradiční předsezónní tiskovou konferenci. V plánu bylo představení nových dresů a podpis nové smlouvy s trenérem Trpišovským. Tiskovou konferenci přímým přenosem vysílala O2TV. 

červenec 2020

 • Slavia na letní kondiční i herní soustředění zamíří do Rakouska, kde sehraje i čtyři přípravná utkání.

 • Tento článek je určen k dlouhodobé diskuzi o zprávách o možných přestupech, které se toto přestupní období budou objevovat v médiích a na sociálních sítích.

květen 2020

duben 2020

 • O osudu aktuálního ročníku Fortuna ligy je dle všeho rozhodnuto, i když plán Ligové fotbalové asociace je zatím ještě neveřejný a nám se k němu podařilo dostat jen díky důvěryhodnému zdroji přímo v LFA.

březen 2020

 • V létě 2019 detonovala přestupová bomba. Na místní poměry hvězdný ofenzivní záložník Nico Stanciu, kterého rok a půl předtím přivedla jako nejdražší posilu v historii ligy Sparta, zvolil návrat do Česka. Půl roku poté, co ze země odešel za arabskými petrodolary. Jenže místo k letenským zamířil k Sešívaným do Edenu a překonal svůj vlastní rekord ve výši přestupní částky, jež byla zaplacena jakýmkoliv českým klubem. Ani ne po celé odehrané sezoně se ale bavíme o tom, co s ním bude dál. Jak to?

 • V rámci toho, čím teď procházíme, Vám všem přeji všechno dobré.
  Když jsem pročítal všechny ty disputace vedené u jednotlivých článků, napadlo mě, že se i přes všechny ty strasti, si můžeme popovídat o fotbale a o Slávii. Je mi jasné a velmi respektuji, že každý z Vás má na věc svůj názor a jak sami čtete, naše postoje k současné situaci jsou i diametrálně odlišné ať už věcně, tak i "politicky".

únor 2020

 • Na tradiční předsezónní tiskovou konferenci sezvalo novináře vedení Slavie do Edenu. Ve středu 13.2.2020, úderem jedné hodiny odpolední se před mikrofony posadil tiskový mluvčí Michal Býček, předseda představenstva Jaroslav Tvrdík a trenér Jindřich Trpišovský. Z řad hráčů mezi zástupce sedmé velmoci zavítal novopečený kapitán Jan Bořil a gólmanská jednička Ondřej Kolář. 

leden 2020

prosinec 2019

 • Slávistické áčko zahájí zimní přípravu 5. ledna a stejně jako loni, i letos zamíří na dvě soustředění do tepla, nejdříve do Španělska a následně do Portugalska.