říjen 2013

• Zvednout si sebevědomí a vyzkoušet různé varianty si zajela Slavia v reprezentační přestávce do divizního Trutnova. Žádná supervelká kanonáda se nekonala, Slavia vstřelila čtyři branky, tři z nich hráči, kteří za A tým dostávají v lize minimální nebo vůbec žádný prostor.

září 2013

• Slavia v reprezentační přestávce remizovala v přípravném utkání na hřišti Unionu Berlín 1:1. Testovaní hráči Uyi a Bunjaku odehráli druhý poločas a právě ofenzivní záložník Bunjaku vstřelil jedinou branku Slavie.

červenec 2013

• V generálce na ligu se Slavia utkala na hlavním stadionu v Edenu s Mostem. Zápas skončil přesvědčivým vítězstvím sešívaných v poměru 4:0.

• Hned druhý den po zápase s Bernem se Slavia utkala v dalším přípravném zápase s Hradcem Králové. Příležitost dostali hráči širšího kádru a za Slavii poprvé nastoupil testovaný stoper Jiří Krejčí. Zápas rozhodl dvěma brankami Marek Červenka.

• Slavia remizovala ve Švýcarsku v přípravném zápase s Young Boys Bern 2:2, když obě branky Slavie vstřelil Juhar a obě branky švýcarského týmu padly z pokutových kopů.

• Dnes došlo k prvnímu rozdělení A-týmu v přípravě. Zatímco část hráčů odletí na zápas s Young Boys Bern, zbytek se představí v duelech s Hradcem Králové a s Pardubicemi. Z posledně jmenovaného utkání jsme vám přinesli dnešní reportáž. Za Slavii nastoupili výhradně mladíci a na výsledku zápasu se to podepsalo.

červen 2013

• V posledním zápase na soustředění v Rakousku se Slavia utkala s ex-bundesligovým Fürthem. Zápas se sešívaným vůbec nevydařil a soupeři nakonec podlehli jasně 0:3.

• Druhým a papírově nejsilnějším soupeřem Slavie v přípravě byl ruský klub FC Krasnodar, Slavia jej v zápase plném branek přestřílela 5:3, do střelecké listiny se zapsali postupně Škutka, Nitrianský, Kolařík, Juhar a Bazal. Doplněno o odkaz na záznam zápasu.

• V prvním přípravném zápase před novou sezónou remizovali slávisté v Rakousku nikoli s mistrem Ázerbajdžánu Něftči Baku, ale s jeho městským rivalem Inter Baku, který skončil v lize třetí, 1:1. Záměna klubů vznikla zřejmě někde na trase mezi pořádající agenturou a Slavií.

únor 2013

• A tým Slavie má za sebou zimní přípravné období, a tak se podívejme, jak se komu vedlo a kdo si připsal nejvíce odehraných minut.

• Slavia v generálce na ligu sice porazila Kladno 4:2, především však základní sestava podala v první půli hodně nepřesvědčivý výkon a přítomné diváky zklamala.

• Poslední zápas na herním soustředění v tureckém Beleku proti dánskému týmu AC Horsens byl zároveň posledním ostrým testem před startem ligy, po návratu do Prahy si Slavia totiž zahraje už jen s třetiligovým Kladnem. S výsledkem 0:1 však spokojenost panovat nemůže.

•  První prověrkou na herním soustředění v Turecku byl pro Slavii polský tým Wisla Krakow. Textový online přenos jste mohli sledovat na oficiálním webu Slavie zde nebo v polštině na oficiálním webu Wisly zde.