únor 2014

• Slavia prohrála v generálce na Gambrinus ligu v Liberci 0:1. V očekávané základní sestavě chyběl Vošahlík, místo něj hrál Prošek. Jedinou branku utkání vstřelil ve druhé půli Šural.

• Juniorka Slavie porazila v přípravě třetiligovou Admiru 4:3, když v poločase vedla již 4:0. Dvě branky vstřelil dorostenec Prosek, po jedné přidali Verner a Vondráček. Za juniorku nastoupili Čonka, Frejlach a testovaný útočník Fernando. Report nám poslal klimi.

• V posledním zápase na herním soustředění remizovala Slavia s Metalurgem Doněck 1:1. Slavii opět chyběl zraněný Tomáš Necid, naopak první minuty v přípravě odehrál Tomáš Mičola. Jedinou branku Slavie vstřelil Milan Nitrianský.

• V druhém přípravném zápase na herním soustředění podlehla Slavia rumunskému týmu Viitorul Constanta 0:1. Celý zápas odehrál testovaný stoper da Costa, naopak Boudjemaa a Ritchie, kteří dorazili za týmem uprostřed noci, ještě nenastoupili.

• Slavia v nejsilnější sestavě porazila v Turecku v prvním přípravném utkání maďarský tým Szombathelyi Haladás 3:2. Slávisté ztratili dvoubrankové vedení, v 85. minutě však rozhodl Prošek.

leden 2014

• Již zítra odletí Slavia na herní soustředění do Turecka, kde sehraje čtyři přípravná utkání s východoevropskými kluby. S týmem neodletí znovu zraněný Martin Dobrotka, naopak uzdravený Tomáš Mičola ano. Slavia zatím nezveřejnila žádné nové informace o třech cizincích, kteří by se měli se Slavií v Turecku rovněž připravovat, jde o obránce Keegana Ritchieho a Rogera da Costu z JAR a záložníka Damiena Boudjemu, který má francouzský i alžírský pas.

• Ve svém posledním utkání v letošní Tipsport lize se sešívaní utkali s Viktorií Žižkov a připsali si v soutěži první výhru, když soupeře zdolali v poměru 3:2. V tabulce tak skončili na třetím místě.

• Ve druhém tréninkovém zápase na kondičním soustředění na Kanárských ostrovech porazila Slavia místní tým San Lorenzo hrající šestou nejvyšší španělskou soutěž vysoko 13:0.

• Slavia si zpestřila kondiční soustředění na Kanárských ostrovech tréninkovým zápasem s místním týmem CD Buzanada, který hraje pátou nejvyšší španělskou soutěž. K vysoké výhře 5:0 přispěli mimo jiné noví hráči v týmu Necid, Piták a Souček.

• První utkání zimní přípravy odehrála Slavia v rámci Tipsport ligy s Duklou. Slávističtí mladíci po nedobrém výkonu zaslouženě podlehli namixované sestavě Dukly. Několik stovek fanoušků tak odcházelo z Edenu zklamaných.