O Slavii

leden 2016

 • Slavia dnes oficiálně potvrdila odchod hlavního skauta Jakuba Dovalila, na kterého čeká angažmá trenéra U20 Spojených Arabských Emirátů. "Za jeho odvedenou práci a profesionální přístup mu děkujeme a v jeho novém angažmá mu přejeme co nejvíce úspěchů," okomentoval odchod generální ředitel David Trunda.

 • A tým Slavie v pondělí odcestoval do Španělska, konkrétně do místa jménem Marbella, kde se věnuje herní části přípravy na jarní sezónu. Již zítra vyběhne k prvnímu přípravnému zápasu, místo původně avizovaného Dynama Kyjev bude soupeřem sešívaných čínský klub Jiangsu Suning.

 • Dne 14. 1. 2016 proběhlo první jednání u Městského soudu v Praze ohledně žaloby fanoušků fotbalové Slavie Praha proti zásahu Policie ČR vůči nim na Čechově mostě v dubnu 2014 při pochodu na derby se Spartou. Ač se zdá, že přístup soudkyň, které případ řeší, bude spíše formální, jelikož tvrzením fanoušků moc nevěří, a budou chtít prokázat konkrétní zásahy proti jednotlivým žalobcům, po tomto prvním jednání se šance na úspěch snad spíše zvyšují. 

 • Na 14. Galavečeru mládežnického, neprofesionálního a ženského fotbalu byl vyhlášen nejlepším trenérem ženského fotbalu Anton Mišovec a obhájil tak loňské prvenství. Třetím nejlepším starším dorostencem České republiky za rok 2015 je Jan Kuchta! "Myslím, že třetí místo je krásné, doufám, že mi pomůže do další práce ve Slavii i v národním týmu," okomentoval své umístění náš kanonýr.

 • Josef Šural nakonec do Slavie nezamíří. Přestože včera večer přislíbil funkcionářům Slavie přestup do červenobílého klubu a dosáhla se dohoda i s jeho agentem, dnes na Slavii zavolal, že podepsal ve Spartě.

 • Podle našeho dobře informovaného zdroje je velice blízko příchod libereckého Josefa Šurala, o jehož angažmá se mělo dnes definitivně rozhodnout. Známe i jméno utajované posily ze Slovenska, kterou není Matúš Bero.
  AKTUALIZACE: Zlín potvrdil přestup Lukáše Železníka do Slavie.

 • V Edenu proběhla dlouho očekávaná tisková konference Slavie. Na ní Slavia a CEFC podepsali smlouvu o partnerství, které Slavii přinese během tří let více než 100 milionů Kč. Navíc bylo oznámeno, že do Slavie přestupují brankář Jiří Pavlenka z Baníku Ostrava a útočník Muris Mešanovič z Jihlavy. Naopak Michal Švec má svolení trénovat s Bohemians 1905.

 • V pražském kině Světozor se včera večer shromáždilo spoustu osobností zejména slávistického fotbalu a fanoušků červenobílých, aby společně sledovali premiéru dokumentárního filmu Jany Škopkové Věčná Slavia.

 • Trenér Dušan Uhrin na prvním tréninku v roce 2016 dnes přivítal 31 hráčů, kteří dnes a zítra podstoupí fyzické testy na FTVS.

prosinec 2015

 • V Edenu proběhla silvestrovská derby, nejprve vyběhli k zápasu veteráni nad 45 let, jejich měření skončilo nerozhodným výsledkem 4:4, tři branky sešívaných vstřelil Jaromír Jindráček, jednu přidal Pavel Řehák. V hlavní kategorii se jak bývá dobrým zvykem radovala Slavia po výhře 5:3, o branky se podělili Bejbl, A. Petrouš, Janoušek, L. Jarolím a Müller.

 • Poslední den v roce se odehrají tradiční Silvestrovská derby na umělé trávě v Edenu, těšit se můžete na dva zápasy slávistických a sparťanských legend.