Stadion Eden

Informace o stavbě a dění stadionu v edenu

EDEN ARÉNA je fotbalový stadion v pražských Vršovicích. Na stadionu hraje své domácí zápasy tým SK Slavia Praha, hrají se zde ale i některé zápasy české fotbalové reprezentace a konají se zde i další sportovní a kulturní akce.

V sezonách 2010/11 a 2011/12 byl stadion také domovským stánkem pro tým Bohemians 1905, který kvůli nevyhovujícím podmínkám nemohl hrát na svém stadionu v Ďolíčku.

Vlastníkem stadionu je akciová společnost Eden Arena, ve které má 90% podíl kyperská společnost Copperbow Assets.[3] Jediným členem představenstva je Jan Kolací, který byl v druhé polovině 90. let členem dozorčí rady společnosti Porcela Plus.[4][5] Je rovněž členem dozorčí rady společnosti AB - Credit,[6] která patří mezi věřitele Copperbow Assets.[7]


duben 2017

březen 2016

 • V rámci ekonomického fóra na Žofíně dnes byla podepsána obchodní dohoda mezi současným majitelem stadionu v Edenu Eden Arenou a většinovým akcionářem Slavie čínskou společnosti CEFC. Podle této dohody získají Číňané ve stadionu 70% vlastnický podíl.

červenec 2012

 • Skupina Natland Group již nadále není majoritním majitelem slávistického stadionu v Edenu. Svůj osmdesátiprocentní podíl totiž prodala společnosti Kingwater Holdings Limited, která je vlastněná advokátem Václavem Slavíčkem. Spekuluje se, že skutečným vlastníkem se stal jeho klient, Karel Pražák, který má blízko ke skupině PPF a spolupracoval v minulosti i s Natlandem.

 • Po všesokolském sletu a koncertu Bruce Springsteena dochází v Edenu k avizované výměně trávníku a podloží. "Kvalita trávníku v multifunkční aréně v Edenu se od nové sezóny výrazně zlepší," slibuje Milan Heidler z Natland Group.

 • Po skončení smlouvy mezi Synotem a E Side o sponzoringu a pojmenování stadionu jako Synot Tip Arény 30. června je Eden bez oficiálního jména. Fanoušci mohou přispět svým hlasem k tomu, jak se dočasně stadion bude jmenovat.

květen 2012

duben 2012

červen 2011

 • Společnost Natland Group, která je nyní majortiním vlastníkem Slavie, jedná s vlastníkem stadionu, společností ESide Property Limited, o prohloubení spolupráce. Více v přiložené tiskové zprávě.

květen 2010

duben 2010

 • Pro některé fanoušky Slavie byl dnes v Edenu fotbal až na druhém místě. Primární bylo vyjádřit nesouhlas s plánovaným stěhováním Bohemians 1905 do Edenu, na to byla zaměřená téměř celá choreografie. Ve 30. minutě skoro celý kotel opustil hlediště. VIDEO UVNITŘ ČLÁNKU!

 • Český rozhlas Radiožurnál dnes přinesl zprávu, podle které už je víceméně domluvené, že v Edenu bude od příští sezóny hrát Bohemians 1905. Přesun musí odsouhlasit 2/3 akcionářů klubu.

  AKTUALIZACE 16.4.: Doplněno vyjádření P. Doležala.

květen 2009

 • Včerejší vydání deníku E15 zveřejnilo článek, ve kterém se spekuluje o možnosti, že by na stadionu v Edenu od nové sezóny působilo vedle Slavie i mužstvo Bohemians 1905. "Žádné jednání zatím neproběhlo," uvedla dnes pro náš web Kristýna Svobodová, marketingová ředitelka multifunkčního areálu Eden.

březen 2009

leden 2009

 • Načali jsme rok 2009. Každý si užíval silvestrovské oslavy různě, ale někteří využili možnosti být se Slavií i na přelomu roku. Kdo tedy zavítal do Edenu na oslavy přímo na stadion, tak si mohl říct: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Do Edenu zavítal třeba i Ali Amiri. Prohlédněte si 60 fotografií.

prosinec 2008

 • V poslední době se daly do pohybu události okolo stadionu v Edenu, kdy vyšlo najevo, že E Side začal jednat s městskou částí Praha 10 o vstupu do akciové společnosti, ve které by měla městská část podíl. Po uhrazení částky odpovídající podílu je velmi pravděpodobné, že by Praha 10 prosazovala, aby se z Edenu stal městský stadion, na kterém by vedle Slavie zároveň hráli i Bohemians 1905.

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen