únor 2024

• Slavia porazila v generálce slovenské Zlaté Moravce 4:1. Hosté slávisty příliš neprověřili, velká část zápasu se hrála na jednu bránu.

leden 2024

• Den před odletem ze soustředění si Slavia domluvila dvouutkání s týmem Peking Guoan. První zápas byl na pořadu dne v pravé poledne. Slávisté za vytrvalého tlaku dlouho prohrávali po jediném povedeném brejku soupeře. Ve druhé půli Douděra parádním volejem po rohu Ševčíka vyrovnal, Ewerton přízemní ranou strhl vedení na stranu červenobílých a tečku za zápasem udělal Jurečka proměněnou penaltou.

• Slavia na soustředění v Portugalsku nastoupila ke svému prvnímu přípravnému utkání. Soupeřem jí byl dánský tým SønderjyskE Fodbold, který v současné době bojuje o návrat do nejvyšší domácí soutěže. Červenobílí poslali do obou poločasů jinou jedenáctku a obě zvládly zvítězit o dvě branky. V první půli se trefili Tijani a van Buren, ve druhé na ně navázali Provod a Wallem.

• Slávisté se poprvé v novém roce sejdou 7. ledna. O čtyři dny později pak odletí na více než dvoutýdenní soustředění do Portugalska, kde odehrají tři přípravná utkání.

červenec 2023

• V generálce vyzvala Slavia v téměř vyprodaném Edenu německé Dynamo Drážďany. Po slepených brankách v závěru skončil zápas smírně 1:1. Výkon domácích zůstal za očekáváním.

• Slavia porazila na soustředění v Rakousku Queens Park Rangers hrající anglický Championship jasně 3:0 brankami Provoda, Oscara a van Burena. Slavia zápas kontrolovala, soupeře pustila za celý zápas do jediné solidní šance.

• Slavia porazila v Rakousku Podbrezovou vysoko 4:1 po dvou brankách Masopusta a jedné Jurečky s Matějem Juráskem. Za hosty snížil v nastaveném čase Masaryk.

• Necelou půlhodinu po vítězném obratu s Rakówem se na své utkání chystá i druhá jedenáctka. Soupeřem jim byla Maccabi Haifa, mistr Izraele, který se chystá na druhé předkolo Ligy mistrů. Po rychlé výměně gólových pozdravů ze začátku zápasu se odehrával vyrovnaný zápas, který minutu před koncem normální hrací doby rozhodl střídající mladík Šmiga, mířící na hostování do Vlašimi.